Částečně domací porod. Zkušenosti?

andrea2016
22. črc 2019

Ahoj holky. Chci se zeptat, je tu někdo, kdo téměř celou první dobu porodní strávil doma s PA a do porodnice jel vyloženě jen porodit? Je PA dostatečně vybavená na to, aby zvládla monitorovat miminko? Jak se na to tváří v porodnici? Je tu někdo, kdo má důvod říct jednoznačně mému nápadu ne a popř. Proč?

cosimamvybrat
23. črc 2019

Ja jsem u druheho porodu stravila skoro celou 1. dobu doma, protoze mi furt neprislo, ze je to ono. Prvni byl vyvolavany s uplne jinymi bolestmi, oproti nemu mi to prislo jako slabota, takze jsem to povazovala za poslicky. Do porodnice jsem prijela se zaslou brankou, takze v podstate splnuju zadani, i kdyz neplanovane 🙂
Jo a na prijmu nikdo nemel blbe kecy o tom, jestli jsem chtela rodit doma, naopak to brali zvesela, ze s takovym nalezem se ma jezdit do porodnice.

astyna88
28. črc 2019

mě také říkali v porodnici na monitoru, at si to odhekám doma a přijedu až na finále. Příjde mě to i takové jednodušší, stejně bych tam X hodin byla s dalšími rodičkami nebo sama...Ale na konec vše dopadlo jinak a já tam musela jet dříve.

inssomnia
14. srp 2019

Tak mám po porodu. Celý trval 7 hodin, z toho jsem byla asi 4 doma. Asistentka mě vyšetřovala ručně 2x, 2x kontrolovala miminko dopplerem. Do porodnice jsem odjížděla otevřená na 8cm. Musela jsem na monitor, což byla nejhorší a jediná opravdu i zpětně stresující část porodu, kdy jsem mezi kontrakcemi v slzách prosila ať mě nechají aspoň sundat nohy z třmenů. Pak mě konečně nechali slézt a porodit.
V nemocnici mě mrzelo, že paní PA nebyla ochotná počkat na konec kontrakcí - pokládala mi při nich otázky, vyšetřovala... Možná měla trochu vztek a stres.
štve mě, že to nejde skloubit. Moje PA by přece klidně mohla spolupracovat s porodnicí. Zavolat, že probíhá porod, jak postupuje a informovat, kdy mě předá. Jen kdyby byla vůle ten systém upravit... Chápu, že je pro personál nemocnice problém převzít nečekaně takhle rozběhlý porod.
Šla bych do toho takhle bez váhání znovu. Porod byl rychlý, zvládatelný, v klidu, bez léků. Zároveň s doktory a vybavením nemocnice na dosah.

babanci
14. srp 2019

Já mám pocit, že v podstatě takto rodila moje dcera. Porod se rozjel hodně rychle , kontrakce hned po 10 minutách. Než jsem přijela taxíkem z jednoho konce města na druhý, abych pohlídala starší dítě a bylo to v noci, takže město prázdné, už po 3 minutách. Jen se obula a vyrazila a v porodnici šla rovnou na sál. Porod za odměnu.

mnozimese
30. srp 2019

Prosím, zvolte snad radši ambulantní porod. Během 1dp se může z čista jasná po*** tolik věcí, že jde pak o každou minutu. Navíc si nedovedu představit, že během těch zhoršujících se kontrakcí řeknu "tak jo, a teď bezime do porodnice"

inssomnia
31. srp 2019

@mnozimese na to tam je porodní asistentka, aby řekla, kdy se jede. A kontrakce v chůzi a v autě byly naprosto ok proti kontrakcím na gynekologickým křesle na monitoru, tam jsem brečela bolestí a žadonila, ať mě sundají. Nedokážu si to představit každý dvě hodiny, to bych snad rodila ještě dneska.
Že může dojít ke komplikacím nepopírám, to už je na každým, aby si uvědomil sám.
A ambulantní porod je úplně o něčem jiným. Na šestinedělí mi bylo prima a jsem za tu péči ráda (hlavně díky personálu).

evaamy
31. srp 2019

@inssomnia naprosty souhlas s temi kontrakcemi!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru