Ambulantní porod. Podařilo se vám odejít dříve?

xsipm04
20. led 2007

Ahoj holky, chtěla jsem se jen zeptat, jestli máte někdo zkušenost s ambulantním porodem, tj. když se mimi narodilo, byla maminka i mimi zdravé a rozhodli se odejít domů z porodnice dříve než je běžné. Dočetla jsem se, že nechtějí pouštět z porodnic ani při podepsání reverzu dříve jak 72 hodin po porodu. V případě, že vše probíhalo bez komplikací, podařilo se vám někomu odejít dříve? D
Děkuju za odpovědi 🙂

sussanah
16. čer 2011

@erinka83 co je to zac ten rodinny pas?

erinka83
16. čer 2011

@sussanah http://www.rodinnepasy.cz/cs/registrace.php jsou tam různé slevy, mně to kámošky radily vyloženě kvůli Vyš porodce...

sussanah
16. čer 2011

@erinka83 jinak mi jeste rikala, ze ve Vyskove se stavi k ambulantnim tak trochu zvlastne, jakoze primar je v poho, ale pediatri prudi. Ze nakonec samoze pusti, ale proste maji blbe kecy. Tak potom poreferuj 😉

erinka83
16. čer 2011

@sussanah u nás to teďka na ambu nevypadá, jen o tom ráda čtu 😀 mám na pediatrii kámošku, se jí zeptám, měly bysme se do porodu vidět... jo a jiná kámoška Dr. se k tomu taky staví velmi odměřeně, holt vidí jen rizika....

sussanah
16. čer 2011

@erinka83 covece, ja ti tak zavidim, ze uz budes rodit 😅 Me cekaji jeste 3m vlaceni se s pupkem 😖

weryss
21. čer 2011

Ahoj holky, tak vám řeknu aktualní informace o ambulantním porodu v Bohunicích. Porod byl velice rychlý a krásný. V pátek12.45h příjem 13.20 byla malá na světě 🙂
Malou nám nechali pořád u sebe. v sobotu ráno jsme se zeptala jedné hodné sestřičky, jak se dr. tváří na ambulantní porody a ona řekla, že v pohodě, že je to moje rozhodnutí, že některé maminky chodí hned z porodního sálu. Já jsme chtěla až po48h. Pak přišla vizita, tak jsem se zeptala, že bych chtěla v neděli odejít, co na to? a doktorka jen pokrčela rameny,ale byla pořád milá hodná a pak už jsme se začaly domlouvat co stihneme za vyšetření 🙂 . Pupíček nám nestříhali, takže ho necháváme uschnout. Odběry z patičky nám ještě udělali v nemocnici a zítra jedem na nožičky. Všichni byly naprosto v pohodě, žadný řeči ani rypáčky, že jdeme dřív domů. Byli jsme mooc spokojeni 🙂

erinka83
21. čer 2011

@weryss gratulace!!! 😵 a já jsem myslela, že ty odběry z patičky se dělají až po 72 h 😕

bubbly
21. čer 2011

Holky ja tady pisnu svoji zkusenost z Anglie kde ziju.Tady muze maminka odejit hned nadruhy den rano, kdyz porodi v noci.Me prospustili po 12 hodinach.Pokud clovek nema problemy, porod je v pohode, miminko zdrave,neni to problem, na druhy den vas prijdou zkontrolovat domu. Jen se podivaji jestli se miminko chyta pri kojeni a jestli vam to jde a muzete domu pokud se citite. Tady je bezne ze zenske rodi doma, do toho bych nesla, ale malem se tak stalo, u me to bylo tak rychle ze jsem se nebyla schopna se ani doplazit do auta,tak mi pritel zavolal sanitku, ti prijeli a na me ze uz muzu rodit! Tak jsem to odmitla, prevezli me do nemocnice a mala se mi narodila do 1,5 hodiny.Ani jsem se nestihla prevlect z civilu😀

erinka83
21. čer 2011

@bubbly no teda, první porod a taková rychlovka!! Gratuluju!! 😵 a v Anglii se dělá ten screening co u nás?

bubbly
21. čer 2011

@erinka83 ja myslim ze testy jsou stejne.V porodnici jen zakladni vysetreni, v paty den na krevni testy, vazeni jestli pribira, 10 den dalsi kontrola a za dva tydny davaji objednavky na dalsi vysetreni co je potreba, ockovani atd. Primo v porodnici nam dali jen vitamin K. Postup je fakt jiny, ze zacatku jsem se toho obavala, ale tady jsi od zacatku tehu pod 'kridly' midwife coz je neco jako porodni baba ktere muzes kdykoli zavolat o radu nebo i chodi k tobe domu kontrolovat,coz je dobre.

weryss
21. čer 2011

@erinka83 Odběry z patičky se provádí přesně od 48 do 72hodin.

erinka83
21. čer 2011

@bubbly jojo, to je fajn, s tou porodní bábou, tady mi zatím ještě pořád z pojišťovny neodepsali 😠
@weryss aha, dík, tož to je dobrý vědět, třeba bych nakone mohla mít posunutej ambu porod 😀

rebelie
21. čer 2011

@weryss Gratuluji k narození dcery. Přístup nemocničního personálu vypadá ukázkově...

kofinek
23. čer 2011

prosim o radu, k pediatrovi, to ste mu dali nejaky vlastny vytvor-formular ohladom prevziatia do pece alebo ako? Chcela by som to mat nejako oficialne, tak by som sa nanahnevala, keby mi niekto napisal 🙂 dakujeeeeeeeeeem 😉

sussanah
24. čer 2011

@weryss super, ze uz i bohunice s tim nemaji problem 🙂 A gratulace k treti holcicce 🙂

sussanah
24. čer 2011

@kofinek Ja jsem se o tom s pediatrickou bavila s tim, co vlastne tak asi muzou v te porodnici chtit a shodly jsme se na verzi "prebiram novorozence do pece do 24h po narozeni" + razitko, podpis a tel. cislo mobilni. To jim proste musi stacit a i kdyby, je to jen nase dobra vule, ze jim neco takoveho predkladame 😉

erinka83
25. čer 2011

Tak jsem konečně dostala odpověď z pojišťovny - MV a prej, že jim mám napsat, kde bydlím, že mi pošlou seznam smluvních asistentek... ale já chci svoji asistentku, to snad podle té vyhlášky jde taky, ne? Musím to znova proštudovat, ale myslím, že je tam něco v tom smyslu, ž enávštěvu PA může předepsat lékař, tak toho by s etaky měli snad držet, co myslíte? Moje PA říkala, že ona rozhodně smlouvu uzavírat nebude, leda její starší kolegyně, ale to už nevím, jestli by jako to vykázala ta starší a přitom by ke mě chodila ta mladší?

rebelie
25. čer 2011

@erinka83 Já se obávám, že pokud maj v nabídce někoho smluvního, musíš využít jeho - alespoň z VZP mi to takhle napsali - buď tu jejich, nebo mám smůlu... Péči nesmluvních PA neproplácí ani z části...

sussanah
25. čer 2011

@erinka83 jj musis vyuzit tu, se kterou maji smlouvu. Kazdopadne ta starsi si tu smlouvu klidne uzavrit muze, vsak ony si to mezi sebou nejak vykazou, to se neboj 😉 Ale spis bych rekla, ze uz se to u tebe nestihne 😅 Jsem zvedava, jak dopadnu se svou pojistovnou, uz jsem PA poslala kontakty na smluvni, tak uvidime.

Kazdopadne me zase zmatly odpovedi. Na jedne pobocce mi rekli, ze u smluvnich PA nepotrebuji zadne doporuceni lekare, ale od revizniho dr mi ted prisla odpoved s tim, ze peci musi predepsat dr, tak ja uz fakt nevim 😕

betelgeuzz
25. čer 2011

@sussanah tak u nás to funguje tak, že dr to může předepsat, pak pojištovna proplatí 1 návštěvu před porodem a 3 po. Ale někteří dr to předepisovat nechtějí, prý jim pak pojišŤovna něco účtuje a kdesicosi. Takže pokud to nepředepíše dr, může to předepsat porodnice při propuštění a pak pojišťovna proplatí ty 3 návštěvy po porodu.

sussanah
25. čer 2011

@betelgeuzz ale porad muze dr napsat navstevu jen te PA, ktera ma smlouvu s pojistovnou, je tak?

erinka83
25. čer 2011

@sussanah já jsem doufala, že by to třeba šlo přes toho lékaře, ale ještě jsem neměla čas hledat, jak to v té vyhlášce je napsaný, ale mám tucha, že jsem to tam někde viděla...

betelgeuzz
25. čer 2011

@sussanah tipla bych, že jo, ale nezjišťovala jsem to. TAdy je těch nasmlouvaných PA dost, v centru, kde jsem chodila cvičit a na přípravu, jsme dostaly kontakty na PA, které jezdí kolem našeho bydliště (některé pojišťovny nechtějí proplácet km, tak nejlepší je mít PA z blízkosti) a na mě zrovna vycházela PA, kterou jsem znala ze cvičení a z kurzu, takže jsem neměla důvod hledat jinou.

@erinka83 @sussanah a vy nemáte stejnou PA? Měla jsem dojem, že ano.

erinka83
25. čer 2011

@betelgeuzz Máme stejnou, proč? Akorát jsme každá u jiné pojišťovny a já s ejí na to ptala ve čt a to mi říkala, že ona by asi smlouvu neuzavírala, ale proč jsem se neptala, to jsem ještě nevěděla, co mi napsali z pojišťovny, takže to bylo jen tak hypoteticky....

betelgeuzz
25. čer 2011

@erinka83 no právě, že susanah myslím psala, že její PA by si uzavřela smlouvu a ty jsi psala, že tvoje ji uzavřít nechce, tak mi to nějak nesedí 🙂

sussanah
25. čer 2011
erinka83
25. čer 2011

No to by mě taky zajímalo @sussanah , ty máš jiné info??

rebelie
25. čer 2011

Takže PA mi musí předepsat lékař, jo? Tak to budu muset svoji gynekoložku ukecat... A doufám, že pojišťovna PA jízdné proplatí - když mají jednu jedinou na celou Prahu, měli by jí cestovné proplácet...

sussanah
25. čer 2011
sussanah
25. čer 2011

@rebelie me tvrdila pani na smluvnim, ze kdyz ma PA smlouvu, tak proplaceji i jizdne

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru