Císařský řez. Co je lepší, spinal nebo celková narkóza? 🙏🏻👣

nikolaa123
2. kvě 2021

Ahoj holky,
Zas se na vás obracím s prosbou ohledně císařského řezu který je plánovaný na příští týden.
Jsem prvorodicka takže zkušenosti žádné..
Prosím o zkušenosti kdo prodělal císařský řez buď Spinal nebo celková narkoza 🙏🏻
Já se pořád nemůžu rozhodnout z obojího mám strach.
Celkovou narkozu sem prodělala už 3x kvůli operacím) laparskopie a čípek) žádné zvracení a tak sem neměla 🙏🏻
Představa že budu mít Spinal mě děsí že budu vše vidět a cítit a mám strach i s te injekce do páteře.
S celkové narkozy mě zas trápí že bych hned neviděla malého představa že nevím jestli je vše v pořádku mě snad děsí víc.

Je pravda že se dřív dáte do pořádku po Spinalu než po celkové narkoze?
A vůbec jak vám bylo?
Úplně nejraději bych chtěla přirozeně ale bohužel 😒jak dlouho jste byli v nemocnici? Prosím o zkušenosti s klidně něco více k tomu císařskýmu řezu. Děkuju moc moc 🙏🏻🙏🏻🌺

katule1990
3. kvě 2021

@nazka V Náchodě. A na kojení mi ho přes noc nepřivezli 12 hodin, že prý neměli čas. Celou noc jsem nespala a čekala, až přijedou. Naštestí i tak kojím.

nikolaa123
autor
3. kvě 2021

@danvitka
@katule1990
No já se právě ptala a přítel nemůže být u toho..😒 Prý může jen čekat a az malej bude na světě tak mu malého dovezou ukázat... Strašný nechápu proč tam nemůže

loylii
3. kvě 2021

@nikolaa123 Spinal a super.. deti muže mít člověk hned u sebe, bolela mě vic kanyla do ruky, než injekce do páteře.. Hrabání v břiše od Dr mi nevadilo, teseni na mimco bylo vic a byla jsem rada, ze u toho jsem. Takový zvláštní adrenalin..💞.. navíc to je hrozny fofr. Pocitově mi přišlo, ze to vše trvalo 10min.

katule1990
3. kvě 2021

@nikolaa123 Ano, u nás úplně to samý. Snažila jsem se to několikrát různými způsoby ukecat a nic ☹.

piskle89
3. kvě 2021

Měla jsem spinální anestezii. A jestli bude nějaké příště, chci ji znovu (CS musím mít). Injekci si vůbec nepamatuju (pravda, že byl šrumec), takže asi nebolela. Samotný císař byl v pohodě. Jen bylo hodně divné, že jsem necítila nic od prsou dolů, tudíž ani dýchání. Bála jsem se, zda dýchám 😂 Takže mi lital tlak i tep. Ale ten pocit, kdy jsem slyšela, že malý žije, pláče, to bylo úžasný. Položili ho na chvíli ke mně a potom ho odnesli na bonding manželovi.
Po spinalu jsem musela ještě asi 10-12h jen ležet na rovné posteli. Hodně mě zavodňovali, aby nebolela hlava. Malého mi donesli hned potom, co mě odvezli na pooperační pokoj. Takže jsme i přiložili velmi brzy k prsu. A dál vozili mi ho na kojení (na pokusy.. chvíli nám to trvalo, ale byl předčasně o měsíc). Když tam byl manžel, měli jsme ho u sebe celou dobu.
Druhý den ráno už sprcha. A přesun na pokoj.
Místo vpichu nebolelo, neměla jsem problém s citlivostí. Hlava nebolela. Žádné komplikace. A druhý den jsem se pohybovala.
Ale! Já nikdy nemám žádné komplikace ani po celkové narkóze a chodím hned další den. Každý to má jinak a každý reaguje jinak.

piskle89
3. kvě 2021

@katule1990 tak to je velmi nemilá zkušenost z Náchoda. Já přidala taky zkušenost z Náchoda, tentokrát dobrou 😊 Prostě opravdu.. záleží vždy na mamince, miminku a určitě i doktorech. Já teda měla fakt vše bez problémů. Ano, manžel samozřejmě na sál nemohl. Ale malého měl hned po porodu na bonding. Já byla takhle "spokojená".

simkrk
3. kvě 2021

@nikolaa123 mela jsem spinal a nemela bych 🙂 malou jsem videla hnedka, coz bylo skvely. 😊 Nic jsem nevidela, necitila...😊 Mela jsem trochu zimnici, zvraceni, atd.. Ale bylo to fajn.. 😁😊🙏

katule1990
3. kvě 2021

@piskle89 Můj zážitek je hlavně hroznej s ohledem na ty komplikace. Ale to, že muž nemohl na sál a to, že na mě miminko na chvíli nepoložili a hned ho odvezli, mě taky mrzí. A to nevození na kojení mi teda vadí hodně pořád, prý tam měli hodně porodů a nestíhali 😕. Nicméně jsem jim stejně vděčná, protože přišli na to, že něco není úplně v pořádku a sekci udělali už 37+1tt a ukázalo se, že to bylo horší, než čekali. Nebýt toho, bůhví, co by se stalo, radší nemyslet.

nikolaa123
autor
3. kvě 2021

@katule1990 půjdu stejně jako ty 37+1 🍀

katule1990
3. kvě 2021

@nikolaa123 Tak moc držím palce 🍀. Proč tak brzy? Nicméně v tuhle dobu už je mimčo považovaný za donošený. Můj syn měl jen 2,1 kg, ale nemusel být ani v inkubátoru. V tuhle dobu už mají mimča všechno vyvinutý. Ať jde vše hladce 🍀.

nikolaa123
autor
3. kvě 2021

@katule1990 Můj malej má taky tak.. 😔 Ale teď sem klidnější když vím že tvůj maličký byl v pořádku 🙏🏻Proto jde i dřív nic méně mám vadu dělohy (dvourohou)

piskle89
3. kvě 2021

@katule1990 Hlavně že jste oba v pořádku!! To je nejdůležitější. Já rodila 36+0. Syn si prokopl bazén, naštěstí jsem byla už v nemocnici. Stavěli kontrakce. Takže se šlo hned na sál. Věděla jsem, že musím na CS kvůli komplikacím u mě i u syna. Ale měl už 2,8kg a vše ok. Takže taky bez inkubátoru atd.
Mně teda malého vozili opravdu co 3h. Jediné, co mě mrzelo bylo, že manžel byl celý den v práci. A maminka ke mně nemohla. Sloužící sestra to nedovolila. Kdyby ji ke mně pustila, tak jsem mohla mít syna u sebe pořád.
Ale co no. Já tohle vše beru tak, že hlavně že jsme v pořádku. A už tři roky si to mazlení vynahrazujeme ♥️

katule1990
3. kvě 2021

@piskle89 U nás to bylo komplikovaný i tou koronou. Rodila jsem loni v listopadu, takže manžela pak chvilku po porodu vyhnali a celých 8 dní (+ 4 před porodem) za náma nikdo nesměl. Nedá se nic dělat, hlavně, že jsme zdraví. Jen občas přemýšlím, jestli to, že syn chce být celou noc na prsu a jak ho nemá, tak se budí, nesouvisí právě s tou separací. Nejhorši na tom bylo, že mi slíbili, že ho přivezou v 5 ráno a já jsem vyřízemá celou moc nezamhouřila oka, jestli už nejedou, a oni přijeli až v 10 dopoledne, kdy už jsem byla s nervama v kýblu a ještě dostala vynadáno, že tam nejsem jediná, když jsem se zeptala, proč nejedou a nevěděla ani, jestli je syn v pořádku 🙄.

katule1990
3. kvě 2021

@nikolaa123 Syn byl úplně v pořádku. Ostatní na pokoji řešily, že jim mimča brečej, že mají nějaký vyšetření špatný a museli na další, že mají žloutenku atd. a syn měl úplně všechno v pořádku, jen mu byla při přebalování zima, tak brečel. No, teď už tak hodnej jako v porodnici není 😅. Problémy jsem si vybrala já. Držím moc palce, to bude v pořádku 🍀. Aspoň víš, kdy to přijde, nebudeš se nervovat další 3 týdny a už brzo budeš mít miminko u sebe 😍. 37+1 uz je dobrý, miminko má vyvinuté vše, co potřebuje 🤗.

nikolaa123
autor
4. kvě 2021

@katule1990 To musí být strašny nevědět nic... Občas ty sestry sou fakt na 👊🏻....

@piskle89 tohle mě taky bude strašně mrzet tam být sama... Ale musím vydržet pak už budeme spolu všichni celý život ❤️

@katule1990 přesně 🙏🏻 vůbec je super že sme vydrželi tak dlouho od začátku straší že to nedám a teď jen koukají že sem porad celá 🙏🏻💙
Po těch všech operací sem se taky divila ale se drží jak klíště na to že v papírech máme psáno že děti nemohu mít že to nepůjde a šup je tam láska naše 🙏🏻🙏🏻🙏🏻💙

katule1990
4. kvě 2021

@nikolaa123 To je super, že se povedlo a jde to takhle dobře 🙂. My jsme na syna čekali 3 roky. Když se ti bude chtít, dej pak vědět, jak jste na tom, budu moc držet palce 🍀.

piskle89
4. kvě 2021

@katule1990 to mi je opravdu líto, že máš takovou zkušenost. A nedivím se, že jsi špatně nesla to odloučení. Protože to já bych nesla hrozně. Já byla celkem deset dní a po cca pěti dnech už jsem brečela. Každý den se ptala, zda už můžeme domů. Jenže jsme museli čekat do 37+0, potom žloutnka. A to jsem měla nadstandardní pokoj a mamku a manžela jsem tam měla denně. Takže obdiv.

katule1990
4. kvě 2021

@piskle89 Já jsem o nadstandand prosila 4 dny před porodem a 8 dní po. Nedali mi ho, vždycky mi řekli, ať se zeptám ráno, že se uvidí atd. Takže jsem byla na pokoji s miminama, co prořvaly celou noc. Všechno jsem dávala. Rozbrečela jsem se jen jednou, když mi řekli, že mám tu postpunkční cefaleu, že mi uniká mozkomíšní mok, to mě po všech těch komplikacích, co jsem snesla, fakt položilo. Načež mi sestra několikrát velmi nepříjemně řekla, že jsem to podepsala v rizicích spinálu, tak o co mi jako jde. Přitom jsem neřekla ani popel, jen jsem byla na dně. Jako přístup některých tam, hrůza. Jo a taky jsem se pořád ptala, kdy budu moct jít domů, pořád to odkládali, že malý nemá ještě porodní váhu. No a do toho mi tam chodily sestry říkat, co tam jako ještě dělám, že už snad můžu domů, tak proč tam jsem. Několikrát jsem jim opakovala, že bych opravdu moc ráda, ale že mám vedle sebe dvoukilový miminko a nechtějí mě pustit...

nikolaa123
autor
4. kvě 2021

@katule1990 a za jak dlouho tě pustili?

katule1990
4. kvě 2021

@nikolaa123 Po 8 dnech, kdyz se syn dostal na porodní váhu. Trochu jsem tomu pomohla nakojením, protože mi to takhle den předtím o 20 g uteklo, protože jsem řekla, že jsem před vážením 40 g nakojila 🙄. Pak už jsem jim to neříkala a vyšlo to 🤭. Záleží, jak to která porodnice má, někde chtějí např. váhu aspoň 2,3 kg, ale to bychom se načekali. Taky bylo důležitý, že pediatrička byla ochotná si ho s 2,1 kg převzít.

piskle89
5. kvě 2021

@katule1990 tak to je opravdu smutný. Ach jo. Vždycky mi to přijde líto. Já nedám na Náchod dopustit. A je mi vždycky líto, když slyším takové nepříjemné zkušenosti. Vůbec se ti nedivím. Tohle je fakt na prd.

katule1990
5. kvě 2021

@piskle89 Ono těch špatných zkušeností tam bylo víc, ale třeba když jsem byla hospitalizovaná před porodem, tak tam byly sestry super, moc hodný. A ty na novorozeneckým většinou taky. Nejvíc nepříjemný byly na šestinedělí + jedna doktorka měla fakt strašný chování. Všichni ostatní doktoři ale byli taky skvělí. Je to holt o lidech, na koho člověk narazí.

piskle89
5. kvě 2021

@katule1990 mohla bys mi, prosím, napsat jméno paní doktorky do zprávy? Za mě tam byli vždy jen doktoři. Nebo já měla vždy jen doktora. Ale vím, že teď tam je pár doktorek.

katule1990
5. kvě 2021

@piskle89 Napisu, hned jak budu u pocitace 🙂. Ja jsem tam zazila za tu dobu snad vsechny 😀 je tam doktorek vic. A vsichni fakt moc hodni, az jsem koukala, krome te jedne.

teryem
5. kvě 2021

@nikolaa123 tak mám celkem čerstvou zkušenost. Stejně jako ty jsem týdny a týdny procitala diskuse o tom, co je lepší. 🙂 mám za sebou obě varianty. Poprvé nečekaný akutní v celkové, teď plánovaný a nakonec jsem zvolila spinal. Bála jsem se jak čert, měla jsem stejné obavy jak ty. U prvního to tedy díky akutu bylo bez příprav, takže pouze řeknu co bylo po. Probudila jsem se už cestou ze sálu, samozřejmě úplně blbá po narkóze, pomalu se probouzis do bolesti. Než se dá hlava do pořádku trvá dýl, nemůžou ti dát mimi pochovat. Vstávala jsem podstatně dřív než po spinalu. Bolí to u obou stejně, akorát po celkový mi píchli ještě oxitocin na docisteni, což bylo peklo, ale to bylo asi výjimečny, že by to dělali pořád jsem se nikde nedocetla. U spinalu byla příprava protivná, to te ale při plánovaném čeká tak jak tak. Píchnutí jsem se taky strašně bála, ale pohoda a to mi to pichali asi na pětkrát, lilo se mi to jen do jedny nohy. No během pár minut jsem necítila od prsou dolů, divnej pocit, ale když se uklidnis a budeš si hezky prodychavat, je to v pohodě. Při tom se mi dělalo trochu zle, myslela jsem že budu zvracet, ale za hlavou mi celou dobu seděla hodná anesteziolozka a když jsem ji to řekla něco mi píchli a bylo líp.. Necitila jsem nic, jenom to semnou trochu zalomcovalo a bylo to divný když že mě malou vytahovali, ale samozřejmě necitis nic jen takovej tlak. Nedokazala jsem si ani představit jaký to je, slyšet miminko poprvé zakřičet, vůbec jsem se neovladla a začala bulet🙂 nádhera.. Ten strach za to stál. Bylo to úžasný. Celou dobu se mě ptali jak mi je, když mi připadalo ze se mi hůř dýchá, hned nade mě dali trubičku s kyslíkem a krásně jsem si to rozdychala. Ani nevím jak to mohli tak rychle zvládnout, od píchnutí to muselo trvat pár minutek než byla venku.. Hned mi jí přinesli opusinkovat a ovonet... Nechápu to, byla tak cistonka a vonava.. Pak jsem tam ležela, skoro usínala, bylo tam snad deset lidí a pořád si povídali, o filmech o hudbě, jako bych tam nebyla:D jako by seděli nekde v kanclu a nudili se.. Občas padlo, tady to pritahnete víc pane doktore, pozor máte tu střevo paní doktorko:D ale dobře to dopadlo, tj hlavní. Když mě dovezli ze sálu, za chvíli mi dovezli malou, měla jsem ji celou dobu u sebe, prisatou, spinkala, já jí pusinkovala. Musí se tedy ležet, nezvedat hlavu, to jsem si dávala hodně pozor, prý pak bolí hlava. To bylo u me v pohodě. Pro mě bylo nejhorší ležet tak dlouho nehnutě a necitit nohy. Jsem trochu klaustrofobik.. Musí se ležet asi 24 hodin, nás se sousedkou nechali asi 30 , neměli pokoje, to jsem byla vytocena. No a první zvedání, to je chutovka u obou variant, takže to je jedno🙂 jo a rodila jsem ve čtvrtek, šla jsem domů v neděli. Podepsala jsem revers, už jsem je nemohla ani vidět. V nemocnici jsem behem tehu ležela tolikrát, že když mi řekli, že malá je naprosto v pořádku, řekla jsem ať mi vypisou papíry a do hodinky jsme jeli domů. Byla jsem ze spinalu hodně vyděšená, ale bylo to v pohodě a opravdu, jak říkali ostatní, za to první zabuceni toho miminka to stojí. Nádhernej zážitek. Ať ti to dobře dopadne a to ať se rozhodnes jakkoli. Pardon za sloh, řekla jsem stručně🙂)

nazka
5. kvě 2021

@nikolaa123 tak jak jsi dopadla? ☺️

nikolaa123
autor
6. kvě 2021

@teryem ahoj moc děkuju za tvoji zkušenost! 🙏🏻 Sem ráda že jste v pořádku... Pravděpodobně si Spinal taky nechám dát i když se ho strašně bojím... Doufám že brzo zvládnu se o malého starat..

@nazka ahoj ještě nějak 😏 ležím tedy v nemocnici od pondělí malej ne přibral takže dvakrát denně poslech.. A dneska mě čeká další ultrazvuk malej má 2450kg a rádi by aby ještě nabral.. Pokud všechno půjde tak jak jde a malej ještě něco nabere tak půjdeme pravděpodobně v úterý, 🥺

nikolaa123
autor
6. kvě 2021

@teryem za jak dlouho si prosím začala cítit nohy?

nazka
6. kvě 2021

@nikolaa123 ty si vás tam nechávají teda..ale je to potřeba. Tak se drž, je to náročný období. Kolik jsi tt? Ani jedno moje dítě nemělo 3kg,tak o mini dětech něco vím 🤭

nazka
6. kvě 2021

@nikolaa123 jinak já prvně nohy začala cítí pozdě, asi po 4 hodinách a podruhé asi 1,5hod po. Bylo to lepší ☺️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru