Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

handm
8. bře 2010

Ahoj Kopi
jojo, Motol jsem nakonec vybrala, třeba jen proto, že návštěvy jsou tam mnohem dýl než v Podolí.. a taky mám pocit, že jak je to "celá" nemocnice, tak kdyby něco, bud eto bezpečnější (ale třeba je to jen můj pocit).. a krom toho, mám problémy s kyčlema a v motole mají moje rentgeny, takže kdyby něco... snad to bude lepší.
rodila tam i švagrová, sice cisařem, ale snad dobrý...

Jinak kopi, nedělo se tam nic moc.. registrují po-st od 14,30 do 16,00 myslím. čekala jsem nával, byly jsme tam tři. Ve dvě vyšla sestřička, vzala si od nás průkazky, dala nám razítko a papír s pokyny, že do 36TT jsme v péči svého gyn-dr a pak se máme hlásit tady a hotovo 🙂

kopa
autor
8. bře 2010

Markee já bych mohla jít za dýni 😀 😀 😀 Netrap se tím,mě ta tvoje váha příjde normální 😉

sirella
8. bře 2010

kopi...já mám taky slušný nadpičník a teď to neřeším...na toho vo.a sprostého se vyprdni

petrosko já mám strach prostě furt a říct si,že nevyjde teď vyjde příště bych asi fakt neuměla a moc by mě to mrzelo.V září po ZT jsem byla na dně,ale tady jsem se z toho dostala poměrně rychle...pokud by se mi to stalo znovu tak nevím nevím...asi bych se už tak brzo nevylízala
A promiň za osobní otázku(jestli nechceš tak neodpovídej...nebudu se zlobit) Ty jsi měla zamlklý nebo spont.potrat???A kdy?

kopa
autor
8. bře 2010

Handm díky za info 😉 😉
Mě se právě taky líbí ten Motol,že je pak vše kolem kdyby byli náke komplikace.Já jsem se narodila právě taky v Motole a měla jsem prostě blbě stočené nohy(kopejtka) a hnedka mi to po narození zasádrovali a díky nim,neni na nohou nic vidět a chodím normálně.

ee.liska
8. bře 2010

handm tak super 🙂
petroska, budu chodit do uh, vede je PA dominiková, je strašně fajn, je to 6 lekcí na cvičení můžeš a nemusíš chodit, to je každé ut a čt, jeden den příprava na porod druhý den se učí relaxovat, stojí to myslím 800,- ale někomu to hradí pojišťovna, mě to zaplatí nemocnice jako zaměstnavate

handm
8. bře 2010

Kopi, fakt za málo 🙂 Ono se tam skoro nic nedělo, čekala jsem větší drámo 😀 ale třeba je to jen klika na termín... Když mi kamarádka líčila, co se dělo v Podolí....😝 v šest ráno...
tak to máš autentický zážitek...🙂 Kopi.. ale asi si nic nepamatuješ a je to dobře. Hlavně že je všechno ok..

sirella
8. bře 2010

http://www.babyonline.cz/porodnice/=/city/uhers...
http://www.babyonline.cz/porodnice/=/city/uhers...

holky kdo chcete koukněte na porodku v UH... už jsem to před časem okukovala 😀

markee
8. bře 2010

holky kamarádky co maj nějaké problémy,tak taky rodí v Motole-myslím holky od nás. Já sama bych tam asi taky šla,kdybych bydlela v Praze nebo v okolí. Ještě Apolinář nebude špatný,sice ty porodní boxy jsou divný,ale zas péče o mimi je skvělá.

sirella
8. bře 2010

ségra to moc chválila

kopa
autor
8. bře 2010

Handm já byla právě několikrát tenkrát v těhu na utz v Motole,a tam byli lidí,no děs 🤐 a pak měli narvaný ty poradny 🤐

markee
8. bře 2010

Sir,máte to tam moc hezký. Pokoje šestinedělí jsou stejný jak u nás,akorát skříńky modro bílý 😀
Ale fakt hezká porodnice. Naše porodnice to nemá tak hezky nafoceno. Na svých stránkách maj minimum fotek,což je škoda.

handm
8. bře 2010

Kopi, jojo, to sjem taky četla na netu v diskusich, že poradny jsou peklo, že tam je moře lidí.. ale to nějak přežiju 😀 Dneska jsem měla taky křížovky na čekání 😀
Já zatím v Pze byla jen na Bulovce, ale jelikož se budeme stěhovat, chci něco blíž.. takže to dopadlo na motol a jsem rada nakonec..

ee.lisko, kdy jdes na kontrolu?
🙂

kopa
autor
8. bře 2010

Handm a kam se budete stěhovat,bydlím od Motola kousek 😀

ee.liska
8. bře 2010

handm zítra NT a za 14 dní ko 🙂

sirella
8. bře 2010

markee...mě se to tam taky líbí...ze ZL si nic moc nepamatuju,protože jsem skončila císařem...tak mi všechno splývá.
Strašně mě navnadila ségra.Ta ještě rodila na staré ale pak ležela na nové porodce...a chválila všechno...sestřičky,dr. prostě všechno

Mě se do Zl moc nechce...to víš...krušné vzpomínky.Vím,že porodka za to nemůže ale stejně...asi zkusím UH.Mám to aj blíž a nemusím jezdit přes celý Zlín(přes centrum...samé semafory)

flair
8. bře 2010

Markee, k té švagrovce nemám slov 😠 mě by asi kleplo, já mám ráda své soukromí. A to jako fakt hodně, takže bych tohle nedala 😕

handm
8. bře 2010

Kopi, za prahu smerem na Dobříš..
Ee.lisko, tak držím palce!!🙂 Zítra to bude paráda!!🙂
Tak jdu něco dělat, ˇkdyž už mám dneska dovolenou .-)

sarlotta
8. bře 2010

Ahojík handm 🙂 co ty Tvoje týdny ? kdy si dáš 🙂))) už máš krev ze screeningu ?

markee
8. bře 2010

Handm,tak směr Dobříš jo??? 😵
Holky,nojo i tací lidi jsou. Nejlepší je,že jí Míšovo babička zbožňuje a to vás pak mrzí,že jako vy jste normální a až moc si toho necháváte líbit a jí stačí zaštěkat a každej jí bere. Ale já takový lidi nemám ráda,prostě se mám chovat rozumně a né každého akorát kritizovat a čekat,že se z nich každej potento. Nojo,já si jí nevybrala,ale trpím. Chjo,měla jsem být chytrá,líp se učit a víc vydělávat. Už by jsme měli své bydlení a klídek. Jsem blbá,tak si to zasloužím 😢

petroska
8. bře 2010

Eli a od kdy ty kurzy začínajíMjako termín nebo jestli už ste začali?

sirella
8. bře 2010

petrosko...teď jsem ti nakoukla do albíčka na mimiška 🙂 Je krásňučký(á) 🙂 ...a to jak tam máš psané ze kdy ta fotečka je tak to odpovídá době kdy jsi byla na NT nebo je to starší?Ptám se jen kvůli srovnání termínu...já jdu na NT 12+2 tak jen srovnávám 🙂

petroska
8. bře 2010

sirella je to přesně ten pátek na screeningu z 5.3.podle PM by mělo byt 12+4 ale podle ultr u nich je to 12+5.dnes už jsem teda podle nich 13+1.ale nemohli mi ho líp vyfotit,nechtěl se prcek malý ukázat 🙂 takže je natočený zádečkama k nám a nastestí aspon otočil hlavičku na nas.

sirella
8. bře 2010

vypadá krásně...bobišek malý 😵

Já právě pořád srovnávám...jestli jsem na tom podobně...bez velkých odchylek
A něco fakt bude na tom co mi ta paní říkala...že je fakt důležité kdy na ty testy jít...ona mi nabízela buď pátek(12+2) a nebo pondělí(12+5) Pak už moc nechtěla.Říkala že 13+6 je strop
Právě si to všude možně zjišťuju...abych věděla,že tam fakt uvidí to co mají a já měla menší nervy 🙂

A co jinak?JAk se cítíš?Co těhunevolnosti?Ještě trápí nebo už jsou fuč?

petroska
8. bře 2010

mě říkali že je nejlepší jít až od 12 týdne po 13+6 max ale nej prý 12 týden.takže rači zavčasu at je to stoprocentnější na ultr + vysledky.jinak já od začátku těhu sem neměla žádné nevolnosti nic.ani po ránu,prostě vubec.strašně sem se toho děsila že něco není v pořádku,že každý kdo je těhu tak blije nebo mu je aspon trochu zle a mě ani jednou nic.tak sem se na to ptala porodní sestry známe a ta furt tvrdila at si toho vážím že mi nic není.takže jsem na jednu stranu ráda že sem se nevolnostem vyhla 🙂 ,spíš me trápí jen plný bříško i když nejsem najezená,jako bych měla prasknout a je mi těžko a sem tam záspa ale jinak se cítím furt skvěle až na jedno nejhorší,usnu v 22 večer zbudím se v 1 ráno a pak nemužu spát a to už mám snad celý mesíc takže sem furt vyčerpaná ale usnout proste nemužu ani kdybych si šla zdrímnout odpoledne.piji těhu čajík na uvolnění a na unavu ale furt stejné.nespím takže už nevím co dělat abych v klidu spala celou noc 😉

sirella
8. bře 2010

aha...bezva...tak to mám ten termín akorát 🙂Jsem ráda...a napnutá jak kšanda 🙂

jejda...tak to máš trápení ☹ Já mám opačný problém...spím furt.Večer,v noci,dopoledne...a vstávám až mezi 12 a jednou...Kdyby mě nevzbudil syn tak spím asi klíďo celý den 😀
A s břichem to mám tak že jsem furt buď hladná a nebo přejezená 😝 Už si zkouším dávat poloviční porce ale stejně pokaždé funím.Napřed se mi zdá jak jsem si šmákla a po chvilce jsem přeplněná

handm
8. bře 2010

taaak, jsem se hecla a zasila čtvery manželovy gatě..on všechny prošoupe..
☹ ja to tak nerada zašívám... ale mam to, snad to zas chvilku vydrží 😀

šarlotko, nemám ještě. říkala mi sestřička, že ve čtvrtek.. tak tam zavolam.. jeste pořád spekuluju, že bych šla na nějaký kontroloní měření té NB... jsem zas četla různě po netu a její nepřítomnost není uplně super. ☹
tak nevím..
uvidíme
týdny si dám, ejn co budou výslekdy z té krve..
pak už to snad taky konečně řekneme doma a tchýni 😀

Markee, jojo...🙂 sousedi skoro.._🙂

petroska
8. bře 2010

sirella já mám taky furt hlad ale večer se za ten celý den tak nafouknu že mě pak tlačí celý břicho jako bych byla plná a to mi obvykle kolem 22 začně kručet zase hladem.snad se mi to brzo napraví a budu zase chrnět jako dřív.navíc asi muj organismus cítí že tam ten prcek je a pravidelně každý večer ve mě tluče srdíčko že ho strašně moc cítím a nemužu usnout,proste jako bych právě vysla hromadu schodu a šla si lehnout.znáš to jak pak tluče srdce?a ja to mám každý den před spaním a to v klidu ležím a nenámaham se,hodně ho cítím,asi je to miminko přítěž fakt pro organixmus a pumpuje mi srdce rychleji a to mám tlak dobrý.ale aspon vím že ten prcek ve mě je když to furt tak cítím.nemáte to taky tak nějak?

sirella
8. bře 2010

petrosko...to zní zvláštně...ale něco na tom bude.Ono to mimi určitě svým způsobem organismus zatěžuje.Četla jsem o kolik musí tvé srdce přepumpovat víc krve a pod.takže se nedivím,že se ti to děje.Jen mě zaráží,že jen večer...i když zas možná že večer máš víc klidu a času se pozorovat.Já když jsem večer natažená u TV tak cítím zas v břichu jakoby malý balonek...Ale cítím to taky jen večer.Přes den vůbec ne a to jsem pak nervní kde toho mimíska mám.Jenže zatím mám malé břicho tak asi není ještě lehké ho nahmátnout...Nahmátnu přes den jen špek 😀
A večer na mě občas dojdou nevolnosti...to mi manža říká,že normálně to ženské mají po ránu jak vstávají,ale já tím jak furt spím tak to mám asi posunuté 😀
Ale večer tam fakt cítím malý balonek....jak le´žím tak jde lehko nahnátnout...tak doufám,že je všechno ok

ee.liska
8. bře 2010

petr ne tam si brnkneš a domluvíš se s ní kdy, jede to celý rok a začíná podle potřeby těhulek

martinkal
8. bře 2010

Ahoj holky 🙂

Takže dneska jsem byla naposledy v poradně. Vše je v pořádku tlak, moč ok, nepřibírám, neotýkám. Lucinka má pořád kolem 4kg, plodové vody má dostatek, místo ale už skoro žádné. Měla celou dobu vyšpulené rtíky do srdíčka, spinkala a má kvanta vlásků 😀 parádnice jedna.

Pak jsme se byli zaregistrovat v poradně v nemocnici, ve středu jdeme na KO, pokud nejsou problémy, tak porod se vyvolává ve 41tt + 4, tj. někdy kolem 20.3., ale prý do té doby určo porodím 😒 . Proč tomu nevěřím? 😉

Wladiii vidíš jak jsi to zvládka, jsi šikulka 😉

Zlababko moooooooooooc gratuluju, vše už bude OK 🙂

Petroško, vítám tě tu, je to tu príma, chodim sem skoro rok, a bude se mi stýskat, až nebudu těhu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru