Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

lipetra
1. srp 2011

@ami33 jeee to mi taky povidej, ja netusim jak si mam to tvrdnuti bricha predstavit, ale kazdy rika ze az to prijde, tak to poznam

cell
1. srp 2011

@marketas1 : Markét a už Ti přišla ta taška na kočárek? 😉

ami33
1. srp 2011

@lipetra no právě, to samé mi řekla doktorka, tak nevím, asi to bývá i bolestivé, páč sem četla na netu, že by to bolet nemělo, tkaže když už to asi bolí tak to je špatné, no nechám se překvapit,ale sám manžel mi říkal včera jé ty máš to břicho úplně tvrdé,ale mu říkám a sáhni na druhou stranu, ta je úplně měkká, asi se tam malej vyvaluje, tak nevím....ale když jsem ležela ve špitále a byli tam maminy ve 35 týdnu, tak při vizitě, nám vždycky sahali na břicho a říkala měkké a tak, tak nevím jestli to tvrdnutí je jen jako na dotek,ale toho si nemusím všimnout taky že.

ami33
1. srp 2011

joa sem zapoměla, těm v pokročilekším stádiu těhu...třeba ten 35 týden...tak když jim začalo v noci tvrdnout břicho tak nespali, je to asi i vzbudilo, tak to nějak sakra musíme cítit.

kajka_37
1. srp 2011

mě tvrdnutí kdosi popisoval jako křeče... takže podle mě je t obolestivý... a většinou je t ospojený s nějakou námahou.... tak se pak doporučuje magnésko, co se dává na jakékoli křeče a doporučuje se klid.... víc o tom nevím...

ami33
1. srp 2011

@kajka_37 no to teď čtu na jedné dizkusy, že jako jedna holčina píše, že to musela docela rozdejchávat, takže to asi dost nepříjemný nebo bolestivý je a jedna dokonce jak se ta děloha stahuje tak normoš nahmatáš prej kde končí pod prsama, takže asi bysme to fakt měli poznat a hlavně asi jde o to, že jak začne tvrdnout bříško tak dr. začíná kontrolovat to zkracování čípku, páč ten se zkracuje hlavně na základě těch stahů dělohy a je fakt, že moje dr. ve dole nevyšetřovala už pěkně dlouho,ale prej to vidí i na utz, kdosi tady říkal.

ami33
1. srp 2011

joa jak píše kajka...po námaze, stresu a tak, takže se opatrovat více, když to začne

ami33
1. srp 2011

@kajka_37 já to nenosím...sice jsem ze začátku těhu o tom přemýšlela,ale nedovedla jsem si moc představit jak to vypadá....na žádné jiné těhu jsem to ani nikdy neviděla...teď budeu začínat 30 týden a všechno nosím po pupek a i kratší trička některá(podle materiálu) co jsem nosila před těhu natáhnu přes celý břicho. Ale 2 krát se mi tohle léto stalo že jsem potkala maminu těhotnou, které to bříško fakt spodem lezlo ven a vypadá to teda docela hrozně. Já už to určitě doklepu bez toho,ale zase to může být dobré na podzim a zimu, že u těch kratších triček netáhne na záda a tak, že je to dobře krytý a dá se to posunovat podle potřeby...asi to svoje využití má.

kajka_37
1. srp 2011

@ami33 no právě... všechny trika mi začínaj být krátký a nechci kupovat x nových triček.... ty pásy co mají rifle mi moc nevyhovují.... zkusím to... koupím a uvidíme... 100 mě nezabije

ami33
1. srp 2011

@kajka_37 no tak je to lepší než kupovat další a další nové věci...to máš pravdu...hlavně si kupo něco univers...bílou nebo černou...ať se ti to hodí ke všemu.

kajka_37
1. srp 2011

@ami33 jj jednu z těch nebo obě... kdyžtak to předám další těhuli....

ami33
1. srp 2011

@kajka_37 já měla furt pocit že mám málo věcí a něco jsem ani neunosila a něco už mi je teď málé,ale naštěstí jsem toho moc nenakupovala, měla jsem i těhu věci půjčené od kámošky a teď to půjde zase dál, ty věci co už mi jsou malé, zase budu dávat kámošky švagrové, která čeká druhé,ale je teprve na začátku...takže ona už 4 mamina a tak to koluje furt 😀DDD pak zase ta kámoška plánuje druhé, takže zase další využití no paráda.

kajka_37
1. srp 2011

@ami33 no mě něco půjčila kámoška.. ale jedny rifle co tam jsou se nedaj vzít do práce.... těhu gatě budu muset stejně nějaké koupit... ale proč kupovat nová trika když jich mám plnou skříň, mám jich fakt mraky...

lipetra
1. srp 2011

@ami33 no me se ptaji vsude na tvrdnuti bricha, ale zatim nic takoveho me asi nepotkalo, taky beru horcik, ale vim, ze kamaradka te tvrdne bricho hodne, tak bere 8 horciku denne, ale ona dela servirku v kavarne, tak je to z te namahy

ami33
1. srp 2011

@lipetra no mojí švagrové taky právě tvrdlo brzo a hodně, ona byla furt ve špitále...ale teda námahu neměla žádnou, ona ale ležela v začátku těhu v nemocnici už s tím že je otevřená, docela drsné a taky malou donosila.

lipetra
1. srp 2011
lipetra
1. srp 2011

@ami33 no kamoska ta to prehani, ona je v praci dvanacky a nekdy i v kuchyni, kde je 40stupnu, ale snad od srpna uz konci v praci, ale zas rikala posledne ze kazda koruna dobra, ze jeste asi mesic vydrzi, no co nato rict, nekdo si holt zahrava

ami33
1. srp 2011

@kajka_37 no některý těhu věci mám taky tak na víkend...do lesa, na chalupu atrak,ale sehnala jsem na začátku super těhu rifle, které jsou pod bříško a jsou perfektní, v bazaru za ně chtěli 400Kč a ty neprodám ani za nic, ty budou dobré ještě po porodu a pak půjčím kámoškám a pak na další těhu je zase chci.

ami33
1. srp 2011

@lipetra no tak některé to s tou prací přehání, já sice taky dělám dost,ale zase tak nárazově, někdy nic, někdy furt...ale taky to chci omezit...ještě max. měsíc....už mi to dlouhý sezení u pc nevyhovuje, musím dělat přestávky na ležing a tak.
U těch krbovek se mi nic nezobrazuje...zobrazuje jejich stránka ale prázdná

cell
1. srp 2011

tak mám asi smolíka - chtěla jsem jít na kolečko na dětské na 14 dní, ale primář má ode dneška dovolenou .... a na ARO jít nechci, mají tam samí hnsuný bakterie ... takže se budu asi válet 14 dní doma a připravovat se, jaký to bude na mateřský 😀

ami33
1. srp 2011

@cell ty ale to nezní vůbec špatně a nemohla jsi jít třeba na oddělení k miminkům 😀D

cell
1. srp 2011

@ami33 : to nevím, osobně se mi tam nechce vůbec, protože tam nechci nic chytnout. Peditarie mě tudíž čeká začátkem října a až jim tam vyvalím můj břuch, tak mě doufám pustí domů. Ale joo, trénink jako koupání a přebalování bych si tam dát mohla 😀

ami33
1. srp 2011

@cell tak aspoň si doma odpočineš...třeba bude i lepší počasí...já budu mít docela točky, nudu mít 2 neteře od čtvrtka do neděle 😀

cell
1. srp 2011

@ami33 : no zatím jsem doma neudělala vůbec nic, jen byla 2x se psem ... ještě že už neprší 🙂

kajka_37
1. srp 2011

sem tu z papuuu 🙂

ami33
1. srp 2011

@cell no já nakreslila dneska jeden výkres tak mezi psaním s váma a víc se mi nechce...v půl třetí zalehnu k MTV to je můj relax...si to pusť...tak je příšerný radne, pak Co skrýváš pod postelí a pak 16 ti leté maminky a pak zase vstávám něco dělat a dneska musím být stejně doma. dojde kámoš pro nějakej materiál a bude nám dělat zásuvné police do zdi...konečně.

ami33
1. srp 2011

@kajka_37 a co jsi měla dobrého....já dnes brambory a plněnou papriku....jako a včer ami manžel udělal po obědě takovu super pohár, že mi to dneska i chybí...no nechám si zajít chuť a dám si ovoce.

ami33
1. srp 2011

No jako píšu jak mamlas dneska 😀DDD

kajka_37
1. srp 2011

@ami33 já píšu poslední dobou furt... mám gelovky a poslední dobou rostou jak pominutý a nechtěj se mi pilovat 😀
měla sem vepř. nudličky se smet. omajdou a s rýží...a mám tu na odpoo vývar 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru