Termín porodu? Neznám den poslední menstruace

anni89
16. srp 2015

Ahoj holky,
jsem těhotná a rodit mám v lednu, ale vrtá mi něco hlavou.... Jde o termín porodu.
Poprvé jsem potratila a aniž jsme s partnerem chtěli, jsem otěhotněla zhruba za měsíc znovu. MS mezi potratem a otěhotnění nebyla. Proto gyn. nemůže určit přesně kolikátý týden těhotenství jsem. Všechno určuje podle stáří plodu. Dnes je mé mimčo staré 17 týdnů +6 dní. To ale neznamená, že já jsem těhotná 17+6. Ale termín porodu mám vypočten na 25.1. tedy jako kdybych měla 17+6 týdnů od poslední menstruace.
Zkoušela jsem hledat na internetu a tam jsem se právě dočetla, že když je maminka 17 týden od poslední MS tak může být plod až o 2 týdny mladší.
Chtěla bych se zeptat, zda se najde nějaká maminka, která na tom byla obdobně a kdy rodila nebo na kdy jí určili termín porodu. Dva týdny plus mi přijde fakt moc...
Mám určen termín porodu ke konci ledna a abych pak nerodila první týden v lednu 😀
Děkuji za názory

shine2015
16. srp 2015

@anni89 určité ti dělali plus minus na 12tt ultrazvuk kde se počítá podle velikosti plodu, kosti stehenní atd nejpravděpodobnější datum......v této době 12tt je to nejpřesnější. Pokud ti termín spočítali kolem tohoto týdne tak se ho drz. A navíc pokud budeš rodit vaginálne mimo si řekne sám kdy je připraveno ;)

anni89
autor
16. srp 2015

@shine2015 ultrazvuk mi dělali, ale tak, že paní doktorka řekla jste ve 12 týdnu? Tak to vychází datum porodu na 25.1.....
http://www.naseporodnice.cz/velikost-plodu-tkd-...
koukala jsem právě sem. Píšou tu, že "gestační stáří plodu je 267 dní", když je moje mimčo dnes staré 125 dní tak mi to právě vychází tak na začátek ledna.....

shine2015
16. srp 2015

@anni89 ale pokud budeš rodit klasicky, tak si mimi řekne.....a pokud znáš hodnoty,tak to lékařce znovu řekni popřípadě ji změn.....mas čas.....klidně se poptej a zajdi k někomu jinému.....navíc v kolikatem TT jsi měla SP? A byl bez revize?

shine2015
16. srp 2015

Já bych ji řekla že mi přijde TP pozdě....nebo ty se bojiš aby nebrali pak mimi jako dříve narozené? Jim to pak řekni u prijmu až pujdes rodit....že tp je orientační......

ronyx
16. srp 2015

@anni89 Vždyť je to docela jedno.Dva týdny sem,dva tam.Máš nějaký vážnější důvod proč se obáváš,že bys rodila třeba na začátku ledna místo na konci?Stejně budeš mít už vše nachystané dávno dopředu a věř mi,že těch posledních pár týdnů už budeš jen odpočítávat a říkat si,kdy už 😉 Já to tak měla jak u prvního tak i teď.Mám termín 4. září a už teď bych klidně rodila,vše nachystáno,připraveno,mimčo už se bere za donošené.První mimčo si taky řeklo samo kdy chce ven.Měla jsem rodit na konci prosince,ale on chtěl ven už 8.12 🙂 Pokud neporodíš o dva měsíce dřív,tak je to docela jedno kdy.Jestli začátkem či koncem měsíce 😉

inulka2
16. srp 2015

Taky to tak mám,v březnu jsem byla na revizi dělohy a porevizni menzes nedorazila protože jsem otěhotněla v šestinedělí,teď jsem podle UZ 19tt a menzes +- určili na 10.4. termín porodu mame i podle 1.screaningu na 15.1.2016

anni89
autor
16. srp 2015

Já právě většinou nechávám věci na poslední chvíli... A je to moje první dítko, tak se na to chci nějak psychicky připravit.... Ale když chodím na pravidelné kontroly tak tam by mi řekli, kdyby to vypadalo, že třeba do 14-ti dnů porodím ne????

ronyx
16. srp 2015

@anni89 Neboj se,určitě by ti řekli 🙂 Určitě ti každou kontrolu kontrolují stav čípku a porodních cest,jestli se náhodou neotvíráš atd.Takže žádný stres 🙂 až se něco bude chystat tak ti to určitě řeknou.Já jsem 38 tt a minulý týden jsem ještě byla plně zavřená,nic se nedělo,tento týden už se porodní cesty prý zkracují a už se to pomalu chystá,takže vím,že to můžu každou chvíli čekat 🙂

shine2015
16. srp 2015

Tam je podle mě jediný důvod a to aby vás nenechávali zbytečně dlouho v porodnici kdyby se mimi narodilo dříve....my máme dceru 36+6 a pořad jsem poslouchala že jenedonosena....přitom vše měla OK....takže při prijmu nahlasit jak to bylo s poslední MS.....a tím pádem je to vyřešené.... 😉
Neboj,bude to OK.

brendula
16. srp 2015

Ahoj ja mam také termín v lednu 😊 Dle PM 14.ledna a ultrazvuku 23.ledna .Udajne jsem mela opozdenou ovulaci.

scruffy
16. srp 2015

@anni89 Tak můžou na to přijít a nemusí🙂 Mně i kamarádkám v okolí se stalo, že jsme šli na kontrolu k dr. a ten samý den jsme začaly rodit. Ale i tak, nedělala bych si starosti, já taky vůbec nevěděla, kdy jsem měla poslední MS, dr. určil termín porodu podle utz a seknul se o jeden den, ale to je samozřejmě náhoda.

karlajasmine
16. srp 2015

Tak ja mam treba termin 5.11. a doktor mi porad tvrdi, ze 29.10., ale to je nesmysl... vim na 100% presne, kdy jsem mela ovulaci, protoze jsem mela ukazkovy graf bazalni teploty atd a taky vim presne, kdy jsme miminko zplodili a jak to vychazi zhruba casove.. proste to krasne sedi na toho 5.11. Tak se trochu bojim aby neresili ze prenasim, protoze vim, ze ten termin 29.10. je proste uplne mimo.

medakote
16. srp 2015

@ronix @anni89 Přijít na to nemusí, já porodila šest hodin po tom, co mě svatosvatě ujistili že rodit ten den nebudu 🙂
A navíc, termín porodu je stejně orientační, i když se zdá datum posledních mences, miminko prostě přijde, až bude chtít a moc to neovlivníš. Pokud Ti stanovili porod podle utz, tak bych předpokládala ten, pokud se datum podle utz a podle mences o dost liší, lékaři stejně berou za správný ten podle utz- podle vývoje miminka, ne podle nějaké hypotetické předpokládané doby. Takže si v prosinci sbal tašku a pak prostě čekej 🙂

zo_ja
16. srp 2015

@karlajasmine V průkazc nemáš napsanj ten termín dle MS? Si ho tam kdyžtak pak dopiš 😉
Pokud je dle UTZ v 12. tt dítě rozměrově víc nebo mín než 7 dní, tak berou ten, pokud do 7 dní, tak podle MS. Ale kolonky jsou na oba, tak by se dalo snad rozumně licitovat.

@anni89 Ačkoli mám větší děti, tak většinou dle UTZ vycházejí o týden starší konstantně, tedy už od toho 12. tt. Takže ještě uvidíš, jak to vyjde při těch dalších. Každopádně je lepší mít termínově nedonešence, kterej váží 4,5 kg (znám takový, fakt s ním tak zacházeli) než mít brzo narozenýho mrňouse, kterej je ještě o 2 týdny dřív, takže o měsíc před TP. Většinou je lepší mít ten pozdější termín, pže s tím vyvoláváním dost blbnou.

karlajasmine
17. srp 2015

@zo_ja No v nemocnici, kde budu rodit, a kde mi delali UZ ve 12 a 20tt, berou v uvahu termin dle MS (ktery krasne sedi prave cca na 4.-5.11.i podle velikosti miminka), to mam i napsany v prukazce, ale pod tim mam ten termin ''dle UZ'' u gynekologa, ktery mi porad tvrdi ze to bude 29.10 a na zaklade toho me posila na materskou... ale tak neresim.. myslim, ze dulezitejsi je to, ze v porodnici to berou spravne a ze tam jsou obe ty kolonky no..

andrrriiik
20. srp 2015

No tak TP podle utz je stejně přesnější,než podle MS ne?Tak nevím,co se tu řeší.Navíc,rozdíl mezi termíny je stejně tak maximálně týden 😒

anni89
autor
20. srp 2015

@andrrriiik no ja resim to,ze gestacni stari plodu 17 tydnu neni to same jako 17tt. Tam je rozdil 2tydnu. A na screeningu mi urcili termin porodu jako kdyby se to pocitalo v tydnech tehotenstvi (tedy od posledni MS)Takze je dost mozne,ze budu rodit misto na konci zari uz na zacatku.

andrrriiik
20. srp 2015

@anni89 Neřeš to.Dva týdny není tak strašný rozdíl 😉

ty_na
20. srp 2015

Ahoj já když jsem byla na screeningu, tak jsem dle ms byla 12+6, ale podle jejich utz 12+4. Doktorka mi řekla, že jsem musela otěhotnět přibližně před deseti týdny a to někdy uprostřed cyklu, když se mi to shoduje. Termín porodu mám stejný.Takže se řiď tím, co ti řekla dr, dneska ty přístroje to vypočítají dobře 😉

ty_na
20. srp 2015

Od 17+6 si odečti dva týdny a během těch dvou týdnů jsi asi tak cca otěhotněla. Termín porodu je jen matematická záležitost a mimi se samo rozhodne, kdy se ukáže 🙂

ty_na
20. srp 2015

pardon připočti si dva týdny

ty_na
20. srp 2015

https://www.modrykonik.cz/gestacni-vek/ tady je to vysvětleno správně

welunka
26. srp 2015

Ü mě je známý poslední datum menstruace avšak zase vůůbec nevím, kdy jsme miminko ,,založili" 🙂 měla jsem hrozně rozházený cyklus a na těhotenství přišla až - prý v 6tt. Mám určené dva termíny, jeden je 11.11. a druhý 20.11. - takže prostě někde tam to příjde, nějak to nehrotím, myslím si, že to poznáme 🙂)))

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru