Pálení pochvy v těhotenství, co by mohlo pomoct?

ajulinka91
8. pro 2015

Ahojky holky, chtěla bych se zeptat, zda jste některá neměla podobnou zkušenost. Jsem v 16 tt, před 14 dny jsem měla potíže s pálením uvnitř pochvy. Dr. mi dal Macmiror 500 complex globule, léčba na 8 dní. Když jsem je brala, potíže ustoupily. Po dobrání se však pálení vrátilo a to v horší formě. Dr. mi dal globule cum natrio tetraborico s tím, že víc mi dát už nemůže. Ani ty ale nepomohly. Nemůžu kvůli tomu spát a někdy se to opravdu nedá vydržet. Bojím se o miminko. Kvasinky ani chlamydie to nejsou, podle stěrů. Nevíte, co by mi mohlo pomoct? děkuju

jhoki
8. pro 2015

@ajulinka91 Napadly mě kvasinky, ale když píšeš, že to nejsou, co tam vyšlo ze stěru? Macmiror je antibiotikum, tak asi nějaké bakterie tam byly...

pety91
8. pro 2015

Tak zkus užívat nějaké probiotika dlouhodobě, třeba ti to pomůže.

simirek1
8. pro 2015

@ajulinka91 Pokud ti potíže přetrvávají, lékař ti musí vzít opětovný stěr a zjistit příčinu, která tyto potíže způsobuje, od toho ti musím pomoci on a ne se nechat trápit, sama vím, jak je to nepříjemné a člověk má myšlenky jen na to jedno...

drrregy
8. pro 2015

Mě taky napadla mykóza (kvasinky), doteď jsem na ně trpěla také. Měla jsem stále mastičku a čípky tak na 3 dny. Až potom mi dr napsal léčbu na 10 dní a mám klid. Ohlídala jsem si svoji houbičku na mytí, zrovnatak ručník a koupila jsem si speciální intimní mycí gel v lékárně, který napomáhá dostat pH do takového stavu, jaký by měl být. Mám pokoj. Pokud jsi taková, že se až moc pečlivě myješ tam dole, tak nezacházej až tak ,,hluboko,,, nic se nemá přehánět. Tak mi bylo řečeno, že mám vynechat sladké-v tom se kvasinkám daří nejlépe. Jinak mě ani dr stěr nebral.Držím pěsti.

ajulinka91
autor
8. pro 2015

@jhoki vzal odběr jen na kvasinky a chlamydie. Mě je divné, že mě ten macmiror nepomohl, jsou to přece ATB...jako o mě nejde, já to nějak přetrpím, spíš mám strach z infekce placenty nebo plodových obalů...

ajulinka91
autor
8. pro 2015

@simirek1 taky si myslím. pokud to přežiju, tak za 14 dní jdu do poradny, tak natom budu trvat.

jhoki
8. pro 2015

@ajulinka91 Ty stěry se nedělají jen na to, jestli tam jsou kvasinky či ne, ale co tam je. Možností je spusta, ovšem nejotravnější je kvasinka a někdy je odolná i na Macmiror. Co je přímo na kvasiny je Jenamazol, je na 3 dny, může se i 2 balení, tzn. 6 dnů. Pak je ještě Dafnegin, ale ten bez receptu nedostaneš.

ajulinka91
autor
8. pro 2015

@jhoki Já si ze zoufalství koupila Candibene vag. tablety, v těhotenství se prý můžou a v příbalovém letáku je psané, že působí i na streptokoky a některé bakterie.

jhoki
8. pro 2015

@ajulinka91 Ty jsem neměla, tak neporadím. Pokud máš kvasinky, zabere ti Jenamazol, pokud nezabere, je to něco jiného a dr. by to měl řešit!

simirek1
9. pro 2015

@ajulinka91 jo, to jsem taky zkoušela, ale krém, ale ten samozřejmě nepůsobí do takové hloubky...člověk by dal za to cokoliv, aby se to spravilo 🙂

jhoki
9. pro 2015

@simirek1 Na kvasinky mi Jenamazol krém vždycky pomohl, pokud ne, bylo tam něco jiného. Jsou k tomu takové aplikační tyčinky, takže se to dostane dost hluboko, si myslím.

blanka89
12. pro 2015

ahoj holky poradíte mi? Jsem 12+6 ve čtvrtek mi mudr dělala stěr kvůli hněděmu výroku bezpříčiny.Včera večer mi ovšem celý spodek matekl a trošku svědí namazala jsem canestenem trošku.Před prvním těhu bych mohla mastičky na kvasinky prodávat a v těhu klid teď tedy hrůza.Nikdy jsem neměla ovšem otok jak poznám co ohrozí mimčo,aby jsem neměla špatnou vodu obal nebo něco bojím se.Jinak na kvasinky mi dost pomahal bio kokosovy olej a když jsem byla zoufalá tak octový výplach na srovnání ph.děkuji za zkušenosti

marticcelli
12. pro 2015

Ahoj, taky me to trapilo a vlastne s tim stale bojuji. Zanet se mi nedavno dostal i do mocovych cest, vystridala jsem od dr ruzne masti i ty globule, nejvice mi zabrala mast macmiror, ale co je dulezite a snad ti to dr rekl, je omezit sladke, vsechen cukr. V tehu jsou sklony k zanetum vetsi a ty kvasinky a bakterie se zivi jednoduchymi cukry. Je fakt, ze nejhorsi jsem to mela, kdyz jsem na sladkem totalne ujizdela, ale ted uz jsem si na docasny zivot bez cukru zvykla a neni to tak hrozne 🙂
Jo a tyka se to i sladkeho ovoce, i suseneho, medu..atd

blanka89
12. pro 2015

@marticcelli vím sladké ne ikdyž smutně koukám na štrůdl 😩 myslíš že by to mohlo mimčo ohrozit? Ten otok mě děsí nikdy jsem ho neměla no mě příjde že mě svědí i lýtka 😞 na všech mastech se kryjou tak nevím co si vzít,ale ten canesten aspon musím

marticcelli
12. pro 2015

@blanka89 tak me dr rekl, ze kdyz by mast a vynechani sladkeho nepomohlo, tak by musel nasadit atb,a to uz mi nemuze zarucit, ze to pro mimca bude bezpecne..takze se sladkemu vyhybam obloukem, obcas si udelam palacinky s tvarohem oslazene stevii, ale jinak me ta chut na sladke docela presla 🙂 to otekani spodku jsem si taky googlila, a pry je to normalni, ale radeji se zeptej dr., i to svedeni bych s nim resila, alespon pres telefon.. mam na dr jako prvorodicka vzdycky tolik otazek, ale vzdy me uklidni, ze je to ok 🙂

blanka89
12. pro 2015

@marticcelli mě dělala stěry ve čtvrtek v úterý mám volat na výsledky no zavolám už pondělí, že se to zhoršilo. Játo vydržím hlavně ať k mimu nic nejde

marticcelli
12. pro 2015

@ajulinka91 a nejíš moc sladkého?

ajulinka91
autor
12. pro 2015

@marticcelli Nejím, ale jak už jsem psala, kvasinky to podle výsledků stěrů nejsou.

konik_mischel
12. pro 2015

@ajulinka91 ahoj, dr by ti v první řadě měl říct, co je v těch stěrech - něco to ukázat muselo. Pokud je to např. jen diskomfort spojený např. s nějakou změnou , mě pomohl Laktacid mycí gel na intimní hygienu, bobule natrium tetraborikum na zavádění ale když mi bylo cca 16, měla jsem potíže pořád, nakonec mi moje gyndařka nechala udělat autovakcínu - kapky a po vybrání je to ok. Sem tam se něco objeví, ale rozhodně to není tak časté. Používám výše zmíněné - laktacid atd... Zkus se informovat na tu autovakcínu, nemělo by to škodit ani v těhu. 😉

korticka
3. únor 2017

Ahoj obnovuji diskuzi. Jsem v 15tt a už 2 týdny mám silné pálení dole, není to ani tak vevnitř spíš venku nebo když ze mě vyteče taková průhledná voda.
U dr. jsem byla a naštval mě protože mi bez vyšetření napsal Dafnegin krém který se aplikuje dovnitř i vně. Už to užívám 6 dní a pálí to pořád, ráno bývám dole uplně oteklá.
Poradte co mám dělat, přijde mi když zas půjdu k dr že se na mě bude dívat že zas otravuju.
kontrolu mám až 20.2, od začátku mi nedělali žádný výtěr ani kontrolu pochvy, jen utz. 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru