• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

(Zamčená)
5. prosince 2013 
@madormi jak se cítiš moja? Doufam že dle možností dobře :wink:
27. led 2011 ve 12:14  • Odpověz
@cajori17
http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/materska-dovolena.html#materska1
tady je všechno a moc pěkně vysvětlené
Ale ty budeš asi ještě trochu komplikovanější s tou nemocenskou ...já tomu úplně nerozumím. Nevím, jestli poradí šarlota nebo @flair.
27. led 2011 ve 12:15  • Odpověz
@mirax ted jsem si to cetla,ale myslim,ze budu mit narok na materskou,pri nejhorsim se pujdu zeptat na socialku...ale tam jsou takovy kravy :angry:
27. led 2011 ve 12:16  • Odpověz
@veve.b ty jo tak to by mne pěkně jako naštvala, nám to sestra dávala po částech a ještě jsme jí dávali dudlík aby to krásně všechno vcucla. To sou věci, takle "zodpovědná" sestřička, ach jo :angry:
27. led 2011 ve 12:16  • Odpověz
@mari111 ahoj,teda to jsou hulvati :pensive: jakoby nestacilo ,ze si manza s maminkou vytrpeli,snad vam to dobre dopadne
27. led 2011 ve 12:17  • Odpověz
@cajori17 na jak dlouho jsi měla smlouvu ? pokud máš na dobu určitou tak je ochraná lhůta v délce trvání zaměstnání pokud teda netrvalo déle než 180dní, pak je těch 180dní
27. led 2011 ve 12:18  • Odpověz
No, vy jste se rozjely :astonished:
@mari111 ať to má manža s mamkou brzy za sebou :unamused:
@cajori17 děkuji za pochvalu Poku jsi tam pracovala víc jak 3/4 roku, tak nárok máš. musí ti to hodit těch 180 prac. dní

Teď mi GP přivezl objednanou cestovní postýlku :slight_smile: Budu si brát Šimonka do nového bytu, abych ho už nemusela dávat hlídat. Největší binec jsem tam uklidila, okna umyla, tak tam může "pracovat" se mnou :sweat_smile:
27. led 2011 ve 12:31  • Odpověz
....a teď si jdeme dát brambory se špenátem :wink:
27. led 2011 ve 12:32  • Odpověz
@sarlotta zamestana jsem tam od listopadu 2009 a smlouvu mi prodluzovali vzdy po po 4 mesicich,smlouva mi konci 31,3.takze tech 270 dni mam splnenych ....no a termin porodu mam 1.zari takze bych to v te ochrenne lhute 180 dni mela stihnout,ne?takze kdyz mi posledni smlouvu prodlouzili na 4 mesice,tak je ochranna lhuta jen 4 mesice?
27. led 2011 ve 12:34  • Odpověz
@cajori17 ano jen 4měsíce
27. led 2011 ve 12:37  • Odpověz
@cajori17 no tojsou hulváti teda.
@wlladka tak Šimonek bude pomáhat, no jo je to šikulínek, spolu vám to pude líp :wink: jo už aby byl doma, za pul hoďky mu to začína, jsem pěkně nervózní, snad je tam moc trápit nebudou :frowning2:
27. led 2011 ve 12:37  • Odpověz
tak to nevim jestli to stihnu, na materskou se natupuje 6 tydnu pred porodem ne?v ochrane lhute budu do cervence,jestli spravne pocitam,a na materskou mam nastoupit v polovine cervence,ne?
27. led 2011 ve 12:39  • Odpověz
@cajori17 zeptej se na sociálce určitě, já měla smlouvy na dobu určitou, ale vždycky sem mezi tím měla pauzu mimo sezonu na nemocenské a ukončila sem prac. poměr a pak dostala novou smouvu, tak nevím jak je to s Tebou když Ti ji prodlužovali. každopádně si myslím, že tohle dělají práv kvůli tomu aby nemuseli platit mateřskou a držet pak místo, víš.
27. led 2011 ve 12:40  • Odpověz
@sarlotta jasne pujdu se zeptat,a i kdybych na ni nemela narok,tak myslis,ze bych si teda alespon mohla vybrat tu 3 letou variantu RP?myslis,ze budu mit narok si vybrat?:
27. led 2011 ve 12:43  • Odpověz
@cajori17 musíš zůstat celé těhu na nemocenské buď u gyndaře nebo u obvodní :wink: , Pak si zažádáš o rodičák ode dne porodu, to jde, je to v těch papírech napsané, vem si tu žádost rovnou jak půjdeš na sociálku a mrkni na to :wink:
na sociálku si vem všechny své smlouvy pracovní a uvidíš co Ti baba řekne.
V práci nepodepisuj žádnou jinou prac smlouvu, nic. jedině, že bys chtěla jí dělat těhu od dubna pak, tak novou smlouvu,ale až potom..... a nevím co děláš:slight_smile: pak bys měla nárok i na mateřskou, pže by ses vlezla do té ochr. lhůty určitě.
27. led 2011 ve 12:53  • Odpověz
@cajori17 uvidíš co ti řeknou na socke, to bude nejlepší se tam zeptat. :frowning2: joj už mne normálně bolí břicho, už tam asi stepujou před dveřma :pensive:
27. led 2011 ve 12:53  • Odpověz
@wlladka dobrou chuť, Ty se stěhuješ joooo, ani nevím:slight_smile:))
27. led 2011 ve 12:54  • Odpověz
@mari111 to bude dobré, neboj
27. led 2011 ve 12:55  • Odpověz
@sarlotta hm, snad jo
27. led 2011 ve 13:08  • Odpověz
@sarlotta Šimonek je po špenátu jako divý :grinning: :grinning:
Ještě se zatím nestěhujeme. Teď se věnuji velkému úklidu. Ale byt je už celkem dobrý. Celý jsme ho předělali. Chybí jen olištovat podlahu a natřít topení - to vyměníme někdy mimo topnou sezónu, protože je děsný :unamused:

Takhle nějak to tam vypadalo....
...ještě dám čerstvé fotky
27. led 2011 ve 13:12  • Odpověz
Ahojky holcinky, jak se tady mate? Ja jsem rada, ze se konecne muzu postavit, protoze mě teď pár dní bolely střídavě oba vájecníky a ta bolest byla neskutečna. Jinak teď řešíme bydlení a bude to teda hodně náročné. A jinak se celkem poctive snazime o miminko.
27. led 2011 ve 13:14  • Odpověz
Tady je koupelna. Jen chybí na wc prkénko. Tam bude elektronické, vyhřívané s mytím a sprchováním :sweat_smile: Zatím je ještě v krabici
27. led 2011 ve 13:16  • Odpověz
...tady kuchyň, pokládání podlahy a nová futra

Dveře budou pojízdné od Sapeli, leží zatím v krabicích
27. led 2011 ve 13:19  • Odpověz
Ahoj, kočky.. v mezičase jsem tady blbla s prckem, uz zase spinka,. byli jsme na prochajde.. ja ted obedvam a pak musim zehlit
kazdopadně díky moc za účast, byl to děsný šok.. když zavolal.. neděs se, ale měl jsem bouračku, ale jsem v pořádku...
no už je to snad pryč..

@mari111 neboj, bude to dobre, urcite!!! pak dej vedet!!!
@sarlotta no, v ty zatacce se i v lete da jet jen 20, takze rychle urcite nejel.... ale je to urcite varovani, jak davat pozor jeste o moc vetsi, nez normalne
neumim si predstavit, radsi nechci, kdybychom s nim jeli my dva jeste.. fuj

@wlladka, moc hezky, ty jo, to je uplne jiny byt!!§§§ hezky si to tam uzijete, cela rodinka!!.-):slight_smile::slight_smile:
27. led 2011 ve 13:25  • Odpověz
@sarlotta dik za info :slight_smile:

@wlladka teda to je nadhera :dizzy_face:
27. led 2011 ve 13:30  • Odpověz
@wlladka týýýýýýýýýýý jóóóóóó nádhernééé bydleníčko budete mít :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
27. led 2011 ve 13:30  • Odpověz
@wlladka to je krásné, mé oblíbené barvičky :slight_smile:)))
27. led 2011 ve 13:43  • Odpověz
holky tak já teda když už od srpna jsem nezaměstnaná dostanu vůbec někdy nějaké peníze? :slight_smile:
27. led 2011 ve 13:44  • Odpověz
@madormi asi pudeš na rodičák od datumu narození mimíska a asi budeš muset na 4roky, tj. 7600,- do 9měsícu dítěte a pak 3800,- do 4roku dítěte :unamused:
27. led 2011 ve 13:47  • Odpověz
ale teď mi manža říkal že kdyby šel na mateřskou třeba jen na dva dni tak já si múžu dát tři roky, nevíte někdo něco o tom???
27. led 2011 ve 13:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.