Vzít dítě na ultrazvuk?

vejuu98
4. kvě 2022

Ahoj všichni 😊 Chtěla bych se zeptat na Váš názor.Příští týden jdu na ultrazvuk a napadlo mě,že bych tam mohla vzít i svou 26 měsíční dceru.Na miminko se moc těší❤️Tatínek jde určitě taky😊Braly jste takhle své děti na ultrazvuk?😊Myslíte si případně,že ji tam pustí?🙂Moc děkuji 🙂

monii19
4. kvě 2022

Kdyz jsem byla po druhe tehotna, brala jsem starsiho syna (1,5r) na 2.screening a i sestra vychvalovala jak hodny je, ze to nezna. Kdyz jsem byla po treti tehotna, kluci byly na 1. a na 2.screeningu a taky hodny, vydrzeli.

prezdivka
4. kvě 2022

Brala jsem dceru na UTZ, na vyšetření, do poradny… Prostě všude, páč nebylo hlídání.

fifinka2020
4. kvě 2022

Tak syn by nevydržel ani 5 minut, bylo by to pro nás oba za trest 🙂, ale já jsem i žel ten případ, kdy se "neco" našlo na 2.screeningu. Jako nešlo o nic hrozného, ale byla jsem už vystrasena po prvním a dost mě to sebralo, tak jsem byla ráda, že jsem tam na to sama... většinou se to samozřejmě nestává, ale jen že musíš počítat i s touto variantou...
Za sebe bych dítě když už tak vzala třeba na 3D ultrazvuk nebo tak neco, kde je to spíš pro vás jako bonus a na památku. Na klasické vyšetření asi z výše uvedených důvodů ne. Jo a já tam pokaždé byla tak hodinku, jednou i déle...

adepickova
5. kvě 2022

@vejuu98 dcera semnou chodila na každou prohlídku když byl ultrazvuk přes brisko a i na každý screening 😊

evik19
5. kvě 2022

Já jsem na screening brala syna, který měl 5,5 roku, takže nehrozilo, že by rušil. I tak jsme narazili na nepříjemnou doktorku, které nebylo po chuti ani to, že tam se mnou byl manžel. Celou dobu nadávala, že tam sedí, jak kdyby nemohl zůstat doma, mimino v břiše že se moc mele, sestřička že je pomalá....Všechno bylo špatně. Nakonec staršímu synovi dost neomaleně oznámila, ať se teda těší na ségru a vyhodila nás pomalu oknem ven :D Pro syna to i tak byl zážitek, a ačkoliv do té doby tvrdil, že to mimino chce, jedině pokud to bude kluk, tak byl tak nadšenej, když to miminko přes ultrazvuk viděl, jak děla kotrmelce, že mu bylo úplně jedno, že to bude holka, naopak pak začal pro změnu říkat, že by stejně bráchu nechtěl, že jedině ségru. Takže jsem i přes nepříjemnou doktorku byla fakt ráda, že jsem syna vzala, hodně mu to pomohlo najít se vztah k tomu miminku v břiše, najednou pro něj bylo mnohem konkrétnější, dokázal si představit, co tam uvnitř dělá, začal na mimčo přes břicho mluvit a mazlit se s ním.

pernicek1
5. kvě 2022

Proč by ne? Jak to mají udělat lidi,k teří nemají hlídání?

michalusenka
5. kvě 2022

@vejuu98 jako asi takhle, pětileta se tam začla nudit a usinat

andelicka
5. kvě 2022

Já jsem normálně brala dcerku na ultrazvuk,bylo jí 7 roků a má na to krásnou vzpomínku

mourovatakocka
5. kvě 2022

@vejuu98 Kdyby nebyli všichni připosr@ z kovidu, dceru bych vzala. Takhle nemohl ani muž, hlavně že půltucet studentů ok a nikdo se ani ze slušnosti nezeptal.

jankavranova
5. kvě 2022

Naše ordinace to má vyřešené, děti do ordinace nesmí. Pokud je bereme s sebou a není možnost hlídání, je prý v prvním patře budovy možnost jakéhosi hlídání v dětském kroužku/skupině (nevím, tuto možnost jsem nevyužila, protože synátor, by tam sám nezůstal a chtěl by jít se mnou).

lucluclucluc
6. kvě 2022

Byl se mnou šestiletý syn - moc se těší a chtěl by chodit pokaždé

fouskovi
6. kvě 2022

@jankavranova tak tam bych nešla to je prostě pro mě diskriminační

vejuu98
autor
6. kvě 2022

@lucluclucluc to je skvělé.U nás právě mají děti povoleno jít,tak jsme si říkali,že i kdyby tam měla být jen chvilinku(respektujeme to,že lékaři a sestry potřebují na práci klid),tak si z toho odnese vzpomínku.Je hodně vnímavá 🙂

vejuu98
autor
6. kvě 2022

Každopádně holky děkuji moc všem za odpovědi 🙂

vejuu98
autor
10. kvě 2022

@vejuu98 tak dneska jsme byli na ultrazvuku a úplně na pohodu.Malá byla nadšená, manžel taky a doktorka ještě chválila malou,že je tak hodná 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru