Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

tercie
17. lis 2010

@majjka24 to se stalo i u nás bobince 😉 a teď má Vojtíška 🙂 a těhu v pohodě.

drndapetka
17. lis 2010

@sarlotta Já teď měla pauzu od koníka, protože nebyla nálada po té čtvrté revizi, ale už pomalu po těch 5ti týdnech začínám zase koukat po miminkách, tak to vypadá , že se dušička hojí 😉 Ani jsem netušila, že jsme tak silná 😕

No jinak u mě je to takto: O miminko se snažíme 3 roky. První těhu se nám povedlo přirozeně po 4 měsících snažení. Bohužel jsme začala špinit, doktor mě poslal do špitálu, tam mi udělali revizi, ale Hcg začalo opět stoupta, tak mě vzali na sál na laparo a zjistili, že to je mimoděložní, tak mi rovnou u toho ještě ( prý pro jistotu ) vyčistili dělohu jednou - takže jsem v jednom týdnu měla revize rovnou dvě plus k tomu laparku 😝 Druhý těhu se nám povedlo taky přirozeně rok po tom mimoděložku, ale opět začalo hcg klesat, nastalo špinění, a následovala revize ( naštěstí tentokrát byl gestační váček už v děloze). No a letos jsme se rozhodli po dalším skoro ročním čekání, že půjdeme konečně na spermio, udělám si hormonální profil a půjdeme do CARu a domluvíme se co dál. jelikož manžel má horší morfologii a u mě je problém s cyklem - mám je 60ti denní, tak se hned začalo mluvit o IVF. Všechno šlo ze začátku jak pomásle, skorát mi zjistili mírně sníženou fci štítky, na to mi dali prášky a za měsíc to bylo o.k. Stimulaci jsme přežila v pohodě, po punkci vaječníků mě bylo ale hrozně, prožila jsme si hyperstimulační syndrom 😔 vydolovali ze mě 25 vyjíček, z toho nám zbylo 5 krásných kvalitních, tak dvě mi zavedli a tři jsme zmrazili. Už po 8 dnech po transferu jsme věděla, že jsem znovu těhotná - vrátil se mi totiž hyperstimulák, který právě nastal z důvodu rostoucího Hcg. Ovšem na UTZ v 6+3tt nebylo ještě srdíčko. ten večer jsem ještě začala krvácet. bylo to sice jednorázový, ale nechali si mě pro jistotu v nemocnici. Hcg stoupalo ukázkově, ani jsme nešpinila, ale po týdnu na UTZ bylo miminko stejně velké-nerostlo ☹ Proto jsme podstoupila v CARu čtvrtou revizi. Až teď po 3 letech a 3 neúspěších mi teprve s manželem udělali testy na genetiku. jejich výsledky budu vědět už za týden a mám hroznej strach. Doktor mě teda uklidňuje , že mimoděložko byla náhoda a ty dvě zamlklé těhu taky, že se to prý může stát, že někdo potratí třeba 5x a pak se to povede. tak holt to tak beru, jsme ještě relativně mladá, tak vím, že se jednpu podaří. jen ty nervičky jsou fakt hrozný 😒

drndapetka
17. lis 2010

@lenik_25 A ty jsi měla první těhu bez komplikací? No s tím snaženíčkem určo ještě počkejte, ono i blbá rýma může všechno zkomplikovat. 😒 Já čekám na tu první porevizní mrchu ( teda pokud těhu nebude ) a pak jdeme na to taky 😀 Já už po tom všem kašlu na nějaký 3měsíční pauzy, nám se stejně už asi přirozeně nepovede, mám úplně rozhozený tělo a cyklus, takže v dubnu to jistí KET - čekají na nás v CARu ještě 3 zmražení broučci 😵

tercie
17. lis 2010

@drndapetka ty bláho to je mi líto, na jednoho člověka tolik smůly, ale ne nadarmo se říká, že ženská vydrží víc než člověk... Snad bude genetika v pořádku a opravdu všechno byly jen nešťastný náhody. Jinak na úpravu cyklu nezkoušela jsi něco z bylinek? Co vím, tak hodně holek si chválilo Femigard...ale ty máš za tu dobu jistě spoustu načteno, tak asi radit nemá smysl viď🙂

lenik_25
18. lis 2010

@drndapetka No já měla první těhotenství normální. Jak se to vezme. Rizikové. V 18tt jsem měla v práci kontrakci a už jsem šla na nemocenskou a musela jsem ležet doma a brát magnesium a diazepam. Těžko říct, jestli kvůli tomu rizikovému těhotenství se to teď nepovedlo. Ale v 5tt jsem měla zánět nosohltanu jako prase, teplotu ani ne (37,1), ale přikládám tomu docela význam, protože mimi se zaseklo právě na 6tt.
Tobě moc držím palečky, ať už to konečně vyjde, už by sis to zasloužila.

lenik_25
18. lis 2010

@drndapetka Holka, já taky byla na utz v 6+1tt a byl vidět jen prázdný gestační váček, mimčo nikde. Tak za týden utz znovu v 7+1tt, zas nic nebylo vidět. V 8tt přesně bylo vidět malinké mimi a PRÝ i bijící srdíčko. Za 4 dny nato jsem začala špinit a bylo po všem... revize. Dneska ve 12,30 jdu na kontrolu po šestinedělí, teda ono je to dnes už 7 týdnů. Jo a hyperstimulaci zažila moje kamarádka po umělku, když otěhotněla a čekala dvojčátka. Vydržela s tím doma, protože si myslela, že jí je jen špatně po jídle. Pak to s ní málem seklo, přítel ji vezl do nemocnice a tam jí bylo tak zle, že v čekárně ležela na zemi. Byla celá nateklá a odsávali jí vodu z těla.

lenik_25
18. lis 2010

@majjka24 Jo? Tak to je povzbuzující, že někdo otěhotněl tak brzy a bylo to v pořádku. Já taky našla na netu spoustu takových holek. A věřím tomu.
E-mail dorazil, děkuji 🙂

@tercie To je docela směšná představa, jak u toho smrkáme a chrchláme co? Tak prostě u nás ani teď nic být nemůže 😀

madormi
18. lis 2010

Vroninka...............chlapeček Petr
Bobinka................chlapeček Vojtíšek
Kupinka................chlapeček Matyášek
Murynka................holčička Sofinka..................... nar. 2.11.2009
Kelly.......................holčička Kristýnka
Lucierob................holčička Anička
Kagatkaga............holčička Vanessa
Martina76.............chlapeček Mikuláš
Jitie........................chlapeček Filípek
Venuska................holčička Natálka
Amynka ................chlapeček Gabriel
Kerrie.....................holčička Ema
Květinka.............................chlapeček Adámek
Samsa ..............................holčička Sabinka .........................2800g, 49cm
Mirax.....................................holčička Alžbětka .........................3320g, 51cm
Wergina ..............................holčička Sofie ...............................3500g,51cm
Martinkal...............................holčička Lucinka ............................4240,54cm
Aronek...................................chlapeček Honzík .........................3600g,50cm
Mabe......................................holčička Anička ...............................3560,49cm
Markytaj..................................chlapeček Honzík.............................
Tercie ....................................chlapeček Lukášek ........................nar. 14.4. 3450g, 48cm
Wlladka..................................chlapeček Šimonek....................... nar.29.5.... 990g (29tt+2)...21.7. váha 1960g, 44cm
Flair .........................................holčička Melisa ...............................nar. 7.6.....3960g ,51cm
Sarlotta ...................................holčička Šarlotka, ...........................nar. 23.7.,... 3600g, 48cm
Petroska ...............................chlapeček Filípek ............................nar.3.8...1900g (35tt), 43 cm
Hanana...................................chlapeček Oliver .............................nar.13.8. 3290g
Mari...........................................holčička Laurinka ..........................nar. 29.8. 3600g ,50cm
ee.liska....................................chlapeček Matyáš ..........................nar. 1.9. 2950g, 46cm
Handm .....................................chlapeček Mareček .......................nar.14.9. 3890g, 53cm
miru.j..........................................holčička Vivien Viktoria ..................nar.14.9. 3450g,50cm
Sirella........................................holčička Verunka ............................nar.21.9. 3600g,53 cm
kytiii............................................holčička Eliška ................................nar.25.9. 2960g, 48cm
Kopa..........................................chlapeček Vítek................................nar.20.10.3900g, 51cm
Zlababa ....................................chlapeček Michal ............................nar. 13.11. 3170g 50cm
Maarrtina ..................................holčička Adélka.......... ....................nar.17.11. , 4300g 53cm
veve.b 37tt..................................KO monitor 24. 11.......................čeká chlapečka....Ondrášek
Paajaa 35tt................................KO 22 .11...............................čeká chlapečka....Oliver
Farmarska 25tt..........................18 .11 (vyš. cukrovky).....čeká chlapečka......Michal
Ikopretinka 15tt................
Nicollka .................DC ??
Nikissek ................DC ??
Katyna ....................15 DC
Martasek ................DC ?
Aja ...........................17DC
M.aa.b .....................17 DC
Natalie .................... 17 DC
Ivomal.......................3DC
maendy................ ...zákaz těhulkování,laparoskopie
Madormi..................14 DC
majjka24 .................5DC
lenik_25....................11 DC

tercie
18. lis 2010

Dobré ránko 🙂

lenik_25
18. lis 2010

ou ou, jsem 11 DC a nic se nebude konat ☹

veve.b
18. lis 2010

Dobré ráno holky 🙂
Je tu někdo????

veve.b
18. lis 2010

jo a Martince veliká gratulace k Adélce 🙂 jen mě teď děsí, žena řadě jsem teď já 😅

farmarska
18. lis 2010

ahoj holky 🙂 předně všem moc děkuju, za včerejší rady a pokyny 🙂 cukrovku má za sebou, ted jsem dorazila domů a rychle doháním zmeškanou snídani 😀 výsledky prý pošlou doktorovi, tak se to asi dozvím až toho 30tého, co mám poradnu 😉

farmarska
18. lis 2010

no nif, jdu vás dočíst 😉

veve.b
18. lis 2010

@farmarska Ahoj, tak super, žes ten blivajz přežila 😀

farmarska
18. lis 2010

veve no nebylo to tak strašný 😅 dokonce tam byla i nějaká kys. citronová, takže to mělo i mírně sladko- nakyslou příchuť 😅
téda ale koukám, jak ti ty týdny letí!! 😨 ty už budeš za chvíli rodit! 😵 😵

mari111
18. lis 2010

ahojda, jen du v rychlosti napsat, psala Martinka, Už jí vytáhli cévku ale dřen z břicha ještě má.Ráno už kojila a má fotky v albu 😵 😵 😵 😵 😵 😵

farmarska
18. lis 2010

drndo, téda ted čtu, čím vším jsi si prošla ☹ no fuj ☹ taky doufám, že jsi v pořádku a byla to vždy jen blbá shoda náhod.. a příště se to prostě už musí povést!!! 😵 😵 😵 My ted taky jedeme na čtvrtej pokus a musím zaklepat, vypadá to dobře, zatím vše v pořádku 😵

farmarska
18. lis 2010

Mari díky za vzkaz 😉
Martinko jsi šikulka!! 🙂 🙂 🙂 🙂

farmarska
18. lis 2010

jéé a ted koukám, že já už jsem v tabulce třetí v pořadí 😅 😅 😅 to abych se už začla bát 😀 😀 😀 😀

tercie
18. lis 2010

@veve.b jsem tu holky byla jsem uložit prcka

farmarska
18. lis 2010

lení tak snad se rychle vykurýrujete a třeba to ještě stihnete..i bez toho hrkání-frkání 😉 😀 Ty víš, kdy míváš ovulku? 😕 já jí třeba měla až někdy od 15-20DC, takže třeba ještě není nif ztraceno 😉

farmarska
18. lis 2010

tercí , zdarec!! 😵 😵 😵 já tu taky jsem!!! 😵 😵

farmarska
18. lis 2010

no toto 😨 ale ty koukám ne 😢 😅

drndapetka
18. lis 2010

@tercie Femigard nepomohl, ani Kontryhel a Drmek z čajů, ani gynex kapky, vůbec nic.....na mě holt působí jen ta chemie ☹

madormi
18. lis 2010

dobré ranko holky, nebo ono už poledne. Doufám, že tabulka je v pořádku, kdyby něco nesedělo písněte mi do ip a já zítra opravím 🙂 Farmíku co ty? kdy začínáš 26 t? aco Míšáenk je hodnej ? 😀 Už máš vybraný kočárek?
jinak já poprvé= za poslední rok doufám, že se mi tento cyklus nepodařilo otěhotnět, pže ty prášky co beru na močák asi nic moc 😖

veve.b
18. lis 2010

@farmarska no vždyť se sama už děsím 😅 neboj ona brzo na tebe taky dojde řada 😀

vojtaxx
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mari111
18. lis 2010

jo jo Farmísku za chvíli pudeš ty, já se už teď moc teším na Mišánka 😵 a komu tu co smazali??? 😕

markee
18. lis 2010

ahojky holky
@drndapetka , přečetla jsem si tvůj příběh ☹ Taky to nemáte lehké, ach jo. Je mi to moc líto. Ale je dobré,že věříš v úspěch. Já ti držím pěsti,aby vše dopadlo co nejlépe a mohli jste brzo držet v náručí své miminko 😉
Jinak se máme pořád stejně, i depka proběhla-opět,ale ne kvůli dítku,ale kvůli práci,že nemám a že na brigádce si vydělám hrozně málo ☹ Prostě zas to padá. Ale na druhou stranu se těším na výzdobu domečku,na zdobení adventních věnců-budu dělat čtyři. Dnes jsem si koupila svíčky a dekorace,pže se mi líbili nádherně zelené svíčky a k tomu ještě nic nemám,takže dokoupeno. Ještě jsem koupila zlaté a bílé. Doma mám měděné a vínové. Takže naštěstí z čeho vybírat je 😉

mari111
18. lis 2010

@markee ahojda, pak hoď foto ať se inspirujeme, taky chci něco vyrobit 😉 pozdravuj Johanku 🙂 a tou práci mne to mrzí, ono to te´d není nikde jednoduché, najít si práci 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru