Jak poznám absces?

lrg
1. dub 2013

Holky potřebuju poradit, jak vypadá ABSCES? Jsem tři týdny po porodu, před týdnem mi ruply stehy a šla jsem na přešití. Hojím se pěkně, ale udělaly se mi na jizvě dva měkké červené pupínky s bílou tečkou uprostřed. Měla jsem za to, že jsou to ještě kousky stehu, ale teď jsem s hrůzou četla příspěvěk právě o abscesu a o tom, co může napáchat a vyděsila jsem se. Nikde na netu nemůžu najít obrázek, jak by to mělo vypadat. Na omak to bolestivé není, ale ta oblast mě po zákroku ještě pořád bolí, tak těžko určit. Můj gynekolog mě v šestinedělí nevezme a do nemocnice se mi zatím nechce, kojím a ani nemám hlídání.

Děkuju moc předem!

ange_de_la_morte
1. dub 2013

Absec se obwykle projewuje zarudnutím, otokem ( i jen mírným) a může mít tu bělawou tečku, obwykle býwá ale i bolestiwý. Já osobně bych to chladila, udržowala we zwýšené hygieně a sledowala co to bude dělat. Pokud se to do 3 dnů nezmenší nebo nezmizí, nebo to začne bolet, wytékat, zwětšowat se, přidá se horečka apod. tak bych to řešila hned. Zas lepší zajít do nemocnice wčas než pak s celkowou sepsí na ATB (zwlášt při kojení) ( Promiň za ,w, nefunguje mi jednoduché)

veruska007
2. dub 2013

Ahoj, já měla absces po porodu, ale nevěnovala jsem tomu pozornost. Jen když jsem se třeba sprchovala nebo utírala, tak jsem měla takovou zduřeninu, která mě bolela. Ale myslela jsem si, že je to jen otok nebo hemeroid, ani gynekoložka na to nic neříkala... bohužel, po 8 týdnech jsem dostala horečky přes 40, začala jsem ztrácet vědomí a měla jsem z toho otravu krve - kvůli kojení mi odmítli dát atb. a jen mi to čistili (bolelo to příšerně, navíc jsem byla po 6 nedělí, takže na chirurgii! 😖 ), půl roku jsem se z toho nemohla dostat.
Pokud tam máš bílou tečku, tak bych to zkusila vymáčknout - já to měla hluboko pod kůží.

lrg
autor
2. dub 2013

@veruska007 Právě tvůj případ mě přiměl to řešit, hledala jsem podobné téma, narazila na tvůj příspěvěk a zpanikařila 🙂 Takže ty jsi měla tvrdou bouličku, spíše pod kůží?

veruska007
2. dub 2013

@lrg Jj, bylo to pod kůží, jen taková boule - googlila jsem a vypadalo to na hemeroid, navíc mě malý dost natrhnul, tak jsem si říkala, že je to ještě otok, na kontrole po šestinedělí mi dr. na to nic neříkala, ... no, málem to pak dopadlo špatně ☹ .

Každopádně bych to nějak řešila, poradit by Ti mohli v lékárně - nevím, třeba by na dezinfekci pomohl i hypermangan nebo nějaký vaginální prostředek z lékárny. V nejhorším budeš muset k dr., ale jak se znám, to by bylo to nejposlednější řešení 😎 .

lrg
autor
2. dub 2013

Já právě si nejsem jistá, jestli ta bílá ťupka není ještě zbytek stehu, proto se mi do toho nechce moc hrabat. Tak ještě počkám pár dní, nemám to ještě zahojené a pak bych sjela do porodnice, kde mě přešívali. Možná budu za hysterku, ale už se chci vyhnout dalšímu nočnímu úprku na pohotovost 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru