Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II
Holky vítám Vás v novém tématku 🙂
Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵
Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵
Stručné shrnutí
- Diagnóza zamlklého těhotenství může být nesprávná; v diskuzi se uvádělo, že opakované ultrazvukové vyšetření a opakované sledování HCG dokážou někdy odhalit žijící embryon i poté, co první lékař označil těhotenství za zamlklé.
- U žen s trombofilními nálezy nebo po plicní embolii se v diskuzi zmiňovalo monitorování na hematologii a léčba heparinovým přípravkem Clexan podél těhotenství jako dostupné řešení.
- Po revizi (po potratu) doporučovali diskutující zpravidla počkat na 2 porevizní menstruace nebo 2–3 měsíce, aby se ověřilo, že tělo „funguje“, než začít znovu s aktivním snažením.
Nejčastější otázky
Q: Jak ověřit, zda je opravdu zamlklé těhotenství?
A: Doporučuje se opakovat ultrazvuk (UTZ) a sledovat hladiny HCG; v diskuzi uvedli případ, kdy první lékař diagnostikoval zamlklé těhotenství, ale druhý lékař na kontrolním UTZ potvrdil srdeční akci.
Q: Jak dlouho čekat po revizi před dalším pokusem o otěhotnění?
A: V diskusi doporučovali počkat na 2 porevizní menstruace nebo 2–3 měsíce; jedna diskutující napsala, že začala znovu po dvou porevizních MS a následně otěhotněla.
Q: Co dělat při podezření na trombofilii nebo po opakovaných potratech?
A: Konzultovat hematologii a provést cílená vyšetření; v threadu uvedli případy, kdy pacientkám nasadili heparinový přípravek Clexan a injekce se podávaly celé těhotenství.
Q: Co znamená bílý výtok v těhotenství a kdy jít k lékaři?
A: Bílý výtok diskutující považovali za běžný; lékaře je třeba vyhledat, pokud výtok pálí nebo svědí, protože to může signalizovat zánět.
Q: Jak často chodit na kontroly při vysokém krevním tlaku v těhotenství?
A: V příkladu z diskuze u hodnoty 140/90 byla naplánována kontrola každých 14 dní a další odběry krve; konkrétní termíny v příspěvku byly 25.6. (odběry) a 30.6. (kontrola).
Q: Co znamená stoupající HCG po předpokládaném potratu?
A: Stoupající HCG může znamenat pokračující životaschopné těhotenství; v diskusi bylo zmíněno, že po nárůstu HCG následoval kontrolní UTZ, který ukázal srdeční akci a pokračující těhotenství.
Závěry z diskuze
Shoda
- Diagnóza zamlklého těhotenství není vždy definitivní a opakované UTZ a sledování HCG jsou doporučované kroky.
- Po revizi mnoho žen doporučuje počkat na 2 porevizní MS nebo 2–3 měsíce před opětovným plánováním početí.
- Při zjištění trombofilie či po tromboembolickém příhodě se v diskusi uvádí konzultace s hematologií a možnost léčby heparinem (Clexan).
Sporné názory
- Někteří diskutující doporučují okamžité další pokusy o otěhotnění, zatímco jiní radí vyčkat 2–3 měsíce nebo na 2 porevizní MS.
- Někteří tvrdí, že lékaři často „uspěchají“ s revizí nebo intervencí, zatímco jiní zdůrazňují nutnost rychlého zákroku při jasných patologických nálezech.
- Mužské a ženské faktory (např. trombofilie vs. „příroda“) byly uváděny jako různé možné příčiny opakovaných potratů bez jednotného názoru.
Otevřené otázky
- Proč u některých žen dochází k opakovaným potratům i při „normálních“ laboratorních výsledcích trombofilie?
- Kdy přesně je výhodnější zvolit revizi vs. čekání na spontánní potrat při neschopnosti spolehlivě určit vitalitu embrya ultrazvukem?
- Jaké standardizované sledování HCG a intervaly ultrazvuků jsou optimální při pochybném výsledku prvního vyšetření?
Zmíněné značky a firmy
Gennet, modrykonik.cz, Samsonite, EUCERIN, IVF centrum, Bohnice, Settantu, NT Screening Gennet
Zmíněné produkty a metody
Clexan, heparin, HCG, ultrazvuk (UTZ), 4D UZ, NT screening, revize (surgical uterine evacuation), porevizní menstruace, kyselina listová, Femibion, Utrogestan, kontryhel (bylinný čaj), krev na protilátky, genetické testy, IVF
Místa a osoby
Bohnice, Gennet, modrykonik.cz, Jižní spojka, UH, Settantu, Samsonite
Tercie: v mikrovlnce bych asi taky nic neukuchtila. Tak přeji hodně zdaru
Kopi: to jsou tedy chutě 😀 😀 😀
Tercie to bylo na chatě mého bejvalého přítele,nic tam nebylo jídlo,vše na mrazáku.Do toho kamarádi a jeho sestra s přítelem.Tak jako že si aspon namžem rohlíky...Tak jsem tam dala to máslo fakt jen na vteřinku,rána jako kráva,začalo to tam hořet a ještě nám vypadli pojistky a ještě jsem dostala od bejvalého vyjebáno 😀 😀 😀 😀 No ale kámoši se tomu smáli,oni byli takový divný..... 😀 😀 😀 No to bych vám mohla vyprávět 😀 😲
No jo, přece jenom je máslo zabalený ve staniolu 😀 To muselo bejt pěkný rodeo... Qle je fakt, že v první chvíli bych asi byla v šoku, ale pak bych se asi taky tlemila 😀
Paaji díky, oddaluju to co to dá, třeba vydržím do večera 😀
pak jsme s kámoškou vyrazili do města-tam to byla fakt prdel světa.Nejdřív jsme šli od chalupy po naké silničce kde bylo samé pole 😀 došli jsme do města,že se někde najíme.Buranov když jsme přišli tak už obědy nevařily,tak jsme si dali zmrzlinový pohár a šli pryč,potom jsme navštívili další putiku tam samí starý dědci koukali na nás,že jim div nevypadli zuby 😀 😀 a jeno jsme dosedli,tak výčepák před nás hodil takovou ránou dvě piva,my se ne sebe podívali a pak jukli na ty dědky začli jsme se smát po celé hospě a raději odešli 😀 😀 potom když jsme přišli do chaloupky,tak tam bylo ohromné horko,uplně z nás lilo 😅 😀 Tak přítelák řekl,že dobře zatopil,abysme si nestěžovali že je nám zima.Holky bylo tam 40 stupnu a kluci když jsme přišli chodily už jen ve slipech,no to byl pohled 😅 😅 😀 😲
Kopi teda to jsou zážitky 😀
S tím topením, to mi připomíná mýho tchána, ten taky topí jak blázen, i v létě, protože když netopí, nemáme teplou vodu na koupání 😀 a často se stane, že přetopí kotel, tak, že se voda začne vařit, a to jsou takový rány, a kotel div neposkakuje po sklepě 😀 a tak se musí všude v baráku pustit topení, aby se to zchladilo... úžasný při letních vedrech, fakt jo, to k těm 40ti stupňům taky nemáme daleko 😀
Fakt, už abysme se přestěhovali 😝
Ahoj holky, po dlouhé době se hlásí z kontroly 😉 Vše O.K. a odpovídáme 19 tt 😀 Vše těhulká už přeji ať jim týdny krásně přibívají a snažilkám ať se co nejdříve taky dočkají 😉
PAAJO velká gratulace k dobrým výsledkům 😉 A pokud jde o manžu, tak ten přece nepotřebuje vědět že máš ty dny 😉 Můj manža taky na povel nemohl 😀 Však ty si určitě poradíš 😉
Marti: to je super, že jste v pořádku a už skoro v půlce. 😉 Já se snad taky někdy těchto týdnu dočkám 😉
TERCI díky 😉 Já vím že nemám ještě vyhráno, ale po každé kontrole jsem vždycky šťastná tak že bych lítala 😀 A před každou nadcházející kontrolou mám prdel sevřenou strachy 😉 Teď čekám ještě na 14.7. to jdu na velký UTZ do gennetu a když bude vše O.K./ ťuk,ťuk,ťuk/ tak se teprve vydám na ty nákupy 😀
PAAJI taky dík a určo se dočkáš neboj 😉 Určitě všichni tady, někdo dřív a někdo později, ale určo všichni, pevně tomu věřím 😉
paaji vidíš, já málem přehlídla, super že už máš ty výsledky a že je to OK. Já pořád ještě čekám. Zítra zas zkusím volat, ale iluze si nedělám...
marti neboj, všechno bude dobrý, kdyby mělo bejt něco špatně, tak už se to ukáže 🙂
tercie jo jo je to krásný pocit jako když je tam nějaký vetřelec 😀 jsi na to budu muset zvyknout 😅
martina gratuluji ke kontrole 😵
Marti gratuluji ke kontrole 🙂 Už víš pohlaví? 😅 😅
Já tedko měla v práci synovečka,je to malej prdola a zítra mu bude rok 😵
Farmi nemá omluveno !!!!!! 😵 😵
Marti: neboj vy to taky ve zdraví doklepete do konce. 😉
Tercie: třeba tě překvapí a už to bude hotové 😉
Ahoj holky,
já jsem dnes zase marná..teď jen nakukuji 🙂
Prosím, berušky, držte mi zítra palečky, ráno v 7 jdu na kontrolu. Doufám , že bude vše v pořádku. Bojim,bojim.. 😨 😨 😨
Je mi divné, že mě vůbec nepobolívá břicho..jen když prudčejc vstanu tak mě opravdu ostře píchne vpravo, občas vlevo..., ale vy jste tady popisovaly ty jakoby MS bolesti a to já teda vůbec nemám, tak mám strach, že mimi neroste ☹
S T. mě to bolelo víc...třeba už jsem nějaká víc vytahaná 😀
Doufám, že vše bude ok. Ráno vám dám hned vědět 🙂
ahoj holky, tak sem zase po delší době tady. Dneska mě konečně po 3 týdnech pustili z nemocnice.
Stalo se tady něco nového za tu dobu? Musím zkontrolovat jestli přibyly nové těhulky.
MIRAX hlavně neplašit, mě bříško taky nebolelo a to ani trochu 😉 Já měla jen citlivější prsa, ale taky jen trochu a to pomalu taky ustupuje, jen z B mám C 😉 a to díky tomu, že jsou trochu plnější 😉
KOPA pohlaví nevím, to až toho 14.7. na velkém UTZ v gennetu 😉 Ale je mi to fuk, hlavně ať to vše dobře dopadne 😔 Dneska jsme s Mudrou koukali ale nic nevykoukali, mímo mělo nožky u sebe 😉
Mirax.........ať Ti to zítra dobře dopadne..........určitě bude všechno v pořádku, uvidíš 🙂
Holky, děkuju 🙂 🙂 🙂 ..moc 🙂
ahoj Lucie!
Co se stalo, že jsi byla v nemocnici? 😕 Jinak koukám 19tt, opravdu to letí! 😉
mirax, v 16tt jsem začla šíleně krvácet. V nemocnici zjistili, že mám placentu praevia a přesahuje mi 5cm přes branku do čípku. Navíc se mi mezi sliznicí a placentou udělal hematom 5x0,7cm. Takže se mi tam odděluje. Musím až do porodu ležet, jinak hrozí její utržení. Jestli se udrží až do konce tak půjdu na císaře ve 38tt.
ahoj lucko, tak to je teda nepříjemné! Opravdu nezbývá než ležet, což bude ještě asi na bednu...tak si aspoň můžeš krátit čas s námi 😉
Má ti kdo pomáhat s Robinem?
Vcestná placenta je fakt komplikace, bez císaře to nepůjde. Třeba se ještě trošku povytáhne růstem dělohy, al e5cm přes branku není málo.
Moc se šetři, ať miminko donosíš/doležíš 😉 v pořádku 🙂 🙂
Tak dočítání mi teda moc práce nedalo, kde zas jste všecky? jestli je u vás takový počasí jako u nás, tak bych radši teda seděla u compu 😀 Páč tady leje, jako by těm nahoře za tu vodu platili 😀
Mirax zítra kontrola? Držím palečky, všechno bude ok 😉
Paaji no kéž by, poslední dobou byly spíš nepříjemný překvapení, tak snad se to už otočí 🙂
Lucko, to je teda něco, tak jen lež a snad bude všechno v pohodě!!!
Farmi a spolu jsme se tu taky pěkně dlouho nepotkaly, ségra 😉 Já tu teda budu dopoledne, tak doraž.
jůůůů, nikde nikdo.........a to dokonce není v telce ani Ordinace.....to je divný 😀 No tak to já půjdu teda žehlit, nooo 😀

Kopi co se dělo, to mě zajímá 😀