Ambulantní porod. Podařilo se vám odejít dříve?

xsipm04
20. led 2007

Ahoj holky, chtěla jsem se jen zeptat, jestli máte někdo zkušenost s ambulantním porodem, tj. když se mimi narodilo, byla maminka i mimi zdravé a rozhodli se odejít domů z porodnice dříve než je běžné. Dočetla jsem se, že nechtějí pouštět z porodnic ani při podepsání reverzu dříve jak 72 hodin po porodu. V případě, že vše probíhalo bez komplikací, podařilo se vám někomu odejít dříve? D
Děkuju za odpovědi 🙂

erinka83
14. čer 2011

@sussanah to než prolouskám, tak dřív porodím 😀

sussanah
14. čer 2011

@erinka83 alespon si ukratis cas cekani na den D 😉

erinka83
14. čer 2011

@sussanah já nečekám (to nestíhám 😉 ), to jen všichni kolem mi připomínají, že budu za měsíc rodit 😀

sussanah
14. čer 2011

@erinka83 a maji pravdu 😀

rebelie
15. čer 2011

@agnea Díky moc za tyhle reference a samozřejmě gratuluji jednak k narození potomka a pak k zakhle pěknému porodu. Tvůj příběh mě dodal naději, že to jde i v porodnici podle mých představ - taky počítám s Neratovicemi a zatím jsme předběžně domluvené s PA Věrkou...

rebelie
15. čer 2011

@sussanah Zkusím si tu Stadelman půjčit a uvidím... Já bych chtěla něco pro tatínky, ale chytrýho... Možná mu dám toho Odenta, ten mi přijde dobrej i v tom, jak je to popis přerodu představ vlastně klasického chirurga a zároveň příběh proměny té porodnice... Na předporodní kurz samozřejmě půjdeme, ale tam se chodí až někdy po 30tt, a to je za dlouho, já mu chtěla dát možnost si udělat nějakou představu už teď a taky si právě nastudovat něco o těch změnách v těhotenství... Ale zatím je manžel skvělej - chodí se mnou skoro na všechny prohlídky a je to fakt pěkný...

ofelieee
15. čer 2011

@agnea krásnej popis porodu... trošku to vidím tak, že my, co rodíme doma, bojujeme ve skutečnosti za to, aby porody vypadaly právě tak jako ten tvůj... 😉

ofelieee
15. čer 2011

@rebelie porod jsem popisovala na diskuzi Duben 2011, je to strana 64. Ale baví mě se o tom bavit, tak se klidně ptej dál ;)

jo a pak jsem napsala do rubriky "jeden den v životě" v Respektu, a přišla mi odpověď, že takovejch jednodnů jim choděj mraky tak ať se nezlobim, že to neotisknou - to samozřejmě chápu, jen mě trochu mate, že tam ještě nikdy den o porodu nebyl 😅 přišlo mi důležitý to téma vznášet...

sussanah
15. čer 2011

@ofelieee prosim te, koho by asi tak pohodovy domaci porod zajimal. Vzdyt se nic nestalo, nikdo se zachranovat nemusel, nikdo nikoho nezaloval, vsichni prezili a navic jsou spokojeni a stastni. No uznej, ze by o tomhle chtel nekdo cist 😉 😀
Ja se zeptam, byla jsi vylozene uz pred porodem rozhodnuta, ze to bude doma nebo jsi mela proste plan "zacne to a uvidim"?

erinka83
15. čer 2011

@sussanah už jsi se sešla s PA nebo teprv pojedeš? Mně z pojišťovny zatím nenapsali....

sussanah
15. čer 2011

@erinka83 byly jsme domluvene na dnesni vecer, ale vcera mi psla, ze to posouva, takze zitra odpoledne. Akorat hledam v centru brna nejakou restauracku se zahradkou a budu doufat, ze maleho uspim v kocarku, at mam alespon chvili klid 🙂

erinka83
15. čer 2011

@sussanah my jsme si byly sednout u Kapucínů venku, bylo to tam fajn...

sussanah
15. čer 2011

ja budu nekde kolem kounicove, takze to spis vidim na plzensky dvur, je tam i piskoviste, kdyby nahodou nespal 🙂

rebelie
15. čer 2011

@ofelieee Tak to je divný - zeptám se kamaráda z Respektu, proč to nechtějí otisknout... Ale je pravda, že jsem měla pocit, že už tam něco takového bylo... Ale možná se mi to už všechno prostě plete...

rebelie
15. čer 2011

Chcete říct vtip? V celé Praze je jedna jediná porodní asistentka, která má smouvu s VZP - docela vtipné, ne?

ofelieee
15. čer 2011

@sussanah 😀 i když je to smutný...
nebyli jsme rozhodnutí, měli jsme nachystaný všechny varianty (i ambulantní), a ´sbalenou tašku do porodnice... i když já jsem si tak trochu nejvíc přála rodit doma... no a během toho průběhu vůbec nenastal nějakej moment, kdy bysme se nad tím zamysleli... šlo to vlastně dost hladce a rychle, takže to bylo jasný. Během těhotenství jsem prošla takovym vývojem:
1. trimestr: rodit doma by bylo krásný, ale nejdu do toho, nemám na to vzít tu odpovědnost
2. trimestr: porodnice jsou zlo, tam v žádnym případě, jedině doma
3. trimestr: porodnice jsou strašně důležitý a potřebný, ale já nemám důvod nevěřit, že můj porod bude hladkej a nekomplikovanej a tudíž pro porodnici zbytečnej; ale nevyprávějte mi o porodnicích nic ošklivýho
4., kdy jsem možná přenášela: pokud i moje PA znejistí s termínem, tak, bohužel, jedem raděj do porodnice
no a když to přišlo, tak nebylo o čem diskutovat. Bejt ale v bolestech 10 hodin a pořád se pořádně neotevřít, tak věřím, že bysme jeli...

@rebelie tak to je prča...
jo je možný že už to tam někdy bylo, je fakt, že čassto se do posledních stránek nedočtu ☹

sussanah
15. čer 2011

@rebelie jj stejne jako v Brne, tez je tady jen jedna 🙂 Ale vzhledem k tomu, ze jsem dostala info od tchana (pracoval u vzp), ze se ptal kolegy v OV a ten mu rekl, ze nejvic smluv je ve Zline a prave v Praze, ze ostatni kraje nic. Tak tim "hodne smluv" myslel asi tu jednu 😀

rebelie
15. čer 2011

@ofelieee Tvůj porodní příběh jsem přečetla - muselo to být krásné, i když hodina tlačení asi byla fakt fuška... A potěšilas mě s tím panelákem - už to někde proběhlo, zda je někdo s podobnou zkušeností... My bydlíme ve starém domě, takže to tolik neřeším, tady se to nenese tolik, ale jako komplikaci vidím to, že bydlíme ve 4 patře bez výtahu, což v případě komplikací by asi bylo docela náročné (a já vážím přes 100kg, takže nehrozí, že by mě třeba manžel snesl jako nějakou 50kg křehuli), a pak hlavně řeším to, že když se něco nepodaří doma, pojedeme do nejbližší = nevstřícné porodnice, zatímco když vyrazíme včas, pojedeme do Neratovic, které se tváří velmi přátelsky... takže to asi vidím na ambulantní Neratovice, ale uvidí se (ten vývoj, cos popsala na mě zatím docela platí)...
@sussanah No, přijde mi to opravdu jako vtip - tady registrují do porodnic ve 14tt a tváří se, že když přijdeš o týden později, tak máš smůlu, jaký je prý baby-boom, ale smluvní PA je jedna... No, zkusím na ní najít nějaké reference a říkám si, že na ty poporodní návštěvy bych jí možná i využila... Stejně k nám určitě zavítá i Věrka z Neratovic, ale má to přeci jen z ruky, tak by jí pak třeba vystřídala tahle PA...

sussanah
15. čer 2011

@rebelie me porad fascinuji ty "vase" registrace. Jakoze kdyz se nezaregistrujes, tak te snad ani neodrodi, ne? 😀 Proste mi to porad prijde ujete a nejak v tom nevidim smysl 😉

rebelie
15. čer 2011

@sussanah Je to maximálně ujeté a navíc svým způsobem nelegální - s rozjetým porodem Tě stejnak nesmí odmítnout, ať už jsi registrovaná nebo ne... Já tomu rozumím, co je k tomu vede - rodiček je hodně a oni se to snaží nějak rovnoměrně rozprostřít, aby mohli zaručit optimální péči... Jenže jak se rodí ve vlnách, které nikdo nepředvídá (říká se, že působí bouřka, fáze měsíce, změny tlaku atd.), tak stejně můžou mít stop stav, a pak i třeba registrovanou rodičku pošlou jinam... a zase - je to logický - nemůžou brát rodičky přes určitej limit - pak by jim nemohli zaručit bezpečnej porod... Ale jsou to pak trochu extrémy, když jim pak porodí někde v keříku za nemocnicí (což se myslím stalo na Bulovce), tak asi někde udělali chybu...

sussanah
15. čer 2011

@rebelie jj to je to, jak jsme se o tom bavily. Ze v Praze jsou asi rodicky vic zvykle premyslet ve stylu "jsem zaregistrovana, tak me musi vzit" kdezto v Brne se bezne praktikuje to, ze se zavola tesne pred vyjezdem do porodky a tam ti aktualne reknou, kam mas jet.

rebelie
16. čer 2011

@sussanah Nemysli si, u nás taky voláš, když začneš rodit, zda mají volno, to je právě ten paradox registrací...

erinka83
16. čer 2011

@sussanah já jsem si v Ově taky volala, jestli můžu přijet, řekli že ne, tak jsme jeli jinam...

sussanah
16. čer 2011

@erinka83 tak jsem se dneska sesla s JR a asi pojedeme nakonec taky do Vyskova 😎

ofelieee
16. čer 2011

@sussanah do Vyškova? Japato?

erinka83
16. čer 2011

@sussanah hahahahaaa 😀 a já tam tááák nechtěla rodit 😝 jenže pak jsem se sešla s JR, probíraly jsme to Brno a jen tak se na konci ptám, jestli by se mnou jela i do Vyškova a ona že proč ne a že o primáři slyšela, že je nakloněnej přirozenýmu porodu, tak že se s ním zkusí domluvit... a ejhle 🙂 tak jsme zvědavá, jak to proběhne v praxi, za měsíc vám dám vědět 😀

erinka83
16. čer 2011

@sussanah jo a z pojiš´tovny furt žádná reakce, za jak dlouho ti odpověděli??

sussanah
16. čer 2011

@erinka83 no prave, ze uz je domluvena, ze jako jo, ze tam muze rodit a ze maji dost podobne nazory, takze si rikam, klidne i vyskov, kdyz vim, ze me tam odrodi ona a vsechno kolem si proste uz pohlida. Navic maji pry 15 nadstandardu, takze sance, ze bude nejaky volny je precejen trochu vyssi nez v Brne 😉

@ofelieee je to jedna z moznosti 😉

sussanah
16. čer 2011

@erinka83 jo odpovedeli mi asi do tydne. A dneska jsem s ni jeste mluvila o tech smlouvach, takze ji poslu kontakt na pani ze smluvniho 205, tak se treba domluvi 🙂

erinka83
16. čer 2011

@sussanah já se do porodky pudu podívat možná příští týden, každopádně na ty nadstandardy si brousím zuby, už mám vyřízený Rodinný pas, je pak na to sleva 50% 😉 No tak doufám, že ještě 14 dní vydržím po kupě a pak že se netrefím do její dovolené....
Aha, to jsem asi moc netrpělivá, když chci odpověd do 2 dnů 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru