Týdny těhotenství se podle MS a doktora neshodují

bobisek90
23. čer 2014

Ahoj.
19. Jsem byla na utz. Podle Ms jsem mela byt 6+3, byl vidrt gestacni vacek a zloutkovy vacek. Dr. Rikal, ze je vse v poradku, objednal me na poradnu a sestricce rikal, 5 tyden. Tenhle mesic jsem ovulku nehlidala, ale myslelabjsem, ze byla 21.5 (tedy 17DC) ale kdyz koukam na sex, tak to spis vypada na 20DC. Ms mam nepravidelnou, nekde mezi 28-37 DC. Kdy myslite, ze by mohlo jit videt srdicko? 🙂

vera_vila
23. čer 2014

těžko říct, ale určitě tě objednal do poradny na dobu, kdy už by srdíčko mělo jít vidět... Kdy máš poradnu, to nepíšeš, ale nejspíš bude tak za 2-3 týdny... To už by mělo jít srdíčko vidět, bez ohledu na to, jestli budeš 7tt nebo 9tt

tarien
23. čer 2014

Mně se při první návštěvě taky týdny neshodovali...místo 6.týdne (MS) jsem byla v 5. týdnu na sonu, přesně o týden míň i na dny...další kontrola byla za 10 dní - a prďola to dohnal, přesně odpovídal 8.týdnu a menzes 🙂 i srdíčko bylo krásně vidět...

bobisek90
autor
23. čer 2014

Poradnu mi dal za 3 tydny, na 10.7. 🙂

mooncicak
23. čer 2014

Též mi paní gynekoložka napsala 6 tt a na ultrazvuku mi řekli 5 tt. Akorát u mě byl vidět jen gestační váček, ale žloutkový váek ne. Také mi řekli, že ještě nemohou určit, zda to nemůže být mimoděložní těhotenství a mám přijít na kontrolu v pátek 27. 6.... To je 9 dní od prvního ULT...

heduskak
23. čer 2014

Ahojky holky já jsem podle ms dneska 9+2 a minulý týden jsem byla na kontrole podle ms 8+2 a dr mi řekl že jsem zhruba 7+2 myslíte že to taky doženeme? Srdíčko už bylo a měli jsme před týdnem 9,6mm na první poradnu jdu 26.6 doufám že už bude průkazka 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru