Těhulky nad 100kg
Ahojky!
Zdravím všechny těhulky i maminky,kterým se váha v těhu vyšplhala nad metrák.Při předchozím těhu jsem to dotáhla na 105kg(přibrala jsem 22kg)a momentálně to vypadá,že se do 100vky nevejdu ani náhodou(mám už 94kg). 😀
Jak jste na tom Vy a jak úspěšně se ne/dostaly na předchozí váhu(před otěhotněním)?
Já po předchozím těhu byla na původní váze za 5 týdnů. 😉
Stručné shrnutí
- Těhotné ženy s výchozí váhou přes 100 kg v diskuzi hlásily přibrání během těhotenství v rozmezí zhruba 0,5 kg až 30 kg, s četnými případy porodní hmotnosti přes 110 kg.
- Po porodu mnohé ženy uváděly, že v porodnici „zanechají“ přibližně 7–10 kg, ale návrat na předtěhotenskou váhu byl velmi individuální — u některých do 3 měsíců, u jiných až 1,5 roku nebo déle.
- Jako dostupná řešení ženy zmiňovaly nutriční poradnu, úpravu stravovacích návyků (omezení cukrů, vyřazení smaženého), pravidelný pohyb včetně vodního aerobiku (příkladně 3× týdně) a v některých případech chirurgické řešení jako abdominoplastika; účinnost byla v diskuzi individuální.
Nejčastější otázky
Q: Snižuje obezita šanci na otěhotnění?
A: Lékařka v diskuzi uvedla, že u výrazné obezity může být šance otěhotnění snížena (v jedné zmínce „o 40 %“), ale více diskutujících také popsalo, že otěhotněly bez problému i s váhou přes 100 kg.
Q: Pomůže kojení automaticky srážet těhotenská kila?
A: Odpovědi se liší; jedna žena uvedla, že po porodu kojila a váha se držela kolem 79 kg (prcek 2 940 g), zatímco jiná napsala, že během téměř 9 měsíců kojení „nezhubla ani deko“, takže účinek kojení na úbytek hmotnosti je individuální.
Q: Kolik váhy obvykle „odejde“ v porodnici?
A: Více žen v diskuzi uvádělo, že v porodnici ztratily zhruba 7–10 kg; příkladně jedna zmínka uvádí ztrátu asi 7,5 kg, jiná 10 kg.
Q: Jaké metody po porodu ženy uvádějí jako účinné pro hubnutí?
A: Zmiňované metody zahrnovaly konzultaci v nutriční poradně, omezení příjmu cukrů a smaženého, zvýšení pohybové aktivity (uživatelka popsala vodní aerobik 3× týdně a ztrátu ~20 kg za 3 měsíce), postupné trvalé změny stravy a v některých případech plánovanou abdominoplastiku pro korekci břicha.
Q: Jak se v diskuzi řešila těhotenská cukrovka?
A: Ženy zmiňovaly dietu pro diabetiky a v konkrétních případech nutnost aplikace inzulinu; jedna diskutující uvedla, že má diagnostikovanou cukrovku a „si musí pichat inzulin“.
Q: Jak lékaři reagují na těhotné pacientky s váhou přes 100 kg?
A: Reakce byly rozmanité; v diskuzi jedna lékařka prý varovala, že „každé kilo navíc je komplikace“, jiní lékaři podle žen žádné ostré připomínky neřekli a sestra v poradně jednou poznamenala, že váha je „nad limit“.
Závěry z diskuze
Shoda
- Mnohé ženy s výchozí váhou přes 100 kg přibírají do porodu desítky kilogramů a návrat na původní váhu je velmi individuální.
- Změna stravovacích návyků a pravidelný pohyb jsou v diskuzi uváděné jako reálné kroky k hubnutí po porodu.
Sporné názory
- Kojení jako faktor hubnutí: jedna skupina uvádí výrazný úbytek váhy při kojení, druhá skupina uvádí žádný efekt nebo zpětné přibírání po ukončení kojení.
Otevřené otázky
- Jak dlouho typicky trvá návrat na předtěhotenskou váhu u žen s výchozí hmotností 100+ kg při různých typech intervence (nutriční poradenství, cvičení, chirurgické zákroky)?
- Jak velký vliv má výchozí váha přes 100 kg na volbu porodu (vaginální porod vs. císařský řez) a na porodní komplikace v konkrétní praxi?
Zmíněné značky a firmy
Nutrilon, Renie, Gennet, PP Klinika Kladno, Tesco
Zmíněné produkty a metody
abdominoplastika, vodní aerobik (3× týdně), nutriční poradna, inzulin, amniocentéza, ultrazvuk (UTZ), IVF, dělená strava, dieta pro cukrovku, Nutrilon, Renie
Místa a osoby
Kladno, Košice, Praha, Maďarsko, Egypt, Gennet, PP Klinika Kladno
kamisek: no ja jsem u Eli nic takoveho nezazila, nemam ani jedinou fotku z utz a jen proto, ze jsem mela debilniho dr. pro ktereho byl vsechno problem. 🙄
Ted jsem spokojena, mame fotecku..dvd a prave i dr. rikal, ze krasne uvidime jak mimi postupne roste.
A to jsi byla na tom 3D nebo 4D? Ale je to skoda..miminku neporucis 😀
Za dvy tydny nas ceka utz..s projasnenym patere a podobne, tak doufam, ze vsechno bude ok.
Jake mate vybrane jmeno pro holcicku..kdyby nahodou🙂
@kamisek2000 Klidně můžeme, manža pak stejně pojede do práce a já ráda pokecám, teda, když mě nepošle do špitálu, což se,doufám, nestane 🙂.Jsem zvědavá, jak je prcek velikej. Teď pořád zlobí jako čertík a některý kopance už docela bolí.
kami: pekne jmeno 😉 U nas jak se znam, tak to zmenim jeste pred porodem..kdybych tak dlouho neprenasela tak by to Eliska nebyla:D
@dendasek bydlím kousek od Plzně
@kamisek2000 taky se moc těším na velkej jdu 12.10. 🙂)
@kukulinka jj to samy je u nas... dava o sobe hodne vedet vecer jak si sednu k tv🙂) Dablik je to... Kolikrat me to uz i v noci probudi... 🙂 🙂
Ok, tak se pak nejak domluvime🙂)
@dendasek 🙂 🙂 U nas je Valinka jasna a Mirecek asi taky... chce to tak tatinek, tak co bych pro nej neudelala ze🙂
No nic jdu koukat na tv a pak spat🙂 Tak hezky vecer holky a zase zitra papa
Ahojky holky..jak pak se mate dneska??
Me cekaji odpo ty dve haldy pradla..prijde mamka pohraje si s Eli a ja se dam do zehleni.. 😒
Uz se taky moc tesim na pohyby..ale jak se znam tak budu zase stresovat, kdyz se mimi nejakou dobu neozve.
pajmou: byla jsi si zaplavat? Co varis dobreho?
No..zehleni nemam ani trosku rada..to radsi budu umyvat okna 😀
ahoj holky, já dopoledne plela chodník před barákem a teď vytřela, odpočinu si a musím taky žehlit, mám toho tady hromadu ☹. Jinak počasí teda nic extra....
pajmou: smazeny kvetak?? no mnam..ten miluju.. 🙂
Ja jsem si na zkousku zaplatila na mesic obedy ve skole, tak si pro ne budu chodit. Nejak me nebavi varit pro me samotnou. Manzel ma obed v praci, Eli ve skolce..tak jsem zvedava jake budou, zitra si jdu poprve🙂
Ty chodis do prace a nebo jsi doma?
kukulinka: u nas je tak skarede..prsi a je porad takove sero:(
Ahooooooooooj🙂 tak jsem konecne doma🙂 rano od pul 7 na cestach 😀 Jsme si rano jeli s tetou pro cernou polivku... mnam ta byla🙂 pak se courali po Kladne🙂 hehe to byl zase den, nohy me boleji jako blazen a mam je nejaky natekly:( :( Tak nevim... docela me to prekvapilo dlouho nic nebylo... :( Ted davame s manzou dohromady skrinky pro Mirdinka🙂 Teda spis ja jen ocumuju😀 Obcas neco pridrzim a radim😀 Ma ze me desnou radost... 😀 😀 😀 😀
ahooj holky, krásné studené ráno .-). Já vstávala brzo, jedu hlídat dopoledne babičku, takže mi to aspoň uteče. Mějte se krásně .-)!!!
Dobre ranko🙂 To ja dneska asi vyperu posledni vecicky na mimi a neco tu poklidim.. 🙂 Jsem dneska jak prejeta vlakem, vsechno mi trva, koukam jak puk.. to zae bude den😀
Ahoj holky, tak jsem tu chřipku taky chytla....děsná noc, piju čajík a odpočívám...
Mějte hezký den
Ahojky, jaký byl den? Já ráno hlídala babču a po obědě byla nakoupit s tchýní v Tescu a teď si čtu, jsme až do večera sama doma. Zítra jedeme na výstavu hraček a věciček pro miminka, tak se moc těším. Dneska mě honí žravá nemoc, mám furt chutě na sladký, chjooooo.....Já budu čuníček vyžranej 🙂.
@kukulinka Ahojky🙂ja jsem dneska zehlila, prala, luxovala a spala😀 Kam jedete na vystavu?🙂
A cunicek vyzranej nebudes🙂 ono to pak zase schodis az budes litat kolem malyho🙂)) Ju koukat na vypravej... 🙂 papa
@kamisek2000 Ahooj holky, na výstavu frčíme do Letňan, tak se těším, určitě neodolám a něco prckovi koupím, to je jasné už teď 🙂. Venku je podzim jako vyšitej, ale mám ho ráda.
@kamisek2000 Co jít v úterý na to cvičení pro těhulky????Jak to vidíš, je to od 14-15hodin 🙂. Sice mám jeetě rýmu, ale té už se asi nezbavím ......
@kukulinka tak to neco hezkeho porid🙂 Jj urco by jsme mohli jit🙂 Ja budu jedine rada🙂 Jsem cetla na netu ze se ma jeste ale vratit teplo, neco kolem 20.. tak uvidime🙂 🙂
@kamisek2000 děkuju.Dneska mám pracovní sobotu,jako každou.Peru,uklízím.Nuda.Ale zítra si jedu k příbuzným vybrat nějaký věci pro miminko tak to bude veselejší.
@matysekk 🙂 mne dneska taky volala svagrova ze jeste neco nasla na pude tak mi to v tydnu doveze 🙂 taky budu vybirat🙂 ale to jsou vylozene vecicky na doma.. je to uz hodne stary... 🙂
@kukulinka myslis ze mam v pondeli radsi zavolat dr krz to cvico? ja se ho neptala jestli muzu chodit, ale kdyz mi nic neni tak snad neni problem...
@kamisek2000 já myslím, že volat nemusíš, jemu je to asi stejně fuk .-). Už jsme doma, výstava pěkná, jen strašně moc lidí a nedýchatelno, věci docela drahý, koupila jsem jen čepičku a dvoje rukavičky, chrastítko a flašku 🙂. Jsem unavená, jdu hodit nožky nahoru.

@dendasek Jee to se mas ze ti to nataci na dvd🙂 My byli natacet na dvd ve ctvrtek a mimi totalne nespolupracovalo😀 Dalo si rucku mezi nohy, otocilo se tak zvlastne zady ze jsme nevideli fakt vubec nic🙂
Na celym dvd mame jen hlavicku, pater, nozku a rucicku.. 🙂 Takze super... 🙂))