Vypadávání a řídnutí vlasů v těhotenství, jak si pomoci?

bistovka
13. led 2016

Dobrý den, mamky, prý v těhu jsou vlasy krásné a husté. To tedy není mj případ. Jak si mohu pomoci? Jsem 29tt.... Děkuji.

bistovka
autor
18. led 2016

Je tu někdo se stejným problémem?

coolina
18. led 2016

@bistovka toto bych rekla ze je hodne individualni. nekdo ma vlasy huste nekomu padaji, delaji to dle mne vse hormony. moji kamosce padaly hodne vlasy kdyz kojila takze asi s tim neudelas nic 😒 ja treba mam v tehotnstvi krasnou plet( vubec se mi nedelaji pupinky) jine zeny jsou povyhazovane jak v puberte. jinak na padani vlasu mne vzdy pomohl sampon od vichy(cerveny).

ivankakirsch
18. led 2016

presne vim o cem mluvis jsem 36tt a za cele tehu jsem prisla cca o 70% vlasu ☹ zkousela jsem vse mozne a nic nepomaha :( to stejny i plet nikdy jsem ji tak hroznou nemela ..... cekam kluka tak aspon vim ze holky berou krasu je jen povera 😔

pacie
18. led 2016

Taky ti rozumím, jsem 26tt a mám pocit, že do porodu vyplešatím :( A o pleti ani nemluvím... Zkusila jsem kofeinový šampon, ale nezabral.

bistovka
autor
18. led 2016

Holky, já polévám vlasy kopřivou zatím těžko soudit, jestli pomáhá. Zkusila jsem přidat jablečný ocet do odvaru a dobré, vlasy lesklé po oschnutí, i vysušenější, což mi neva, protože se mi teď strašně mastí, jen mě pálí šíleně vršek hlavy. V pěšince a vzadu, nahoře na hlavě. Co by to mohlo být? Co jsem dnes zkoušela byl šampón Alterra s kofeinem... Už nevím. Lopuchový výluh taky patlám, ale taky mě pálí na pokožce hlavy. Přemýšlím, že ale budu pokračovat, lopuchová voda a kopřivová, co víc se dá dělat... :( Zvažovala jsem už i přechod na dětský šampón. Vlasy nijak nezatěžuji.

jaajenja
26. led 2016

Mám stejný problém. Celé těhu mi padají dost vlasy. 😢 Doktorka mi na to jen řekla, že je to normální a že můžu být ráda, když ještě nějaké vlasy mám, že se stává, že někomu vypadají všechny vlasy. 😖 Před Vánoci se mi to zlepšilo, ale teď v lednu zase strašně padají. Na netu jsem četla vtírat ricinový olej a ségra mi doporučila Aloe vera, tak jsem si koupila nový šampon s ricinovým olejem, masku a Aloe na vtírání do pokožky, tak uvidim, jestli to nějak pomůže.

bistovka
autor
29. led 2016

Ty doktorky jsou dobry, fakt.. Holky, ja nakonec byla u kozni a dala mi Lipoid Crelo, mazat na noc do vl.pokozky a napodruhe zabralo, tak tukam,at to nezakriknu. Jsou to kortikoidy,ale pry do krve neprechazi. Uz me vlasy nesvedi a aktualne nepadaji. Jdu ve st.k ni na kontrolu, tak uvidime. 😉 Jinak posilam v dalsim prispevku odkaz na muj clanek o vypadavani vlasu v tehu, je to osobni blog, ale treba nekomu pomuze. Uz jsem zkousela leccos a vse tam uvadim.

alubif
29. led 2016

Ono vypadávání vlasů nezabráníš, je to hormonální záležitost. Vůbec bych kortikoidy nepoužívala, mají nežádoucí učinky i lokálně... Mě začly šíleně padat vlasy asi 3 měsíce po porodu, začla jsem používat kofeinový šampon Plantur 21, jeho principem není zabránit vypadávání, ale obnova - účinky se po 3 měsících dostavily - mám krásně husté podrosty, hlavně je to vidět v koutech na čele. Jen mě mrzí, že jsem si to nevyfotila před a po 🙂

svetlus_pepca
29. led 2016

Já teda neměla problém v těhotenství, ale po porodu. A to bylo šílený. Vpředu nad čelem mi normálně vypadaly všechny vlasy v řadě, takže jsem vypadala fakt jak debil! Pomohl mi šampon Plantur 39. Prodávají v lékárně. Je sice dražší, ale ač mám dlouhé vlasy, vydržel půl roku a do měsíce byl znát výsledek. Vlasy jsem po něm měla lepší než kdy předtím. Je právě proti padání vlasů způsobenému hormonálními změnami (těhotenství, menopauza...).

alubif
29. led 2016

Plantur 39 je pro muže a plantur 21 pro ženy. Ale jestli je výsledek stejný tak je jedno který si koupíš 🙂

eliotka1
29. led 2016

Holky já jsem spokojená s šamponem Klorane Quinine. Je na vypadávání vlasů a začala jsem ho používat od začátku těhotenství, kdy mi vlasy víc padaly (možná z hormonů z IVF) a teď mi vlasy už téměř nepadají, ale těžko říct, jestli je to postupem těhotenství, nebo že už v sobě nemám hormony z IVF, kvůli kterým mně možná víc padaly nebo tím šamponem... Každopádně za zkoušku to stojí. Jinak pleť mám ukázkovou a vlasy jsou rozhodně lepší, než bývaly a čekáme holčičku, takže to, že holky berou krásu jsou jen pověry.

lobella
30. dub 2018

Obnovuji diskuzi, vlasy mi padaly vudy celekm hodne uz tak od 15 let, dosud nebyl ale moc problem, loni v lete jsem je jeste mela do pasu, na podzim jsem je zkratila asi o 15 cm, konce uz byly poskozene, letos v lednu jsem je zkratila o dalsich 10 cm zhruba pod ramena, v unoru jsem otehotnela a od te doby padaji hrozne, porad mam doma vsude vlasy, ted jsem je ustrihla o dalsich 15 cm, delka je na mikado nad ramena a padaji porad stejne, mamce take padaji kvuli stitne zlaze a hodne ji pomohly vitaminy s pupalkou, vypadavaji se ji takrka zastavilo, bohuzel na gynekologii mi rekli, ze zadne bylinkove vitaminy, max femibion, at pockam az po porodu... Nechce byt ale plesata do te doby... Koukala jsem na sampon plantur 39 nebo 21,muze se v tehu? A jaky z nich vybrat? Dekuji

xxx3d
30. dub 2018

Měla jsem před těhotenstvím i v jeho průběhu dlouhé vlasy, metrové 🙂 prostě až po zadek, a brala jsem Biotin plus od dr.Maxe, ten se mi osvědčil, jenže to chce vybrat aspoň jedno platíčko, takže... Když jsem pak otěhotněla, ptala jsem se, jestli to není problém, gyndaře, řekl, že není, takže jsem Biotin plus brala celé těhotenství. Když měl malej půl roku nechala jsem se zcela ostříhat, na minikrátko a to beru jako moji jedinou chybu, že mě to nenapadlo hned na začátku těhotenství 🙂

lobella
30. dub 2018

@xxx3d ja prave sla za posledni pulrok z vlasu do pasu na mikado, ze vlasum ulevim, nebudou tak padat, ale zlepseni vubec, spis padaji jeste vic... Vitaminy na vlasy mi dr zakazal, ze radeji ne, tak chci zkusit sampony, muze to prckovi uskodit ty kofeinove?

xxx3d
30. dub 2018

@lobella no jestli mohou kofeinové uškodit, to nevím, zeptej se kadeřnice, jestli máš "svou", jestli ne, tak v lékárně lékárníka, lékárnice.

snahnah
30. dub 2018

U toho Planturu 39 píšou: Šampon je vhodný i jako prevence hormonálně podmíněného vypadávání vlasů (těhotenství, kojení).
Vyzkouším, třeba pomůže. Mám vlasy do pasu, trochu nechám zastřihnout, ale kratší jak po lopatky bych už nechtěla, necítím se tak dobře.

lobella
30. dub 2018

@snahnah u toho Plantur 39 na dr. Max pisou, ze je vhodny pri menopauze pri poklesu hormonu estrogenu, tak nevim, zda neobsahuji ty sampony nejake hormony... To by nebylo dobre...

lobella
30. dub 2018

Zkusim se poptat radeji v lekarne, snad poradi....

snahnah
30. dub 2018

@lobella uvidím, co ještě bude na příbalovém letáku. https://www.apotek.cz/plantur39-fyto-kofeinovy-...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru