Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Zvládnu 3. dítě v 37, když jsou necelé dva roky od sebe?

almara2
18. čer 2016

Prosím o názory, zkušenosti, rady. Bude mi 37, mám dvě děti, nyní skoro 3 a 13 měsíců. Jsem čerstvě těhotná-dnes pozitivní test. NIkdo to ještě neví, jsem v rozpacích. Vzhledem k věku, dále mám nadváhu, nepovedlo se mi zhubnout po porodech, ale silnější jsem byla už před prvním těhotenstvím. Jinak se s ničím neléčím. Dá se to zvládnout? Bydlíme na vsi, mám ještě zahradu, drůbež.

kika_21
18. čer 2016

V klidu dá-ještě se zahradou-super.

samaber
18. čer 2016

Určitě dá. Straší bude pomáhat a mladší bude taky určitě ze sourozence poprdenej. Zahrada je super. Taky mám tři a hned za sebou. Zahul ale ziju

hansed
18. čer 2016

Já si myslím, že ze začátku to může být záhul, ale až děcka povyrostou, tak to bude super 😉 sama musíš vědět, na co se cítíš 😉 ale myslím, že to půjde 🙂

lucccinek
18. čer 2016

Určitě se to da zvládnout ja mám čtyři deti 3kluci a tedka 6,5 měsíční vytouzenou holcicku 🙂 ze zacatku to byl mazec ale,clovek si tak nejak zvyknul 🙂 ten nejstarší 8lety hodne pomáhá i ten 4 lety třetímu byli v dubnu 2 zvladam to 🙂 zahrada je super

soyevita
18. čer 2016

Podle mého se to určitě zvládnout dá🙂,já teda byla o něco mladší než Ty,když jsem rodila 3dceru.Takže jsem měla novorozence,15mesíců a 4roky.Zůstala jsem s dětmi sama a taky jsem to zvládla.Výhoda je zahrada,že můžeš pustit děti kdykoliv ven.Finančně to zase není až takový rozdíl,holt člověk už přemýšlí,co může koupit a co ne.Ale jsem šťastná ,mít jedno dítě bych nechtěla.Mám kamarádky,co mají jedno dítě a protože není zvyklé se dělit,tak je i finančně náročné.Všechno se mu koupí.Ale to záleží na rodičích a na výchově .Ne všichni jedináčci jsou stejní 🙂
A jestli přemýšlíš,co si pomyslí ostatní,tak to hoď za hlavu.Ať si každý myslí,co chce 😉

babanci
18. čer 2016

Zvládneš,ženská dokáže moc.

dannyblakely
18. čer 2016

Určitě se to dá zvládnout a tiše vám závidím tolik dětí 🙂 Nám se druhé zatím nedaří..

vladimira79
18. čer 2016

Určitě se to zvládne. Taky bydlíme na vesnici,máme drůbež,králíky a vlastní zeleninu a ovoce. Mám 3 děti, 36 let a 4té prtě na cestě. Předpokládám,že děti po sobě věci dědí, na finance to nebude taková pálka. To chce klid,uvidíš to bude fajn.

ester173
18. čer 2016

Já jsem rodila až po 45.roce věku,ale druhé,první tehdy mělo15 let.Rovněž dům,zahrada,vše v neustálé rekonstrukci.Zdravotně se absolutně ničeho neboj,nemusíš ani na odběr plodové vody.Spíš časově a finančně...Ale běž do toho,jsi ještě mladá kočka🙂.

kerstinka
18. čer 2016

MÁM 37 a v listopadu čekám třetí🙂) pravda kluci už jsou velcí-16a14let 😀

kapradinka
18. čer 2016

Me 36 a cekam treti prvni dve 14 a devet tak snad to zvladnu

marketa11112
18. čer 2016

ahoj, me je 33 a mame jedno dite. druhé budeme zkouset od leta a treti se uvidi zda bude, dle toho jak preziju druhy porod, zda donosim a tak 🙂). kazdopadne pokud bude tak také nekdy ve 36 ci 37 letech a také bych mela deti takto po sobe... jo rodina si v tom pripade bude tukat na celo, ale je to me , nase rozhodnuti a na ostatní kaslu.. ale zahul to bude. ja tedy nadváhu nemam, ale třeba se trema to bude jiné a zhubnes ani nebudes vedet jak.. budes asi kolem nich pekne litat... ale zase az si uz budou hrat, bude to super....... tak to beru ja, ze deti nebudou nikdy sami....také jsme na vesnici, uz dost pestujeme, slepice poridime na jare, mame 7 pejsku, ptacka, rybicky, zelvu, jesterky , kocky hlidame občas sousedum. 🙂) alespoň deti znaji zviratka i z domova a ne jen z obrazku...a na ostatní kasli....at si rikaji co chteji. dnes ma hodne lidi 3 deti. mam dokonce kamarádku, která ceka treti a kazdy s jinym.🙂)

35_a_budu_mamka
18. čer 2016

Věřím, že ano, bude mi 36, až porodím první a plánujeme pak ještě jedno. Také mám zvířátka. Mám kolem sebe i o 7 let starší, které zvládají 2 mimi a hospodářství😉

jahodnice
18. čer 2016

Je mi 41, děti mám 18 měsíců od sebe, je to záhul, ale zvládnout se to dá

helabella
18. čer 2016

Mám 4 děti, narozené během 6,5 let, poslední se mi narodilo ve 39. Není to každý den ideální, ale zvládnout se to dá -- i s prací a domácí školou 🙂

alisek
18. čer 2016

@helabella, jenže ty jsi prostě borka...4děti, práce, domácnost a ještě domácí škola...fakt smekám, to já bych nedala ani se dvěma dětma 😉 .

K tématu, je mi 36a půl a taky poslední dobou zvažujeme třetí dítě....fakt nevim ale srdce by chtělo, jenže rozum odmítá, vidí doma tu realitu a do toho ještě mimino. Ale jestli se na to cítíš, jsi zdravotně na tom dobře, a i finančně nestrádáte, tak proč ne.

lamia
18. čer 2016

My měli 3 velmi krátce po sobě,když jsem přišla s 3.dcerou z porodnice, mela jsem doma jednu 23 měsíců,druhou 3,5 roku. První půlrok náročný,ale pak super. Bylo mi tehdy 30. Ted máme po 5 ti letech čtvrté a necitim kvůli věku nějaký rozdíl,těhotenství i porod super a pece o miminko da zabrat v každém věku,ale naopak si to umím víc užít. A gratuluju k těhotenství.

linetka
20. čer 2016

Je mi 38 a chtěla bych třetí dite dvě skvěle deti 12 a 8 let už mám. S malými dětmi bych si to treti tak neužila si myslím.

ludovika6
21. čer 2016

Určitě se to dá zvládnout 🙂! Děti budou prima parta! Samozřejmě náročné to určitě bude, jakákoliv pomoc, hlavně tedy co největší zapojení tatínka, ale třeba i babičky, tety apod. bude jistě vítaná 😎 .
Měla jsem první děti podobně od sebe (18 měsíců a 24 měsíců), bylo mi sice míň let, ale zase jsme prémiově chytli napotřetí dvojčata 😀 (takže 4 děti během 3,5 roku). Teď jsou z nich už (občas protivní, ale moc šikovní) puberťáci. A neodradilo nás to, takže jsem si předposledního a posledního nadělila k 37. a 39. narozeninám.
Držím palce a přeji ať se vám daří!

far
23. čer 2016

Mám 37 a tři děti během 3 let (nejsou tam dvojčata), nejmladší je 6 měsíců. Podle mého názoru, kdo má aktivní přístup k životu a je zvyklý kmitat, tak nemá větší problém. Záleží taky jaké jsou dítka povahy. Nejstarší syn je dominantní a vztekloun tak s ním je to někdy náročné psychicky, ale chod domácnosti a takový ten běžný management není problém, samozřejmě musíte slevit z nároků jako perfektně vycíděná domácnost, obědy o třech chodech, návštěvy 3x týdně atp. prostě tak normálně jak se dá. 🙂

sisinka74
30. čer 2016

To máš těžké. Fňukají i mladice s jednim dítětem v paneláku 2+1 na plné mateřské a veškerým zapojením babiček DDD
Mám zatím jen jedno. To "zatím" píšu záměrně. Letos do toho jdeme znova, malá má 15 měsíců a já 42 na krku.
Velký barák, zahradu a ještě po nocích makám do práce. Ale mám pouze jedno dítě.
Hlídání žádné.
Cítím se mladě a jak vidíš, ještě si chodím v klidu na MK DDD

kacaba81
1. črc 2016

já mám 35 a dceru 14 a druhou dceru 9,ted jsem v 5tt a doufám,že to bude kluk a pohoda,holky slibují,že budou pomáhat,ale mám taky obavy

stastnamama28
6. črc 2016

Ahoj. Me bylo před pár dny 36. Mam tři dcery (11, 10, 5) a každým dnem očekáváme příchod dvojčátek. Máme stanoveny režim, každý má své povinnosti a vse funguje. Nikdy jsem neměla pocit, že to nezvládám. Slibují jak budou s miminky pomáhat, tak jsem zvědava. 🙂

vercach
7. črc 2016

Ahoj,
nedalo by se to přehodit do diskuze?
Mě bylo letos sice 30,ale mám 2 děti čerstvě 3 a na podzim 5.Jsou o 20 měsíců.
O třetím těď hodně uvažujeme,ale bojíme se finančně....né u miminka ale potom skrz školu a různé krožky apod.
Mám bráchu o 11 měsíců mladšího a když mi bylo 16 narodila se mi ségra.Mamce bylo 38 a řekla bych že z nás dětí si nejvíc užívá ségru.
Já si myslím že je super mít děti tak blízko u sebe.Krásně si spolu vyhrají a jsou to parťáci 🙂
Gratuluji k těhulkování a co vůbec partner,manžel.S tím by bylo dobré si sednout a zvážit všechno.Třeba bude nadšený a pak není co řešit.
Držím pěsti ať se rozhodnete dobře 🙂

marcicek84
7. črc 2016

Jako obecně děti 13 měsíců od sebe je záhul, to třileté už povyroste, ale bude také třeba hlídat...
Zvládnou se dá všechno, pokud žena chce a muž nemá problém pomoci a třeba vypomůže i někdy z rodiny, nebude to lehké, ale jsi v tom věku, kdy už hodně žen zvažuje, zda jít do dalšího, nebo ne, ti co řekli ne, tak pak mi po 40 říkali, že toho litují, že si do 38 let měli pořídit ještě třetí, za mě to není jen o věku ale o tom, jak se kdo cítí....
Ještě je otázkou zda třeba třetí zvládnete finančně...

anve77
9. črc 2016

Ahoj.Určitě se to zvládnout dá.ZA 9 měsíců dítka zase povyrostou a budou o něco samostatnější. Přeji pohodové těhu a hlavně zdraví!!! 🙂

vojato
19. črc 2016

Ahojda!! Gratulují! 😀 Já bych do toho určitě šla, pokud jsi zdravá,nic tomu nebrání. Mě je 26,mam také 3 děti během 5 let. A dle lékařů už bych další děti mít neměla skrz páteř. Moje představa od 15 let byla tak 6 děti 🙂 . Škoda no, ale co nadelam... fakt, pokud jsi zdravá šla bych do toho. Moje máma měla segru v 45,je nas celkem 6 sourozenců 😎 . Zvládnout e dá vše 😀

heliik
26. črc 2016

Ahoj. Me je sice 28 let ale právě teď čekám 3 dítko a s prostřední dcerou od sebe budou 21 měsíců. Bude to sice chvilku zahul ale za rok si spolu aspoň vyhrajou. 🙂 Je pravda že jsem chtěla jít na potrat ale z důvodu ze sr staram o psychický i fyzicky nemocnou tetu a je to občas pro mě hodne vysilujici ale nakonec jsem ráda ze mimi bude uz za chvíli s námi. 🙂 Budem velká rodinka 🙂

yildiz
26. črc 2016

Ahooj me je 39 a v unoru se me narodilo 4 ditko 😀 ..je fakt ze nejstarsi dcera uz je dospela 😀 takze uz mezi "deti" nepatri 😀 ale jinak ty tri jsou male 4 roky 2 roky a ted nejmejsimu bude 6mes a mezi vsema je rozdil 22mes takze ani ne dva roky a vse se krasne zvladlo ...a zvlada ty dve mensi si krasne vyhrajou takze mam vice casu na nejmejsi 😀 takze to mas skoro jako ja :D ze budou cca 22mes mezi sebou a to si myslim je super ..ve 2 letech dite uz zvladne cokoliv takze parada...ja se o ty dve cacory zase az tak starat nemusim, jen uvarit dat neco k jidlu, pohrat si nebo tak neco naucit atd jinak jsou velice samostatne jednotky takze mam casik na mimiska ..a starsi taky uz je skolkou povinna takze mam vlastne jen dve ..kdyz nejsou prazdniny 😀 urcite vse zvladneees a kg se neboj myslim, ze klidne uz nemusis moc nabrat a pak kolem deti budes taky litat tak to pujde samo drzim pesti ! Kdyby neco nejaky dotaz klidne pisni sz

lenka3p
26. črc 2016

Ja mam 36 a deti od sebe 26 a 20 mesicu, nejmladsimu ted bude pet mesicu. Ted ma dost urvane dny, otaci se na brisko a neni to podle jeho predstav, ale jinak se to da skloubit jeste i s praci pro firmu po vecerech, s domacnosti jakztakz a ted jsem dovysivala druhy polstar pro holky 😀 To das!

Sem začni psát odpověď...

Odešli