Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

mari111
27. led 2011

@madormi jak se cítiš moja? Doufam že dle možností dobře 😉

mirax
27. led 2011

@cajori17
http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/materska-d...
tady je všechno a moc pěkně vysvětlené
Ale ty budeš asi ještě trochu komplikovanější s tou nemocenskou ...já tomu úplně nerozumím. Nevím, jestli poradí šarlota nebo @flair.

cajori17
27. led 2011

@mirax ted jsem si to cetla,ale myslim,ze budu mit narok na materskou,pri nejhorsim se pujdu zeptat na socialku...ale tam jsou takovy kravy 😠

mari111
27. led 2011

@veve.b ty jo tak to by mne pěkně jako naštvala, nám to sestra dávala po částech a ještě jsme jí dávali dudlík aby to krásně všechno vcucla. To sou věci, takle "zodpovědná" sestřička, ach jo 😠

cajori17
27. led 2011

@mari111 ahoj,teda to jsou hulvati 😔 jakoby nestacilo ,ze si manza s maminkou vytrpeli,snad vam to dobre dopadne

sarlotta
27. led 2011

@cajori17 na jak dlouho jsi měla smlouvu ? pokud máš na dobu určitou tak je ochraná lhůta v délce trvání zaměstnání pokud teda netrvalo déle než 180dní, pak je těch 180dní

wlladka
27. led 2011

No, vy jste se rozjely 😲
@mari111 ať to má manža s mamkou brzy za sebou 😒
@cajori17 děkuji za pochvalu Poku jsi tam pracovala víc jak 3/4 roku, tak nárok máš. musí ti to hodit těch 180 prac. dní

Teď mi GP přivezl objednanou cestovní postýlku 🙂 Budu si brát Šimonka do nového bytu, abych ho už nemusela dávat hlídat. Největší binec jsem tam uklidila, okna umyla, tak tam může "pracovat" se mnou 😅

wlladka
27. led 2011

....a teď si jdeme dát brambory se špenátem 😉

cajori17
27. led 2011

@sarlotta zamestana jsem tam od listopadu 2009 a smlouvu mi prodluzovali vzdy po po 4 mesicich,smlouva mi konci 31,3.takze tech 270 dni mam splnenych ....no a termin porodu mam 1.zari takze bych to v te ochrenne lhute 180 dni mela stihnout,ne?takze kdyz mi posledni smlouvu prodlouzili na 4 mesice,tak je ochranna lhuta jen 4 mesice?

sarlotta
27. led 2011

@cajori17 ano jen 4měsíce

mari111
27. led 2011

@cajori17 no tojsou hulváti teda.
@wlladka tak Šimonek bude pomáhat, no jo je to šikulínek, spolu vám to pude líp 😉 jo už aby byl doma, za pul hoďky mu to začína, jsem pěkně nervózní, snad je tam moc trápit nebudou ☹

cajori17
27. led 2011

tak to nevim jestli to stihnu, na materskou se natupuje 6 tydnu pred porodem ne?v ochrane lhute budu do cervence,jestli spravne pocitam,a na materskou mam nastoupit v polovine cervence,ne?

sarlotta
27. led 2011

@cajori17 zeptej se na sociálce určitě, já měla smlouvy na dobu určitou, ale vždycky sem mezi tím měla pauzu mimo sezonu na nemocenské a ukončila sem prac. poměr a pak dostala novou smouvu, tak nevím jak je to s Tebou když Ti ji prodlužovali. každopádně si myslím, že tohle dělají práv kvůli tomu aby nemuseli platit mateřskou a držet pak místo, víš.

cajori17
27. led 2011

@sarlotta jasne pujdu se zeptat,a i kdybych na ni nemela narok,tak myslis,ze bych si teda alespon mohla vybrat tu 3 letou variantu RP?myslis,ze budu mit narok si vybrat?:

sarlotta
27. led 2011

@cajori17 musíš zůstat celé těhu na nemocenské buď u gyndaře nebo u obvodní 😉 , Pak si zažádáš o rodičák ode dne porodu, to jde, je to v těch papírech napsané, vem si tu žádost rovnou jak půjdeš na sociálku a mrkni na to 😉
na sociálku si vem všechny své smlouvy pracovní a uvidíš co Ti baba řekne.
V práci nepodepisuj žádnou jinou prac smlouvu, nic. jedině, že bys chtěla jí dělat těhu od dubna pak, tak novou smlouvu,ale až potom..... a nevím co děláš🙂 pak bys měla nárok i na mateřskou, pže by ses vlezla do té ochr. lhůty určitě.

mari111
27. led 2011

@cajori17 uvidíš co ti řeknou na socke, to bude nejlepší se tam zeptat. ☹ joj už mne normálně bolí břicho, už tam asi stepujou před dveřma 😔

sarlotta
27. led 2011

@wlladka dobrou chuť, Ty se stěhuješ joooo, ani nevím🙂))

sarlotta
27. led 2011

@mari111 to bude dobré, neboj

mari111
27. led 2011

@sarlotta hm, snad jo

wlladka
27. led 2011

@sarlotta Šimonek je po špenátu jako divý 😀 😀
Ještě se zatím nestěhujeme. Teď se věnuji velkému úklidu. Ale byt je už celkem dobrý. Celý jsme ho předělali. Chybí jen olištovat podlahu a natřít topení - to vyměníme někdy mimo topnou sezónu, protože je děsný 😒

Takhle nějak to tam vypadalo....
...ještě dám čerstvé fotky

nikissek28
27. led 2011

Ahojky holcinky, jak se tady mate? Ja jsem rada, ze se konecne muzu postavit, protoze mě teď pár dní bolely střídavě oba vájecníky a ta bolest byla neskutečna. Jinak teď řešíme bydlení a bude to teda hodně náročné. A jinak se celkem poctive snazime o miminko.

wlladka
27. led 2011

Tady je koupelna. Jen chybí na wc prkénko. Tam bude elektronické, vyhřívané s mytím a sprchováním 😅 Zatím je ještě v krabici

wlladka
27. led 2011

...tady kuchyň, pokládání podlahy a nová futra

Dveře budou pojízdné od Sapeli, leží zatím v krabicích

handm
27. led 2011

Ahoj, kočky.. v mezičase jsem tady blbla s prckem, uz zase spinka,. byli jsme na prochajde.. ja ted obedvam a pak musim zehlit
kazdopadně díky moc za účast, byl to děsný šok.. když zavolal.. neděs se, ale měl jsem bouračku, ale jsem v pořádku...
no už je to snad pryč..

@mari111 neboj, bude to dobre, urcite!!! pak dej vedet!!!
@sarlotta no, v ty zatacce se i v lete da jet jen 20, takze rychle urcite nejel.... ale je to urcite varovani, jak davat pozor jeste o moc vetsi, nez normalne
neumim si predstavit, radsi nechci, kdybychom s nim jeli my dva jeste.. fuj

@wlladka, moc hezky, ty jo, to je uplne jiny byt!!§§§ hezky si to tam uzijete, cela rodinka!!.-)🙂🙂

cajori17
27. led 2011

@sarlotta dik za info 🙂

@wlladka teda to je nadhera 😵

mari111
27. led 2011

@wlladka týýýýýýýýýýý jóóóóóó nádhernééé bydleníčko budete mít 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

sarlotta
27. led 2011

@wlladka to je krásné, mé oblíbené barvičky 🙂)))

madormi
27. led 2011

holky tak já teda když už od srpna jsem nezaměstnaná dostanu vůbec někdy nějaké peníze? 🙂

mari111
27. led 2011

@madormi asi pudeš na rodičák od datumu narození mimíska a asi budeš muset na 4roky, tj. 7600,- do 9měsícu dítěte a pak 3800,- do 4roku dítěte 😒

mari111
27. led 2011

ale teď mi manža říkal že kdyby šel na mateřskou třeba jen na dva dni tak já si múžu dát tři roky, nevíte někdo něco o tom???

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru