8 dní po porodu mám po těle fleky, co to je?

mombree
21. črc 2013

Holky, jsem 8 dní po porodu a po celém těle mám tyto fleky, nevím, že bych jedla něco, na co bych mohla mít alergii..nevíte co by to mohlo být?? k dr. pujdu až zítra... ☹ ☹ šíleně to svědí a když jsem si to namazala tekutým pudrem, přijde mi že se to rozlezlo 😒

kammka
21. črc 2013

@mombree zavolala bych do porodnice, kde jsi rodila a požádala o radu....bůhví, co to je, jsi po porodu oslabená, může to být klidně nějaká kožní infekce a to kdyby se ti dostalo na rodidla.. radši bych se sichrovala...podle toho, jak to reaguje na ten pudr...

petka_81
21. črc 2013

@mombree ahoj, já jsem měla po synovi asi stejnou reakci, nejdříve na pupku a pak po celém těle, myslela jsem si, že se udrbu, jak to svědilo ☹ ukázala jsem to dětské doktorce a ta mi předepsala nějaké prášky, po kterých to přešlo ... nevím, z čeho se mi to udělalo, měla jsem chvilku napíchnutý epidural při porodu ...

michaelka83
21. črc 2013

@mombree Může to být i alergie na něco, ale já nedávno měla něco podobného - bylo to Pityriasis rosea, taky to svědillo, taky to přišlo v době, když sem byla oslabená. Ale podle fotky těžko soudit, spíš bych šla k obvoďákovi, nebo ke kožnímu. A zkoušela jsi si vzít nějaké antyhistaminikum, třeba Fenistil ? Pokud by to byla alergie, tak by to potom mělo ustoupit.

mombree
autor
21. črc 2013

@petka_81 Já neměla nic.... 😒 nemůže se to přenést nějak na malou???

lamarika
21. črc 2013

@mombree vem si zyrtek nebo fenistil. Sklidní se ti to

lamarika
21. črc 2013

@mombree nemělo by se to přenést. Řekla bych, že se ti po porodu "zbláznili" hormony a tohle je nějaká alergická reakce. Já jsem se takhle osypala po porodu když jsem přišla do kontaktu s někým kdo byl naparfémovanej

sarkad2856
21. črc 2013

@mombree já bych asi taky zavolala do porodnice.Ale měla jsem něco podobného ale byla to alergie 😒

petka_81
21. črc 2013

@lamarika nn, malý byl na prosto v pohodě 😉 jen já byla z toho všeho nervózní ... možná to je nějaká alergická reakce na nemocniční prádlo nebo nevím .. přeji ať to rychle zmizí a je klid 😵

hancazivocich
21. črc 2013

vypadá to jako alergie, zvlášť, když to svědí.. Nepoužíváš novou kosmetiku? Vlhčené ubrousky? Nová košile? Prací prášek... Mýdlo, vložky? Nebaštíš, nebo nepiješ nějaký čaj na podporu koja, nebo tak?
Já to měla v těhu - na břiše.. Stačila guma u spoďárů, nebo nedej bože - něco jako krajka... A šup... Fenistilové kapky - jsou volně prodejné...

veruska007
21. črc 2013

Taky jsem měla něco takového, u kojení prvorozeného... myslela jsem, že se uškrábu k smrti, hrozně se to rozlézalo. Pomohl fenistil, antihistaminika mi v těhu nedovolili.

tulikiss
21. črc 2013

Tak presne tohle jsme mela po porodu, nejdriv na pupiku a pak vsude. Siiilene to svedilo a byla to pry alergie na neco. Dostala jsme fenistil ale nejvic pomohla zinkova mast-sice to byl hnus ale do 3 dni to bylo skoro pryc.

blueapple
21. črc 2013

@mombree já měla po příchodu z porodnice něco podobného, nejdřív pár pupínků, pak všude, pak se to "slilo" ve fleky....výsledkem byla alergická reakce na antibiotika penicilinového typu, které jsem v nemocnici dostala.Pomohly speciální prášky - antihistaminika (vhodné i pro těhotné a kojící), předepsala mi je obvoďačka po konzultaci s kožní doktorkou. Vzala jsem je a hned večer ten den pupínky začaly mizet, druhý den jsem byla bez nich 🙂 Mrkněte na propouštěcí zprávu, co jste vše v porodnici dostala za léky, třeba tam bude odpověď.

mombree
autor
22. črc 2013

děkuju moc za rady, oblíkám se a vyrážím k dr. vemu sebou i tu propouštěcí zpravu z porodnice 😉 snad to bude vše ok...

sarkad2856
22. črc 2013

@mombree Tak at je to ok,potom dej vědět

sivmar
18. únor 2016

Ahoj, tak mám to samé - alergie na plast ze štítku z nemocnice - pravděpodobně. Dostala jsem prášky na alergii a jím rybí tuk a pomalu se to lepší.

shary
21. srp 2016

Dobry den mohla bych se zeptat jak to s vami dopadlo....mam ten samy problem a leci me na herpetickou dermatitidu.

sivmar
22. srp 2016

Doléčilo se to cca do 2 měsíců, měla jsem prášky claritin a fenistil 24.

shary
23. srp 2016

Dekuji za odpoved ja bohuzel skoncila v nemocnici zatim nikdo nevi presnou diagnozu tak uvidime.

sivmar
24. srp 2016

Tak to držím palce, já jedno jedla ráno a druhé večer, zdálo se mi , že lépe zabírá Fenistil.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru