Výpočet těhotenství

danca2719
3. lis 2021

Ahoj holky, jdu tady jen s dotazem, se kterým si sama nevím rady. 18.8 jsem byla na folikulometrii s tím, že jsem měla velikost folikulu 24mm ihned jsem dostala injekci Ovitrelle s tím, že druhy den 19.8 jsem přišla na IUI. Už v ten den jsem na sobě poznala ovulaci dle bolesti na pravé straně. Moje otázka z ni tak, že podle ovulace se teda Vajicko uhnizdilo v ten čtvrtek 19.8 a nebo nejpozději v pátek, jelikož při 24mm a použití injekce Ovitrelle nastává ovulace dříve jak do 36h, co jsem se dočetla. Podle mé kalkulačky mi vycházel termín porodu na 14.5.2022 a včera když jsem byla na screeningu tak mi napsali do papíru že porod je 11.5. Což mi přijde divné, když dříve než toho 18.8 jsem otěhotnět vůbec nemohla. Vím , že později už to taky být nemohlo, jelikož folikul byl už fakt velký a po injekci opravdu praskne max do 36h. Jsem z těch počtu zmatená😀 Případně děkuji za nějakou radu nebo zkušenost.

leniczka23
3. lis 2021

A jsou ty 4 dny důležité? Ono totiž je více výpočtu stári těhotenství. A některé ty výpočty se ještě k tomu budou během těhotenství měnit. Až půjdeš na screening tak se ti může soupnout jeste. Vůbec to není důležité pokud to je v rámci Tolerance což je týden minimálně. Takze klid. Přeji pohodové těhotenství.

littlebee124
3. lis 2021

@danca2719 Staci aby miminko bylo o par milimetrů větší a hned se všechno mění. 🙂 S každým screeningem sem měla ty dny v těhotenství jinak. Důležité je, aby nebyl rozdíl třeba 14 dnů, plus minus třeba 3-4 dny nevadi. 🙂

danca2719
autor
3. lis 2021

Super holky moc děkuji za rady, bála jsem se, že muže být něco v nepořádku, když se ten termín takhle změnil. Ale pokud to tak muže být, tak jsem v klidu.😊

mimi1004
3. lis 2021

@danca2719 Uvědom si, že to jsou jen výpočty a předpoklady. Ale REALITA bude jiná, až se příroda rozhodne, tak prostě porodíš a v kalendáři může být třeba duben. Ať mimi prospívá 🍀

kmarie81
3. lis 2021

@mimi1004 přesně, ja po ivf sem přesně věděla termín početí a termín sem měla 20.2. A všechny ultrazvuk byli buď 19. až 21. A mala se rozhodla až 28. 😀

madamas
3. lis 2021

@kmarie81 já jsem měla dle utz miminko o týden mladší, i když jsem byla po ivf. Nakonec jsem porodila tři týdny před termínem 😀

kecupka66
3. lis 2021

@danca2719 Ono se doktoři vždycky potom řídí tím termínem, který stanovují ve 12.-14.týdnu (tj.ten první screening). Tehdy totiž ještě miminka rostou stejným tempem, později už je to neprůkazné, protože je každé jinak velké apod.. Taky jsem měla termín dle menstruace 6.9.a podle screeningu 2.9..😊

j.a.n.i
3. lis 2021

@danca2719 On se nijak výrazně nezměnil, jak je to méně jak týden, tak to doktoři za změnu nepovažují, to je nepřesnost určení.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru