Určení pohlaví dítěte sestrou - je to spolehlivé?

xvitko13
21. pro 2014

Ahoj holky, mám takovou zvláštní otázku. Teď v pátek jsme byli s manželem na velkém ultrazuvuku v Brně - Veveří u MUDr. Vlašína. Měli jsme na něj zvláštní prosbu a to takovou, aby nám pohlaví miminka napsali na papírek a dali do obálky. Obálku jsme si zabalili a plánujeme rozbalit pod stromečkem 🙂 Co mě ovšem znepokojuje je, že to pohlaví miminka napsala sestra, nikoliv Vlašín, tak jsme pak začli přemýšlet, jestli tomu fakt můžeme věřit, když to není informace od doktora. Právě jsme se i zapomněli zeptat, s jakou pravděpodobností to určila ta sestra...Moc děkuju za postřehy 🙂

lilibeth
21. pro 2014

Noooo, já jsem u první i u druhé pohlaví poznala na utz sama. A to jsem naprostý laik.
Myslím, že kdyby si ta sestra nebyla jistá, tak vám na to nekývne.

bajana
21. pro 2014

sestry s dlhou praxou sa v mnohom vyrovnaju doktorom...ak ona nerobi nic ine, ako sa pozera na plody v 13tt, tak to skratka ma v oku rovnako ako ten doktor, podla mna...
no a je na vas, ci tomu budete 100% verit...mne 3 lekari (2x v Prenatale) potvrdili dievcatko a kedze to nie je vzdy iste, tak som do poslednej chvile bola pripravena na to, ze to moze byt aj chlapec 😉

lv
21. pro 2014

no u obou utz u Vlašína zprávu psala sestra, dle jeho hlášení, seděla u pc az apisovala jeho hlášení, na obrazovku se nedívala, myslím, že psala jeho slova..

xvitko13
autor
21. pro 2014

@lv no právě že taky mi přijde, že ta sestra se na obrazovku vůbec nedívala...takže jak ona mohla rozhodnout o pohlaví? Pohlaví stoprocentně napsala na ten papírek ona a s Vlašínem se o něm před náma nebavili, páč chceme to překvapení

bajana
21. pro 2014

@xvitko13 takže myslíš, že tam napísala, čo ju napadlo? Alebo prečo teraz pochybuješ?

amazonka.k
21. pro 2014

@xvitko13 Tak předpokládám, že jí to lékař řekl či naznačil, jinak pochybuji, že by si vymýšlela.

lenicka07
21. pro 2014

Řekla bych že si to nejspíš mezi sebou nějak naznačili. Po pravdě já jsem při velkém UTZ personál vůbec nevnímala, byla to taková zvláštní atmosféra, takže bych takovou věc ani nepostřehla. Podle mě je sestra pravá ruka doktora, takže neměj obavy. Další věc která mě napadá, že to mohl sestře říct latinsky 🙂

lucieandrlova
21. pro 2014

No nechci Vám kazit radost, ale pokud budete mít holku, tak ta stejně není 100 % jistá až do porodu... (Když jsem čekala malou tak mi ji několikrát potvrdili, ale vždy řekli, že holka je stejně nejistá, ať ještě nekupujeme růžovou... Jinak nám třeba na 3D řekla pohlaví sestra...
100 % jistota je jen u odběru plodové vody.

Tak se zbytečně nestresujte.

teenyel
23. pro 2014

@xvitko13 u mě to funguje tak, že doktor mě vyšetří v jedné místnosti, kde má svůj PC a sestra když vlezu do její místnosti vše ví, jelikož ona vidí všechny jeho poznámky. Není možné, aby si to zapsal někam do Tvé karty a sestra to jen přepsala? Ať už to mohla vidět v PC, nebo v tvé kartě fyzicky?

polaks
23. pro 2014

Určite jej to povedal v latinčine,tak aby ona rozumela,ale vy nie.Sama by si určite nemohla dovoliť len tak niečo napísať.

lu777
23. pro 2014

@xvitko13 já bych se spíš zeptala v jakém jsi tt? ono přece jen s každým tt je to jasnější...
a jinak můžou mít mezi sebou něco i domluveného, pokud tohle dělají často, tak určitě nejste sami kdo chce překvápko, takže třeba mají nějaké gesto i domluvené

nikousek1
2. led 2015

@xvitko13 Já bych se spíše ujistila doktorem...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru