Císař po císaři (Praha a okolí)

jaaj87
25. pro 2018

Hledam porodnici v Praze a okoli, kde mi BEZ RECI udelaji planovanou sekci, kdyz mam jiz mam po jedne akutni sekci. Prosim nechci zadne komentare, proc, a proc bych mela zkusit prirozeny porod. Hledam jen porodnici, kde budu mit jistotu, ze me na prirozeny porod premlouvat po mych zkusenostech nebudou😉. Dekuji vsem

lolam10
25. pro 2018

@jaaj87 podoli.me se ptali zda mam chut jit do prirozeneho porodu po prvnim cisari,dali mi normalne na vyber co chci...kdybyste chtela prvni porod cisar tak je to podle me slozitejsi ale po prvnim cisari si mylsim se s vama nikdo dohadovat nebude a budou jedine radi ze chcete druhy cisar.preci jenom prirozeny porod po cisari ma svy rizika...

pabka
25. pro 2018

@jaaj87 také doporučuji Podoli. Myslím, ze tam to bude bez problému.

patmouse
25. pro 2018

Pokud jsi po jednom cisari,myslim,ze te nikde nebudou nutit. Alespon by nemeli. Naopak si vestsina mamin “stezuje”, ze je tlaci opakovane do cisare,i kdyz by chtely napodruhe zkusit rodit prirozene. Ja mela jednu sekci za sebou a u druheho se me rovnou ptali,zda ji budu chtit zase. Rodila jsem v motole.

hezz17
25. pro 2018

@lolam10 no rádi, to je hodne pritazene. Porod po sekci ma rizika, stejně tak ale i druhá sekce. Spontánní porod po sekci je limitován třeba časovým odhadem dítěte. A taky je jiné když je 1.sekce pro nepostupující porod nebo treba pro polohu kp.

lnk84
25. pro 2018

@jaaj87 Ja si myslim, že to nebude problem nikde, nevim z jakého důvodu jste měla první porod vedený císařem, ale co znám holky v okolí, tak pokud rodily poprvé císařem, tak podruhé už ho měly automaticky plánovaný..Ono se asi ani těm doktorům nechce zbytečně riskovat..

lolam10
25. pro 2018

@hezz17 tak ne že bych chtěla slovíčkařit tady🙂 ale mĚ prostě v podolí do ničeho nenutili,měla jsem první císař, u druhého mi dali vybrat, já zvolila přirozeně, tak řekli, že klidně ale at počítám s tím, že to stejně může skončit císařem, u mě spíš než u někoho kdo za sebou nemá císaře a nakonec to byl stejně druhý císař

astracreek
25. pro 2018

K Podolí bych přidala ještě Apolináře.

brusinka91
25. pro 2018

Ja bych pridala i Motol - prvniho syna mam akutni sekci, a ted u dcery se me dr ptala, jak bych chtela rodit. Rekla jsem, ze rozhodne zase sekce a ona, ze to je racionalni.

jaaj87
autor
25. pro 2018

Diky vsem holky. Ptala jsem se proto, ze mi znama co je zdravotni sestra na Bulovce rekla, ze se to tam uz dnes resi tak, ze pokud je zena po jednom cisari a neni duvod k druhemu, tedy ze jizva je v poradku, tak neni duvod, proc to nezkusit rodit prirozene. Tak me zajimalo, jak je to jinde. Ja byla 5dni na vyvolavacce, ktera nakonec stejne skoncila akutnim cs pro nepostupujici porod, kdy moje deloha pry absolutne nespolupracovala, i kdyz malej byl nacpanej az dole, ja se proste neotevrela. Muj i stav maleho se hodne horsil, tak nakonec pristoupili na sekci, o kterou jsem uz v podstate skemrala. Detaily rozvadet nebudu, ale dekuji vsem za pochopeni i nazory. Uz predtim jsem zacala pokukovat po Podoli a vy jste mi to jen potvrdily 👍

brusinka91
25. pro 2018

@jaaj87 Uf, tak to chapu, ze se ti do nejakeho zkouseni nechce. Mam to podobne, porod sice zacal sam prasknutim vody, ale byla zkalena a kontrakce pak jen krizove a taky jsem se za 18 hod a x kapacek oxytocinu neotevrela. Tak at se to vydari dle predstav 🙂

merope
26. pro 2018

@jaaj87 Tak jak to popisuješ, jelikož přirozený porod po prvním CS bude asi většinou vyvolávaný před termínem (dítě nesmí být moc velké), tak pokud máš v anamnéze, že ti porod 5 dní vyvolávali a stejně nic, že děloha v tomto nespolupracuje, tak by ti to asi neměli nutit nikde.

lenkazub
27. pro 2018

@brusinka91 Podolí jako porodnici doporučuji. Jsou tam úžasní doktoři i sestřičky. Rodila jsem tam dvě děti a cítila jsem se tam opravdu dobře.

brusinka91
27. pro 2018

@lenkazub Diky, ale ja budu rodit uz podruhe v Motole, mam ho nejbliz a byla jsem tam moc spokojena 🙂 Ve stredu jdu na cisare 😉

lenkazub
27. pro 2018

@brusinka91 je já to chtěla napsat zadavatelce.... 🙂. Ale nevadí. A přeji ať vám všechno vyjde bez komplikací 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru