Třetí klučičí jméno

aniuhlirova
18. říj 2018

Ahoj, další z milionu diskusí o jméně 🙂. Budu moc ráda, když mi poradíte. Čekáme zřejmě třetího klučíka. A tudíž nám poněkud docházejí nápady na jména. Ještě jsme si zavařili tím, že jsme klukům dali oběma jméno začínající na R - Richard a Robin. Na obou jménech se mi líbí, že jsou běžná (žádné "to je jako jméno, jo?"), ale ne úplně nejčastější, jsou mezinárodní, jsou to hrdinská jména. Spousta jmen, co se mi líbí, k tomu vůbec nesedí. Když mají dva sourozenci každý jiné jméno, je to celkem OK, ale když už ti první dva jsou ze stejného ranku, přijde mi hloupé třetího pojmenovat třeba Vašík. Díky moc za tipy.

aronek
20. říj 2018

@klea81 tři už máme a tohle je opravdu poslední, tak bychom neradi měnili 🙂

veronicka89
20. říj 2018

A co treba rafael ? 🙂

michaela_2
20. říj 2018

@aronek me se líbí ta Jindřiška a Justynka 🙂

aronek
20. říj 2018

@michaela_2 díky za typ, všechny vypisuji tatínkovi, aby něco vybral 🙂

sipkovarose
20. říj 2018

Co třeba Radim,Radek, to je od toho R😉 a jinak třeba Dominik, Adam?

smikri
20. říj 2018

Rudolf je krásné jméno 😉Sama mám syna Rudolfa a má to tolik možnosti jak to sklonit:Ruda,Rudík,Rudíček,Rudísek,Rudís,Rudolfíno,Ruďas a další.Takže za mě jednoznačně Rudolf👍

kejt29
Autor odpověď smazal
Zobraz
klea81
21. říj 2018

@michaela_2 když jsem dávala před 8 lety Matyáše, tak ani nebyl v kalendáři, nedávala bych teď Jakuba, ten vede 2 roky rebricek nejčastějších jmen

michaela_2
21. říj 2018

@klea81 joo Jakub ten se drží snad už od mého dětství 🙂) Kubiku a Honzíku byla fůra už tehdy za mě. Jinak ten Sebastián, Matyáš a Tobiáš ...to je spis taková vlna teď - syn má ve třídě třeba 2-3 od každého z těch jmen, ale to zase ustoupí.

angelinie
10. led 2019

U nás ve školce byl Roderik, taky se mi docela líbí 🙂

luccien
24. čer 2019

Tak by mě zajímalo, jak ten výběr nakonec dopadl... ale paní už nemá účet na modrém koníkovi, takže se to asi nedozvíme

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru