Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

handm
12. únor 2010

Bezva, hlavně že už nešpiníš!!! tak teď už jen aby bylo všechno ok a neměla si strach pořád!! viď, je to hrozivý!!!
Mě když dneska sestřička říká, že mi změří tlak, tak ji povídám, že to bude peklo, protože jsem tak nervozni a vystresovaná z té čekárny, že to bude vysoký...a ejhle, 115/75, takže skoro ukázkový 🙂

aronek
12. únor 2010

flair, nestíhám a neřeším. Dnes jsem začala prát. Mám věci od dvou lidí, tak je musím nějak poznačit abych každému vrátila to správné 😀 V nejhorším něco udělá tatínek když budu v porodce, nebo se to udělá potom 😉

handm, moc gratuluji k úspěšné kontrole, co změna v pase???

aronek
12. únor 2010

miru, já mám supr zubařku. Já tam jednou i usla při vrtání 😀

miru.j
12. únor 2010

...aronku...tak to ti je co zavidiet 😀

miru.j
12. únor 2010

...handm,hovori sa ze stres zvisuje tlak,ja ho mam nizky...a ked pridem k lekarke tak sa mi zdvihne,ze ma sestricka vzdy pochvali jaky mam super ,vyborny tlak 😀 😀 😀 😀 😀

handm
12. únor 2010

Aronku, díky!!
Já jsem ted už hroznej posera!! já porad bojim abych to nezakrikla.. tak jeste ten UTZ a sćreening a uz uz.. 🙂 🙂

aronek
12. únor 2010

jo a moje zubařka bere nové, akorát by jste to měly z ruky 😀

miru.j
12. únor 2010

aronku 😀 😀 😀 😀 ...si sa pokusila o ftip 😀 ..a visiel Ti 😀 😀 😀 😀

miru.j
12. únor 2010

Handm,ja idem na morfologicky ultrazvuk v 12tt,posiela ma tam moja gynekologicka,vraj nejake merania,NT a odber krvy,...bude ma to stat 95eur,ale vraj to stoji za to...tak to podstupim 😉 ,...len nech uz preleziem ten 12tt,potom asi amniocenteza...koli mojmu veku 😒 ,toho sa tiez bojim,hlavne nech je malinke v poriadku...vsetko vydrzim a podstupim...len nech ho donosim porodim a nech je zdravucke.

handm
12. únor 2010

Já podstoupím taky cokoliv.. ha, jeste mi nikdo neříkal, že bych měla to NT platit, ale třeba s věkem už se neplatí, nevím a je mi to jedno 🙂 pro bobistu cokoliv

konečně jsem tam šoupla tu fotečku!!🙂 🙂 🙂

miru.j
12. únor 2010

...handm,suprova fotecka 😀 😉 . ...A Ty ides tiez na ten morfologicky ultrazvuk?

miru.j
12. únor 2010

...v 12tt?

handm
12. únor 2010

Mě to vychází na 4/3, což bude skoro asi 14TT 🙂 krev uz mi nabírali

miru.j
12. únor 2010

..aha

handm
12. únor 2010

myslim, ze tu nekdo psal (nebo v diskusi NT screening) ze se to dela v 11-15TT nebo tak..ale jistá si nejsem

miru.j
12. únor 2010

...inak mi je to dost divne,ze ma tam moja dokina posiela,dokonca chcela aby som tam isla v 10tt,ale ten doktor mi povedal,ze najlepsie je 12+2.Poznam len jednu kocku co na tom bola a povedala ze to stoji za tie peniaze,vraj sa jej ten doktor venoval vise polhodiny a vsetko jej podrobne vysvetloval. No vsetkym ostatnym je to divne,ze mam za to platit ,a vraj i tak budem muset ist este na jeden morfologicky v 20tt...tak neviem,ci je to len biznis medzi lekarmi,alebo je pravda,ze uz vtedy mozem vediet na com som.Dokina mi povedala,ze by som tam mala ist koli veku...mam36r,a koli tomu MA v juli2009,tak neviem...No manzel vravi nech idem,aby som bola kludnejsia

miru.j
12. únor 2010

...tak som pisala do tej diskusie na NT,tak som zvedava co sa dozviem 😉

tercie
12. únor 2010

Tak jsme konečně po obědě 😀 Jsem se přežrala, a manžílek mě potěšil, prej mi za poslední tejden narostla prdel...Hm. To mám asi za ten trezor 😀

tercie
12. únor 2010

Holky vyšetření, neboli screening v prvním trimestru, s měřením NT - šíjové projasnění se dělá od 12 do 15 tt, a dle něj se pak vypočítá riziko VVV. Je to lepší a spolehlivější metoda než tripple testy v 16tt, který jsou často falešně pozitivní a maminu akorát stresujou. Někde se to platí,někde ne,závisí asi na pracovišti, nevím, to jsem ještě nezjistila, proč to tak je, ale já jsem za to neplatila ani v prvním těhu ani teď ve druhým. Platila jsem až na velkým UZ po 20tt za DVD nahrávku 1000kč...

Miru odběr plodovky nic není, skoro to nebolí, je to jen nepříjemný...to ty zuby jsou o 200% horší, to mi věř 😉 Jen musíš být pak cca týden v klidu.
A pro ten klid a jistotu to určitě za to stojí, to podstoupit 😉 to má manža pravdu.

Holky tak mi manža ten trezor k tý skříni ještě i přišrouboval. Mý nervy... 😀

tercie
12. únor 2010

Miru tohle mám zmáklý, tak se ptej jestli tě ještě něco zajímá 😉

tercie
12. únor 2010

Holky Farminka je doma 🙂 Nevím, jestli sem přijde, ale každopádně od vás jsem jí průběžně vše vyřizovala, a kdyžtak vám písnu co a jak.

wergina
12. únor 2010

Ahojík holky, tak jdu nahlásit, že jsme stále 2v1 a asi nádále budeme, pže mimískovi se nějak ven moc nechce ☹ ale jinak je vše v pořádku tak jsem ráda.

Handm: bobista krásně mává 🙂

Kopi: to je čára jako blázen, jupí 😵

Moc na Farmi myslím a hlavně aby to brzy přebolelo.

miru.j
12. únor 2010

...terci moc diky za info 😉 ...ja som stoho bola troska vystresovana,ale si ma ukludnila.A podla toho morfologickeho ultrazvuku ma vlastne poslu na amnio?...abo tam mozno nemusim?Radsej by som ju podstupila ked budem musiet skor...uz v 15tt,niektore babulky pisu,ze boli az v po 20tt...potom este cakat 2-3t,to by som asi nezvladla 😒

tercie
12. únor 2010

Farmi má teď doma maminku, tak není sama,to je dobře.
Kočky jedu na kurz,budu večer.

Jo a jestli se chcete zasmát tak mrkněte, já se málem počůrala, a ta diskuse pod tím 😀
http://www.stastnezeny.cz/index.asp?tot0=110&pg...

Miru není zač, no myslím, že teoreticky když NT bude v pořádku, že bys na amnio nemusela...já ho teď podruhý taky odmítla, ale já neměla jít kvůli věku. To ti řekne doktor,jestli musíš povinně, nebo ne 😉

Wergi, tak třeba na velikonoce už...? 😀

Frčííím, papapa 🙂

aronek
12. únor 2010

já byla na NT ve 12tt a neplatila jsem nic. Zato jsem měla hraniční hodnotu, takže strach byl potom až do toho 16tt, kdy tripply vyšly OK

mirax
12. únor 2010

terci..článek dobrý 🙂 ..na konci jsem se už taky řezala 🙂

Nedávno jedna naše bandovní kamarádka dost zaperlila....ona prostě někdy perlí 😉 :

Kamarádka jí říká, že jí bolí hlava protože málo pije...No a ta naše dotyčná nevěřícně kouká pak se ptá svého manžela: A co že jsou to ty LOPIE???? 😀 😀 😀 ..mazec...NO, vstoupilo to v bandovní dějiny...občas jí tak i někdo řekne.

Jednou jsme taky měly takové ženské posezení..kecaly jsme o blbostech a o ponožkách.., že to nechápem, že máme doma každá asi 10 párů lichých, že je snad někdo žere!...no a ta naše kámoška zase koukala a pak se zeptala: Holky a jak poznáte, že je taponožka právě LICHÁ? 😀

JInak je úplně normální a hrozně fajn 😀 🙂

markee
12. únor 2010

Mirax 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

markee
12. únor 2010

Tu zas nikdo není???
Miru, určo na ten NT jdi. Je to lepší. A jak píše Tercinka, odběr plodovky nebolí, jen je nepříjemný takový tlak,ale opravdu se toho neboj.

kopa
autor
12. únor 2010

to je dobře,že je Farmi už doma 🙂 Tak až se jí bude chtít,tak za námi příjde 😔 Snad jí není moc smutno ☹

kopa
autor
12. únor 2010

tak pa já dělám ty koláče 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru