Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

mannadela
8. bře 2011

@ami33 No, tybrďo, tak to máš teda fakt supr šéfa. Koukej mi ho taky přihrát 😀 . A i ten půlrok je dobrej. Já se úplně děsím, kde my na to všechno vezmem. Za poslední rok a půl jsem nasypali milion do baráku. Budem muset začít šetřit, kde se dá. Štígro je, že spoustu věcí budem mít po manželově ségře - teda po dětech... postýlku, kyblík na koupání, židličku a tak. Takže to jsem fakt šťastná jak blecha.
Je supr, že už můžeš začít fungovat bez všech těch prášků 🙂. Musel to být děs, furt do sebe něco ládovat. Já mám jen Utrogestan a nemůžu se dočkat, až se ho zbavím 😀

mannadela
8. bře 2011

@tehuli Čoveče, s tím objednáváním do porodnice by mě to taky zajímalo. Vůbec netuším, je-li to u nás potřeba. Ale doktorka mi taky nic neříkala. Takže zatím vyčkávám... a snad to neprošvihnu 😀 ... rodit na chodníku bych teda nechtěla 😎 .

ami33
8. bře 2011

@tehuli né, já myslela termín na to vyšetření, é na porod čeče, ještě nestraš hehe....takže G-centrum Olomouc jo...zkusím si tam zavolat zítra a objednat se. A to jsi za těch 700 měla ten NT screenig + to biochemické, je prej nějakej co se dělá v 1. trimestru základní a pak nějakej lepší...dělají tam ten lepší?

ami33
8. bře 2011

@mannadela no šéfko je kádr, my máme tři neteře, takže taky plno věcí čeká,ale jestli to bude chlapeček tak něco nakoupíme, ale na chlapečka by byl kočárek i postýlka, vanička je jedno..i tak by to šlo. No už mi zůstane jen utrogestan, listovka než ji doberu a těhu vitamíny, jo a ten detralex co mám od neděle napsanej, furt je toho dost. Hele testovali ti moč? mě tam jako našli bílkoviny a sestřička se docela zděsila a prej co v té lahviččce bylo , jí říkám nic, já ji koupila v lékarně jako úplně novou lékovku na moč a nakonec dr. řekla, že to může být tím utrogestanem co zavádím,ale i tak mám z toho divnej pocit, ještě mi ani jednou nebrali krev.

mannadela
8. bře 2011

@ami33 Mně brali krev poprvně před 14 dni, takže to jsem byla v 9.týdnu. Moč jsem odevzdávala dneska, ale nikdo nic neříkal. Příště ji mám přinést zas. A když to teda popíšu podrobně (a krapet nechutně ☹ - omlouvám se), tak mi tam plaval ten Utrogestan. Humáč 😖 .
Neboj se dopředu, třeba to už příště bude normální a bylo to jen těma všema lékama. Uvidíš.

Já frčím dom, hurá. Tak se měj hezky a odpočívej a starej se pěkně o miminko 😉

ami33
8. bře 2011

@mannadela no moč prej mám osit na každou poradnu mi říkala sestřička, no ten utroš tam vždsycky plave no, to mi bylo jasné,ale myslela jsem, že nejsem jediná co bere utroš a že to není problém, vlastně sestřička byla dost zaražená a já ji sama řekla, jestli to nemůže být tím utrošem a ona na dr, jestli jako jo a dr, že jo že může,ale jako by to tam měli prvně tak nevím no...stejně musím jít pro recepty na léky, takže se jí na to ještě zeptám, nechci něco zanedbat a jako co jsem četla na netu, tak ta bílkovina by se měla hlídat.

boudovka
8. bře 2011

Ahoj holky, tak jsem dneska přežila práci celkem v pohodě. Zítra jdu na screening, děsně se těším. A taky na to, až zítra řeknu studentům, že jsem těhu. V pátek máme maturitní ples a oni se dneska dožadovali toho, abych si s nima dala panáka 😎

tehuli
9. bře 2011

@ami33 to netuším, mě řekli,že je to ten prvotrim.screening s odběrem krve na ten tripple test. a pak až ve 20.tt na vývojové vady.

mannadela
9. bře 2011

@ami33 Ahojka, já jsem pak doma ještě studovala těhotenský průkaz a koukala jsem, že sice Utrogestan mi tam plaval, ale v kolonce cukry a bílkoviny jsem měla nulu. Tak nevím, jak je to s Tebou ☹ . Ale jsem přesvědčená, že určitě nejsi první, kdo tam ty bílkoviny měl, a že by Ti doktorka řekla, kdyby to bylo něco vážného. Tak se hlavně neboj, určitě se to vylepší.

mannadela
9. bře 2011

@boudovka My jdem s manželem a kamarádama na ples příští pátek. Ale nějak si to moc neumím představit, když vím, jak jsem už v sedm hodin utahaná a zralá do postele. Doufám, že se stane zázrak a ten ples mě nějak nakopne. Normálně bych se nalila kafem, ale to mi, co jsem těhotná, nějak nevoní. Takže jsem ho už nepila pěkně dlouho.
Dneska ráno jsem myslela, že únavou ani nevstanu z postele. Záviděla jsem manželovi a tomu našemu psisku, že si můžou ještě vyspávat. Je to strašná nespravedlnost, nikoho v břiše netahaj a chrnět můžou o hodinu dýl 😎

ami33
9. bře 2011

@tehuli no dneska se budu objednávat ať už mám termín
@mannadela no co jsem četla na netu, tak to ženský sem tam mívají a že se to nějak specoš neřeší, spíš se to musí hlídat, kdyby k tomu byl vysokej tlak tak hrozí ta preeklampsie, to měla kámoška,ale já měla tlak vždycky nízký a teď v pondělí u dr. 110/60 ¨,ale zítra odpo si jdu nechat napsat recepty na léky, tak se jí na to stejně ještě zeptám.

tehuli
9. bře 2011

@boudovka co panáka, měla si říct dvě deci vínka:D

mannadela
9. bře 2011

@ami33 To je fakt, aspoň budeš klidnější 🙂. Jdu pracovat, ale vůbec se mi do toho nechce. Dneska tu budu hnít do čtvrt na pět, chjo. A venku je tak hezky. Normálka dneska poprvně po zimě jsem slyšela brzo ráno nějak kolem šestý zpívat kosáka. To byla nádhera, úplně mě to zahřálo... konečně jaro...

ami33
9. bře 2011

@mannadela no taky sem tam slyším něajké to ptactvo už, je to paráda, budeme těhule přes celé léto a na podzim porod a na vánoce už budeme s prckama u stromečku. Ty jo tě obdivuju, já v jednu odjíždím z kanclu a pak většinou doma už jen ležím a nic nedělám, max zapnu pračku nebo opláchnu pár talířků.

mannadela
9. bře 2011

@ami33 No, já jsem pak po práci taky nemožná. Včera mi už dokonce manžel řekl, že bych se sebou měla něco dělat - že doma skoro nic nedělám. Čímž mě úplně vytočil. Zrovna včera jsem se vybičovala k takovému výkonu 😀 ... byla jsem na 45min. se psama venku, pak jsem sundala prádlo ze šňůry, složila hromadu ponožek, dala do pračky prádlo, uvařila večeři, uklidila zbytek věcí z hor a nakonec jsem pro něj ještě jela do práce. Měla jsem pocit, že to byl výkon hodný pochvaly, a on mi ještě vyčte, že jsem pořád utahaná a že nic nedělám. Zardousit ho....

ami33
9. bře 2011

@mannadela No u nás je to naopak, manžel se zlobí, že chodím do práce a nejsem doma, doma nesmím dělat nic, max. zapnout pračku,ale tak aby doprala jak on dojde z práce aby to pověsil. A to když nejsem schopná vylézt z pelechu, páč večer jsem nejvíc unavená, mi nastrouhá mrkev s jablkama. Víš u nás je to tak, že my na to čekali dlouho a manžel to bere ještě jinak než já, já čekám na novou smlouvu,abych měla tu super mateřskou, holt nemocenská musí počkat. Ale trochu postupně ať ti manžel pomáhá, stejně ta doba přijde, kdy bude muset pomoct, můj manžel jezdí domů z práce mezi 5:30-6 večer, takže neudělá nic,ale o víkendu, vysaje, nakoupí a tak, já max. nádobí a žehlení no, k tomu ho nechci pouštět, já když se v noci nevyspím, tak on i vaří o víkendu, nebo vaříme spolu když jsem schopná a nebo jedeme na jídlo k tchýni a to fakt předtím doma nedělal skoro nic.

mannadela
9. bře 2011

@ami33 Tak to máš krásný. To mně se teda nestane, bohužel. Máme barák, takže jak manžel tvrdí, má spoustu běhání kolem baráku... no a na mně je zbytek. Pěkně mě to zlobí. Jenže víš, co mi na to vždycky řekne? Že si to můžem vyměnit, že on bude dělat doma a já mám jít topit a řezat dřevo. Jenže už jaksi nevidí, že s tím dřevem mu skoro pořád pomáhám - buď ho držím, když jsou to velké špalky, nebo ho štípu nebo rovnám. Jo, nebo ho s ním tahám z lesa. To už po mně teď zaplaťpánbůh nechce. Dneska celý den přemýšlím, že se z toho všeho pak asi zblázním... dítě, veškerá starost o barák (má přízemí, jedno patro a půdu) a ještě pes. Jo, a to ještě manžel chce, abych mu chodila dělat do práce papíry. Měla bych se do toho porodu nějak namnožit 😀 .

ami33
9. bře 2011

@mannadela Ne to zapomeň, to prostě časem nebudeš stejně zvládat, na dřevo se vykašli v každém případě.

mannadela
9. bře 2011

@ami33 No, to máš pravdu. Nejhorší je, že nerada něco odbejvám, ale holt se to budu muset do porodu nějak naučit. Supr je, že mám výbornou švagrovou. Ta už mi slibovala, že dá manželovi kázání 😀 . Blbý je, že bydlí v Rakousku, takže to může provést jen na dálku po telefonu 🙂

ami33
9. bře 2011

@mannadela no hele ja jsem taky uklizeci maniak, ale sem si rekla,ze ten prvni trimestr se fakt budu setrit a pak uz dtejne predpokladam budu doma a bude vic casu na vsechno. Dneska zkousim p
sat z mobilu, ja z te postele ht zase vylezu az k veceri.


mannadela
10. bře 2011

@ami33 To mi děláš schválně, co? Ty provokatére 🙂. Jsem tak utahaná, že jsem ráda, že koukám, a Ty mi klíďo napíšeš, že si lebedíš v posteli a vstaneš až k večeři 😀.

barus25
10. bře 2011

Ahoj holky, tak já se k vám přidávám. Zjistili jsme, že čekáme miminko na Valentýna 😉 Snažili jsme se od června 2010 a včera nám p. doktorka potvrdila mrňouska a sedmí týden 🙂

mannadela
10. bře 2011

@barus25 Tak vítej mezi náma a gratuluju k miminku 🙂.

ami33
10. bře 2011

@mannadela no čeče spíš si mě ty nakazila, já bych radši něco dělala, než ležela a včera jsem si vydrbala koupelnu a trochu uklidila kuchyň.

holubice.petra
10. bře 2011

@barus25 ahojky taky tě vítám mezi námi a moc gratuluji jak se cítíš?

ami33
10. bře 2011

@barus25 ahoj vítej mamino, já testovala den před Valentýnem, to budeme mít podobnej termín.

holubice.petra
10. bře 2011

@ami33 já jssem včera celý den nedělala nic ale dneska se chystám vyžehlit prádlo ale nějak se mi do toho nechce...

ami33
10. bře 2011

@holubice.petra no taky tam mám nachystané žehlení, musím pravidelně po chvilkách aby se mi neudělala hromada, tu největší hrůzu jsem zlikvidovala před 14 dny a teď musím udržovat, jinak pak se mi do toho nechce.

barus25
10. bře 2011

@holubice.petra děkuji, jo dobrý bez nevolností takže vlastně normálně akorád bych pořád jen spala 🙂
@ami33 no já to 13. měla dostat, ale už od 4. unora jsem tušila že to vyšlo 😀 termín mám zatím 28.října, tak si říkám že na státní svátek by to bylo super 😎

mannadela
10. bře 2011

@ami33 Hahaha, včera byl asi den drbání koupelen 😀. Když jsem přišla večer ze cvičení, tak jsem se do toho taky ještě pustila... aby neměl manžel řeči, že nic nedělám 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru