V jakém jsem týdnu těhotenství? Podle čeho se řídit?

monykapogi
25. únor 2013

ahojky, možná vám budu připadat jak pako...ale nějak jsem se v tom přestala orientovat:D:D:D
podle MS jsem v 13+2 , podle velikosti podle dle posledního UZ jsem 13+6
podle čeho se řídit?
14+0 mám jít na registraci do porodnice a teď nevím kdy tam jít:D:D:D

natalie77
25. únor 2013

V Podolí se registrovalo podle MS 😉 .

lamarika
25. únor 2013

Podle MS 😉

pett21
25. únor 2013

ja tedy nevim jak to presne funguje ,ale je tak hodne dulezite jestli se zaregistrujes o den ci dva drive nebo pozdeji ?

elephant
25. únor 2013

@pett21 Je vidieť, že nie si z Prahy 😀 Tu sa musíš ísť v presne stanovený deň zapísať do pôrodnice, a tam potom prísť v stanovený termín porodiť 😀 Nech rodičku ani nenapadne prísť tam rodiť skôr! Je to fakt absurdné, nechápem, ako ten systém mohol vzniknúť a rodičky naň pristúpiť... Ja som našťastie v Prahe nikdy nerodila, ale byť teraz tehotná, tak by si ma asi užili... 😀

pett21
25. únor 2013

@elephant to si delas srandu 😒 , a co kdyz zrovna ve stanoveny den maminka nemuze , to pak jako ma jit rodit nekam jinam , to mi prijde hodne ujete . Ja nevim ale ja bych soudila ze je preci jedno zda se zapisu ve 14 tt nebo v 15tt.
toto fakt nechapu 😲 Dikybohu ze tam nejsem 🙂

maladama
25. únor 2013

@monykapogi podle termínu zapsaného v průkazce - ten se koriguje jen v případě, že podle UTZ je to více než o 7 dní jinak.

natalie77
25. únor 2013

V Praze konkrétně v Podolí se musí registrovat přesně ve 14+0. Může přijít partner nebo rodič...ale myslím si, že když si vybereme nějakou porodnici, tak si maminky rády čas udělají.
Nevím, ale porodnice jsou krásné, lékaři jsou hodní, jen je prostě v hlavním městě velký nával ve velkých porodnicích...tak nemůžou registrovat více těhotných na jeden termín porodu, i když každá pak rodí v jiný den...ale také vozí sanitky akutní porody z nejbližšího okolí. Dále jsou pak uzavírky porodních sálu kvůli malování...
Praha je prostě velká...ale naštěstí si může každý vybrat a když se mu to nelíbí, tak si vybrat jinou, kde se nemusí registrovat přesně ve 14+0, ani se soudit 😉 .
Já jsem naštěstí z Prahy, takže mám na výběr a ráda si počkám a čas udělám 🙂 .
@pett21 soudit 😀 😉

elephant
26. únor 2013

@natalie77 No mne to príde úplne postavené nahlavu, si proste robia srandu z rodičiek... V Prahe je X rodičiek, a nakoniec tam i tak všetky porodia. Keby registrácia nebola, tak je tam rovnaký počet X rodičiek, a tiež všetky porodia.
I keď si registrovaná, tak keď prídeš rodiť do preplnenej pôrodnice, tak ťa prevezú inam, registrácia-neregistrácia.
Keď prídeš rodiť dva-tri týždne pred termínom, tak ti vynadajú, čo tam robíš, keď tvoja registrácia je platná až neviem odkedy... Buď ťa tam nechajú odrodiť (ak majú miesto), alebo ťa prevezú inam.
Keď prídeš rodiť do pôrodnice, a nie si nikde registrovaná, tak čo? Posadia ťa na ulicu? Nie, buď ťa tam nechajú odrodiť (ak majú miesto), alebo ťa prevezú inam.

Podľa mňa je to čiste len o buzerácii rodičiek. Miesto toho, aby vytvorili viac miest v pôrodniciach, tak budú buzerovať rodičov, to v civilizovanom svete fakt nemá obdoby...

maladama
26. únor 2013

@elephant když registrace ještě nebyla, tak se naprosto běžně stávalo, že po Praze jezdily sanitky s rodičkama od porodnice k porodnici a na dispečinku se hádali, kdo má víc otevřenou a kdo tedy musí být přijat v Praze a koho budou expedovat do Středočeského kraje nebo ještě dál. Takže "všechny rodičky tu porodí" rozhodně neplatilo.
Co jsou zavedené registrace, tak se takové věci už nestávají. Navíc je opravdu výrazně lepší rodit tam, kde má žena kartu a kde už ji doktoři viděli, než někde, kde nikdy nebyla. A při počtech porodů v pražských porodnicích se ta kapacita zprůměruje - někdo porodí o dva týdny dřív, někdo přenáší, a holt to vyjde na těch 8-10 porodů denně na jednu porodnici.

A překvapivě ty registrace nejvíc iritují rodičky z jiných krajů, které v Praze rodit ani nechtějí - pražačky a středočešky rodící v Praze to berou jako fakt.

natalie77
26. únor 2013

@maladama souhlas 🙂 😉

pett21
26. únor 2013

@maladama ale ja nemam na mysli registraci , to chapu ze je potreba se zaregistrovat ,jen nechapu ten presny datum , proc by me porodnice nezaregistrovala o nekolik dni pozdeji . Preci vedi kolik na ten datum registuji rodicek ,tak je jedno zda to udelam v 15tt nebo 14 tt.
To jako kdyz ti vyjde 14+0 na nedeli ,tak tam bezis v nedeli ?

elephant
26. únor 2013

@maladama máš pravdu, rozčuľujem sa tu nad tým úplne zbytočne. 🙂 Keď pražákom tento systém vyhovuje... Mne to ale pripadá ponižujúce, ženská sa pomaly ešte nespamätá z toho, že je tehotná, a už má vedieť, kde má rodiť. Prečo sa neregistrujú napríklad v 32.týždni?

O tom, čo sa stáva a čo nie, čítam dosť v novinách 🙂 A stáva sa i to, že napriek registrácii ktosi porodil pre pôrodnicou v aute, pretože v pôrodnici práve natáčali film 😀
Rozvážajú sa rodičky i teraz, musia, napriek registrácii nedokážeš prinútiť všetkých ostatných okolo, aby rodili len v termíne, kedy to majú vypočítané.
Otázka skôr je, prečo a koľko sa rozváža, a či by nepomohlo, keby proste v najobľúbenejších pôrodniciach zväčšili oddelenia, a v tých najneobľúbenejších zase zmenšili. Registráciou totiž spravíš akurát to, že rodičky rovnomerne rozprestrieš do všetkých pôrodníc, takže "všade majú rovnako plno". Hurá socializmu!

maladama
26. únor 2013

@pett21 porodnice tě zaregistruje, dokud je v pořadníku místo, a v pořadníku je míst jenom těch 8-10 na jeden den (a někde ještě míň). Jasně že ti nikdo nebrání přijít třeba až v 25tt, ale to už ten pořadník bude plnej. A registruje jak která porodnice - třeba Podolí, co vím, tak každý den (takže ano, chodí tam maminky stát v neděli v pět ráno), Motol třeba jen pondělí, úterý a středa (takže v pondělí pak přijdou maminky, které měly 14+0 od předchozího čtvrtka).

maladama
26. únor 2013

@elephant promiň, ale to je dost naivní názor - jak přesně by sis představovala, že se zvětší oddělení existující nemocnice? Jako že třeba zruší chirurgii, nebo oddělení sterilizace? Nátřesk je ve velkých nemocnicích, které jsou něčím specifické - konkrétně v té Praze je velký zájem o Podolí, Apolináře a Motol - což jsou všechno nemocnice se specializovaným personálem a komplexní zdravotní péčí (třeba Motol je unikátní tím, že v jedné propojené budově jsou veškerá specializovaná pracoviště pro dospělé i děti, takže jakékoli komplikace umí řešit na místě bez nutnosti převozu).

Rušení malých porodnic je téma, které se u nás diskutuje hodně, a zvedlo obrovskou vlnu nevole mezi matkami. Jednak se tím snižuje dostupnost zdravotní péče (nejbližší porodnice může být příliš vzdálená), druhak spousta maminek naopak stojí o intimitu malých porodnic. A pokud se jen "sníží" kapacita (a tedy počet lůžek), tak to povede k tomu, že jednak nemocnice nebude schopná ufinancovat porodní oddělení (protože placená je od počtu zákroků), a druhak půjde výrazně dolů kvalita - sloužící lékaři se nebudou setkávat s dostatečným počtem nestandardních případů a pokud už nějaký takový přijde, nebudou schopní ho rozpoznat.

elephant
26. únor 2013

@maladama nemyslím si, že som naivná. Oddelenie sa dá zväčšiť napríklad i tým, že sa pristaví nový pavilón 😲 😀 Alebo sa postaví celá nová pôrodnica či pôrodný dom. 🙂
O rušení pôrodníc kdesi v hornej dolnej tu nehovorím, hovorím čisto o pražských pôrodniciach, ktorá keby sa niekde zrušila, nikto ujmu neutrpí, pretože tu je x ďalších (samozrejme za predpokladu, že kapacitu zrušenej prevezme niektorá stávajúca)

Ja sa len podivujem nad tým, ako všetkým viac vyhovuje chodiť niekam o piatej ráno sa registrovať, než aby sa kládli otázky, prečo niekam nechcú chodiť ženy rodiť, a prečo im tam registráciou umelo dodávať klientov miesto toho, aby sa tam napríklad skvalitnili služby, alebo sa to zredukovalo, keď kvalitu meniť nechcú...

Ale ako sa hovorí, proti gustu žiaden dišputát 😉

maladama
26. únor 2013

@elephant no, jako někdo, kdo se přes deset let pohybuje ve stavebnictví a investiční výstavbě - ano, jsi naivní. Změna územního plánu na umožnění výstavby nového pavilonu je běh na dlouhé roky, navíc u mnoha porodnic je to prostorově nemožné - dost těžko se někam může rozrůst Apolinář, který je ve staré zástavbě, snad by to šlo třeba v Thomayerce, ale na úkor kvality pobytu všech pacientů celého nemocničního komplexu, když by se muselo zastavět i to málo zeleně, co tam je. Navíc, výstavba je velmi drahá - kde by se na to tak asi vzaly peníze?

Já si pamatuju moc dobře tu krizi, když to vypadalo, že se budou zavírat některé pražské porodnice kvůli výpovědím lékařů. Nebylo to hezké.

monykapogi
autor
26. únor 2013

děkuji všem za rady:D podle MS mi návštěva vychází na tuto sobotu 2.3., podle jejich stránek se můžu registrovat od 10:00 hod....takže v sobotu v 8:00 hod tam🙂 to bude krásnej víkend:D:D:D

natalie77
26. únor 2013

@elephant proč by se něco zvětšovalo, když ten boom zase opadne???? 😕 😕 😕 a těhotných bude zase méně?
souhlasím s @maladama 😉

maladama
26. únor 2013

@monykapogi buď ráda, víkendové registrace jsou lepší, ve všední den se registruje od 8, to bys tam stepovala v půl šestý...
na to jsem neměla sílu (navíc jak nejsem pražská, tak by to znamenalo vstávat v půl čtvrté...)
teplej čaj s sebou 🙂

efkas
26. únor 2013

koukni na stránky té porodnice,kde se chceš registrovat

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru