Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

danfal
4. říj 2009

Nechci nikomu radit a plést se do diskuze, ale četla jsem, co všechno se tady děje. Já bych poradila jinak: Hlavně nekřičet, nenadávat se, nepsat nikomu sms. Pak bude utíkat pryč a ještě bude mít ospravedlnění sám před sebou. Prošla jsem si tím a pokud jsem ječela a vyčítala, nic jsem nedokázala.
Chlap nebude doma poslouchat výčitky, když může spokojeně sedět s milenkou, která ho pochopí a podpoří. Je to hnusný, ale je to tak, bohužel. ☹

flair
4. říj 2009

Danfal, my jsme tady radily to samé dneska 😉

sirella
4. říj 2009

Filis už spí tak se připojuju...
Máte absolutní pravdu...všechny...ale ono to někdy nejde ☹
Někdy něco vyletí ven...a už to nejde vzít zpátky
Já to nezažila...a jsem ráda a Tercie to má vážně moc těžké...
Od manži je hnusné že něco takového vyvedl už kdysi a teď ji zas trápí

markee
4. říj 2009

čauky,tak já nevim zda vás stačím dočíst.Přijeli jsme od našich,z oslavy Františka(můj bráška).Dělám řízky a chci si taky pokecat.
Holky ironie osudu. Mohla bych mít práci-tlačenku,přes bráškovo přítelkyni. Její maminka by mě dostala do Prahy na sociálku. Jenže prac.doba: PO a ST 8-17, UT,ČT a PA 8-16 ☹ . Já myslela,že aspoň ty dny mimo úřední dny jsou kratší. Takhle bych s Johankou vůbec nebyla. Busem to mám do Prahy hodinu a půl plus cesta přes celou Prahu,takže dvě hodiny jen cesta tam. Fakt to nejde. Zas jsem brečela,právě kvůli tomu,že bych Johanku vlastně viděla jen o víkendu a kvůli tomu jsem jí fakt neměla. Potřebuju jí, čím dál víc si to uvědomuju jaký jsem na ní závislák 🙂

sirella
4. říj 2009

markee:To absolutně chápu...já se zas teď strašně ráda mazlím s prckem...teda samo že už i dřív ale teď ho taky potřebuju a asi ho teď i víc rozmazluju.

Myslím že žádná práce nestojí za to aby se kvůli ní zanedbávaly děti.Ta prac.doba je zdrcující.Byla bys strašně unavená a nic ze života neměla.MYslím že se ti určitě natrefí zas nějaká šance a lepší 😉 .
Ale chápu,že je to složité a finanční situace je taky důležitá...já bych ale brala radši Johanku.Já bych měl jasno.

markee
4. říj 2009

Sirella,no já bych to vzala i za menší peníz na zkrácený úvazek,ale nevím bližší info jako kolik hodin by to bylo a kolik za to. jelikož nemám praxi a mám jen střední školu,tak na plný úvazek by to bylo kolem 12tis.Kč hrubého ☹ , ale časem samozřejmě přidání-každý rok. K tomu jsou stravenky a nějaký odměny prý,ale ale.... . Kdyby jsme bydleli blíž Prahy,jak jsem vždy chtěla,tak není co řešit. Já právě jsem chtěla teď práci bez pohovorů a tak .Měla bych jí,ale za jakou cenu?! Prostě to nejde a mrzí mě to. Ale časem bych si vyčítala,že jsem nebyla s Johankou. Pže to vím už teď,že by mě to děsně mrzelo.

sirella
4. říj 2009

markee:Na tvém místě bych neváhala...nešla bych do toho.Johanka je přednější...když se ti do toho moc nechce už teď tak bys asi litovala

flair
4. říj 2009

Markee, za cenu, že strávíš tolik času na cestě do a z práce. to fakt neeee. A 12 tisíc hrubého za plný úvazek???!!!! 🙄 To je trochu zlodějina, ne 😲

markee
4. říj 2009

Jo a půjdu k psychologovi. Mamka byla v pátek na gyndě(chodíme ke stejnému doktoru)a on se ptal jak mi je. Tak říkala,že samozřejmě nic moc. Prý mu povídala,že chtěla od obvodní doktorky(taky máme stejnou)aby mi napsala žádanku na psychologa a ona jen mávla rukou. Tak gyndař prý říkal,že to napíše sám,že bude lepší,když si tam dojdu,jen tak pro jistotu.
Nejdřív jsem na mamku byla naštvaná. Ale pak,jelikož od včera mám fakt brečící,jsem říkala,tak proč ne. Prostě uvidím co to obnáší. Včera ten kočárek,pak zas mi teklo mlíko no a dnes ta práce,že když můžu být ve státní správě,tak to prostě nejde,pže chci být víc s Johankou. Míša to nechápe,ale já prostě prodavačku dělat nepůjdu-teda myslím do Billy,Penny nebo Lidlu-to jsou jediný obchody,kde berou,pže pořád vyhazujou,že nemaj dobré prac. ohodnocení,za to kolik chtěj dřiny. Chci dělat něco o čem jakš takš vím a nebo co si myslím,že jsem schopná se naučit. Holky depkařím. ☹

markee
4. říj 2009

Flair,to jsou tabulkové příjmy ve státní správě-teda samozřejmě záleží na jakém postu jsi.
Tolik by mi nástup dali i tady na to místo kam jsem posílala životopis,ale nikdo se ještě neozval. Míša mi tvrdil,že když nastupoval k hasičům,že nástupní plat neměl vyšší a to vlastně riskoval vlastní život-je v terénu ☹ Bohužel no. Ale zas je to pro stát a plat je jistý.

flair
4. říj 2009

Markee, psychologa ti schvaluju všema 10ti!!!!! A neotálej, běž co nejdříve, stojí to za to!!! 😵 A o té práci tam vůbec neuvažuj, je to nesmysl!!! Co bys ze své dcery měla??!!!

markee
4. říj 2009

Flair, právě,co bych z ní měla. Co když už žádné jiné dítko mít nebudu. Co když prostě to nepůjde. Co si budem nalhávat,třeba na té genetice bůh ví na co přijdou. A prostě mě by moc a moc mrzelo,že jsem své dítě vyměnila za práci.
Právě ironie je to,že jsem hrozně moc takovou práci chtěla. A když už bych jí měla,tak to prostě nejde. Vím,že si řeknete,co tu řeším,ale já neměla nikdy štěstí na práci.

sirella
4. říj 2009

markee:Taky si to myslím...Johanka je přednější.

Psychologa jsem zvažovala taky,ale vzdala jsem to.Mě pomohly strašně holky tady.Jenže jsem byla teprve kolem 9tt takže je to úplně jiná věc...Kdybych byla na tvém místě tak absolutně neváhám

murynka
4. říj 2009

holky já tedy nevím jaké to u vás s prací je ale u nás je docela problém ☹ 😕 🙄
a to jsme blízko prahy!!!
já jsme ráda že se mám kam po mateřské vrátit jestli tam budu chtít 😅 😅
a to že budu od pondělí do pátku v práci a malou neužiju to k tomu asi patří pokud někdo nemá milionáře aby živil celou rodinu a navíc já se asi do práce budu těšit 😅

flair já když nastupovala jako zdr.sestra s maturitou měla jsme nástupní plat 11 tis.hrubého...

markee psychologa schvaluji není na tom nic špatného určo ti pomůže 😉 😉 akorát to dojíždění ☹ a ta práce opravdu nneí u vás něco jiného 😕 😕 to dojíždění je záhul a to by mi na tom asi vadilo hoodně 🙄 🙄

markee
4. říj 2009

Sirella,já bych psychologa nepotřebovala,si myslím. Ale mamka si myslí,že to v sobě dusím, i když bulím,že to stejně neumím ze sebe dostat. Jenže prostě během 6tinedělí mám na to nárok být v háji. A myslím,že se z toho dostávám sama dost dobře. Právě tím,že tu s vámi mluvím. Dokážu už o tom potratu mluvit bez bulení.Ale teď je mi hodně smutno. Stejně tam určo zjistí,že jsem labilní ☹ Prostě to nezůstane jen u debat,kvůli tomu potratu. Vyjdou najevo jiné věci a děsím se toho,aby ve mě neviděli nějakého šílence ☹

markee
4. říj 2009

Murynko,já dojížděla do Prahy 6 let,ale služebním autem. Vstávala jsem v 6 a domů jsem přijížděla v půl sedmé nejdříve. Pracovní doba od 8 do 17hodin. Cesta tam a zpět tři hodiny. Jenže jsem byla svobodná. Pak jsem si našla práci vzdálenou 30km,takže cesta tam byla cca 25minut,plat nižší díky tomu,že jsem projela svoje peníze. Ale zas jsem měla penízky ofiko a né na černo. Nojo, u nás práce prostě není no. Ale zas jak píšeš Murynko,to mi říkala i druhého brášky přítelkyně,bohužel si v dnešní době nemůžeme moc vybírat. ☹

sirella
4. říj 2009

markee:Toho bych se nebála...já si jen myslím,že ti pomůže o tom mluvit i s nějakým odborníkem...
S psychologem nemám absolutně žádnou zkušenost.Podle mě je to třeba v TV dost zkreslené...nevím jak to tam probíhá a pod.
Pokud si ale myslíš že to zvládneš sama tak je to podle mě taky plus...Uvidíš jak se budeš cítit dál...ale nic na tom není a myslím že to jen prospěje

sirella
4. říj 2009

a k té práci...u nás není ani ten Lidl a pod 😒 Já bych někam chtěla...a moc.Jenže fakt není nic.Za pokladnu jsem nechtěla a teď bych ji(na krátkou dobu )brala Jsem od r.2005 nezaměstnaná a práci bych potřebovala jako sůl...Naštěstí nás manža uživí...ten práci má a ještě podniká na netu takže finan.problémy nemáme.Já mu občas pomůžu na pC ale to fakt jen občas

murynka
4. říj 2009

holky je to děs no....ale co dělat se musí 😅
když vezmu to že až bud na rodičáku bude to táhnout manžel....

sir tak to bud ráda že třeba ,můžeš být i doma také bych mohla..ale mě by to nebavilo 😅 navíc až začnu zase pracovat bude to o hodně více a budeme cestovat atd chceme nové auto atd....

markee proboha proč by si o tobě myslel že jsi labilní 😕 😕 na to vůbec nemysli on je tam od toho aby tě vyslechnul a poradil!!!neboj se!!!!

markee
4. říj 2009

Sirella,to věřím,že pak člověk vezme cokoliv na chvilku,aby se dostal mezi lidi.
No já prostě nechci uvádět pak v životopisu,že jako jsem byla pokladní. To pak i vypadá blbě,že jako nemám na to co bych měla mít. A to by nebyla pravda,pže si myslím,že hloupá fakt nejsem(jen jsem byla ve škole dosti líná a na klasické školní učení fakt lenoch jsem).Prostě se ráda učím to co mě zajímá. 😉

flair
4. říj 2009

Markee, psycholog opravdu ANO! A práce za takovou cenu NE! A další dítko mít budeš!!! Vždyt Johanka je důkez, že můžete mít geneticky zdravé dítě 😵 Minimálně IVF by tohle mělo vyřešit 🙂 Neboj se, opravdu to půjde, je to víc než jasné. Otěhotnět nemáš problém, jen prostě se pohlídá ta genetika. Budeš úžasná maminka i pro druhé dítko 😵
Mury, já vůbec nechápu, jak můžou lidi vyjít s takovým platem, je to mazec!!! 😝

sirella
4. říj 2009

markee:Já taky...já nad pokladnou ohrnov ala nos...dřív.Teď bych chtěla mezi lidi.Dřív jsem dělala účetní a se samýma chlapama 🙂 Oj...to se mi líbilo...Vzdala jsem to kvůli dojíždění a dala výpověď.No a jinou práci nesehnala...do toho přišel prcek a teď bysme chtěli ještě jedno mimčo.Tak jsme si řekli že ani práci hledat nebudu a začla jsem si těhotnět...škoda že to nedopadlo dobře.
A jako práci bych taky chtěla co by mě bavilo...a ne to co na mě zbyde

murynka
4. říj 2009

markee souhlasím s flair další dítko bude 😵 😵 😵 toho se vůbec neboj!!!

flair pak jsem měla víc 😉 dělala jsme tam 3 roky a naskočilo to hezky....ale i tak jako zdr.sestra je to málo 😝 😝
no já nevím podle mě máme platy normální 😅 asi to vychází od toho kdo jak vyrůstal.....
moje kámoška měli vysoké nároky tak je vyžaduje také naši mě nějak tak vedli k normálnímu stylu života a mám ho...
co děláš ty???

markee
4. říj 2009

Holky,kéž by se usmálo štěstí ve všech směrech co? 🙂 Nojo,ale člověk si nemůže vybírat,je to fakt. Když nemám vysokou školu a prostě i když si myslím,že nejsem blbá,tak tuhle bych fakt nezvládla. Neumím jazyky a vše umím tak povrchově,některé věci i víc,ale ty zas ve většině prací nevyužiju. Nojo,co se dá dělat. Snad se něco najde.

sirella
4. říj 2009

mury:Mě to doma taky nebaví ale nedá se nic dělat...Dřív jsem tu pokladnu a pod.nechtěla brat...byla jsem zmlsaná.

Práci bych už ale fakt chtěla...a moooooc
Hlavně teď...čas by ubíhal líp...Kdybch nenarazila na tyto stránky tak bych byla totál v háji a jen brečela.
Ale už jsme se domlouvali s manžou že na tom PC máknu víc...On si mě líp zaučí 😉 abych zvládla i to co doteď ještě neumím

sirella
4. říj 2009

markee...usměje se...neboj 🙂

markee
4. říj 2009

Murynko přesně. Nás mamka měla sama a tři děti,takže jsme neměli to co ostatní děti,ale mamka se nám přitom snažila dát vše co jsme chtěli. Jenže sama má učňák a prostě práci vždy měla za málo peněz. Ale obdivuju jí,jak nás dokázala uživit. Prostě je to borec. Takže jsem zvyklá na málo a když se poštěstí a je víc penízků,tak to šetřim. Sice většinou dojde k tomu,že se něco potento,takže zas penízky vysolím a nejsou,ale aspoň se nemusí půjčovat i na hloupé opravy něčeho co se týká provozu domu a domácnosti. Takže já půjdu dělat i za 12 hrubého,ale chtěla bych to někde blíž.

flair
4. říj 2009

Murynko, psala jsem to na str. 640 v 11:45 nebo tak nějak, ted jsem to zapomněla, jak to píšu 😀 Moje maminka je taky zdravotní sestřička, takže o to jsi mi blíž🙂 Já vyrůstala s mámou a ségrou, žily jsme velmi velmi skromně... Mamka neměla peníze, táta na nás skoro neplatil, měl novou rodinu. Nikdy jsem nic od nikoho nedostala, myslím něco většího. U nás byly dárky v podobě společně stráveného času, povídání si, pomazlení s mamkou🙂 Máma mi dala to nejcenější - lásku, úctu, pokoru a schopnost se postarat o sebe i rodinu 😵 Vystudovala jsem a živila se na výšce sama, dělala jsem 2 vysoké školy a k tomu měla 2 zaměstnání a šlo to 🙂 Dnes slušně vydělávám a můžu si dovolit trochu rozmazlovat sebe i svou rodinu🙂

markee
4. říj 2009

Flair,obdivuju tě.Takových lidí jako jsi ty,moc není. A fakt je obdivuju,že zatnou zuby a maj vysokou(a ty dokonce dvě)a jsou fakt schopný. Jsi opravdu velká šikula,přeju ti jen a jen štěstí 😉

flair
4. říj 2009

Markee, víš, já chápu, že nechceš za pokladnu. Ale kvůli životopisu bych se vůbec nestyděla. Když si vybírám svého zaměstance, tak se dívám, co dělal. A když vidím, že někdo má vyšší vzdělání, kvalifikaci a dělal práci "podřadnější" proto, aby neseděl na pracáku, tak si ho vážím o to víc 😉 Tím je pro mě cenější. Opravdu. Ale nesmíš takovou práci dělat se studem, to zas ne. Doufám, že mi rozumíš, že to myslím dobře 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru