Zkrácený čípek. Co to znamená?

svetluska.l
23. lis 2007

Ahoj holky,dneska mi doktorka rekla,ze mam zkraceny cipek...nevite,co to znamena?

betina
29. srp 2008

ahoj holky,

zelvy, na bordel se vyprdni a lež, ostatní ti můžou...víš co 😉 hm, tak ty jsi byla i hospitalizovaná..no hlavně že už jsi doma a s tím porodem...neboj se, mně taky řekli od 36.týdne si už poroďtě jak chcete, tak taky čekám. Už dva dny je mi celkem blbě od žaludku, pořád jen spím, nejsem to já ☹ a břicho taky pěkně tvrdne. Takže jak ty,jsem nachystaná s taškou a až to prostě přijde, tak to přijde.
JInak holky, je super, že jsme o dotáhly tak daleko-to myslím vážně. Ted už by měla být naše miminka zdravá a v pořádku, jen je musíme ještě chvilku přemlouvat, aby vydržela 🙂
hary, s tou porodkou, no to je právě to blbý. Já jsem taky zatím ozhodlá pro jednu nemocnici ve Vyškově, ale jakmile by začal porod ted, jedeme do brna. Takže holky....to vydržímě, když už jsme to vydržely doteĎ!

hary
29. srp 2008

Bety no právě. Jsem se ptala svého doktora, tak prý den dva před 36. týdnem by mě vzali, tzn. 35+5 nebo 35+6, ale kdyby to bylo dřív, tak musím do 50 km vzdálené porodky a to fakt nechci. No uvidíme, holky počkejte, nakonec tu budeme strašit ještě den dva dny před termínem 😀 😀 😀 😀 😀

betina
29. srp 2008

....anebo dva týdny po termínu a vzájemně si dávat rady, jak vyvolat porod 🙂

zelva
29. srp 2008

Holky, dík za podporu. 🙂
Já to mám s tou porodnicí podobně. Vyhlídla jsem si rodit v Chomutově ačkoliv jsem z Mostu, jenže v tom Chomutově berou až od 37 tt, takže bych také hrozně ráda vydržela, abych nemusela do Mostu.
No a o tašce do porodnice ani nemluvě, tu totiž ještě nemám nachystanou, já totiž před tou hospitalizací neměla absolutně žádné problémy no a do teď jsem byla v nemocnici, takže např. kojící podprdy mám zatím objednané na netu a přijdou někdy během příštího týdne. Teď o víkendu si to tedy vše sbalím a holt kdyby to přišlo, tak si budu muset vzít nějakou improvizovanou podprsenku 😀 😀 😀
A jinak, ležíte pořád? Já se snažím furt ležet v posteli jako jsem byla zvyklá v nemocnici, jdu si jen na záchod a na chvilinku k počítači....
Snad to zmákneme!!!

betina
29. srp 2008

zelvi,

ten týden, kdy mi dr.vyhrožovala nemocnicí, tak jsem fakt jen ležela a chodila akorát na záchod-manžel mi koupil takovej stoleček z Ikea pod notebook, tak jsem psala v polosedě 🙂 a ten další týden jsem si dávala kátké procházky se psem a sem tam něco udělala a čípek zatím zůstává stejně (teda zkrátil se o 2mm), ale to není tak hrozný. Takže trochu něco udělám, ale pak 2 hodky ležím. Ono stejně je mi poslední dobou tak blbě, že se mi ani nikam nechce, jsem protivná jak pr....a nemlžu skoro vydržet sama se sebou. Malá je navíc KP, takže jestli se do další středy neotočí, budeme ještě řešit tohle ☹ chjo, chjo

cifer
29. srp 2008

Ahoj holky 🙂

tak se hlásím po kontrole a dopadli jsme dobře, 14 dní klidu na lůžku mi pomohlo, čípek se zřejmě prodloužil, protože mi dr. řekla že nález je lepší - nevím hodnotu ani teď ani před tím - a že už nemusím být na sebe s tím ležením tak přísná, že teda pořád klidový režim, ale nemusím ležet pořád, jen odpočívat a polehávat a mám i vycházky 🙂 tak snad zůstanu na tomhle stavu, když se bud šetřit, až do konce 🙂

betina
29. srp 2008

cifer,

tak to je moc dobrá zpráva, tak to ti gratuluju!!!! to jste s mimískem šikuly!

zelva
29. srp 2008

betina: tak to já radši nikam nevycházím a fakt jen ležím, na kontrolu jdu příští týden, tak uvidím. Ale z toho ležení v nemocnici jsem pěkně ztratila fyzičku, od začátku těhu až do těch problémů jsem pravidelně cvičila a teď když jsem lezla z nemocnice domů, tak jsem sotva vyfuněla schody☹
to je taky dobrý, že máš malou KP, to fakt nepřidá. Náš byl tedy také dlouho tvrdohlavý, ale nakonec se otočil, my ho zase měli dlouho v příčné poloze 😝

betina
29. srp 2008

já se pořád utěšuju tím, že jestli se malá neotočí, má k tomu důvod a tak bych nenechala sama se sebou nějak cvičit nebo co se dělá. Jestli mi tak zůstane, tak zůstane a uvidíme, jakou cestu porodu mi nabídnou. Vždycky jsme chtěla rodit přirzeně, ale jestli má jít nožičkama napřed..tak si říkám raději císaře ☹

cifer
29. srp 2008

betina: díky 🙂 úplně nejlepší to bude až budu mít v pase ne 25 tt ale 35 tt 😉 k tomu, že je malá otočená KP, kámoška to měla taky tak a malej se jí otočil snad až v 37 tt, když už jí dr. říkali, že už tak zůstane....

zelva
1. zář 2008

Ahoj holky,
tak co nového, držíte se? 🙂
Já měla o víkendu to břicho úplně klidné, tvrdlo mi snad tak 5x denně, ale dneska je to zase bída, takže radši budu furt v posteli. O víkendu jak se mi udělalo líp, tak jsem tu trochu sem tam něco udělala. Jinak mamka u nás o víkendu řádila, dělala úklid a hrozně moc tu s tím hnula, jsem jí fakt vděčná. Nemít jí. Tchýně ta tu párkrát očudlala nádobí a v pokojíčku "umyla" žaluzie, které po ní moje mamka musela umýt znovu když to viděla. 😠 😝

betina
1. zář 2008

ahoj zelvi,

no ještě že ty mamky jsou 🙂 ta moje tady taky byla když jsem ležela jak přibitá a nebýt ní, tak bych pošla hlady, shnila v bordelu a psovi by se prohnul močák 🙂
jestli dneska cítíš, že to není OK, tak odpočívej. Já si pljdu po obídku taky zchrupnout 🙂

zelva
1. zář 2008

Jo jo, mamky jsou fajn. 😀
Tak zatím pa pa

sedaduse
6. zář 2008

ahoj tehule a maminy.cekam druhe ditko a muj dotaz zni..mely jste mekounky cipek kolem 24.tt?dekuji za odpovedi.Lucie. ps:(pri prvnim jsem si nevsimla)

betina
7. zář 2008

ahoj sedaduse,

nejsem si jistá..myslí si, že ně, ale začala jsem se brzy otevírat a čípek se začal zkracovat. Týden teď opravdu nevím.Ale vím, že mě spolehlivě zachránilo 8 tabletek Magnézia za den a klid.

Tak na sebe dávej pozor a hezky lež a odpočívej

zelva
19. zář 2008

Ahoj holky,
tak hlásím, že to malý vydržel do 36 tt a šupajdil ven. Ale že to byla rychlost ten porod. Jak už jsem byla otevřená od toho 32 tt, tak to šlo fakt rychle. Ve 22:30 mi praskla voda a v 0:05 byl malý na světě! Prakticky jsem přeskočila 1. dobu porodní a když jsme dorazili do porodnice, tak se mě pokusili natáčet na monitor, po chvíli to vzdali a doslova mě dotlačili na sál, párkrát jsem zatlačila a malý byl na světě! Měl 2860 g a 48 cm a je v pořádku. Takže držím palce a přeji také takový rychlý porod 😉

betina
19. zář 2008

zelvi,

tak to mám ohromnou radost a gratuluji ti k pohodovému porodu a zdravému miminku. Takže mějte se moc krásně a opatrujte se a ty si konečně užívej miminka mamino 🙂

zelva
20. zář 2008

Betina: děkuji moc a přeji ti také hodně štěstí!

evicka1
20. zář 2008

ahojte.ja som tu nebola tak straaasne davno..
kacak: obrovitanksa gratulacia k malickej.vidis aka si sikula
tak ako ma s tym cipkom vystrasili dokonca som si polezala aj dva tyzdne v nemocnici tak nakoniec nic strasne sa nedeje....este stale sme 2v1 cipok je tri mesiace na tej istej urovni - a to som poctivo mesiac lezala a dva lietala ako blazon.. pozrite ako sa male drzi zbami nechtami 😀
dr my povedal, ze u niekoho sa to ovplivnit da a u niekoho nie... najdovlezitejsie je pozitivne mysliet
tak vam tu vsetkym drzime palecky nech to je ok

adelka89
20. zář 2008

ahojky holky, moje otazka nezapada ani tak do vasi diskuse, ale potrebuju poradit v nejake aktivni diskusi, kde jsou zkusene tehulky 😉
jsem 7dpo a uz dva dny je mi strasne spatne, jakoby na zvraceni,ale nezvracim, mam strasne chute (naps. cokolada a kysele okurky 😀 😀 😀 ) a neustaly hlad.
Myslite, ze muzu pocitovat priznaky tehotenstvi uz takhle brzy? Nebyva mi spatne a 10 let jsem nezvracela, vazne takove stavy neznam... co vy na to?

evicka1
21. zář 2008

adel: mozes byt tehu , alebo si chytla neaky virus ... teraz ch je v ovzdusi dost...no to je skoro no u kazdeho je to ine

ia.
21. zář 2008

adelka, je možné, že jsi těhu, a nebo to může být psychika, pže mě bylo špatně až od toho 6tt, ale tak brzo to se mi nezdá. Každopádně já jsem si dělala 9DPO těhu test a už tam byl slabý stín, tak jestli chceš mít jistotu, zkus zítra ráno testík a uvidíš. Držím palce 😉

jaul
21. zář 2008

Mne ve 34+4 doktorka vydesila, ze uz se TO chysta, cipek na 1 cm a CS 3 a vypadala docela vazne! Nechala me 14 dni lezet a polykat Gynipral 3x denne. Ted jsem 39tt a NIC se nedeje!! Je to stale stejny, sice uz pry na ni mimco kouka, ale jinak dobry a CS mi zas pise 2, tak nevim..
Taky jsem si tehdy cetla par prispevku od MUDr. Kouckeho - napr. www.porodnice.cz/node/23376 a vsude opakuje to same, v pripade, ze nejsou jine obtize, neni treba se tolik bat predcasnyho porodu a klid na luzku uz je podle neho pry davno mytus. Staci si tech jeho par rad precist, docela to uklidni 🙂

betina
22. zář 2008

jaul,

já měla taky krátký čípek, někdy kolem 30 týdne už CS 5, tak jsem musela ležet, magnézko, klasika. Ale byla jsem ráda, že jesm to ustála a fakt jsem dodržovala všechny rady.
Ted mě zase pro změnu doktorka řekla, že všechno, co mi zakázala, mi přikazuje, abych porodila 🙂 prostě jak u bláznů na půdě 😀
ale každopádně...ted už je člověk v klidu a prostě jen chci říct, že klidovej režim se má doržovat 😉

jaul
23. zář 2008

betina: OK, ja taky radsi tech 14 dni byla v klidu, preci jen to bylo jeste moc brzo a mela jsem strach ze vseho a zadny blizsi informace. Klidovy rezim urcite radsi dodrzet pro klid duse, to ano. Jen jsem tim myslela, ze se clovek nemusi tak stresovat a jak pise ten doktor, lehky pohyb urcite neuskodi a kdyz ma byt neco spatne, stejne se to stane, i kdyby clovek lezel nohama nahoru cele dny! Ve vetsine tehle pripadu to dopadne DOBRE a zensky jeste nakonec prenasi 😉 Ale kdyz clovek ceka prvni, je z toho proste vic vyjukanej 😅

cocoe
15. říj 2008

Ahojki holki 😀 opet jsem zde a zase se spoleham na vas.....jsem v 36tt a mam cipek 2 cm.Je to normalni???Chodim na kontroly kazdy tyden uz......neporodi nahodou drive????Dekuji vsem maminkam za dobrou radu... 🙂

zajoch
16. říj 2008

Ahoj, poradí mi někdo???Jsem zde nová a tak nevím jak to zde chodí. jsem hrozně zoufala, dok mi řekla, že se mi zkracuje čípek, ale jinak jsme zdravé.Jsme teprve ve 25tt. Jsem moc šťastná, že jsme zdravé, ale mám panickou hrůzu z nemocnice.a za týden jdu na kontrolu.Myslíte,že když je vše ok, že mě tam nechá ležet????? Mám z toho panickou hrůzu

berunka
22. říj 2008

ahojky holky rada bych se zeptaqla neni tu nejaka z vas,ktera ma ve 30tt cipek dlouhy 1,1cm? mam narizeny klid na luzku,nesmim nic delat.diky vsem za rady 😉

kacatko03
22. říj 2008

Beru ?? 😉 🙂 já ale moc ti neporadím 😀

berunka
22. říj 2008

Veru my jsme na tom stejne,trpitelky z ledna 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru