Zatoulaná kočka si nás adoptovala, jak byste to řešily?

mishell56
10. kvě 2015

Ahoj holky, zatoulala se k nám na dvůr velmi ochočená kočka nejspíš od sousedů. Nejdřív chodila za mnou ale já se bála jí hladit kvůli nemocím tak chodí za přítelem. Je to strašnej mazel a vypadá to, že si nás adoptovala, sed nám na okně, pořád chce dovnitř (tam jí nepouštím), ještě od nás nedostala nic k žrádlu ani na žízeň a stále nás vyhlíží a tak a nám je jí chudinky líto. Jak byste to řešily? 🙂 Ještě dodám, že se k ní nikdo nehlásí

gracinka7
10. kvě 2015

@mishell56 Já bych si jí nechala.. Třeba jen jako venkovní. Domů už zvířata nechci, všude jsou chlupy ;)

mishell56
autor
10. kvě 2015

@gracinka7 No to ale uděláme, ale za měsíc mám termín tak se pak bude jednat hlavně o malého přemýšlela jsem vzít jí raději na veterinu, ale vůbec nevím proč si nás takhle adoptovala 😀

gracinka7
10. kvě 2015

@mishell56 Zvíře pozná hodné lidi ;) K nám se taky jedna taková nastěhovala. Pořídila si jí slečna z vedlejší vesnice, rozešla se z přítelem, nechala mu ji na krku a on si v klidu odjel na půl roku pryč :o Na veterinu ji vzít můžeš, měli by zkontrolovat, jestli je v pořádku.

mishell56
autor
10. kvě 2015

@gracinka7 to je smutný ☹

gracinka7
10. kvě 2015

@mishell56 Nejvíc mě šokovalo, když si pro ní za ten půlrok přišel a neřekl ani bú za to, že jsme se o ní starali :o :(

elana
10. kvě 2015

@mishell56 na veterinu ji určitě vezmi, jestli si ji chcete jako venkovní nechat, tak bude dobře nechat ji oočkovat, odčervit a ideálně vykastrovat (pokud není, ale to vet pozná), aby vám netahala domů koťátka a jestli je to kocour, tak aby všechno neobčurával smrdutou močí. Pak můžete koupit ještě oboječek proti klíšťatům (aspoň ji to taky trošku označí pro sousedy, že tahle kočka pány má) a hlavně ji hodně krmit a hladit 😀 Víc po vás nechce. Malý bude u vytržení, až ji uvidí, bude vás vždycky vítat při příchodu z procházky, máme taky takovou jednu venkovku a to je pro děti povyražení, zakazuju teda se s ní nějak muckat, ale pohladit samozřejmě jo.

martaveg
10. kvě 2015

@mishell56 To je celkem normalni, ze si kocka takhle usmysli ze bude u nekoho konkretniho bydlet 🙂 tatkovi se na baraku takhle objevuji bezne, nektere zustanou tyden, jine pul roku, obcas se pravidelne vraci kdyz maji vic takovych adoptovanych lidi 😀
pokud je ciste venkovni a nikdo o ni nepecuje (nedaval ji zradlo ani nenechaval prespavat treba jen v kulne) tak to na ni bude poznat, spinava az zplstnatela srst, usopleny nos, casto i vytok z oci a hlavne by si drzela od lidi odstup.. pokud je to takovy velky mazel tak bud nekomu patri/patrila a nebo je brezi, to jsou pak pritulne i jinak venkovni bojacne kocky, proste je zblbla tehotenskymi hormony :c)
ja jsem kockomil, takze ja bych urcite byla pro si ji nechat 🙂 pokud se da chytit a dat do prepravky, tak urcite vzit k veterinari, vysetrit, odcervit, naockovat, udelat venku z krabice nekde pod strechou pelisek, obcas naplnit misku a mas k mimcu vdecneho mazla (a mozna za par tydnu i s par mnoukajicimi prirustky 😀 )

mishell56
autor
10. kvě 2015

@elana Je to kočka to je jediný co víme s jistotou 🙂

mishell56
autor
10. kvě 2015

@martaveg no pokud by byla březí nechala by se hladit na břiše? ona to totiž vyžaduje jinak nějak nevím jak poznat jestli je březí 😀

martaveg
10. kvě 2015

@mishell56 No tak presne tohle drbani bricha po mne jedna brezi venkovka vyzadovala, do te doby se nechala pohladit jen pri krmeni a i to trvalo pul roku nez pred rukou neutekla, ja si pak naivne myslela ze uz si na mne tak hezky zvykla a chce se mazlit a az po par tydnech mi to doslo, ze je to nastavovane bricho cim dal vetsi 😀 jinak bohuzel jak to pohmatem poznat to neporadim, byla to moje jedina zkusenost s brezi kockou a pak uz jsem to zacala resit s mistnim depozitem pro opustena zvirata, aby chudera nezustala s prcky venku, ja si ji domu vzit nemohla, uz jsme dve kocky meli a manzel treti, navic s kotaty, rezolutne odmitnul ☹

martaveg
10. kvě 2015

@mishell56 Takhle se vyvalovala, chtela drbat a porad u toho vrkala, predla a mnoukala 🙂
tady uz ma i dost velke bricho, navic vyholene po ultrazvuku u veta, kam jsem ji vzala

mishell56
autor
10. kvě 2015

@martaveg Díky tak vidíme jestli se bude zvětšovat

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru