• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prasklé stehy měsíc po porodu, jak se to řeší?

3. června 2014 
ahoj, jsem mesic po porodu a dnes jsem se odvazila podivat "dolu" protoze se mi to furt nezdalo a pobolivalo me to. Rikala jsem si ze uz to snad musi byt zahojene..no a castecne je ale mam praskle stehy..zitra zavolam na gyndu a uvidime co mi reknou..mate s tim nekdo zkusenosti jak se to resi? asi me poslou do porodnice kde jsem rodila ze? plne kojime a doufam ze si me v nemocnici nenechaji na pozorovani po zasiti..prosim uklidnete me..nejak se bojim toho co bude
8. kvě 2014 v 16:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Prasklé nebo jsou to ty vstřebávací a prostě se rozpadají?
8. kvě 2014 v 16:43  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
stehy bych mela mit ty co se vstrebaji...ale mam tam proste "dirku". vypada to jak kdyby mi nejaky steh povolil a "rana" se otevrela
8. kvě 2014 v 16:59  • Odpověz  • To se mi líbí
mně praskly hned první den - už na sále při"zásahu"při krvácení. Rána se časem zatáhla, ale vstřebávací stehy mně v tom místě vyhnisaly. Trvalo to 6 týdnů a také jsem šla k doktorovi, který mi to kontroloval a propíchl to zhnisané místo ... Dost jsem se o tom starala - často sprchovala, přikládla obklady z řepíkového odvaru a ještě mazala dubovou kůrou s alantoinem ... Držím palce na rychlé hojení ...
8. kvě 2014 v 17:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@konikova jelikož jsi v šestinedělí, spadáš pod porodnici ještě, tak si tam kdyžtak zajdi
8. kvě 2014 v 17:03  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@miranda77 nesili Vam to znovu? cekali az se to zatahne? tez mazu dubovou kurou
8. kvě 2014 v 17:06  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@speedygon v propousteci zprave mam napsane ze v pripade jakehokoli problemu se mam obratit na svou gynekolozku...ale zitra neordinuje..asi budu muset pockat do pondeli
8. kvě 2014 v 17:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@konikova divné...mně bylo řečeno, že po celé šestinedělí spadám pod porodnici....a tím, že je svátek a víkend, bych jela do porodky, kde jsou denně
8. kvě 2014 v 17:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Hoj..mam dotaz..jsem 11 dni po operaci..byla jsem odstranit Bartolinku..mam vstrebaci stehy....mohu se nalozit do vany nebo jen sprchovat?
8. kvě 2014 v 17:20  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@kackarebicerova určitě jen sprchovat...ale jak dlouho by ses neměla koupat si zjisti raději u lékaře přímo
8. kvě 2014 v 17:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@speedygon Oka..dekuji za info..ikdyz rada bych se nalozila....Se bojim i oholit :(

Na kontrolu jdu 12teho tak zjistim co a jak
8. kvě 2014 v 17:28  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@kackarebicerova oholit leda okolo....jj, určitě..divím se, že Ti tyto instrukce nedali už v nemocnici před propuštěním teda
8. kvě 2014 v 17:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Dali mi propousteci zpravu a nazdar...nic mi nerekli..ve sprave pisou jen koupel ale nic vic...takze nevim zda se muzu nalozit nebo jen sprchovat,pak jsem to dostala a nevedela jsem zda si mohu zavest tampon nebo pouzivat vlozky a stehy mi vypadavaji ani na to me nepripravili..me vypadl steh a ja silela co se deje
...fakt blbci..nic ti nereknou a starej se
8. kvě 2014 v 17:39  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@kackarebicerova koupel asi dubovou teda...tampon bych nezaváděla raději...ale ten přístup lékařů je děs tedy :angry:
8. kvě 2014 v 17:44  • Odpověz  • To se mi líbí
To jo...sice se starali behem pobytu ale pak ti nic nereknou a ty pak doma plasis zda neni neco spatne....
8. kvě 2014 v 17:48  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Me taky rikali,ze pokud budu mit nejaky problem,tak v sestinedeli do nemocnice.
8. kvě 2014 v 17:54  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
autor
tez mi prave nikdo nic nerekl a dali mi jen papiry..az v ni jsem se docetla ze pri potizich se mam obratit na svou gynekolozku..
8. kvě 2014 v 17:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@konikova stalo se mi přesně to co tobě + jsem měla okolí docela červené, doktorka se tvářila neutrálně jakože jsem nevěděla jestli se to stává často nebo jsem vyjímka, nicméně mi předepsala Framykoin mast a já na doporučení kamáradky si koupila mast Cicatridina a světe div se se to zatáhlo samo a zahojilo nakonec hezky, takže žádné znovu šití nebylo. Mám pocit, že mi to v porodnici prostě blbě sešili.
8. kvě 2014 v 19:49  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@eicul82 ja byla hodne nastrihnuta, meli jsme pri porodu problemy a mam tez pocit ze to neni zrovna nejlepe zasite..ale nerozumim tomu a dlouho jsem se odhodlavala se tam podivat...kazdopadne snad do pondeli vydrzim a hned volam doktorce...neboli me to, normalne funguju..akorat pri "velke" to celkem boli, jinak ybch si toho asi ani nevsimla..
8. kvě 2014 ve 20:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@konikova nešili a všechny sestřičky se na to chodili koukat jako na raritu :wink:
9. kvě 2014 ve 13:57  • Odpověz  • To se mi líbí
ty jo ještě jsem zapomněla - dali mi sypký framykoin atím jsem to ještě sypala ... ( a byl to nástřih po kleštích)
@konikova
9. kvě 2014 ve 14:03  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@miranda77 dekuji za info
9. kvě 2014 v 18:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@konikova není zač ... vím, že jsem také propadala panice, protože to hojení bylo dlouhé, ale teď i MUDr. valí oči, jak to vypadá dobře ... skoro to není vidět :sweat_smile:
10. kvě 2014 v 08:31  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@kackarebicerova Oni šili bart.? já na to hodně trpěla, ale nikdy nešili... naopak nechali dren, aby se to vyhojilo zevnitř ven
13. kvě 2014 v 15:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@kackarebicerova Jo a buď jsem si dělala oplach v lavoru nebo rozprašovačem, v obou případech Rosalgin rozpuštěný v převařené vodě.
13. kvě 2014 v 15:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@danuskac Dren mi nechali jeden den a pak ho vyndali a ano mela jsem to sesity vstrebavacima stehama venku i uvnitr..stehy uz vypadali...a ten Rosalgin mam taky.....
13. kvě 2014 v 19:57  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@kackarebicerova Oni ti to vyoperovali uplně? Nebo jen otevřeli a vyčistili?
18. kvě 2014 ve 22:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@danuskac Ve ctvrtek jsem sla na uplne odstraneni ale mela jsem tam dren ktery v sobotu vyndavali
19. kvě 2014 v 16:09  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@kackarebicerova Aha, tak toho já jsem se chtěla vyvarovat. Proto jsem byla 5x, ale v 2010 to udělali jinak, radikálněji a musím zaťukat, zatím mám klid:slight_smile:
22. kvě 2014 v 16:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@danuskac Ja zatim taky..jsem mesic po zakroku a snad nezacne ta leva :D
23. kvě 2014 v 17:15  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@konikova Můžu se zeptat, jak to s tebou dopadlo?
Dneska jsem se dozvěděla, že se mi šití úplně rozjelo, teď musíme vyléčit zánět a pak to prý bude potřeba znovu sešít - pod narkózou, což si vůbec nedovedu představit, co bude s malou a jak s kojením... :frowning2:
Není tu někdo, kdo má zkušenost??
30. kvě 2014 v 16:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek