V těhotenství k vodě, když jsou vedra. Jak to řešíte?

ajina10
3. črc 2015

Ahojky holky jsem ve 23tt a jsou strašný vedra.. Četla jsem ze by jsme vubec neměly chodit na sluníčko ze by se plod mohl přehrát a neni to dobré.. Ale kdyz chci jit k vodě nekam tak nevim jak to řešit .. Jak to mate vy? Dekuju

shine2015
3. črc 2015

@ajina10 do stínu a bříško chranit před sluníčkem....já jsem slyšela, že miminku sluníčko dobře nedelá jednak kvuli přehrátí a jednak i silne světlo.........a když jsme byli na dovče, tak tam většina maminek měla přes bříško nějaký šátek, látku apod.....

karlajasmine
3. črc 2015

@ajina10 Jak pise @shine2015.. do stinu, chranit si brisko nejakym sateckem (idealne treba mokrym bilym satkem), kdyz jdes do vody tak byt namazana opalovacim kremem a klidne si nad plavky oblict nejaky bily tricko do vody, a neprehanet to.. nechodit ven v nejvetsich vedrech na delsi dobu.. proste jde o to ze miminko se samo v tuhle chvili moc nezchladi, tak ho musis chladit ty.

zo_ja
3. črc 2015

O přehřátí miminka nevím, ale aby se Tobě neudělalo blbě... Ale jestli Ti to vyhovuje.. .Ovšem lézt v těch extrémech na slunko mi nepřijde moc dobré ani netěhotně, zase když někde přejdeš, nic se nestane.
Miminům se nestane nic, viz jižní státy, a většina těhotných si dává přes břicho hadr z estetických důvodů.
Hlavně hodně pij a přiměřeně jez, a nepřeháněj to. Doporučuju stín určitě především kvůli Tobě, Když zkolabuješ, tak je to problém i pro mimi.
V jednom těhotenství mi sluníčko na břicho dělalo vyloženě dobře, ale přiměřený čas a rozhodně ne v těchto vedrech. Pokud Ti to dělá dobře, tak sluníčko nevadí, ale ty extrémy tohoto víkendu bych vynechala.

karlajasmine
3. črc 2015

@zo_ja - z netu:

Horko

Hypertermie tedy zvýšená tělesná teplota, až přehřátí jsou v těhotenství velice nebezpečné. Kdysi se horké koupele spolu s kombinací s alkoho­lem používaly k vyvolání potratu -často však končily totálním kolapsem a smr­tí těhotné ženy. Samotná hypertermie (nad 38-39°C) např. při infekčních onemocněních skutečně způsobu­je v 1. trimestru vznik vrozených vad, a to se nejedná o možný teratogenní efekt vlastního infekčního agens. Tato skutečnost s přehřátím byla častokrát experimentálně dokázána na březích laboratorních zvířatech. Nedoporuču­je se ani sauna, a to i přesto, že v sau­ně nedochází k tak masivnímu přehřá­tí organismu jako v horké lázni, kdy se člověk nemůže ochlazovat odpařová­ním potu.

sheila86
3. črc 2015

Já se v těhu normálně opalovala (termín jsem měla začátkem srpna) a fakt mne nenapadlo břicho něčím zakrývat, mimčo je uvnitř v děloze, máš kolem něj plodovku a tělo si teplotu reguluje samo. Pokud si na sluníčko zvyká a nedělá se ti na sluníčku v těhu zle, tak namazat opal. krémem a hurá k vodě. 😉

scruffy
3. črc 2015

No vidíte, a mě by zase v životě nenapadlo si to těhotenské břicho opalovat a naschvál ho vystavovat slunci, nic dobrého mi na tom nepřijde.

shine2015
3. črc 2015

@karlajasmine já si myslím, že je to jako s vodou...dáš ji na slunce a taky se ohřeje....a spolehat se na tělo nebo zatěžovat ho, mi přijde zbytečné....
já každé těhu vynechávám vanu a jen se sprchuji, miluji horkou vodu, ale holt od pozitivního testu minimálně do dvou až třech měsících po porodu si to netroufám.....takže cca rok chodím jen do sprchy a představuji si, jaké to bude, až budu moct zase do vany 😀 já bych zbytečně v horku neriskovala.....

atenka46
3. črc 2015

Je to o zvyku a tve telo si rekne kdyz by neco nebylo v poradku. Ja ziju v italii a tady je normalni ze tehotne travi leto na plazi. Jedine co rekl doktor tak nebyt na primem slunci pres poledne a mazat se minimalne faktorem 30, to kvuli pigmentovym skvrnam.me neni prijemne mit brisko na slunci takze si pres nej ten satek hodim.a casto se schladim ve vode.opravdu se neboj mimcu neublizis!

janagm
3. črc 2015

Já se opaluji s mokrou plínkou přes břicho a chladím se v bazénu. Sluníčku se ale nevyhýbám, zle mi nedělá.

ajina10
autor
3. črc 2015

Dekuju holky ja to teda moc nemusím a mam rada zimu ale ted je vedro i v bytech ... Tak me přítel taha k vodě 🙂 určitě bych tam nevydržela celej den ale jen se ochladit .. Problem na koupalištich neni moc stinu 🙂

gepe
3. črc 2015

@ajina10 mala je srpnova. Kdyz uz jsme vyrazili k vode nekam, tak jedine se sundomem a pekne ve stinu 🙂 nikdy vyspulenej pupik, ale saty, ci pareo nepruhledne.

ilonne
4. črc 2015

@janagm Miminku se nestane nic, ale ty můžeš zkolabovat a to není následně ani dobře pro miminko.

yildiz
4. črc 2015

ja ze sve zkusenosti muzu rici ze jsem s briskem na slunko chodila a i se opalovala myslim tim i 7-8mes ...jednu dcerku mam v cervnu ..takze jsem si slunko dopravala...samozrejme ze jsem to neprehanela atd ...a taky zalezi jak kdo v tehu snasi slunicko a teplo... me to nevadilo ....a deticky mam taky v poradku...🙂 ted jsem taky tehu a v srpnu jedeme k mori takze plavky a slunko a teplicko si rooozhodne budu uzivat co se da 🙂 - takze za me proc ne, ale vseho s mirou ! Tak krasne leto a tehulkovani vsem...

cernovlaska
4. črc 2015

@ajina10 mam to prakticky za par a utekla jsem pred vedrem k nasim na zahradu k bazenu a snazim se byt hlavne ve stinu pod stromem, chladim se v bazenu a v pozdnim odpoledni jsem i na slunicku, ale jen pokud mi to dela dobre. Pres bricho si nic nedavam a kdyz se necitim, jdu do chladneho baraku. Kazdopadne tam nebud pres poledne, cca do 15:00,to neni dobry pro nikoho, natoz pro tehulky 😉 . Vyzkousej a poslouchej sve telo 🙂 .

heduska82
4. črc 2015

@ajina10 taky jsem pred par dny poslouchala o prehrivani miminek v brise...nechapu ty, co se vyplesknou tehotne na slunce. ☹

heduska82
4. črc 2015

@ajina10 to neni mysleno ted na tebe, vsude se pise o prehrivani miminek a poskozeni mozku....

ajina10
autor
4. črc 2015

@heduska82 ja to prave taky četla a vystrasilo me ze jsou i případy kdy to plod neprezije.. Ja se opalovat nemusím jen schladit nekde ale tomu slunci se člověk moc nevyhne

heduska82
4. črc 2015

@ajina10 koupat se a pak do stinu a nic se nestane. 🙂

qz
4. črc 2015

Vzdy mi slunce jako atopikovi pomahalo, ted hruza, mela jsem pres bricho vzdy neco, ale dost se mi to zhorsilo, jsou to tri tydny. Opalite se i ve stinu, do vody klidne, jinak vzdy neco pres bricho, mimco muze mit problemy se zrakem z toho slunce - prosviti to a fakt pozor na prehrati. Ja uz nevylezu.

barinkas
4. črc 2015

myslím, že každá to máme jinak 🙂 Pokud nám sluníčko nevadí, nedělá se zle atd., ani mimču nebude špatně... Určitě hodně pít, to je asi jasné.
Názorů na to bude asi hodně. Já byla v 8. měsíci u moře, schválila mi to doktorka z gyn.. Ona sama byla taky takto u moře a to čekala dvojčata. Kdyby to byla nějaká hrůza být na slunci, jak by to dělaly ženy v jižních státech atd? To by pak seděly asi celé těhu doma 🙂

blondynka400
4. črc 2015

@barinkas já jsem své první těhotenství celé strávila na jihu Evropy (v tu dobu jsem tam žila). Na pláži jsem byla v podstatě celé dny, nebylo snad dne, kdybych tam alespoň chvíli nebyla.
A nevidím v tom jediný problém. Byla jsem tedy většinou ve stínu pod slunečníkem, břicho jsem si le nikdy nezakrývala a ani by mne to nenapadlo. Hlavně mimi se hlásilo, když se mu něco nelíbilo, jak na jedné straně teplo, na druhé zima, tu totálně nesnášela, když bylo moře studené, to se mohla pominout 😀 Podle mne stačí naslouchat sobě a miminku (když už žena cítí pohyby).

emisekkk
4. črc 2015

Holky, jen jedno ode mne - na slunko už nevylezu nikdy - před měsícem mi diagnostikovali zhoubný melanom. A to já se velmi dobře opaluji, nespálím se. Takže bych vůbec o chození na sluníčko, být Vámi, neuvažovala. člověk si myslí, že se ho to netýká, ale opak je pravdou....

sleepers
4. črc 2015

Holky a co na zacatku tehotenstvi? 5.tyden

metallico_mondo
4. črc 2015

Být ve stínu a občas skočit do vody proč ne, ale ležet vybržená na slunci? To bych nedělala, opalování je škodlivé i normálně natož pro těhotnou :-/

karlajasmine
6. črc 2015

@sleepers V prvnim trimestru je prehrivani se nejvic rizikovy.. takze v 1.trimestru bych opalovani fakt nedoporucovala. Pak v pokrocilejsim stadiu tehtoenstvi uz to tolik nevadi.

medakote
6. črc 2015

@ajina10 Pokud k vodě opravdu chceš, pak do stínu a dbát, aby ses nepřehřála. Pokud není stín přirozený od stromů apod, tak alespoň slunečník nebo takový ten malý stan. Co se týká koupání, můj gynekolog důrazně doporučuje se v těhotenství nekoupat, v rybníku vůbec ne a i bazen si raději odpustit. Osvěžit se sprchou, spočením nohou a podobně. Já k vodě nevyrážím, zpřijde mi zbytečné se štrachat k vodě, pokud si nemůžu zaplavat.

petrastudio
6. črc 2015

Ahojky,akorát dnes jsme přijeli z Chorvatska, jsem 19tt,byla jsem pod slunecnikem a jinak si bříško prikryvala,měla jsem strach z přehřátí a také hyperpigmentace,hodně jsem pila a trávila čas ve vodě s kloboukem.stejně jsem hodně opalena. Sluníčko a moře miluju a cítila jsem se skvěle,se jen pod slunecnikem. Přes poledne jsme venku nikdy nebyli. Uzivejte léta,holky..i s pupikama 😊

karlajasmine
6. črc 2015

@medakote plavání se v těhotenství hodně doporučuje. V rybníku samozřejmě ne kvůli riziku infekce, ale v normálním bazénu rozhodne ano! Včera jsem v krytem bazénu zrovna byla a byla tam se mnou paní tak v 8 měsíci. Moje maminka když čekala mě tak plavala 3x týdne až do porodu. Píše se, že je plavání vhodné, nejen na netu ale i v knížkách o těhotenství.. Mam jednu doma.. Jestli se fakt bojíš infekce tak si můžeš koupit speciální tampony. Ale ráda tvého gynekologa je poněkud mimo.

petrastudio
6. črc 2015

Jinak do moře se nebojím,ani doma v bazénu,ale do rybníků bych nevlezla a veřejná koupaliště si letos taky odpustime.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru