Užívání tvrdých drog pár měsíců před otěhotněním

teddyx2
24. kvě 2011

Ahoj, má nevlastní dcera před rokem krátce užívala pervitin.... Nyní už tak pět měsíců nic nebere. Nyní je ve 12tt. Myslíte si, že drogy budou mít nějaký vliv na vývoj miminka?

denousek
24. kvě 2011

to já si myslím že už ne...říká se že se takovej sajrat drží v těle 1-3 měsíce....takže si myslím že tohle už bude v pohodě,ovšem za předpokladu jestli už je OPRAVDU aspon tech 5 měsíců čistá!přejeme hodně štěstí 🙂

anetka1701
24. kvě 2011

Na tohle neumím odpovědět - a myslím, že ani nikdo jinej tady, kdo nemá zkušenost, nebo není lékař... Určitě by to chtělo konzultovat s gynekologem, případně i jiným specialistou a ROZHODNĚ absolovovat veškeré genetické testy.

romcovaklarka
24. kvě 2011

Nevím, co to je "krátce" a jak ho užívala... ale osobně si myslím, že po 5 měsících by to mělo být v pořádku, vzhledem k tomu, že v moči nebo krvi je pervitin zjistitelný v řádu dnů. Zkuste se ale primárně zeptat třeba tady http://www.os-semiramis.cz/poradna/page-4 nebo v některém centru pomáhajícímu závislým, pokud se dcera nechce hned svěřovat svému lékaři. Držím palce, ať je vše OK.

lucie777
24. kvě 2011

Tak před rokem nebo před 5 měsíci brala? Já vím, že tady neodpovíš, ale feťákům se nedá nic věřit, jen teda na potrat už je skoro pozdě.. 🙄

dana3262
24. kvě 2011

Vliv mit muze..podobne jako silny antibiotika nebo treba spatny zivotni rezim.. To nereste. Muze se cokoli stat z techto nebo jinych duvodu. Muzete jen doufat, stejne jako my, co nic nebraly, to mate uz ted jedno.

hancazivocich
25. kvě 2011

Pokud je pět měsíců čistá a je ve 12. týdnu, tak otěhotněla cca po dvou měsících, kdy byla ,,čistá"?
Já bych radila zeptat se v nějakém centru u vás. Ale podle mě bude největší problém ,,hormonální" bouře - aby ji nepřepadla znova chuť to při nějakým problému znovu vzít..
Vliv na vývoj? Pokud opravdu nebere, tak už podle mě velký nebude.. Ale pokud ještě stále bere, tak jsou to častější vrozené vady, odlučování placenty, předčasně narozené, nižší porodní váha, atd. Aspoň tak nás to učili.. Ale to samé učí i u dětech kuřaček, co kouří i v těhu...
Těžko se radí, když nikdo z nás není ve vaší kůži. Asi nic nevyčítat, dohlídnout event. doprovodit na kontroly, neodhánět.

eimmy
25. kvě 2011

Pervitin, kokain zůstane v těle až 6 měsíců od poslední dávky např.- ve vlasech apod. ale v min. množství. každopádně doporučuji nechat udělat genetiku.
nicméně ted už se s tím nedá nic dělat tak jen věřit že to bude ok.. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru