Zátěžový test, pomohl vám?

lenus202
24. bře 2014

Holky dělali vám někomu zátěžový testy? Pomohlo vám to nebo se dětičky narodili až po vyvolávací tabletě?

veruska007
24. bře 2014

@lenus202 Dělali mi ho, praskla mi při něm voda. Nadšená jsem z toho nebyla, tvrdili mi, že jen chtějí zjistit vitalitu miminka. Takhle mi museli vyvolávat porod dva týdny před termínem, malému se z bříška nechtělo a ten nepovedený začátek nás stál zbytečně mnoho sil... ale zas Ty už jsi 41.tt, tak třeba to zabere. Mimochodem, mně na vyvolání porodu pomohl svařák se spoustou koření. Pustila jsem si k tomu film o přirozených porodech a po pár hltech mi už tekla voda 🙂

lenus202
autor
24. bře 2014

@veruska007 já jsem už skoro 3 týdny ve špitále s tlakem, takže svařák si asi nedám 😉 no jsem uvědavá, zítra mám mít další zátěžák a pak snad už tabletu...už aby to bylo 🙂

veruska007
24. bře 2014

@lenus202 Tak zázvorový čaj s tím samým kořením. No, ale při vysokém tlaku bych nejspíš neriskovala důvěřovala doktorům. Známá si vyvolala porod v nemocnici seskákáním schodů po jednom z 5. patra do přízemí.

sikulik
24. bře 2014

@lenus202 ahojky, mně dělali zátěžák dvakrát, a celkem 4x hamiltona a nevím, jestli to bylo tím vším, ale nakonec se mi v noci začaly desátý den po termínu pomalu rozbíhat porodní bolesti 🙂. Byla jsem zavřená už 4 dny v porodnici právě kvůli přenášení a nikdo tam nevěřil, že už mám bolesti, ani ráno na monitoru nic nebylo a já už jsem přitom nebyla schopna vydržet v klidu 🙂, pořád jsem jim opakovala, že se opravdu už "něco" děje, ale nikdo mi nevěřil, že pokud to neukazuje monitor, nic to není, nakonec se na mě podíval primář, a okamžitě mě poslal na porodní sál. Večer byl malej na světě 🙂.

kacikaci
24. bře 2014

mě udělaly při druhém těhu zátěž test při nástupu na vyvolání bylo to někdy kolem poledne, a druhý den ráno mi lékařka při vyšetření řekla, že třetinu porodu mám za sebou, aniž bych o tom věděla 😉 ..po obědě byli kluci na světě, takže tabletka nakonec potřeba nebyla..ale už bylo jasné, že se porod chystá a kdyby neudělali zátěžák stejně by to brzičko přišlo samo..
když není tělo připravené, zátěžák nepomůže, a s tabletkou je to taky dost na nic, když tělo nechce, brání se, první porod mi pomocí tabletek vyvolávali tři dny..

zuza01
24. bře 2014

Já jsem na něj byla objednaná, ale když jsem přišla do porodnice, tak mi prostě oznámili, že test přeskočíme, píchli mi vodu a dali kapačku na urychlení porodu. Proč netuším, pravděpodobně to bylo i tím, že na druhý den měli objednáno několik porodů k vyvolání... Takhle jsem tam byla sama. Ale nestěžuju si, byla jsem 41+0 a už to byl děs...

lenus202
autor
24. bře 2014

@veruska007 to jsem taky skákala, dělám dřepy, všechno a nic 🙂

lenus202
autor
24. bře 2014

@zuza01 já jsem teď 40+2, ale začali kvůli tomu mýmu tlaku, už jsem tu zavřená skoro 3 týdny...tak už chci, aby se něco dělo 🙂

zuza01
24. bře 2014

@lenus202 Já jsem byla ráda, že to přeskočili a rovnou vyvolali, měla jsem za sebou tři naprosto zbytečné Hamiltony, doma jsem taky zkoušela, co se dalo a nic. Porod jsem měla úplně parádní, žádné šílené bolesti a cca za pět hodin byla malá venku 🙂

pampeliska09
24. bře 2014

Ahoj, já jsem tím taky prošla. Byla jsem také hospitalizovaná pro vyšší tlak. Udělali mi ho v so dopol. Zbytek dne jsem cítíla bolesti, ale nevěnovala jsem tomu pozornost. Poslíčky jsem měla už dlouho předtím. Po půlnoci to začalo. Kontrakce nastoupily nejprve po 3 min., ale do hodinky byly po dvou. V 5 jsem šla na monitor a v 6:09 se Adélka narodila.(41.tt).

lenus202
autor
24. bře 2014

@zuza01 to se nedivím, taky už se těším na tu tabletku, a že to půjde 😀

lenus202
autor
24. bře 2014

@pampeliska09 tak to byl fofr .-) já teda nic necítím...jen občas mě jako píchne na čípku, jako by mě tam malej šťoural prstíkem 😀 ale to už se snad zkracuje čípek...kéž by 😉

anina32
24. bře 2014

@lenus202 Já taky ležela v nemocnici kvůli tlaku už před termínem. Na zátěžák mě posílali každý den ráno po snídani, na ten první jsem šla s mobilem v ruce abych případně stihla zavolat k porodu manžela, teď se tomu musím smát, protože to jsem ještě nevěděla že na ty zátěžáky budu takhle chodit týden. První dva dny mě při něm trošku tvrdlo břicho, pak už ani to ne. Sedmý den ráno zátěžák už před snídaní, nic jsem necítila, hned po něm mi zavedli první přípravnou tabletku. Během 20 minut ohromný bolesti po 2 minutách, ale neotvírala jsem se. Slibovali mi že to přestane a další den dostanu další tabletku, ale nepřestalo. Ve tři odpoledne mi praskla voda a za další 3 hodiny byl prcek na světě. Držím palce ať to máš brzo a v pořádku za sebou 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru