icon

Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

avatar
kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 14. čer 2026 · 74280 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Diagnóza zamlklého těhotenství může být nesprávná; v diskuzi se uvádělo, že opakované ultrazvukové vyšetření a opakované sledování HCG dokážou někdy odhalit žijící embryon i poté, co první lékař označil těhotenství za zamlklé.
  • U žen s trombofilními nálezy nebo po plicní embolii se v diskuzi zmiňovalo monitorování na hematologii a léčba heparinovým přípravkem Clexan podél těhotenství jako dostupné řešení.
  • Po revizi (po potratu) doporučovali diskutující zpravidla počkat na 2 porevizní menstruace nebo 2–3 měsíce, aby se ověřilo, že tělo „funguje“, než začít znovu s aktivním snažením.


Nejčastější otázky

Q: Jak ověřit, zda je opravdu zamlklé těhotenství?
A: Doporučuje se opakovat ultrazvuk (UTZ) a sledovat hladiny HCG; v diskuzi uvedli případ, kdy první lékař diagnostikoval zamlklé těhotenství, ale druhý lékař na kontrolním UTZ potvrdil srdeční akci.

Q: Jak dlouho čekat po revizi před dalším pokusem o otěhotnění?
A: V diskusi doporučovali počkat na 2 porevizní menstruace nebo 2–3 měsíce; jedna diskutující napsala, že začala znovu po dvou porevizních MS a následně otěhotněla.

Q: Co dělat při podezření na trombofilii nebo po opakovaných potratech?
A: Konzultovat hematologii a provést cílená vyšetření; v threadu uvedli případy, kdy pacientkám nasadili heparinový přípravek Clexan a injekce se podávaly celé těhotenství.

Q: Co znamená bílý výtok v těhotenství a kdy jít k lékaři?
A: Bílý výtok diskutující považovali za běžný; lékaře je třeba vyhledat, pokud výtok pálí nebo svědí, protože to může signalizovat zánět.

Q: Jak často chodit na kontroly při vysokém krevním tlaku v těhotenství?
A: V příkladu z diskuze u hodnoty 140/90 byla naplánována kontrola každých 14 dní a další odběry krve; konkrétní termíny v příspěvku byly 25.6. (odběry) a 30.6. (kontrola).

Q: Co znamená stoupající HCG po předpokládaném potratu?
A: Stoupající HCG může znamenat pokračující životaschopné těhotenství; v diskusi bylo zmíněno, že po nárůstu HCG následoval kontrolní UTZ, který ukázal srdeční akci a pokračující těhotenství.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Diagnóza zamlklého těhotenství není vždy definitivní a opakované UTZ a sledování HCG jsou doporučované kroky.
  • Po revizi mnoho žen doporučuje počkat na 2 porevizní MS nebo 2–3 měsíce před opětovným plánováním početí.
  • Při zjištění trombofilie či po tromboembolickém příhodě se v diskusi uvádí konzultace s hematologií a možnost léčby heparinem (Clexan).


Sporné názory

  • Někteří diskutující doporučují okamžité další pokusy o otěhotnění, zatímco jiní radí vyčkat 2–3 měsíce nebo na 2 porevizní MS.
  • Někteří tvrdí, že lékaři často „uspěchají“ s revizí nebo intervencí, zatímco jiní zdůrazňují nutnost rychlého zákroku při jasných patologických nálezech.
  • Mužské a ženské faktory (např. trombofilie vs. „příroda“) byly uváděny jako různé možné příčiny opakovaných potratů bez jednotného názoru.


Otevřené otázky

  • Proč u některých žen dochází k opakovaným potratům i při „normálních“ laboratorních výsledcích trombofilie?
  • Kdy přesně je výhodnější zvolit revizi vs. čekání na spontánní potrat při neschopnosti spolehlivě určit vitalitu embrya ultrazvukem?
  • Jaké standardizované sledování HCG a intervaly ultrazvuků jsou optimální při pochybném výsledku prvního vyšetření?


Zmíněné značky a firmy

Gennet, modrykonik.cz, Samsonite, EUCERIN, IVF centrum, Bohnice, Settantu, NT Screening Gennet

Zmíněné produkty a metody

Clexan, heparin, HCG, ultrazvuk (UTZ), 4D UZ, NT screening, revize (surgical uterine evacuation), porevizní menstruace, kyselina listová, Femibion, Utrogestan, kontryhel (bylinný čaj), krev na protilátky, genetické testy, IVF

Místa a osoby

Bohnice, Gennet, modrykonik.cz, Jižní spojka, UH, Settantu, Samsonite

avatar
tercie
19. čer 2009

Berunky nikde nikdo, tak já taky mizím, nevím jak se sem dostanu přes víkend, tak kdybysme se náhodou neviděly, tak si ho náležitě užijte a pa v pondělí 😉

avatar
sarlotta
19. čer 2009

Ahojík...konečně sem si zase zvětšila stránku....ale přišla sem si na to sama...jupíííí🙂)

F A R M I N K O!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 blahopřeju....miminko je šikulka...on to bude darebáček/darebačka z toho sexíku po ovu🙂))) víš o čem mluvím🙂))))))))))))))))))))))))))))) 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

Murynko Tobě a prďolkovi taky moc blahopřeju.....tak teď už si užívej kulatěníčko🙂))) Všechno bude v pořádku.

avatar
sarlotta
19. čer 2009

Holky zato já jsem měla včera den....... 😠

avatar
markytaj
19. čer 2009

Ahoj Sarlotto, copak se vcera delo?

avatar
sarlotta
19. čer 2009

Odpolko super...byli sme na kafíčko s ee-liskou 😉 🙂 a pokecali jsme.

Jenže jak sem dojela dom, tak sem měla břicho tvrdé jak šutr, dělalo se mi na omdlení, tak jsem si šla lehnout, ale nepřecházelo to, bolel mě šííleně žaludek...tak sme jeli do nemocky ... tam mě honili na chirdu, rentgen, sono, brali mi krev...uuuuuuu ☹
No nakonec sem dostala helacid na zklidnění žaludku a jeli sme dom. Nejlepší perlička je, že příští týden musím gastrosondu 😝 že má podezření na helicobakteri pylori...... kua mi to teda stálo za to.

Na druhou stranu mám kompletní biochemii z krve....a všechno v pořádku. 😉 I CRP ok. sono břicha, kde sem sem dočetla i o ledvinách🙂))

Tak jsem dneska papala kuřecí polévku a vařené kuře s vařeným květákem 😠

Jo a ještě sem s chirurgem probrala tu moji kýlu slavnou a říkal, že on by to zašil klasicky, že to mám malé tu branku a že se klidně možeme o ,,babetko"/ byl to slovák🙂/ snažit hned. že stačí týden rekonvalescence a že do 6měsíce než vyroste bříško to bude zahojené. Akorát ta síťka by nešla...ale že tu nutně nepotřebuju, dokud je to tak malé.
Tak se nechám na červenec napsat na operaci 😎

avatar
paajaa
19. čer 2009

Holky jájsem se sem dostala až teď a jsem úplně blažená, že čtu je dobrézprávy.

Farmi: mimi je bojovníček- gratuluji 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Já jsem byla už Dr. s těma křečákama a dostal jsem prášky za 200,- Kč a šla jsem. Ještě mi tedy doktor řekl, že by to nebylo od věci nechat si s nima na podzim něco udělat. Nepamatuji si předně ten název,ale asi myslel pod kudlu. Ale já už chci být na podzim spokojení těhule, takže to asi neklapne. 😀

avatar
murynka
19. čer 2009

kuk jsem tu

obrovská gratulace farmi 😵 😵 😵 GRATULUJI!!!

my čekáme zdravé mimineško!!!!holky objala bych celý svět 😵 😵

avatar
mirax
19. čer 2009

murynko gratuluji k negativním testům! To je úleva, co? 🙂 🙂 🙂
Tak si užívej jináče už v naprostém klídku 🙂

avatar
cajori17
19. čer 2009

ahoj holky,v posledni dobe se moc nedostanu na net,ale vsechny vas zdravim,mejte se krasne

avatar
murynka
19. čer 2009

miri hrozná úleva 😵 😵 😵 😵 jsme tak štastná!!!!

avatar
kerrie
19. čer 2009

Mury ahojík.........gratuluju.......to je radost, viď? Teď už se můžeš vesele kulatit a užívat si těhu radosti. 😉

avatar
murynka
19. čer 2009

keri to jo 😵 😵 kulatit se začínám 😀 😀 😀 a co ty jak je?

avatar
kopa
autor
19. čer 2009

Ahoj holky 🙂
Já jsem tedko dotvořila dortík a naložila si masíčko na špízy 😀
No takže zítra mi bude už 24 😅 😀 😝 A program zatím ještě nevím 😨

avatar
kopa
autor
19. čer 2009

Mury ona se ti ta barvička z melírků bude postupně vymývat,až je budeš mít světlé 😉

avatar
murynka
19. čer 2009

kopi ty jo 24 to mě bude 9.8 😵 😵 ještě si počkám 😀 😀
ty jo to budete mít dobroty 😀 😝

jinak ke světlé doufám že se dostanu 😅 😀

avatar
tercie
19. čer 2009

Kuk baby, jdu udělat manžovi sváču na noční a jsem tu za váma cobykamenemcobydup 😉

avatar
mirax
19. čer 2009

ženy..kde se touláte?

Já mám dnes opravdu dost...jdu si lehnout k televizi a občas sem juknu 😉

avatar
tercie
19. čer 2009

já jsem tu, ale asi budu muset končit, mám tu zas u pc frontu... jááááá už chci svůj počítač 😠

avatar
kerrie
19. čer 2009

Kuk............já byla zas objímat záchodovou mísu............jááá užžž nechciiiiiii 😀 Jsem ráda, že se mimískovi daří, ale tohle už bych fakt vynechala 😉

avatar
nicollka
20. čer 2009

Ahoj holky zatím nedočítám neni moc čas, prší a prší a malej je tááák protivnej.
Jen sem musela listovat a hledat Farminku a MOC MOC MOC GRATULUJI .... to sem si vyhledat prostě musela.

Jinak já jsem se včera odreagovala, s kamoškou sme šli na pivo a zase vzpomínaly na starý časy :D

Já zase špiním a to dost, zase jen na wecku, už druhý den, jsem 16DC, teplota vyskočila na 37 ale to bude tím pivem. Dnes beru první Duphaston, tak snad přijde mrcha brzy jak má tentokrát, nebo at nechodí vůbec :D Jinak už neměřim, jen namátkově jsem zkusila, už mě to pozorování fakt neba a jen sem pak pořád napjatá, nervní atd atd :D
Ráno jsem koukala včerejší ulici a normálně sem to prořvala...co ten alkohol dokáže :D

avatar
ee.liska
20. čer 2009

ahojky, zase dočítám 🙂
FARMI 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
sarlot to je strašný, a jak ti je? už dobře??
jo a já začínám špinit, asi se chystá ms, doufám. podle bolesti břicha to nepoznám, to mě bolí pořád
kopi a venus všechno nejjjj 🙂
keri jen blinkej, to je dobře 😀

avatar
ee.liska
20. čer 2009

terci jo, já ještě netestuju ale už se na to těším 🙂 ale to bude asi až v srpnu

avatar
ee.liska
20. čer 2009

teda všichni jste někde pryč 🙂 já se ukážu asi až v pondělí, za chvilku jdu na oslavu a zítra je soutěž tak papa

avatar
murynka
20. čer 2009

ahojky kdepak se všichni flákáte 😀 😀
venku je krásně 😵 😵
my celý dne lítali po praze ted jsme přijeli a já za 15 minut odcházím na třídní sraz se těším 😀 😵

avatar
bobinka22
20. čer 2009

Mury ty jsi starsi jak ja?
Me bude 27.6. 23 😀
Jinak koukame na horory s Pritelem. 😀

avatar
farmarska
20. čer 2009

ahoj holky hlásím se z oslavy 🙂 oslavujeme už druhej den 😅 však je co slavit! 😵 😵 a teď nemyslím jen ty mý narozky 😀
Mury dodatečně gratuluju k dobrým výsledkům 🙂

Eli tak doufám, že už je opravdu mrcha na cestě a že si to zas nerozmyslí 😠 kdyžtak dej vědět a já na ní zase houknu, třeba se mne tentokráde lekne 😀

bobi horrorky já taky ráda, ale ne když jsem sama doma 😅 😅

kerie a nepomohl by ti zázvorovej čajík? Někde na internetu jsem si přečetla, že je na těhu nevolnosti ideální, ba dokonce, že se i dělá dětem před cestováním(místo kinedrylu) a ty těhu lízátka co se prodávají v lékárnách jsou vlasrtně zázvorový-ale toho zázvoru tam maj jenom nepatrně 😝

Nikol tak já budu držet pěsti aby tentokráde nedorazila už vůbec ju 😉 😵

Terci sestro moje, tak ti přeju všechno nej k zítřku! Oběma nám bude 30 😀 to už jsme, ale starý páky co 😀 😀 😀
A vůbec všem co narozeninkovaly přeju vše nej a hezky si užijte oslavu! 🙂
Včetně Kopinky, doufám, že už to má doma vše ok. a hezky s přítelákem oslavuje 😉

avatar
kerrie
20. čer 2009

Ahoj dááámy 😀

Jůůů, 23.........holky, vy jste mladice........to mě bude v září taky už 30 😉

Farmi........tomu říkám pořádná oslava, dvoudenní party.......hmmm....co aktéři, ještě vnímaj? 😀

Jinak těhu blízadla jsem zkoušela a taky Emesin........obojí mi zabralo vždycky jen na chvíli. Ten čaj bych asi vyhodila dřív, než bych ho vypila 😀 Ještě jsem uvažovala, že bych prubla nějakou zázvorovou limonádu. Když pracoval manža na lodi, tak ji tam rozdávali lidem na mořskou nemoc 😀

avatar
kopa
autor
20. čer 2009

Ahoj holky,jsem tu jen naskok 🙂
Jsem uplně vyřízená 😀 😀 Jsme dnes šli na tůru a mám v nohách 26km a vzala jsem si špatná botky tak ted doma trpím a mám nohu oteklou 😅 😀 Ale mám dobrá krém na naraženiny,tak ho tam máznu 😀
Zítra jdeme za synovcem tak tam budeme slavit moje narozky.Holky to je hrůza už je mi 24 😀 😀 už nejsme maldice už mi táhne na 30!!!!!!!!!!!! 😀 😝

Elisko tak ke mě zatím mrcha nedorazila a ani mě břicho nebolí 😅 Dneska jsme 27DC né?

avatar
kopa
autor
20. čer 2009

omlouvám se za chybičky,ale jsem už unavená 😔 😔 😔 😔 🙄

avatar
farmarska
20. čer 2009

kopi ty jsi mladice! 😕 mě je zítra 30 ! 😝 😝

ty nožky oj oj chudinko, to není pěkná oslava narozek 😅

kerie nechci se vtírat s tím čajem, ale když si do něj dáš medík a citronek, není to tak špatný 😅 😅 a co ty víš, třeba ti zrovna pomůže 😉 a nebo zkus sehnat tu limču 😉