Těhulky nad 100kg

karotky
18. dub 2010

Ahojky!
Zdravím všechny těhulky i maminky,kterým se váha v těhu vyšplhala nad metrák.Při předchozím těhu jsem to dotáhla na 105kg(přibrala jsem 22kg)a momentálně to vypadá,že se do 100vky nevejdu ani náhodou(mám už 94kg). 😀
Jak jste na tom Vy a jak úspěšně se ne/dostaly na předchozí váhu(před otěhotněním)?
Já po předchozím těhu byla na původní váze za 5 týdnů. 😉

martiska36
18. únor 2011

Dobré ráno děvčata, tak u nás to vypadá tak, že příští týden ( pokud se do pondělka slečna nerozhodne sama) tak jdeme na indukci. Nesmím přenášet a navíc odhad velikosti miminka je 3800g, tak raděj dřív. Máte zkušenost s indukovaným porodem ? Poraďte na co se připravit..., něco jsem si přečetla už o pár příspěvků zpět, ale nechám si poradit.

pajmou
18. únor 2011

@martiska36 tak držím palce to už jste taky kus 🙂

@kamisek2000 Tak prý vyvolávají po 10-ti dnech, tak uvidíme co mi v pondělí řekne

lennetfrigg
18. únor 2011

@martiska36 težko říct, co mám kamarádky a měli vyvolávaný porod, tak to šlo třeba velmi rychle. U mně to nešlo vůbec a zkončila jsem na císaři. Ale jinak je průběh téměř stejný, uvidíš. Patrně dostaneš kapačku s oxitocinem a prasknou Ti plodovou vodu. Jinak se postupuje jako u normálního porodu, patrně očista, klistír 😖

janulazaynab
20. únor 2011

@martiska36 - neměla jsi jít na císaře? Já šla na vyvolání a musím říct, že jsem byla víc než spokojená, protože jsem nemusela hádat, jestli už to je tady a věděla jsem, kdy porodím.. V sedm ráno jsem dostala tabletku, v devět mi praskli vodu a malý se narodil v 14:14 s 3,85kg úplně přirozeně 😉 Jediný problém při vyvolání je, že oxytocin Tě nenechá vydechnout a máš skoro neustálé kontrakce - já měla mezi nimi pauzu snad jen minutu.. ale zase to jde rychleji, i když jak u koho, ale většinou je to rychlé, zvlášť, když ještě prasknou vodu 😉

janulazaynab
20. únor 2011

@martiska36 - jinak jak píše @lennetfrigg dostala jsem normálně klystýr, holení, ale nějak zvlášť jsem to neprožívala, protože už jsem měla kontrakce a tohle bylo poslední, co jsem řešila.. navíc jsem myslela, že to bude horší 😝

martiska36
21. únor 2011

@janulazaynab Dík za rady, zvažuje se i císař, ale já se bráním, ráda bych přirozeně. Tak poslední dohoda je, že pokud bude miminko natočené tak jak má (to je, a už se neotočí, spíš už cítím, že klesá), že já nebudu mít nějaký tlakový výkyv, komplikace atd, tak bychom mohli zkusit přirozeně. Ale to se všechno může změnit.

pajmou
21. únor 2011

Ahoj maminy, tak jsme stále v celku, jsem zvědavá co mi dnes pan dr.řekne a jak dlouho mě nechá přenášet...

josefine
21. únor 2011

@pajmou Téda, tobě se to těhotenství opravdu zalíbilo viď? 😀 Mě doktor doporučil už začít balit tašku, tak si to tu pomalu balím. A jak se cítíš?

martiska36
21. únor 2011

@pajmou Už jsem si říkal, že tu nejsi, tak už asi rodíte. No abych náááhodou nerodila dřív já, my jdeme dneska na domluvu.

storm07
21. únor 2011

@martiska36 Ahoj - já jsem byla na indukci. V den indukce mi spontáně začala odtékat voda. O půl osmé mi dali dali 1. tabletku a v 17:25 se malá narodila. je to jak normální porod, akorát ke konci jsem už měla kontrakce kontinuální a malá se mi vrátila k žaludku., čekali jsme na sestoupení. Ke konci už byly bolesti horší, měla jsem křížové bolesti a ty neprodýcháš. Tlačení pak byla procházka růžovým sadem.
Nachystej si vše jak na normální porod. Ničeho se neboj. Já špatně zvládám bolest a zvládla jsem to.

pajmou
21. únor 2011

Ahoj holky tak jsem po Hamiltnu, tak třeba už dneska z toho něco bude 🙂

krpeska
21. únor 2011

Ahoj holky
@pajmou koukám že jsi stále celá co tak přeju brzký porod my si ještě počkáme budem muset nejspíš na císaře 😒 😒 tak nevím do čeho půjdu no uvidíme kluky jsem rodila 😉 😉

pajmou
22. únor 2011

@krpeska budu držet palce
Stále v celku, tak snad dneska 🙂

josefine
22. únor 2011

Ahoj, tak při včerejším měření měl Šimonek 2500g, podle doktorčiných zkušeností to prý ale bude ve skutečnosti tak 2200g, ale stejně, od minulého měření nám přibral kolem 700g. Taky už má na fotečce pěkně boubelatý obličejík, oproti minulé fotečce. 😀 Nu máme ještě skoro 2 měsíce do porodu a jestli poroste takhle tak se mi nevejde do bříška. 😨

pajmou
22. únor 2011

@josefine no to už je kus chlapa 🙂 on si tam to místo udělá 🙂

josefine
22. únor 2011

@pajmou 😀 Nu asi bude malinko větší, bráchovo malej když se narodil tak měl 2450g a to vykoukl na svět jen o 14 dní dřív. Šimonek bude asi velkej po mamince 😀 . To mu asi ten kompletík velikosti 50 do porodnice od prababičky těžko bude. 😀 A co vy, jak je?

pajmou
22. únor 2011

@josefine je až moc dobře, už by to chtělo, aby to začalo, snad včerejší Hamilton byl co k čemu 🙂
No mi už taky máme ke 4kg 😝

josefine
22. únor 2011

@pajmou Teda to vás Jiřík napíná. Tak držím palce aby už to začalo a aby bylo vše rychlé a v pořádku. To vás je teda pěknej kus. 🙂

pajmou
22. únor 2011

@josefine díky, ale zatím nic 😖

josefine
22. únor 2011

@pajmou Snad už se dočkáš.

pajmou
22. únor 2011

@josefine drž mi palce 🙂

lennetfrigg
22. únor 2011

@pajmou taky přeju, ať se už můůžeš radovat s miminka. Leda ještě zkusít sexík, ten prý taky pomáhá.🙂

Holky, mátě nebo měli jste některá problémy s tlakem? Mně začíná zlobit už teď. I u prvního jsem měla problémy, byla jsem téměř celé těhu na lécich. Doufala jsem, že druhé těhotenství bude jiné, ale asi né☹ Jsem z toho nějaká špatná ☹ Budu vdečná, za každou radu🙂

pajmou
22. únor 2011

@lennetfrigg beru 3x1 dopegit, tak se to dalo...

josefine
22. únor 2011

@pajmou jj držím a moc na vás myslíme.

@lennetfrigg Taky mám problémy s tlakem, beru dopegit stejně jako pajmou 😉

lennetfrigg
22. únor 2011

@pajmou No, ja taky v prvním těhu brala 3x denně Dopegyt a 1/2 tabebletky v poledne ještě nějakých léků. Pak se mi taky ten tlak držel, ale byla jsem třeba i na kapačce v nemocnici. Je fakt, že na malém to braní léku myslím žádné následky nenechalo a je zdravý "klep klep" jak řipa. No, ja se jen divím, že Tě nechávají s miminkem přenášet. Mně přimář bral hned v termínu, bál se, aby Tedík měl dostatečný přísun živin, právě kvůli tomu tlaku. I když možná to nemáš tak vážné, ja měla přímo diagnózu preeklampsie. Ale tlak se mi naštěsti držel až dokonce těhu.

lennetfrigg
22. únor 2011

@josefine děkuju, je fajn vědět, že člověk v tom není sám.🙂 aspoň mně to pomáhá 😉

josefine
22. únor 2011

@lennetfrigg To je jasný, taky mi to pomáhá. Chce to klid, bude to v pořádku. Mě se zvýšil tlak až ve 20 týdnu a byla jsem z toho taky vyjevená, ale doktorka mi vysvětlila,že se to stává dost často a že rozhodně nejsem jediná a také mi řekla, že je lepší když se o tom včas ví a pak si člověka už ohlídají. 😉

krpeska
23. únor 2011

@lennetfrigg taky beru celé těhotenství dopegyt tet mám trochu problém s tachykardií tak uvidíme takže hlavu vzhůru nejsi v tom sama 🙂 🙂 🙂 😉

lennetfrigg
23. únor 2011

@krpeska Jejda, tak držím palečky, ať je to dobré. Je dobré vedět, že člověk v tom není sám, moc děkuju všem za povzbuzení. Už se cítím mnohem líp, uvidím, co mi řekne dneska doktor. 🙄

janulazaynab
23. únor 2011

Včera jsem vytáhla krabici s oblečením od 0 do 3 měsíců a nějak nemůžu uvěřit tomu, že to naše velké chlapisko Mikulík takové malilinkaté oblečky vůbec nosil.. Teď tu běhá kolem a ještě před chvílí měl na sobě body vel.56 ☹ 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru