Zkrácený čípek, nálevka a tvrdnutí břicha

kajunka01
18. říj 2016

Ahoj tak jsem byla od soboty do dneška v nemocnici. Cítila jsem tlak a pálení ve spodku,zjistili zkrácený čípek na 2,6 cm a nálevku,tonizace dělohy .Dostala jsem magnesium kapačky ,utrogestan a čípek macmiror na noc. Dnes už čípek 3 cm ,dostala jsem na doma magnezko tabletky a čípky na doléčení. Máte s tím nějaká zkušenost?? Já jsem se tak strašně bála o malého že ho nedonosím :( řekly že mimču nic nechybí ale i tak. hrdlo prý uzavřené ,názn. konus nad fční délkou 8x6mm to mám napsané v papíře :O placenta vzadu bez známky POL,Máte s tím nějaká zkušenost?? Děkuju moc

kikidii
15. lis 2016

Na začátku 28. týdne mi doktorka naměřila čípek 12 mm. Napsala mi na druhý den papír do porodnice, kde mě zaevidovali a chodím už jen tam. Naměřili mi čípek 25 mm dva dny po sobě, napsali magnézko, progesteron a píchli mi 4 injekce na dozrání plic a poslali ležet domů. Na začátku 30. týdne mi naměřili 18 mm a přidali další léky (ani pořádně nevím na co) a prý, že bych to do 35. týdne mohla vydržet. Tak jenom ležím ve dne v noci, svaly už mám tak ochablý, že i umytí vlasů mi dá zabrat, dokonce jsem se nechala i ostříhat. Odpočítávám dny a každý den malou přemlouvám, ať tam ještě vydrží.

tinkad29
14. zář 2019

@kikidii ahoj, můžu se zeptat kdy jsi nakonec rodila? Bylo vše v pořádku? Já teď 28tt hospitalizace kvůli bolestem, zkrácenému čípku a nálevce, nechali si mě tady a mám strašný strach, ale věřím že to snad nějak zvládneme :(

emamaira
14. zář 2019

@tinkad29 ahoj, já jsem měla v 30tt cipek 9mm, takže okamžitě do nemocnice, magnesko v kopačkách, preventivne antibiotika a kortikoidy na dozrani plic. Po 14 dnech mě pouštěli domů s tím, že se to podařilo zastavit. Přeji hodně stesti🙂

tinkad29
15. zář 2019

@emamaira já jsem 28tt teprv, zatím jsem měla magnesko kapacku a teď mi dávají tbl a dávají mi i atb, prý jsem měla zvýšené něco v krvi a v moči,tak pro jistotu. Zatím nález pořád stejný jako první den, nálevka, a zkrácený čípek na 2,2cm :( přemlouvám prdolu a doufám že to bude vše dobre a zvládneme to 🍀 děkuji moc

emamaira
15. zář 2019

@tinkad29 držím palce, ať to prdola vydrží co nejdyl, každý den se pocita😉

krasna_neznama86
15. zář 2019

@tinkad29 ja jsem dnes 32+2 (dle sona ze ctvrtka 33+3), ve ctvrtek cipek 21 mm a zacinam se otvirat. Uz 14 dnu beru 2 tbl gynprodylu a dvakrat denne horcik... Modlim se, abych vydrzela co nejdyl... Tak doma lezim a odpocivam, kontroly mam po tydnu...
Neboj, bude to dobre, vydrzime 🍀

krasna_neznama86
15. zář 2019

@tinkad29 a jeste mi delali test, zda u me nehrozi do 1-2 tydnu predcasny porod, nastesti negativni

tinkad29
15. zář 2019

@krasna_neznama86 držím pěsti, ať vydržíte co nejdéle 🍀 musíme to zvládnout! je to o nervy, kor když jsem ještě o měsíc min jak vy :( a to je jaký test? To mi nikdo nedělal 🤔

handulkak
15. zář 2019

Ja jsem měla takový nález od 24tt, po 30tt jsem nemela čípek skoro zadny a ještě jsem se otvirala. Vydržela jsem s malou do 38tt. ;)

krasna_neznama86
15. zář 2019

@tinkad29 co jsem pochopila, ne kazda nemocnice/porodnice ho ma k dispozici, ale zeptej se na nej, jedna se o Partosure test (viz odkaz niz), udela se ster a do 5 minut mas vysledek...
Cekas prvni mimi?

https://www.dynex.cz/material/test-pro-posouzen...

krasna_neznama86
15. zář 2019

@handulkak tak to rada slysim/ctu... Ja mam syna narozenehi 36+6, coz je teda jen hranicni, od 37+0 jako bezny porod, ne predcasny... takze tam pravdepodobnost predcasnyho porodu je vyssi...
Mne se zkracuje od toho cca 30tt, ve 27 tt jeste 3,2 cm... A ted ve ctvrtek mi rekli, ze uz se otviram, pri zatlaceni se otevru jeste vic, co mi ukazoval na sonu...
Doufam, modlim se a verim, ze do toho 38 tt taky vydrzim... Dokdy si musela lezet a mit klidovy rezim? Do toho 35 tt?

handulkak
15. zář 2019

@krasna_neznama86 ja jsem měla nařízeno odpočívat. Hodně jsem odpocivala jeden tyden, kdy mě bolelo hodně bricho, jinak jsem se šetřila.

tinkad29
15. zář 2019

@handulkak jako zkrácený čípek i s nálevkou? Ty brdo tak super 🙂 my doufáme a modlíme se, že taky vydrzime. Snad ano 🍀

tinkad29
15. zář 2019

@krasna_neznama86 první jsem měla bohužel zamlkle, tak tohle je ještě o to větší strach 😪 musíme to zvládnout 🍀

handulkak
15. zář 2019

@tinkad29 ano. Měla jsem snad 1.2 a pak už jen 0.9, tvrdnuti břicha atd... od toho 31 tt dr už neměřil, říkal, ze už by zachránili úplně v klidu.

krasna_neznama86
15. zář 2019

@handulkak
@tinkad29 holky, blba otazka, ale co znamena nalevka? Otvirajici se hrdlo?

krasna_neznama86
15. zář 2019

@tinkad29 to mi mrzi, ale ver, ze ani ja nemam uplne ruzove zkusenosti, mnohem smutnejsi

tinkad29
15. zář 2019

@krasna_neznama86 mudr mi řekla že to znamená že se otevírás zevnitř. Jako kdyby místo kulatého tvaru dělohy jak má být se Ti udělá taková,, nálevka,, směrem ke spodku, dnes mi to i ukazovala na utz. Bohužel malý mi tam tlačí šíleně hlavičkou :(

krasna_neznama86
15. zář 2019

@tinkad29 aha, tak ja se otviram na druhe strane...

tinkad29
16. zář 2019

@krasna_neznama86 a tak tohle se dá při nejhorším zasit ne? Ten čípek. Někde jsem to slyšela, ale moc tomu nerozumím

bonavoxa
16. zář 2019

Měla jsem nálevku, od 27 týdne. Nejprve to drželo na 11 mm, pak se to zhoršilo a drželo jen na 6 mm. Vydržela jsem uležet deset týdnů, což bylo jako zázrak. Jakmile jsem měla dovoleno se hnout, tak jsem se hnula a porodila.
Konizace čípku se dělá jen do určitého týdne těhotenství, ten zákrok taky není bez rizik.

krasna_neznama86
16. zář 2019

@tinkad29 uz de to moc nedela a tusim max do 28 tt, jsem 33 tt, takze uz ne... Mne delali ten test predcasnyho porodu, co jsem cetla, ma byt dost spolehliveh... Max mi ho v patek udelaji znovu...
Zeptej se, jestli Ti ho nemuzou udelat, pokud ho teda maji k dispozici

krasna_neznama86
16. zář 2019

@bonavoxa tinkad29 mysli cerklaz (zasiti), konizace je uplne neco jineho a ta se v tehotenstvi dela v tom nejvyssim predrakovinnym nalezu, ci tak nejak...

bonavoxa
16. zář 2019

@krasna_neznama86 Jistě. Dítě mi skáče po hlavě a napsala jsem to blbě 😁 Myslela jsem cerklaz.

bonavoxa
16. zář 2019

A se mnou na JIP ležela paní,která čekala dvojčata a už ve 30. týdnu cerklaz nedělali.

krasna_neznama86
16. zář 2019

@bonavoxa v pohode, mozek mi taky dost vynechava, jako fakt blbnu 🤣

tinkad29
16. zář 2019

@bonavoxa waau, tak to je super že to takto dopadlo 🍀 modlíme se aby u nás taky. a byla jste teda celou dobu v nemocnici?

tinkad29
16. zář 2019

@krasna_neznama86 @bonavoxa a ještě se Vas zeptám trochu debilne ale jak to děláte se stolici? Já když tak musím zatlačit a pak mám akorát strach,aby to nebyla plodovka třeba atd. Pili jste nebo jedli jste něco speciálního, aby to šlo lehce a netlacily jste?

bonavoxa
17. zář 2019

@tinkad29 v nemocnici asi měsíc, do toho cca 34. tt. Pak byly Vánoce, tak mě pustili ležet domů. Čípek se mi ustálil na 1 cm a nálevka 6 mm. Na záchod jsem chodila, tak, že jsem nikdy neseděla na prkynku přímo, ale trochu zboku a moc netlačila. Na změkčení stolice jsou třeba meruňky nebo švestky. Přeji a modlím se, ať to i u vás dobře dopadne.

krasna_neznama86
17. zář 2019

@tinkad29 ja mam nekolik let po opce zlucniku, takze moje steva jsou takova rychla (vetsinou, obcas treba 2 dny nejdu) a ted k tomu ten horcik, takze moc netlacim. Ale naprosto chapu Tvoje obavy. Hodne pij, cpi se jogurtama, ovocem, svestkama...
Mne dr na donu ukazoval, kdyz zatlacim, jak se o to vic otevru... To same je i pri kaslani, smrkani...
Neboj, my to zvladneme 🍀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru