Těhulky nad 100kg

karotky
18. dub 2010

Ahojky!
Zdravím všechny těhulky i maminky,kterým se váha v těhu vyšplhala nad metrák.Při předchozím těhu jsem to dotáhla na 105kg(přibrala jsem 22kg)a momentálně to vypadá,že se do 100vky nevejdu ani náhodou(mám už 94kg). 😀
Jak jste na tom Vy a jak úspěšně se ne/dostaly na předchozí váhu(před otěhotněním)?
Já po předchozím těhu byla na původní váze za 5 týdnů. 😉

lennetfrigg
20. kvě 2011

😀 😀 😀
A ještě ten odkaz, skléroza je hroznáááá:

http://www.dietni-denik.estranky.cz/clanky/moda...

martiska36
29. kvě 2011

Ahoj děvčata, jak se máte těhulky, povídejte přehánějte, nějak vám to tu vázne 😉 Já už sem sice nepatřím, ale novinky nahlásím. Tak Kačenka oslavila včera 3 měsíce, máme za sebou první očkování a už je to malá potvora, která ví kdy se usmívat, aby si omotala kolem prstu koho potřeuje 😀

Jsem docela ráda, že jsem odrodila v zimě a teď na ty tepla už budu jen drandit s kočárem a nemusím se nosit s pupíkem.

Mějte se hezky, pozdravujte miminka v bříškách a dejte vědět jak žijete. Zdraví brněnská mamina Martina

pajmou
2. čer 2011

Ahoj holky jsem v jednom kole, stěhujeme se, prodáváme byt, no není toho málo a manža byl pryč tak to vše bylo na mě.

Těhulky závidím, už se zase těším až budu těhotná, ty miminka za to stojí, nám jsou dnes 3.měsíce 🙂

elischka
8. čer 2011

Ahoj holky, jsem v 15tt a zatím se držím -2kg od začátku těhu. Myslíte, že to znamená, že bych nemusela drasticky přibrat ke konci - už takhle mám váhu šílenou ( nad 120 kgO.-))

kamisek2000
8. čer 2011

@elischka ja taky pribirala takhle malo a nabrala jsem cca 12, vic urco ne...

elischka
8. čer 2011

@kamisek2000 tak to by bylo fajn, kdybych dopadla stejně jako Ty, víc bych fakt nerada

kamisek2000
8. čer 2011

@elischka uvidis🙂) ja pak v porodne nechala skoro vsechno... jen pak jsem zas 5kg pribrala... 🙂) Drzim palce😉

lennetfrigg
8. čer 2011

@elischka určitě se tím nestresuj, ja začínám 7.měsíc a jsem plus 2 kg, takže se to dá moc nepřibírat, a jsem ráda. Doufám, že mi to tak vydrží 🙂 Taky držím palce, ať se vše vyvíjí podle Tvých představ.

Ja mám taky fofr, pořád kolem zkoušek, už se teším, až to bude za mnou, pak chcem malovat a hlavně už trochu chystat věci pro mimi. Zatím nemám nic, ale přez léto se to zvládne. Mám hodně věcí po prvním prckovi, jen kočárek chci jiný, tak už mám vyhlídnutý. Jinak taky nového nic, tlak se drží - slávaaaaa a snad to tak bude až do konce🙂

clloi
9. čer 2011

Ahojte holky, chtěla bych se zeptat, v kterém týdnu jste cítily první pohyby?

xxx.klarka
9. čer 2011

@clloi ahojky, já cítila při dcerce ve 20tt, bylo to přesně na silvestra 🙂 V té době jsem měla cca kolem 100kg.

Jinak nakukuji a zdravím vám, čekáme druhé miminko a doufám, že se na 100kg už nedostanu. při první dcerce jsem šla rodit se 110kg. 😔

lennetfrigg
11. čer 2011

@clloi U prvního později, tak 21/22 týden. Teď kolem 19. týdne i dřív🙂

pajmou
16. čer 2011

@elischka já skončila na -2, postupně jsem měla i -6kg a váhově víš než ty, takže přibrat opravdu nemusíš 😎

@clloi ve 14t ale byl už živější v bříšku, normo je prý cca 20t

Tak se držte holky a uživejte je super být těhotná, už se těším na další 😀

mische
28. čer 2011

Ahoj holky, ráda se k Vám přidám .... vždycky jsem bojovala s váhou a v hubnoucím období jsem "bohužel - bohudík" otěhotněla, takže už asi neshodím 😖 😉

lennetfrigg
29. čer 2011

@mische tím se netrap, užívej si, že jsi těhulka. Mně taky někdy štve, že kolikrát lidi neví, že jsem těhotná, ale spíš si myslí, že člověk ještě více přibral 😀 Ale tím se člověk nesmí trápit. Ja mám teď stejnou váhu, jako na začátku těhotenství, měla jsem +2 a zase jsou fuč, takže možná po porodu bude i o nějaké to kilo méně. A i kdyby né, neboj, s prckem to pak vyběháme. 😎

elennka
30. čer 2011

@mische je míšo, zdravím 🙂) a ještě jednou gratuluju a držím palečky.. a nepřipadneš mě, že máš tolik kilo..
já jsem na tom podstatně hůře..

usounek25
7. črc 2011

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Též se řadím do těžké váhy 😒 a momentálně čekáme druhé dítko. Zatím je to teda v začátku, takže jsme to nikomu neříkali, kdyby náhodou něco. Musím říct, že když jsem byla poprvé teď na gyndě kvůli potvrzení těhu a zvážila jsem se, jelikož jsem věděla, že se mě bude dr. určo na váhu ptát, tak jsem byla v těžkým šoku. Váha ukázala 100 kg 😕 , takže mě polil studený pot a šla jsem málem do mdlob. Při prvním synovi jsem šla rodit se 105 kg, po těhu jsem dala váhu na cca 89 kg, jenže pak přišly nějaký rodinný problémy -přestala jsem cvičit a je to tady. Bohužel je to docela znát, nejen že vypadám jak hroch, ale cítím se strašně těžce. Navíc jsem furt unavená, nejradši bych 24 hodin spala, což se s prckem nedá, ale to přisuzuju začátku těhu. Taky mě začátkem srpna čeká NT screening, tak mám obavy jestli tam vůbec přes tu moji obr mišelinku na břiše půjde něco vidět 😒 Jak to zvládáte vy? Já se modlím, že moc nepřiberu, protože bych se fakt asi neunesla.

ivusenka
10. črc 2011

@usounek25 Nemusíš se bát, já šla rodit první dítě se 120 kg a druhé rovněž a vše v pohodě i těhu kromě občas zvýšeného tlaku, připrvním těhu jsem přibrala 20 kg, ale při druhém už jen 7 kg. UTZ byl vždy hůře vidět kvůli značnému tukuna břiše, ale to podstatné doktoři viděli. Neboj 😉

lennetfrigg
10. črc 2011

@usounek25 Ahojky a vítej🙂 A neboj, jak píše @ivusenka , mně třeba taky jde ultrazvuk hůře vidět, ale mám i hezkou fotečku, takže to není taková hrůza. A u těch druhých prcků už asi ani váha nejde tak nahoru, člověk nemá moc čas na odpočívání. Já jsem třeba doposud nepřibrala, ale v úterý mám poradnu a to se obávám, že už tam nějaká kila nahoře budou, aspoň mám ten pocit, že jsem přibrala. A neboj, mám hrubě přes 100 kg a zvládám. Jen třeba dr., co dělá ultrazvuk (dělá to jiný, než ke kterému chodím do poradny), mi vždycky dává velmi najevo, jak mu moje nadváha vadí. Člověk má pak z toho takový špatný pocit, ale je to jen jeden doktor a nebudu si kvůli němu kazit těhulkování. I když jsem zjistila, že děla i zástupce primáře, kde jsem chtěla rodit. Tak občas zvažuju, zda tam jít, či raději ještě vybrat jinou porodnici.

No a zdravotně se to taky dá, mám teda taky vyšší tlak, takže beru Dopegyt, ale oproti prvnímu těhotenství je to lepší a to jsem měla méně kg.

mische
12. črc 2011

Holky, tak zítra mě čeká ortel ..... jdu konečně na kontrolu k MUDr. - doufám, že je vše OK a nezobu ten Utrogestan zbytečně 😖

lennetfrigg
12. črc 2011

@mische Držíme palečky 😉

mische
13. črc 2011

Ahoj holky ... tak mám po kontrole

… měříme 88 mm, srdeční činnost jsem neviděla, MUDr. po delší době dívání ano … ujišťoval mě 3× a já se ještě jednou ptala a říkal, že 100% jí viděl … jen byl prý mimís asi natočený a měl to vzadu, takže to nešlo tak vidět …

… vyhukaná jsem byla řádně, na toaleťáku jsem totiž dneska odpoledne, než jsem šla k MUDr. objevila nahnědlý hlen … takže když MUDr. prohlásil, jé ten nám vyrostl (před 3mi týdny měl váček 1,6 mm a dnes mimís už 88 mm), a hledal srdeční činnost a 3× komentoval, že jí nevidí a že je to blbý a pak monitor natočil a : „hele tady něco je“ … já fakt neviděla nic …

… no napsal mi ještě další 2 balení Utrogestanu, prý, že na krvácení to nevypadá … ale raději ještě 2 balení Ascorutinu … prý je na příbalovém letáku psáno, že v těhotenství se nesmí, ale plodu kyselina ascorbová v něm obsažená neublíží, tak uvidím … na další kontrolu jdu až 17.8.

Jo a dle UTZ odpovídáme 6+6 tt … což by odpovídalo dle pozdějsí OVU (těhotenství počítáno od data početí, jak vlastně ukazuje UTZ, že?)

usounek25
13. črc 2011

@mische ahoj, to jsme na tom podobně. Teda já jsem podle PM 10. týden, podle ultrazvuku 9. týden. Taky beru Utrogestan - mám ho napsaný až do konce třetího měsíce (jestli se tam teda dopracujeme), ale já ho mám kvůli cystě, která způsobuje špinění. Takže pár dní mám klid a pak najednou zase objevím hnědý hlen na toaleťáku 😒 . Ale bolesti nebo tak žádné a když jsem byla naposledy u dr., tak už bylo vidět i srdíčko. Ale vím jak to je, že? Já už teda doma jednoho raráška mám, ale předtím jsme o jedno mimi přišli - byla jsem na konci 24. tt a musím říct, že při dalším těhu jsem se furt hlídala a měla jsem z každé prohlídky neurozu. A teď mě zase dostal dr. tím, že tam je kromě mimi i ta cysta - nikdy jsem na to netrpěla, ale dr. tvrdí, že by se měla snad vstřebat do konce třetího měsíce a na poslední kontrole byla dokonce o něco menší než poprvé. Tak uvidíme jak to dopadne, nechávám to osudu, stejně to člověk asi moc neovlivní a buď mimi bude nebo ne.

lennetfrigg
13. črc 2011

@usounek25 ,@mische holky moc Vam drzim palecky, at je vse OK a miminka krasne rostou! Chapu, jake to je se bat, trvalo dlouho, nez jsem poprve otehotnela a prvni 3 mesice jsem se bala chodit i na wc. Pak pro zmenu problemy z tlakem. No a ty mam ted taky. Takze se hlasim z nemocnice😢 Dneska prijata na testy kvuli tlaku, ale pokud vse bude OK, tak pry budu do pondelka doma. Tak mi prosim drzte palce. Jinak se teda nudim, horko silene.. At uz jsem doma. Chlapi to sami pry zvladaji, Tedik bude poprve spat beze mne. Ja to teda hodne obrecela, jeste ted kdyz si na bobka vzpomenu.,☹

usounek25
14. črc 2011

@lennetfrigg budu držet palečky, ať vše dobře dopadne, vždyť už to máš za pár, tak to ještě musíte nějak doklepat. Chápu že bez malýho je to dlouhý a smutný, náš Adam je taky zvyklej, že je furt s námi, samozřejmě chodí za babičkama apod., ale beze mě třeba nebyl dýl jak den, natož přes noc. Ale tvoji chlapi to určitě zvládnou, hlavně se nestresuj a ať máš ten tlak v pohodě 😉

lennetfrigg
15. črc 2011

Slava, jdu domu😀😀 vsechny vysledky dobre😀😀

amrash
3. srp 2011

Zdravím všechny! Přidávám se k vám, jelikož se svou tělesnou konstitucí sem rozhodně patřím. Při prvním těhu jsem přibrala šíleně, měla jsem snad 115 kg, když jsem šla rodit. Potom jsem drasticky zhubla 30 kg a dloooouho jsem nemohla otěhotnět. Teprve až jsem ze stresů zase přibrala a zakulatila se - mimčo se paradoxně uchytlo 🙂 Tak si říkám, že být baculka je asi mým údělem a zjevně mi to svědčí 😀 Přeji všem pohodové těhu a zdravá miminka. 😉

lennetfrigg
4. srp 2011

@amrash Ahoj, moc Tě vítám a gratuluju k miminku 😀

amrash
4. srp 2011

@lennetfrigg Jéééé, moc děkuji. Já už si po těch letech ani snad nevzpomenu, jak se s mimi zachází 😉

lennetfrigg
4. srp 2011

@amrash Ale jo🙂 I když fakt to hrozně letí a člověk rychle zapomíná. Můj první má 3,5 ročku a taky si říkám, jak to budem s miminkem zvládat🙂 Ale vzpomenem si. 😉 A co by jste si přáli?

amrash
4. srp 2011

@lennetfrigg Ja vzhledem k tomu, ze mam doma12 leteho syna, tak taky asi zase chlapecka. Uz to s nimi umim 🙂 Ve skutecnosti je to ale jedno. Jen se modlim, aby bylo mimco zdrave!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru