V jakém týdnu těhotenství jsem?

olinka230
18. říj 2016

Ahoj holky, stále nemohu pochopit v jakem týdnu jsem těhotná... jelikož podle ultrazvuku jsem nyní 8+0. Ale tady na modrém koniku po tom co jsem zadala svůj termín, mi to hlásí ze jsem uz 9 týden... tak jak se to tedy počítá? 😀 😖

lenatu
18. říj 2016

Ahoj, jsi 9.tyden..pak budeš např 9+1,2,3,..=10.tyden. Až budeš např 16+6 = končící 17.tyden..17+0 začínající 18.tyden a takhle to jede 🙂) Gratuluji k miminku 🙂

ressi
18. říj 2016

jj, je to jako století nebo minuta ve fotbale :D taky jsem si všimla, že to občas někdo říká naopak, tak jsem se na to ptala i doktorky..

olinka230
autor
18. říj 2016

Ale přeci kdyz jsem 8+0 tak to je 56 dní a to znamená 9 týden? Jsem z toho úplně zmatená :D

petradob
18. říj 2016

no vždyt jo, 8+0 je běžící 9 týden

katyh84
18. říj 2016

To 8 znamená ukončený týden a to + 0-6 je den z dalšího týdne tudíž máš ukončený 8 týden a teď začínáš 9 týden

olinka230
autor
18. říj 2016

Já právě myslela, že když tam je ta 8smička že je to 8týden proste :D

terinda
18. říj 2016

Nejlepší je tabulka. Zadej si do gůglu těhotenství dle PM 😉

olinka230
autor
18. říj 2016

Jenže to je taky průser, nepamatuji si Poslední menstruaci na den :(

terinda
18. říj 2016

@olinka230 stejně na den asi rodit nebudeš, tak stačí plus mínus 😅

olinka230
autor
18. říj 2016

To je fakt :D ja jen ze si čtu různý články týden po týdnu těhotenství, co se vytváří apod... :D

luj89
22. říj 2016

Doporučuju tuhle kalkulačku http://www.maminkam.cz/tehotenska-kalkulacka#fo..., až na základě ní jsem pochopila jak to s těmi dny a týdny je 😀. MS odhadni (měla by mít začátek před 8 týdny nějak).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru