Ve kterém týdnu vám začaly první pohyby?

paja
24. říj 2006

Ahoj holky, měla bych dotaz, ale nevím, zda náhodou tohle téma už tady někde není (já ho teda nenašla, tak pokud ano, tak se omlouvám za založení stejného tématu)... 😅
Ve kterém týdnu Vám začaly první pohyby?

evitek
28. bře 2010

Petroska, já jsem si na bříško taky vždycky musela dlouho počkat. A celé těhotenství jsem jen poslouchala: Kde jsi nechala mimčo? Kde ho schováváš? apod. Lezlo mi to na nervy. Měla jsem prostě malé bříško, ale přesto jsem ho hrdě ukazovala 😀 . A když jsem chodila před porodem po termínu na kontroly do nemocnice, tak jsem si připadala divně, teda spíš mi žádná z maminek nevěřila, že už mám rodit. A u druhého to bylo stejné. A narodili se nám krásní zdraví kluci, ikdyž trošku menší. Teď čekáme třetí a bříško mi vykouklo dřív. A přesto jsem už slyšela, kde že ho mám... Takže rozhodně buď v klidu, bříško se ukáže 🙂

janca.k
31. bře 2010

Petroska buď v klidu, já mám termín jenom o tři dny dřív jak ty a bříško mi vylezlo až tento týden a ještě se dá splést se špíčkem 😀 takže buď v klidu, u mě se taky lidi divili, že jsem v pátém měsíci a nikde nic a najednou přes noc pupek vylezl a neustálé otázky že jsem ještě nepřibrala, teprve teď mám nahoře první kilo...neboj však ono vyroste, užívej si zatím bez bříška, pak to bude horší 😉

mmarky
31. bře 2010

ahojda, tak ja jsem simrani druheho mimca zacal acitit uz ve 12.-13.tydnu - vedela, jsem, co mam cekat a kdyz to bylo pravidelne v urcite hodiny, byla jsem si jista, od 20.tydne uz citim poradne kopance a delaji se mi boule na brise. vcera na velkem UZ mi dr.rekla, ze je hodne zivy a ze ho musi hoodne nahanet, ale nedivila se, protoze tam pry ma hodne mista, tak si to uziva 😀 (na zacatku tu psala mamina, ze dvojcata tak nekopou, pze nemaji tolik mista)

motylek
1. dub 2010

To je dobrá blbost, ve 12tt nemůžeš cítit nic, kromě plynů ve střevech, je to kravina 😀 😀 😀

mmarky
2. dub 2010

no taky nazor, ale ja jsem si jista.. uvidis u druheho 😎 zdarek

mmarky
2. dub 2010

ted koukam, ze druhe mas, no nekdo citi plyny ve strevech - to ja se priznam necitim zas ja a nekdo citi mimise v brise 😉

paja
autor
27. zář 2010

Ahoj holky,
u prvního těhu jsem pohyby cítila v 19.tt a říká se, že u druhého to bývá dříve. Já jsem teď v 19.tt a stále nic necítím... Ach jo... Jsem z toho nervozní, protože jsem se první dva měsíce těhotenství hodně stresovala (manžel měl podezření na rakovinu), tak mám teď obavy, aby bylo vše v pořádku... A já blbá ještě čtu diskuze typu: "potrat ve druhém trimestru" 😠 Asi stresuju víc než je zdrávo, co? Ale vzhledem k tomu mému psychickému stavu na začátku těhu mám fakt strach..., navíc, jak jsem se už zmínila, se teda říká, že druhorodičky cítí pohyby dříve... ☹

mmiirrkkaa
16. kvě 2011

Po přečtení vašich příspěvků se toho šimrání nemůžu dočkat ještě víc... Ale každý mi říká, že až se rozkope, budu ráda vzpomínat na klidné období 🙂 Holt každý chce to, co nemá 😉

dana3262
16. kvě 2011

U prvniho asi ve 20.tt a u druheho uz ve 12.tt a to citil uz mi partner kdyz prilozil ruku. Po par dnech uz to bylo i videt.

maja3.s
16. črc 2011

Ahoj holky...jsem teď ve 20.týdnu a pořád čekám, kdy konečně ucítím první pohyby a...nic ☹ žádné šimrání, bublinky, šťouchání....ach jo...myslíte, že to může být, že ještě ve 20.týdnu nic necítím? Je to první mimčo, tak zkušenosti žádné...díky moc

vodni
16. črc 2011

@maja3.s Já jsem opravdu mizivé pohyby (bublinky) začala cítit až ve 23tt - důvodem je u mne placenta vepředu, takže to můžeš mít taky tak 😉 Teď už je malej cítit až moc 😀

lentilka28
16. črc 2011

ono s tou placentou vepředu to bude taky asi dost individuální. Já ji mám taky vepředu, ale pohyby miminka jsem začala cítit dost brzy....takové to šimrání bylo opravdu brzy kolem 16tt a 17tt, ale samozřejmě to nebylo cítit často, ty opravdové pohyby jsem začala cítit v 19tt. Ale zase musím říct, že jsem hubeňour, tak to bude u každého individuální....

luciebx
16. črc 2011

ja sem mela prvni kopanecek nekdy v 19 tt .. a bylo to fajn.. 😀 😀

snazilka_2011
17. črc 2011

@maja3.s já jsem začala cítit pohyby až kolem 24tt a to jen s rukou na bříšku!!!jinak jsem o mimi vůůbec nevěděla. A víc je cítím až od 30tt 😉

maja3.s
17. črc 2011

Holky dík...vím, že je to individuální....taky vím, že pokud je placenta na přední stěně, pohyby jsou většinou cítit později - i když LENTILKA 28 má jinou zkušenost 🙂 Mě čeká ten velký UZ ještě za víc jak týden, takže zatím nevím, jak je to u mě. Když já už se těch pohybů nemůžu dočkat 🙂 no a taky mám chvilkama strach, jestli je vše o.k. No znáte to...takový ten červíček pořád hlodá...

beruska24.9.
17. črc 2011

@maja3.s - v prvním těhu jsem cítila pohyby někdy ve 20.-21. týdnu, v tomto těhu ještě o týden později, tedy ve 21.-22. týdnu. Když jsem to říkala Dr. někdy ve 20. týdnu, tak pro jistotu zkontroloval srdíčko, abych byla klidnější. Takže možné je všechno 😉

raadule
10. kvě 2012

Tak já u druhého těhu cítím pohyby mezi 12.-13.tt. 🙂 u prvního to bylo myslím kolem 16.-17.tt.
Teď jsem ale taky zhruba od 10.-11.tt cítila roztahování dělohy a řasu mezi dělohou a močákem (vysvětlovala mi to MUDr.) Myslím, že taky záleží na konstituci člověka-hubený, při těle apod. samo je i první těhu a další...🙂 tak ať mimísci hezky rostou..🙂

yesu
12. kvě 2012

Já nevěděla jak to poznat 🙂 takže sem vnímala až první kopanečky kolem 20-21tt, ale předtím mě mimi jen jakoby lechtal zevnitř na břiše 🙂

kamino
12. kvě 2012

Ja kolem 16 týdne cítila jako by mne někdo napustil sodovkou a pak to sililo 😉 teď si kolikrát říkám svatá sodovka😉

akasamitni
15. lis 2012

Já u druhého těhu cítila první pohyby 14+4 a ještě druhý den...ale žádné bublinky, spíše jako by se malej snažil někam vtěsnat 🙂)

maximka33
24. led 2013

holky, přidávám se. u prvního jsem poznala pohyby až ve 20tt, ale teď je cítím naprosto zřetelně už ve 13tt. prostě takové ťukání a šťouchání zevnitř. myslím, že na břichu to ještě poznat není. ale teď mě brouček ani nenechá spát, jak je tam aktivní. s takovou si ani nebudu muset pořizovat angel sound. nejdřív jsem si říkala, že to ani není možné, že by to bylo ono, ale pak jsem si jasně vzpomněla, že toto jsem už někdy zažila -u syna. no je to paráda. jen si říkám, kdy to moje mimčo asi půjde spát 😀

antymania666
11. únor 2013

ahoj holky, ja jsem dnes 20+4 tt a necitim jeste nic ☹

monaida
14. bře 2013

Já už cítim lehounký ťukání cca necelý 2 týdny, když ležim v klidu, tak to vnímám nejvíc. Ale dneska na mně ťuká už od božího rána, sedim u počítače a občas je lehounký dloubnutí, už i jinde, než jen v podbřišku, kolem pupíku a tak... Je to moc hezký, ale samozřejmě mně ve skrytu duše hlodá, jestli je v pořádku, že tam tak rajtuje??? Já prostě nevim co by, hysterka jedna 😀

kkklarka
26. bře 2013

15. tt mi začal dělat viditelné boule a kolem 17 tt jsem začala cítit pohyby

duracell79
26. bře 2013

V 16tt takové ty "motýlky", 19tt "bublinky" a 21tt kopaneček 🙂

bubla87
10. říj 2013

Holky, čekáme druhé mimi, teď jsem 17.tt a zatím pořád nic necítím, přitom u prvního jsem je cítila už v 16.tt..Jsem už z toho nervózní, myslíte, že je ještě čas?

ined77
27. lis 2013

Dobrý večer maminky 🙂 ,

právě byl do naší vznikající Wiki knihovničky přidán nový článek https://www.modrykonik.cz/prvni-pohyby/.
Budu moc ráda, pokud se podělíte o Vaše zkušenosti i s ostatními nastávajícími maminkami, které na tento krásný okamžik zatím stále netrpělivě čekají.
Vaše zkušenosti a postřehy můžete psát přímo pod článek do okénka "Moje zkušenosti s ..".
Mockrát děkuji za Vaše příspěvky a všem přeji krásný večer 🙂 .

@heresta @sikiki @bertica.h @campi @dagina @renatak @renatak ... a další 🙂

vrk
17. pro 2014

A citite ty bublinky kdyz drzite ruku na brise nebo i bez toho jen jakoby v sobe? Pohybu uz se nemuzu dockat.

marticcelli
12. říj 2015

Ahoj, muzu u dvojcat cekat pohyby drive? Nemuzu se uz dockat 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru