icon

Těhulky nad 100kg

avatar
karotky
18. dub 2010

Ahojky!
Zdravím všechny těhulky i maminky,kterým se váha v těhu vyšplhala nad metrák.Při předchozím těhu jsem to dotáhla na 105kg(přibrala jsem 22kg)a momentálně to vypadá,že se do 100vky nevejdu ani náhodou(mám už 94kg). 😀
Jak jste na tom Vy a jak úspěšně se ne/dostaly na předchozí váhu(před otěhotněním)?
Já po předchozím těhu byla na původní váze za 5 týdnů. 😉

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 14. čer 2026 · 2529 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Těhotné ženy s výchozí váhou přes 100 kg v diskuzi hlásily přibrání během těhotenství v rozmezí zhruba 0,5 kg až 30 kg, s četnými případy porodní hmotnosti přes 110 kg.
  • Po porodu mnohé ženy uváděly, že v porodnici „zanechají“ přibližně 7–10 kg, ale návrat na předtěhotenskou váhu byl velmi individuální — u některých do 3 měsíců, u jiných až 1,5 roku nebo déle.
  • Jako dostupná řešení ženy zmiňovaly nutriční poradnu, úpravu stravovacích návyků (omezení cukrů, vyřazení smaženého), pravidelný pohyb včetně vodního aerobiku (příkladně 3× týdně) a v některých případech chirurgické řešení jako abdominoplastika; účinnost byla v diskuzi individuální.


Nejčastější otázky

Q: Snižuje obezita šanci na otěhotnění?
A: Lékařka v diskuzi uvedla, že u výrazné obezity může být šance otěhotnění snížena (v jedné zmínce „o 40 %“), ale více diskutujících také popsalo, že otěhotněly bez problému i s váhou přes 100 kg.

Q: Pomůže kojení automaticky srážet těhotenská kila?
A: Odpovědi se liší; jedna žena uvedla, že po porodu kojila a váha se držela kolem 79 kg (prcek 2 940 g), zatímco jiná napsala, že během téměř 9 měsíců kojení „nezhubla ani deko“, takže účinek kojení na úbytek hmotnosti je individuální.

Q: Kolik váhy obvykle „odejde“ v porodnici?
A: Více žen v diskuzi uvádělo, že v porodnici ztratily zhruba 7–10 kg; příkladně jedna zmínka uvádí ztrátu asi 7,5 kg, jiná 10 kg.

Q: Jaké metody po porodu ženy uvádějí jako účinné pro hubnutí?
A: Zmiňované metody zahrnovaly konzultaci v nutriční poradně, omezení příjmu cukrů a smaženého, zvýšení pohybové aktivity (uživatelka popsala vodní aerobik 3× týdně a ztrátu ~20 kg za 3 měsíce), postupné trvalé změny stravy a v některých případech plánovanou abdominoplastiku pro korekci břicha.

Q: Jak se v diskuzi řešila těhotenská cukrovka?
A: Ženy zmiňovaly dietu pro diabetiky a v konkrétních případech nutnost aplikace inzulinu; jedna diskutující uvedla, že má diagnostikovanou cukrovku a „si musí pichat inzulin“.

Q: Jak lékaři reagují na těhotné pacientky s váhou přes 100 kg?
A: Reakce byly rozmanité; v diskuzi jedna lékařka prý varovala, že „každé kilo navíc je komplikace“, jiní lékaři podle žen žádné ostré připomínky neřekli a sestra v poradně jednou poznamenala, že váha je „nad limit“.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Mnohé ženy s výchozí váhou přes 100 kg přibírají do porodu desítky kilogramů a návrat na původní váhu je velmi individuální.
  • Změna stravovacích návyků a pravidelný pohyb jsou v diskuzi uváděné jako reálné kroky k hubnutí po porodu.


Sporné názory

  • Kojení jako faktor hubnutí: jedna skupina uvádí výrazný úbytek váhy při kojení, druhá skupina uvádí žádný efekt nebo zpětné přibírání po ukončení kojení.


Otevřené otázky

  • Jak dlouho typicky trvá návrat na předtěhotenskou váhu u žen s výchozí hmotností 100+ kg při různých typech intervence (nutriční poradenství, cvičení, chirurgické zákroky)?
  • Jak velký vliv má výchozí váha přes 100 kg na volbu porodu (vaginální porod vs. císařský řez) a na porodní komplikace v konkrétní praxi?


Zmíněné značky a firmy

Nutrilon, Renie, Gennet, PP Klinika Kladno, Tesco

Zmíněné produkty a metody

abdominoplastika, vodní aerobik (3× týdně), nutriční poradna, inzulin, amniocentéza, ultrazvuk (UTZ), IVF, dělená strava, dieta pro cukrovku, Nutr­i­lon, Renie

Místa a osoby

Kladno, Košice, Praha, Maďarsko, Egypt, Gennet, PP Klinika Kladno

avatar
kamisek2000
14. říj 2010

@pajmou No natoz ze ti ho namerila poprve a hned ti dala prasky to je neco... ja kdyz ze zacatku tehu taky mela vysoky tlak, ale jen diky nervum z dr tak to vyresili tak ze mi na cely den dali holtera na tlak a pak se videlo... vysokoej byl jen kdyz jsem se rozcilila v aute😀 a pak kdyz jsem byla zase u dr, jinak pres den normalka v klidu tak to neresili...

avatar
pajmou
14. říj 2010

Tak dneska 160/115 koupilla jsem tlakoměr a do neděle mám měřit, teď jsem měla 123/70 tak uvidíme

avatar
matysekk
14. říj 2010

Ahoj holky,přeji hezký večer.Mám toho moc,jezdím každý den na počítačový kurz a vracím se večer.Až do konce října.A jak se pořád máte?Mám za sebou odběr plodové vody,celý víkend jsem ležela,bylo mi potom hrozně.A už vím co to bude.Další kluk.A s tím tlakem to mám taky blbý.Pořád se mi motá hlava.Zítra jdu do poradny tak jsu zvědavá co mi doktorka řekne.

avatar
matysekk
14. říj 2010

teď tady čtu,že to bude samej kluk. 😵 😵 😵 😵 😵 😵

avatar
kukulinka
15. říj 2010

ahoj holky,tak sluníčko nás opustilo, co, u nás je zataženo a mrholí ☹. Já jsem krasavice, oteklý nohy a ruce a zácpa, luxus ☹.....pěkný den, asi se vrhnu na puzzle 🙂

avatar
kukulinka
15. říj 2010

@pajmou to budou nervy z doktora nebo jak si přišla rychle, to mám také...před měřením musíš prý být alespoň 30minut v klidu....

avatar
martiska36
15. říj 2010

Ahoj všem, tak jsem taky přesedlala z beremka na koníka, tak doufám, že mě vezmete do klubu 🙂
Jen na představení - čekáme 1 mimčo - vzhledem k proběhlé amnio víme, že holčičku. Vzhledem k tomu, že jsem vážně starší matka a ještě kus baby s trvale vysokým tlakem i jako netěhotná, natož těhotná, tak jsme už absolovovali kdeco, ale zatím dobré a Káča se má k světu. ( teda asi Kačka, to ještě není na 100%)

avatar
kamisek2000
15. říj 2010

nazdarek maminky🙂 Tady je dneska taky pekne hnusne, tak dopo jedu k mamine, zitra ma oslavu tak ji jedu pomoct neco pripravit abych to pak hezky mohla zitra zpapat 😀 😀 😀
@martiska36 vitam te u nas a gratuluju k holcicce🙂

@matysekk a tobe gratulka ke chlapakovi🙂 🙂 Njn az vyrostou se budou prat o zensky 😀 bude jich malo 😀

avatar
pajmou
15. říj 2010

Ahoj holky,tlak od 18hod jako miminko 120/80, tak si ty silnější léky brát nemusím a uvidí se do neděle 🙂 mám radost 🙂) jinak jsem si teda koupila tlakoměr, stál skoro2tis, ale měří na 2x a pak vyhodnocuje, tak snad za to bude stát 🙂

U nás zataženo a hnusně 😀

avatar
kamisek2000
17. říj 2010

Dobré ránko Tak jsem konecne vstala Vcera jsme prijeli domu asi ve 12 Mamina mela oslavu narozek tak se slavilo Ja teda o pomerancovy vode, ptz jsem jeste i ridila Parada To bylo neco, vsichni pili a ja tam byla jak u suchanku

Holky mam dotaz: Nejak posledni dva dny je Mirdinek podezrele v klidu... Obcas si kopne ale jako nic moc, predtim ty dny byl jak zivel, to jsem o nem vedela porad, a ted kdyz se ozve je to "zazrak" Mate to taky nejaka? Nevim jestli bych nemela zitra zavolat dr, jestli je vse v poradku...

avatar
matysekk
17. říj 2010

@kamisek2000 ahoj,já to mám taky tak nějak podobně,ale jsem teprve ve dvacátém týdnu.Když se mi to stalo poprvé taky jsem měla strach,protože je hodně hyperaktivní a bylo mi to divný,ale doktorka mě ubezpečila,že se otočil a naráží na méně citlivá místa.A když jsem čekala své první dítě tak jsem pohyby cítila až úplně ke konci a jen tak občas.Tak se neboj.Pro klid si asi k doktorce zajdi,ale určitě se nic neděje.
Přeji hezký večer.

@martiska36 ahoj tak aspoň nějaká holka,už jsem myslela,že bude samej kluk.Já jsem taky starší,v prosinci mi bude 36,tak jsem absolvovala spoustu vyšetření,naposledy amnio a čekám na výsledky.

avatar
kamisek2000
17. říj 2010

@matysekk snad jo, uvidime... ale dekuiji... ja tam zkusim zitra rano zavolat a uvidime, dyztak budu za hysterku🙂 jako pohyby citim, tak snad je vse ok, jen neni tak akcni jako byl posledni dny...

avatar
martiska36
18. říj 2010

Dodbé ráno těhulky, zdravím z Brna.

Matysekk: neboj, amnio určitě bude v pohodě. My jsme na výsledky nečekali, připlatili jsme si tzv. rychlé výsledky ( volají v den odběru večer) a aspoň ty největší vady vyřadí hned. Podrobně jsme si pak přečetli po 10ti dnech po odběru.

Holky poraďte, oblečení zvládám v pohodě ( myslím svoje), až na jednu věc. Poraďte nějaký dobrý obchod nebo zásilkovku na pyžama a noční prádlo obecně, to jsem v Brně zatím jaksi neobjevila a až dorostu velrybí velikost (a to nebude dlouho trvat) tak tohle tohle nemám dořešené. Předem díky.

avatar
kamisek2000
18. říj 2010

@martiska36 http://www.bonprix.cz/bc/Damska-moda/noční-prád..., pak bude urco neco na http://www.petrklic.cz/ myslim ze na netu toho bude spousta🙂

avatar
matysekk
18. říj 2010

@kamisek2000 to moje bylo akční celou noc,pět dní jen mě tak lehce šimral a silně to začalo včera odpoledne,ale po chvilkách a hned jak jsem lehla tak to začalo.nahoře,dole.Musel tam snad dělat kotrmelce.Byla to šílená noc,ale jsem ráda,že je v poho.Občas se ozvou a pak odpočívají.Sestřenice má tříletou holčičku,včera mi povídala,že když ju čekala tak ke konci se vůbec nehýbala.Doktoři jí řekli,že spí tak ji vzali do nemocnice a snažili se mimčo budit,ale marně.Pokud chce odpočívat tak ho nikdo neprobudí.Zbytečně se bojíme.

avatar
matysekk
18. říj 2010

@martiska36 dík,já se nebojím.Jen to čekání je dlouhý.Mohli jsme si připlatit,ale mám počit,že platím poslední dobou úplně za všechno.léky,které jsem užívala jsou pro těhotné třikrát tak dražší.Tak každá návštěva doktora je fakt o penězích.A to jsem nezaměstnaná.
Ty obchody jsem ještě neměla čas obhlídnout,z pracáku mě poslali na kurz tak do konce měsíce sice jezdím do Brna,ale jsem tak vyřízená,že po obchodech jdu jen vyjímečně.Ale koukala jsem na netu,že na Svoboďáku je nějaký velký obchod s oblečením pro těhotné a pro miminka.V listopadu tam určitě zajedu.Nemám doma skoro nic,sice tohle je moje druhé dítě,ale neplánované a po 15 letech.Takže všechno budeme pořizovat úplně od začátku.

avatar
kamisek2000
18. říj 2010

@matysekk Dneska kopinkoval rano, tak je snad vsechno v pohode.. 🙂

avatar
pajmou
18. říj 2010

Ahoj holky 🙂 jak se máte?
@kamisek2000 volala jsi dr?Snad je tedy vše ok, když kope
@martiska36 ještě zkus www.buclounek.cz

avatar
kamisek2000
18. říj 2010

@pajmou nevolala, dneska rano fakt blbnul... tak me uklidnil.. treba fakt odpociva... 🙂 🙂

avatar
pajmou
18. říj 2010

@kamisek2000 tak to je dobře, já vždy když jdu k dr.tak jsem na nervy a mrně to asi ví, tak ani nekope, potom to tedy zdatně dožene 🙂

avatar
kamisek2000
18. říj 2010

@pajmou Njn jsou to raubiri🙂 🙂 Akorat jsem dneska rikala, jak to leti... 🙂 ze uz bude konec rijna a pak za mesic a neco rodim... hruzaa.... ale tesim se.. moc moc moc 😀

avatar
pajmou
18. říj 2010

@kamisek2000 já si to ještě užiju v bříšku, teprve to začíná být zajímavý 😝

avatar
kamisek2000
18. říj 2010

@pajmou to verim no🙂 🙂

avatar
pajmou
18. říj 2010

@kamisek2000 koukala jsi na jednorázové kalhotky po porodu?nemůžu najít jakoé dělají velikosti zda i pro normální lidi 🙂

avatar
kamisek2000
18. říj 2010

@pajmou jj delaji velke, oni jdou hrozne natahovaci takze myslim ze nejake byli i univerzalni vel. a pak jsem videla i xl, ale jsou fakt hrozne pruzny, tak si myslim ze se toho nemusis bat🙂 zajdi do lekarny, nebo zdr. potreb a pani ti urco ukaze, mne taky ukazovala jaky maji...
A ejstli muzu doporucit, tak si kup ty sitovany, ne ty "papirovy" jsou sice levnejsi ale ty sitkovany jsou lepsi, lip sedej, daji se preprat tak jich nemusis mit ani hodne a stacej treba 2-3🙂

avatar
pajmou
18. říj 2010

@kamisek2000 díky za tip

avatar
kukulinka
18. říj 2010

čauky holky, tak jsem doma. Měla jsem dneska rozlučku v práci, protože ve středu mi hrozí ta blbá nemocnice ☹. Otoky furt hrozný, jeden den je to lepší a pak zase na prd.....Jinak naše miminko zlobí jako čert 🙂.

avatar
pajmou
18. říj 2010

@kukulinka máš nějaké léky?

avatar
kukulinka
18. říj 2010

@pajmou nemám nic, na otoky se nic nedává....

avatar
pajmou
18. říj 2010

@kukulinka aha, já myslela na odvodnění a tlak v poho?tak ať je ti lépe.Jedu na cvíčo

Strana