1. návštěva prenatální poradny v porodnici

macekzmalacek
4. říj 2017

Dobrý večer všem, jak prosím probíhá návštěva prenatální poradny v porodnici? zatím jsem chodila jen ke svému gynekologovi.. konkrétně se chystám do Podolí.. co vše mi tam budou dělat? měl by jít se mnou i tatínek? prohlíží se tam porodnice? je možné konzultovat porodní plán? a nevíte náhodou, kde najdu seznam věcí do porodnice? údajně má každá porodnice svůj seznam, ale nemůžu to na stránkách UPMD najít.. děkuji

jitulina81
5. říj 2017

Nechodím do Podoli, ale je to jen gyn.prohlidka. navic toci monitor, daji ti na brisko dve sondy a dvacet minut sleduji srdecni akci miminka a pohyby delohy, kontrolují moc, pak lekar vysetri, udela utz, kontrolují prutoky a je to vsechno.

vanea
5. říj 2017

@macekzmalacek v Podolí jsem teď rodila, standardně si vystojíš frontu na recepci poradny, vezmou si od tebe podklady od gynekologa, založí ti kartu, dají ti na vyplnění
a podepsání několik formulářů (ty doneseš příště), pak ti dají lakmusový papírek a ty ho namočíš na záchodě do ranní moči, kterou sis s sebou přinesla. Pak jim papírek zaneseš zpátky a oni ti řeknou číslo ordinace, ke které si půjdeš sednout a vyčkáš na prohlídku s malým, nekvalitním ultrazvukem. (tj partner je tam zbytečný). Pak záleží v jakém jsi týdnu, pokud nejsi alespoň 38, nebo nemáš nějaký důvod, tak tě na monitor nepošlou a půjdeš až v tom dalším týdnu. Já byla hned v tom 36tt, protože jsem měla s malým potíž. No a pofrčíš domů🙂 moje první návštěva by trvala asi dvě hodinky, nebýt toho, že objevili potíž a lifrovali mně na monitor i velký ultrazvuk do toho jejich centra o pár pater výš. Takhle jsem tam trávila opravdu celé dopoledne a část odpoledne..vezmi si jídlo:D

Jinak - ano tatínek je zbytečný, ani jsem tam nikdy žádného neviděla.. - porodnice se nijak neprohlíží, k tomu slouží kurzy...- seznam věcí mají na stránkách a i ti ho dají vytištěný -porodní plán zkus konzultovat, ale stejně ho při příjmu k porodu budeš konzultovat znovu, pokud tam nebude ten konkrétní doktor, což by byla fakt veliká haluz..já jim ho odevzdávala na poradně vyplněný dle toho jejich vzorového

mikiva
5. říj 2017

Vezmi si s sebou jidlo, piti a neco na cteni - muze se to protahnout 🙂
Seznam zde: https://www.upmd.cz/pro-pacienty/informace-o-ho...

macekzmalacek
autor
7. říj 2017

@vanea : děkuji moc za podrobné info 🙂

macekzmalacek
autor
7. říj 2017

@mikiva : děkuju

macekzmalacek
autor
7. říj 2017

porodnické vložky 1 – 2 bal /1 den? to jako fakt je taková spotřeba? jako chápu, že krve bude hodně, ale v balení mám 22 ks (batist flower).. představa, že spotřebuju až 2 balení za den, to znamená, že se budu měnit každou půl hodinu?

mikiva
7. říj 2017

@macekzmalacek To je pesimisticka varianta 🙂 Vezmi dva baliky, kdyztak Ti nekdo prinese. Taky se daji koupit primo v te jejich lekarne - jenom bacha, neni otevrena o vikendu (teda kdyz jsem tam byla).

vanea
7. říj 2017

@macekzmalacek já měla 50 Samu Midi vložek na 3 dny, záleží jak budeš krvácet, já se měnila opravdu hodně často, aby to bylo hygienické 🙂 v Podolí na pokoji mi dali batist flower, ale ty byly moc malé na to jak jsem krvácela...a taky hodně nepohodlné, byla jsem nastřižená i vnitřně roztržená a ty záhyby na tom mi působily muka:D byli jsme tam 5 dní, takže manžel vložky dokupoval

macekzmalacek
autor
8. říj 2017

@mikiva
@vanea
děkuji oběma.. vezmu dva balíky, jedny batist, druhé samu, uvidím, které budou lepší a kdyžtak partner přinese další.. mohu se ještě zeptat, jak je to se spotřebou těch jednorázových kalhotek? kolik jste jich zužitkovaly? a kolik cca tak spotřebuje mimčo pleneke? děkuju

mikiva
8. říj 2017

@macekzmalacek Ja mela jedno baleni s sebou a jedno na doma, takove ty sitovane, Molipants. Daji se bez problemu preprat a bleskove uschnou. Samozrejme zalezi na tom, jestli je zakrvacis, coz nebyl muj pripad.
Plenky jsem mela to jedno baleni Bella Happy Newborn 42 ks, pulku jsem brala do porodnice - pak uvidis podle spotreby. Cca 6 za den myslim.
A oboje kdyztak maji v te jejich lekarne.

terezapetrova
8. říj 2017

@macekzmalacek spotřeba vlozek je to velká ale ze zacatku se mi absolutně osvědčilo dávat minimálně.. Dvě na sebe jakoby za sebe ale aby se trochu prekryvaly. Aby si neměla hned vsechno od krve. Pak se spotřeba větší. Porad lepsi byt v cistcim a vyhazovat treba ne i totálně prosakle. A taky se doporučuje asi 10x denně sprchovat? To ja tedy nestihala ani u jednoho ditka ale člověk si pak asi taky dává čistou vlozku.

vanea
8. říj 2017

@macekzmalacek já měla pratelné molipants, stačilo mi jedno balení (tj 5 ks), dají se hodit normálně i do pračky a sušičky🙂 nezakrvacela jsem je ani jednou, ty samu vložky byly super, měnila jsem i když nebyla nijak nasáklá, hned jsem se pak vždycky sprchovala (i po každé toaletě).
Pampersek jsme měli spotřebu asi 12-15ks na den.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru