Druhorodičky, odešly jste z porodnice 48 hodin od porodu?

wolsey
30. čer 2014

Zdravim maminky, ma otazka smeruje zejmena na druhorodicky.. Mate prosim nektera zkusenost s odchodem z porodnice po 48 hodinach od porodu?
Prvni porod probehl v Breclavi a jelikoz jsem tam byla spokojena, chystam se za par tydnu opet rodit tam. Uvitala bych, kdyby mel nekdo primou zkusenost z teto porodnice, ale v podstate budu rada za kohokoli, kdo konzultoval s lekari svoje rozhodnuti odejit drive nez za 4 dny po porodu (nekde dele, uvadim standardni delku pobytu). Meli jste s tim problemy? Rodim za necelych 5 tydnu a jelikoz mam doma jednoho temer dvouleteho raraska, zvazuji moznost odejit na vlastni zadost z porodnice dejme tomu za 48 hodin po porodu, samozrejme pokud bude vse v poradku a holcicce se bude darit dobre. Rada bych mela obe deti pohromade v jejich prirozenem prostredi co nejdrive to bude mozne, pripada mi neprirozene, aby starsi syn byl 'odriznuty' od maminky nejake 4 dny a ja pak jen dojela s nejakym pro nej cizim uzlickem🙂. Vim, reknete si, ze prehanim, u porodu bych ho samozrejme nechtela, ale myslim, ze pro rodinu je nejprirozenejsi byt co nejdrive spolu, ... Budu vdecna za vase zkusenosti. Diky!

luciebx
30. čer 2014

pokud budes mit porod bez komplikaci a mimi se narodi v poradku nevidim duvod proc domu nejit... drzet te tam nemuzou... v Uk se jde po druhym porodu domu hned po vypsani papiru.. takze opravdu se jedna o par hodinek..

denyzuza06
30. čer 2014

jdu rodit po třetí, pokaždé jsem byla v porodnici tři dny, holčičky prospívali a porodnice potřebovala lůžka pro další maminky...dřív bych ale nešla, jednak přiznám že trochu ze sobeckého důvodu, protože jakmile se vrátíš domů nastane kolotoč starání se o dvě děti, domácnost a podobně takže ty tři dny v porodnici jsou jediny dny klidu a regenerace a pak bych taky neodešla dřív než dítě začne přibírat, bude mít všechny testy a bude mít čas se projevit novorozenecká žloutenka a podobně........pak se ti taky musí dobře zavinovat děloha...prostě si myslím že ty minimálně tři dny klidu jsou opodstatněné

dezyre
30. čer 2014

my jsme si naopak po druhém porodu poleželi v porodnici o den déle. Honzíkovi se projevila silnější žloutenka, tak jsme museli zůstat na pozorování. Kdyby záleželo na mě, tak jsem schopná odejít dvě hodiny po porodu rovnou domů jak jsme měli pohodový porod, ale je to i kvůli dítěti, přece jen ta žloutenka začíná stoupat až tak třetí den po porodu. Dokonce nám tam jedna doktorka říkala, že maminky spěchají domů a pak nastane u novorozence problém a musejí se vrátit.

eficenka
30. čer 2014

@wolsey
jsem druhorodička, domů sem šla po 16ti hodinách od porodu. doma na mě čekala 20ti měsíční dcera a neměnila bych,
klidně se koukni na můj fotoblog - mám popsaný přirozený amb. porod a kdyby Tě něco zajímalo
( ohledně vyšetření novorozence) kde a co zařídit, tak do IP 🙂

wosk
30. čer 2014

Odešla jsem domů jako prvorodička po cca 6 hodinách po porodu domů a to jen proto, že personál dětského dělal problémy a nechtěl vypsat malému papíry, jinak bychom šli dřív :o) Pokud se rozhodneš, stůj si za tím a připrav se, že tě mohou nějakým způsobem zastrašovat. Navíc pokud řeknou, že ty i miminko jste zdravé není důvod vás tam držet (v jiném případě počítám, že bys tam stejně zůstala). Kdybys chtěla víc info, klidně napiš do IP.

ostrizi
2. črc 2014

Tak teď jste mě překvapily, netušila jsem, že si můžu na poporodním říct, kdy chci jít domů. Nechci tam vůbec být, jen dokud to bude nezbytně a nutné a s ohledem na zdravotní stav dcerky. Ale u první dcery to bylo peklo, porod byl fajn a bez problémů, ale poporodní oddělení peklo. 8 mamin na pokoji, nepříjemné sestry, žádná pomoc vůbec s ničím, celonoční pláč ostatních miminek a moje opička se budila jen 2x na kojení, kdybych byla doma byla bych odpočatá a svěží :D ...už to nechci znovu zažít. ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru