Výsledky těhotenské cukrovky

verkab
7. dub 2016

Ahojky maminky, potřebovala bych radu jestli jsou mé výsledky těh.cukrovky ok nebo ko 🙂 Po vyšetření nám předaly sestry papíry a nic
neřekly ... :(

Glu 0 = 5.0 H/L rozmezí fyziol. hodnot 3.5 jednotky pod 5.5 mmol/l
Glu 60 = 8.4
Glu 120 = 6.9

jojosefina
7. dub 2016

Zvýšené hodnoty glykémií při OGTT jsou podle nových kritérií:

nalačno 5,1 mmol/l a výše
v 60. min OGTT 10,0 mmol/l a výše
ve 120. min OGTT do 8,5 mmol/l a výše

verkab
autor
7. dub 2016

Takže bych měla být ok 🙂 díky moc

eloise02
7. dub 2016

A může mi někdo vysvětlit, proč mi řekli, že mám těh. cukrovku, když moje hodnoty byly - nalačno nevím, po hodině 6,1 a po dvou hodinách 5,3...??? Já to nechápu. 7 měsíců po porodu mi zjistili, že mám diabetes druhého typu. Jasně, tam ty výsledky byly 11,6 a 10,7 - to beru, ale v tom těhotenství jsem to měla přece v pořádku ne?

werumka
7. dub 2016

@eloise02 Protože jsi asi měla zvýšenou právě tu lačnou. Ta sama o sobě může upozorňovat na GDM, i když test s glukózou je pak v normě.

baysha
7. dub 2016

@werumka Já měla za to, že když je zvýšená glykémie už nalačno, tak už člověka vůbec glukózu nenechají vypít.

werumka
7. dub 2016

@baysha Neměli by, ale bohužel někde to dělají tak, že odeberou krev a nepočkají na výsledek a dají hned vypít glukózu. Zpětně se pak z výsledku zjistí, že glukózu podat neměli. Ale když se jim nechce čekat na výsledky prvního odběru, tak to bohužel někdy takhle dopadá...

eloise02
7. dub 2016

@werumka Aha, tu mi právě neřekli, ale taky si myslím, jak říká @baysha že by mi to pak asi nenechali vypít. No ono je to jedno, jen mě to zajímalo. Dneska už stejně vím, že ji mám a na pořád, jen mi přišlo, že tehdy to ještě bylo v pořádku.

werumka
7. dub 2016

@eloise02 Oni to právě asi udělali tímhle blbým způsobem, že na tu lačnou nepočkali. No pak jen napíšou výsledek GDM. Přitom ten test vůbec proběhnout neměl. Dělá se to bohužel často.

baysha
7. dub 2016

Mně právě kontrolovali glykémii nejdřív glukometrem, takže orientační výsledek viděli během pár vteřin - glukometr na rozhodnutí, zda pokračovat, úplně stačí. A pak teprve odebrali ještě normálně ze žíly na přesné stanovení.

denousek
7. dub 2016

@verkab klid je to v normě 🙂

werumka
7. dub 2016

@baysha No právěže nestačí - tam opravdu rozhodují desetiny. A ty glukometr "neumí" - má standardně odchylku 0,3 mmol/l. A to jsou ty přesné. Pak jsou i takové, co klidně hodí o celý 1 mmol/l jinak. Nemělo by se to dělat. Zkracují sice čas, který na testu strávíš, ale glukóza by se měla dát vypít až po vyhodnocení výsledků ze žíly.

baysha
7. dub 2016

@werumka Já měla na glukometru 4,4, takže bezpečně v normě. Nevím, jak by postupovali, kdyby to vyšlo blíž té hranice.

werumka
7. dub 2016

@baysha To je právě tak podle oka do potoka, myslím, že lepší by to bylo plošně ze žíly a počkat. A víš, jaká Ti pak vyšla ze žíly lačná? Pro srovnání by mě to zajímalo 🙂

baysha
7. dub 2016

Já na tom byla dneska, takže výsledky ještě nemám. Pak napíšu 😉

werumka
7. dub 2016

@baysha Aha, tak to joo 🙂 tak pak dej vědět 🙂

baysha
25. dub 2016

@werumka Tak konečně mám výsledky - sestřička mi je odmítla sdělit po telefonu, tak jsem si na ně počkala až do termínu poradny 😀 Na lačno 4,1 mmol/l (což odpovídá toleranci glukometru 0,3 mmol/l), po 1h 5,4, po 2h 4,6. Paráda! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru