Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

andy82
24. únor 2011

ahoj holky, já teda kafařkám můžu doporučit nápoj caro, já kafe nepiju, ale tohle hodně pijí ženské, když kojí a jsou těhotné, já jsem v prvním těhotenství vysadila jen plísňové sýry, tavené sýry kvůli tavícím solím, můj milovaný tonic, syrové věci a víc jsem to nehrotila, jinak jsem taky brala calibrum baby plan a potom calibrum mami a ještě taky jód, teď při druhém zatím beru listovku a jód a potom si nějaké vitamíny zase koupím, zuby se mi nezkazily, vlasy taky dobrý, strije se mi udělala jen jedna a to když jsem se pár dnů přestala mazat, protože jsem byla v nemocnici, ty vitamíny jsem řešila hlavně kvůli svému tělu, abych se nehuntovala
jinak únava je opravdu normální, spánek na břiše jsem taky milovala, ale za tu dobu jsem si odvykla, na břiše se nedá ležet, ani když se kojí, takže to bude na dlouho
jinak teď bych na lyže taky jela s klidem, já jsem měla strach jet na kola, když jsem byla v 5.měsíci

mannadela
24. únor 2011

@ami33 no, budu muset být fakt hodně opatrná. Kdyby se mi mělo něco stát, tak bych si nafackovala. Manželovi už bude 37 a dítě ještě žádné nemá, tak se těší jak malej kluk 😀 . Tak ani jemu to nemůžu udělat 😉

mannadela
24. únor 2011

@andy82 O tom pití Caro jsem taky slyšela. Já pila kafe každý den, ale co jsem těhotná, nemám na něj vůbec chuť. A dokonce mi nevábně voní 🙂

ami33
24. únor 2011

@andy82 caro znám, sem viděla v obchodě švagrová to pije, nepřipomíná to chutí třeba meltu nebo ty kávovinové nápoje? mě to totiž ty meltoviny děsně smrdí. No ty strie jsou prej individuální, někdo prej maže poctivě a stejně je má, nezbývá než mazat a pak se uvidí, já mažu už asi týden někdy 1 někdy 2 krát denně Elastic - Q na strie z lékarny.

@mannadela no hele manželovi bude letos 35 a mě 34, takže já sem asi až moc opatrná,ale bohužel, moc si toho těhu vážím.

evcikevil
autor
24. únor 2011

@katka37 Bolení břicha (podbříšku) je normální,spíš bolest jako před menstruací.Pokud by to byly nějaký křeče,doporučuji nic nenechávat náhodě a vyrazit na gyndu!!!!Taky se zvětšují prsa)mě teda asi 20DPO,jinak mohou být nevolnosti........Snad jsem trochu pomohla

mannadela
24. únor 2011

@ami33 To je dobře, že jsi opatrná. Vůbec se Ti nedivím. Já se taky strachuju, ale doktorka snad ví, co dělá.

andy82
24. únor 2011

já myslím, že je zbytečné mazat už teď, ale jak chcete, já jsem se mazala olejem z dm
jo to caro je něco jako melta

ami33
24. únor 2011

@mannadela jojo jen si tu lyžovačku užij, mě se nestalo, že bych se vyflákala nebo že by mě někdo srazil, ale víš jak člověk nikdy neví a hlavně stejně budeš lyžovat o mnoho opatrněji než obvykle...jen si to užij.

mannadela
24. únor 2011

@ami33 Já na chvíli uteču, musím jít pracovat. Tak zatím ahojka 🙂

ami33
24. únor 2011

@mannadela páčko, taky půjdu vytvořit nějakou tu hodnotu teda no 😀

boudovka
24. únor 2011

@andy82 AHoj, Caro popíjím, ale potřebuju kafe kvůli kofeinu.Bez toho bych umřela, mám níuký tlak, takže káva je nutnost.

boudovka
24. únor 2011

@katka37 Ahoj, soudě podle sebe úplně normální.Břicho mě bolelo a bolí fakt hodně, kromě bolesti podobné té menstruační se občas dostavila i řezavá prudká bolest. A vše je OK.První test jsem si dělala taky strašne brzy, myslím, že 5 dní před očekávanou MS. Držím palec.

evcikevil
autor
24. únor 2011

Tak dneska začínáme 6tt🙂 Hrozně to letí 🙂 Já jsem teda úplně vypustila kafe,alkohol,plísňové sýry(který tak miluju),měkké sýry,majonézy......Jinak si nic neodpírám a jím na co mám chuť.....
Baštím zatím jen kyselinu listovou s vitamíny B2,B6 a B12,na krev jdu v pondělí,tak uvidíme jestli mi doporučí ještě něco navíc....Teď jsem 2 dny doma,není dost práce,tak mám neplacený volno ☹ Ale aspoň si odpočnu,ikdyž ne nadlouho,odpoledne jdem s přítelem dělat na domeček.
A zítra se jdu stříhat,už mám dlouhý vlásky a se změnou v životě se mění i účes 🙂Takže něco kratšího tak po ramena,už mám vybranou inspiraci 🙂

andy82
24. únor 2011

majonézu v tomhle počasí klidně můžeš, to je spíš v létě riziko
taky jsme dělali barák, když jsem zjistila, že jsem těhotná, tak mě čekala první noc v novém a to jsme vstávali ve 2 ráno, protože jsme letěli na svatební cestu, manželovi jsem to řekla až tam
jinak našim jsem koupila 2 hrnečky a barvama na sklo jsem na ně napsala babička a dědeček, nejdřív se tomu smáli a pak jim to došlo, tak se můžete inspirovat, kdyby se to někomu líbilo

blackie26
24. únor 2011

ahoj vy jedee ja vas vubec nestiham

miana
24. únor 2011

Ahoj holky. Pořád jsem váhala, jestli se zapojit do diskuse 🙂. Jsem na začátku 7. týdne, termín porodu by měl být tedy v říjnu. Na první kontrolu jdu v pondělí. Jsem moc šťastná, že se nám to podařilo poměrně rychle (3. cyklus po vysazení antiko), ale zároveň se té prohlídky obávám, aby bylo vše v pořádku. Tyhle začátky jsou tak nejisté... Budu asi klidnější, až mi to doktor potvrdí a hlavně až budu mít za sebou 1. trimestr. To je ale ještě strašně dlouhá doba. Jak se udržujete pozitivní mysl? 🙂

evcikevil
autor
24. únor 2011

@andy82 Jo o tom vím,ale majonézu jsem nejedla ještě před těhu,nemůžu ji nějak snést,nechutná mi.Snesu ji jen,když je jí málo třeba v pomazánce,ale třeba bramborový salát dělám s bílým jogurtem....

boudovka
24. únor 2011

@miana Neboj, strašně rychhle to uteče. Já zjistila těhu v 3+4 a za chvíli končím 1. trimestr

boudovka
24. únor 2011

Holky, dneska ráno nám přišli vyněmit podlahu v obýváku. Když sundali starou plovoučku, zjistili, že to musí vystěrkovat. Nemají ale stěrku a nářadí. Přijdou to udělat zítra a podlahu položí v úterý. Do tý doby budeme bydlet na staveništi. Ještě že mám tu neschopenku, abych si toho bordelu mohla užít dosyta☹ A pořádně si odpočinu 😎

ami33
24. únor 2011

@evcikevil no ty sýry taky jak všude píšou i měkké a tak, dneska jsem neodolala a koupila si dalamánek se zapečenou klobásou, asi to omezování trochu popustím, majonézu taky nejím,ale dělám si doma saláty a místo majonézy dávám zakysanou smetanu, už mi ta šunka leze krkem.

@miana Ahojky, vítej mezi námi, já jsem taky 7týden 6+4 dneska, takže termín porodu budeme mít hodně podobnej, teda pokud u mě nebudou dvojčátka. Tu kontrolu ti závidím, já čekám až do 7.3. na utz, hlavně kolik bude srdíček...jinak jedno utz jsem už měla před 14 dny. Pozitivní mysl jedině tím, žep lánuješ všechno na mimi, já přemýšlůím nad jménem, okukuju kočárky, prostě si nepřipouštím, že by to mohlo být jinak, i když vím, že scénaře mohou být různé, Držím pěsti.

miana
24. únor 2011

boudovka: tak to gratuluju 🙂. Už se těším, až na tom budu taky tak. No nezbývá nic jiného, než pevně věřit 🙂.

ami33
24. únor 2011

@boudovka To zvládnete, je to jen pár dní, za to pak bude pěkná nová podlaha nachystaná na lození miminka. 🙂

ami33
24. únor 2011

@blackie26 koukám taky budeš rodit v říjnu, to bude miminek.

boudovka
24. únor 2011

@ami33 No, pokud z toho maminku do té doby neraní mrtvice. Na víkend se stěhuju k ségře.

ami33
24. únor 2011

@boudovka no vidíš, pěkně z toho bordelu odjeď a máš to, my taky teď měli rozkopaný chodby, dělali jsme to během ivf a teď to manžel vymaloval, ještě olištovat podlahu, nějaký pásy tapet a nechat udělat nábytek a vyměnit hlavní dveře, myslím, že budu ráda, když to bude do porodu hotový, ještě že máme pokojíček celkem hotovej, tak nebudem dělat nic.

miana
24. únor 2011

ami33: gratuluju 🙂. No závidět nemáš co. U mě to bude první kontrola, ted jsem pravděpodobně 6+2, takže ani nevím, jestli už v podnělí vůbec bude doktor vidět srdce. Nu snad ano 🙂. Já právě moc plánovat nechci, po zkušenostech mé maminky. Alůe na druhou stranu vím, že není možné si připouštět jinou možnost, než že to dobře vyjde 🙂.
Jinak co se týče jídla, nejvíc mě štvou ty sýry, které obvykle tvoří megačást mého jídelníčku. Kafe nepiju ani normálně, takže to není problém.
Jinak beru jen kyselinu listovou, uvidíme, co řekne v pondělí doktor.

blackie26
24. únor 2011

jo to bude ami 33 je to uz moje 2 tak snad to bude do bre,,,,

boudovka
24. únor 2011

@ami33 Ty jo, o pokojíčku radši ani nepřemýšlím. Dětský pokoj jsme po nstěhování pasovali na sklad, je to pokoj narvaný vším možným, vůbec netuším, kam se nám ppcek vejde🙂

ami33
24. únor 2011

@miana no já myslím , že srdíčko už by vidět být mohlo, ale kdyby nebylo tak nestresuj, sem četla maminy, které měli třeba vidět srdíčko později. Já byla na utz po pozitivním testu a viděla dutinku, takže těhu to je, čárka sílí a asi mi dala později to utz druhé protože je u mě možnost dvojčat po umělém oplodnění. No sýrů je škoda,ale prej třeba kousek toho hermelínu nevadí, prej daleko horší jsou uzeniny slané.ale zase si myslím, když člověk nic nepřehání a jí všehos mírou, že je to v poho, samo syrová vejce, maso a nedodělaný věci se vyvarovat a pak ty plísňové sýry, hlavně ty listerie a tak, hlavně v létě nějaké jídlo z okna, našrěstí to já nejedla nikdy,ale člověk musí být opatrný.

ami33
24. únor 2011

@blackie26 no to mi budem mít první a nebo rovnou první a druhý a aspoň budu mít odrozeno hehe 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru