Utrogestan na udržení těhotenství - máte zkušenosti?

veruunek
23. srp 2013

Ahoj holky, podařilo se mi otěhotnět, ale protože jsem měla v 9tt zamlklý potrat, napsala mi doktorka Utrogestan na udržení těhotenství, Počali jsme tedy bez jakýchkoliv preparátů,hormonů a všeho možného. Zajímaly by m vaše zkušenosti právě s užíváním Utrouše- zavádět X polykat, pomohl X nepomohl, vedlejší účinky a podobně... Díky moc!

xcentrik1
20. kvě 2016

Ahoj holky tak uz jsem po treti na mereni hcg z krve hodnoty 72-119 a dneska 300 ja se budu radovat az bude prcek na svete :D

ajousek1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sistr
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sistr
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
merope
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ajousek1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gujduska
7. črc 2016

Taky mi byl dneska předepsán kvůli špinění,na udržení mimíska,tak snad bude vše v pořádku 😉

tadulinek
13. črc 2016

Já měla utrogestan u prvního těhu a to kvůli strašným bolestem břicha a občasnému krvácení.Prakticky první tři měsíce jsem se sotva doplazila na wc a to bylo vše.Nakonec to dobře dopadlo a mám zdravého krásného syna,takže určitě za mě to pomohlo.Hodně štěstí i tobě 😉 😉

chloe86
17. črc 2016

ahojte, taky jsme ho brala u prvního dítěte a pomohl, a taky jsem byla klidnější, že se "nemůže nic stát".... teď mám potřetí pozitivní testy a uvidíme, jestli ho MUDr. doporučí, nebo jestli to zvládneme bez něj 🙂

gujduska
17. črc 2016

Holky a zhruba jak dlouho se užívá?

darlinkajanis
17. črc 2016

ja ho brala do 12tt.

chloe86
18. črc 2016

taky tak, dele už asi nemá smysl.... aspoň tak jsem to pochopila.... Stejně jsem pak ve 14 tydnu začala trošku krvacet, ale nic to nebylo.... Naštěstí. A synátor půjde v září do školy.... uteklo to 🙂

gujduska
18. črc 2016

Díky 😉 tak to už nám taky za chvilku uteče 🙂

danculina
20. srp 2016

Zdravím, jsem 11+4tt. V úterý jsem byla u gyn. S tím že špinim.Predepsam utrogestan. 2-0-2. Druhý den už jsem musela na pohotovost s tím že krvácím. A mám klidový režim. Vše dodržují ale stále se objevuje krvácení. Na kontrolu jdu až v pondělí. Myslíte že nezabírá?

gujduska
20. srp 2016

@danculina Mě zabral do týdne a špinění ustalo,tak ať je to i u tebe,hodně trpělivosti 😉

simi1510
23. srp 2016

Me doktorka predepsala v patek jeden rano jeden vecer, kdyz jsem skončila na pohotovosti s krvacenim... V ten samy den mi ale krvaceni prestalo... Pokracuji v brani, ale kolikrat mi je z nej spatne :-/

danculina
23. srp 2016

Musím řict, že utrogestan fakt zabral co se týče krvácení. Špiním pořád, ale doktroka neříkala že by to bylo nějak špatně. Tak uvidime, až doberu poslední.

evazchleva
23. srp 2016

Já jsem měla zt v 6+4, odešlo to samo s ms 1.3.. Potom jsem našla // 18.7. myslím, dr. na sonu nenašla žluté tělísko, tak jsem Utrogestan dostala na zavádění, 30 globulí. Dávala jsem na noc 1 ks asi 13x, pak jsem ty plata zapomněla doma, když jsme jeli na dovolenou na 2 týdny. Říkala jsem si, že to už Bejbyvávra zvládne (zas z něho nebudem dělat žádného chudáka, prostě silnější přežije). Nešpinila jsem, není mě blbě, krom toho, že mě není oblečení a mám záchvaty hladu, ani nevím, že jsem v tom. Bejbyvávra měří 2,5 cm a srdce mu bije jako zvon, je to všechno v cajku. 🙂

svobodka86
2. říj 2016

Prosím o radu. Snažíme se od února ale první MS byla až v květnu, teď konečně dva poslední cykly stejné. Minulý cyklus 30 dní, a ovu 18 dc a teď je to stejné, akorát ovu probíhá..od 5DC jsem měla tento cyklus od Dr. clostylbegit až do 9DC jsem brala 2tbl.denně a mám brát utrogestan, Dočetla jsem se že radši až po ovu, že by jí mohl zastavit...takže až teď ovu skončí tak ho mám začít zavádět? A jakmile začne docházet balení tak jet k doktorce pro další, pokud bych byla těhotná...? Díky moc za rady a zkušenosti ;)

jeasse
4. říj 2016

Ahoj holky, dnes sem byla u doktorky a vypada to na uplný začatek těhu. Napsala mi utrogestan, ale už mi neřekla kolik jich mam brat? Mate nějaka zkušenost?

gujduska
4. říj 2016

@jeasse já zaváděla 1ráno a 2večer celé první 3měsíce.Ani v lékárně ti neřekli?

dadaamstaff
4. říj 2016

Ja jsem dostala v 6tt utrogestan 1-0-1, zapijela vodou a k tomu ascorutin kvuli spineni. Utrogestan by se mel brat snad do 12tt jen. Ja ho dele nebrala. A ascorutin jsem mela asi 2 prasky.

derinne
4. říj 2016

@jeasse Pokud ho máš jen pro jistotu,tak mi přijde nejlepší 1-0-1 a pokud nešpiníš,je lepší zavádět než polykat.

azalka123
4. říj 2016

Ahoj holky, ak utroš jsem brala na začátku těhotenství a ted na konci jsem ho opět dostala, tak snad bude vše v pořádku 🙂

jeasse
8. říj 2016

Neřekly, doktorkami ho napsala aby mi pomohla otěhotnět (Tam sem byla utery ), že 15 dni po prvni dni ms. Jenže je sobota a mam pozityvní těh.test, tak tet nevím co mam dělat . Na objednání je to min za 14 dní a už sem před pul rokem byla na revizi po zamlklem těhu v 10 tt. Děkuji za jakoukoli radu

gujduska
8. říj 2016

@jeasse Tak alespoň zkus zavolat na gyndu a poradit se.Pokud již těhotná budeš,myslím,že je lepší ho opravdu zavádět.Držím pěsti 😉

simi1510
8. říj 2016

@jeasse pokud máš těhotenský test pozitivní a víš, že bys skutečně mohla být těhotná, tak zaváděj, při polykání je hodně vedlejších účinků. Já měla z pohotovosti nařízeno 1-0-1. Můžeš se případně poradit i v lékárně, nebo si zavolat doktorce popř. na pohotovost. Říká se, že by mělo podpořit těhotenství.

jeasse
8. říj 2016

Moc děkuju

rozarka69
9. říj 2016

Utrogestan mi gynekoložka předepsala, kvůli neskutečným bolestem při menstruaci. Říkala, že to trošku upraví hormony a pomůže. Měla pravdu a bylo mi trochu líp. Sice žádný zázrak ale bylo. No a co se nestalo, otěhotněla jsem. Poradila mi, at' prášky beru do 12tt. Nikdy mi po prášcích nebylo špatně. Nepocit'ovala jsem ani únavu. Vše v pořádku 🙂 Beru jednu tabletu denně a dala mi vybrat mezi práškama a čípkama. jelikož je mi nepříjemné si takové věci zavádět, tak jsem zvolila prášky k polknutí 🙂

svobodka86
16. říj 2016

holky prosím o radu. Dostala sem utrogestan na urovnání cyklus, zaváděla sem ho od 19DC (ovu byla 17DC) a skončila s ním 29DC, měla sem ho na 10 dní no a našla sem na testu dvě čárky, takže čekám jen aby sílili a potvrdilo se že sem fakt těhotná.....mám ho brát dál (musí mi ho teda dr.předepsat),,díky moc za vaší zkušenost.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru