TP červen 2021

rebekabebe
10. říj 2020

Ahoj dámy zakládám skupinu protože jsem hledala a hledala a nenašla skupinu pro ženy které to čeká v červnu 😊❤️ zde se můžete podělit o radosti počínající prvním testem, ultrazvukem. A zkušenější dámy můžou nám prvorodičkám poradit 😊 budu se na Vás těšit. Já jsem dnes 5+6 😊 potvrzené těhotenství v děloze tak snad do třetice se vše podaří už mám za sebou SP a ZT držme si navzájem palce ❤️❤️❤️

andreasvo
14. říj 2020

@emmanessa neee mohla jsi mít později ovulaci. Spíš mě zaráží že ti nevzal hcg...to se bere jako první věc aby se pak v dalších dnech/týdnech mohlo posoudit jestli je to prosperující těhotenství.

rebekabebe
autor
14. říj 2020

@emmanessa určitě mohla být ovulace později neboj se ničeho hlavně se nestresuju vše dopadne dobře ❤️

tez83
15. říj 2020

@emmanessa já nevěděla o tom,že když je biochemické,tak může být později ovulka,ale když to píšeš...měla jsem minulý cyklus také biochemko a nyní jsem opravdu měla ovu později,až 30DC!

kikimaruska
15. říj 2020

Ahoj maminky. Tak testy pomalu sílí, ale opravdu pomalu. Dnes jsem 4+4 a včera jsem psala svému lékaři, na kdy se nám objednat (hlavně pro vyloučení MT). A jdu se oblékat, v 6.10 mám kontrolu v nemocnici. Moc se bojím....

tez83
15. říj 2020

@kikimaruska v 6:10 ráno????😨🥱Neboj,dopadne to dobře a dej potom vědět!👍

kikimaruska
15. říj 2020

@tez83 jj, doktor pracuje v nemocnici a rizikovky, než je vše ok si vždy zve hned ráno do mamacentra, kde mají mj. nejcitlivější UTZ, minule sem byla nejdřív u v 5.10😁. Ono to je i lepší, nejsou tam krom personálu běžní další pacienti.

tez83
15. říj 2020

@kikimaruska tak to je super,i s tím ultrazvukem!A můžu se zeptat,z jakého důvodu jsi riziková?

kikimaruska
15. říj 2020

@tez83 1x porod ve 28 tt, 1x mimoděložní v 6tt, 1x zamlklé těhotenství. Plus teď věk, štítná žláza. Riziková sem byla teda hned první těhotenství, když sem krvácela. A mám tedy po konizaci čípku a CN 3, což už je ale 8 let. Teď hlavně k vyloučení MT.

tez83
15. říj 2020

@kikimaruska ty jo,taky toho máš za sebou hodně!🥺 To je dobře,že tě budou hlídat.A můžu se zeptat na věk...já jen,že jsem taky starší.😉😜

kikimaruska
15. říj 2020

@tez83 tak. Hotovo. Vidět je zatím jen vysoká sliznice, několik projasneni, jinak je brzy-což vime. Odebrana krev a po 13 si mám volat o výsledky, plus Utrogestan. V případě potíží hned hospitalizace. Takže, zatím čekat...

Jinak je mi 36 🙂

tez83
15. říj 2020

@kikimaruska také užívám Utrogestan,už se těším na první ultrazvuk.Takze nic v nepořádku!👍To je dobře!

kikimaruska
15. říj 2020

@tez83 No, teď čtu zprávu a tam je mj. : Zatím bez známek intrauter. gravidity.
V oblasti adnex jasnou rezistenci nevidím, nepatrné množství tekutiny v Douglasově prostoru. Koukla sem, co je to ten Douglasův prostor a teda, může tam zatekat tekutina při mimoděložním těhotenství. 🙄. CHJO, já se tak bojím. Navíc zvýraznění věty :Při potížích hospitalizace ihned. 😶😶😶. Uvidíme, kolik ukáže HCG...

kikimaruska
15. říj 2020
tez83
15. říj 2020

@kikimaruska neboj,také mám černé myšlenky,ale řekla jsem si,že nesmím!!!Kvůli miminku!!!😉

emmanessa
15. říj 2020

@rebekabebe
@tez83
@andreasvo holky, ja si dnes prochazela kalandar,mam tam zapsane,kdy byl pozitivni ovul. test a kdy jsme se "snazili",nemam to slovo rada,ale tentokrat to bylo tak...a podle toho jsem nasla na netu kalkukacku nejen tehotenskou, ale i s datem oplozovaciho styku, zadala jsem tam datum pohl.styku po ovulaci,byly dva ob den a jeden z nich teda asi musel byt ten oplozovaci a vychazi mi to cca o tyden min..takze asi nejsem v 6+3 ke vcerejsimu utz,ale 5+3...coz mi trochu dalo nadeji.Citila jsem,ze se u me zacina rozjizdet deprese kvuli tomu..jsou to hrozne nervy

emmanessa
15. říj 2020

@andreasvo mne treba hcg nemerila nikdy ani jedna doktorka ani pri prvni dceri,ale tam bxlo srdicko hned pri prvnim utz..nebo pokud merily,nic o tom nevim,nikdy o tom slovo nepadlo

rickym
15. říj 2020

@emmanessa jakou kalkulačku jsi našla prosím?

emmanessa
15. říj 2020

@rickym podle posledni MS mi vychazi temin porodu 6.6.a podle pohl.styku,pri kterem mohlo dojit k oplodneni 11.nebo13.6,coz je teda rozdil

andreasvo
15. říj 2020

@emmanessa tak pokud bylo mimi se srdíčkem tak bylo vše jak má 🙂 bohužel pokud se jde na UTZ a tam nic není vidět tak je podle mě povinnosti doktora vzít HCG minimálně 2x ať se podle toho zjisti jestli to těhotenství je prosperující 🙂

kikimaruska
15. říj 2020

@tez83 tak. Doktor mi nenapsal hodnotu, jen, že je to těhotenství na úplném začátku a v pondělí se mám ozvat na kontrolu. Docela mě to děsí. U prosperující těhotenstvi jsem už ve 4+0 měla krásnou dutinku, silné testy, HCG přes 180 a řekl mi to. Dnes 4+4, UTZ nic a testy slabé. A to vím i přesně, kdy byla ovulace.

andreasvo
15. říj 2020

@kikimaruska tak normálně bych mu zavolala. Když by se ptal proč tak bych mu vysvětlila že kdyby si o víkendu musela na pohotovost tak ať víš přesné výsledky.

tez83
15. říj 2020

@andreasvo jo,to je možná dobrý nápad.

kikimaruska
15. říj 2020

@andreasvo ony ty výsledky jsou v nemocničním PC, i se zprávou a UTZ, co dělal ráno, a projistotu mám totéž i u sebe, jen bez hodnoty HCG. Jinak dnes jsem 16 DPO a testy takhle. Vše Mamatest 10, ale pomíchané šarže.

tez83
15. říj 2020

@kikimaruska tak zase 16DPO je brzo,nedivím se,že toho moc neviděl...neboj,to bude dobré.

kikimaruska
15. říj 2020

@tez83 taky teď koukám na porovnávací testy jiných maminek... Tak uvidíme. Dr. Sem napsala, ať mi prosím s receptem pošle i hodnotu HCG. Tak snad....

tez83
15. říj 2020

@kikimaruska tak jsem se schválně podívala a já měla 16DPO o trochu výraznější čárku,nicméně si myslím,že to nic neznamená...je to jen,jak vysoké je HCG v těle.A to asi stoupá každé z jinak rychle.

kikimaruska
15. říj 2020

Tak maminky, HCG je 57.

tez83
15. říj 2020

@kikimaruska a koukala jsi do tabulek?Je to ok na 16DPO?

kikimaruska
15. říj 2020

@tez83 mám jen tabulky na celé týdny a tam jsou rozmezí hodně že široka, takže tam se vejdu určitě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru