Císařský řez na vlastní žádost. Jde to?

mazlicka
2. čer 2009

Ahoj holky 🙂 sice jeste zadny mimco necekam, ale uz ted mam hroznej strach z prirozenyho porodu..nebojim se toho, ze budu mit silny kontrakce nekolik hodin..jediny ceho se neuveritelne bojim, je to ze budu nastrihnuta a cela zasita...to jak sem tady cetla, jak vetsinu z vas sily bez umrtveni, tak to si nedokazu absolutne predstavit!!! potom se hodne dlouho neposadit, mit problemy se sexem, protoze boli hraz atd...ja vim, ze se to da vydrzet, kdyz vidite to krasny maly miminko, ale proste ja to mam v sobe totalne zablokovany... ☹
Proto chci mit cisarsky rez. Vim, ze hojeni potom taky neni snadne, ale radsi teda aby me bolelo bricho nez tam dole...
Asi me ted hodne maminek co si to ted cte nechape a krouti hlavou, ale ja sem tak silene citliva a mam strasne nizky prah bolesti, ze nejaky siti po porodu a nasledna bolest potom je pro me aboslutne nepredstavitelna ☹ ☹ ☹

laisobel
27. zář 2016

Haha ja si ani nevšimla jak je ta diskuze stara 😀

nikolacirokova
5. únor 2017

Maminky prosím o váš názor od pátku sem v nemocnici na vyvolání porodu porodní cesty nejsou připraveny otevřená sem na jeden prst od pátku mi dávají tablety který na mě vůbec nepůsobí akorát mám bolesti já měřím 151cm vím není to moc 😀 miminko by mělo vážit 3,20 kg sice říkali že podle pánve bych mohla rodit normálně ale když mi nic nezabírá neoteviram se tak myslíte že můžu trvat na císařském řezu?

markulinkarohata
17. pro 2017

@mazlicka já bych ty řeči vůbec neposlouchala o tom jak to měly a jak to bolelo.To je k ničemu.Každá jsme jiná. Hodně taky záleží na tom jak k tomu přistupuje s v mysli.Já se ted připravují hlavně po psychické stránce,správným dýcháním a cvičením.Taky se bojím.,ale říkám si ze je to nevyhnutelně a snažím se to přijmout. Pokud mas takový strach ,svěr se nějakému psychologovi a ten pak může dat doporučení ohledně tvého panickeho strachu a doporucit CR .Takto mi to přijde jako jediné reálné řešení pokud to chceš,ale osobně si myslím, že je lepší nad tím ještě za přemýšlet než tak účinis.....

normalnimatka
17. pro 2017

@nikolacirokova pokud je dítě v pořádku, nevidim důvod, proč bys měla na císaře. prostě jen není připravený tvoje tělo nebo mimčo. že nefungujou "zlepšováky" od doktorů, nad tím se akorát pousmívám. asi dává těm lidem jasně najevo, že má svůj scénář. jsem přesvědčená, že císař skýtá mnohem víc rizik a zel, než normální porod. samozřejmě, stát se to může a nemusí, u obou variant, nicméně i kdyby pro ženu to bylo ok, i to dítě si potřebuje tím porodem projít. kvůli imunitě, kvůli vazbě na matku, kvůli kojení....... dala bych tomu čas a nenechala bychse k tomu ani přinutit od doktorů, jakože už to trvá moc dlouho a teda asi neporodíš nikdy. kecy c kleci.

zuzka3112
9. led 2018

@1tetaberta měla jsem rozepsanou zprávu a zdechl mi telefon... Tak snad to znovu vyplodim. Každopádně čekáme druhé a bez císaře se neobejdu. Kdo opravdu nezažil otřesný přirozený porod ohrožující oba životy, nepochopí. Navíc když narazíte na zkušené doktory, porodniky, kteří přeci ví, co dělají... A jaké je pak překvapení, když se dítě sune směrem ke konečníku a ne tím správným východem? Až když začala otekat hlavička, začal cvrkot a hádali se mezi sebou, fakt super.. Já už byla totálně mimo, klasika, bolesti, křížové bolesti, zvracení, prostě užila jsem si dosyta jeden porod a pak nás zachránil pan doktor Maule (KNTB), okamžitá příprava na císař se slovy jezis vždyť tahle rodička nemá šanci už porodit, už dávno měla být na sále...
No prostě zážitek děsný, nikdy nebudu vzpomínat dobře, plná narkoza byla vysvobození. Po podobných zkušenostech vás holky chápu. A dokonce mám pochopení pro prvorodicky totálně vyplasene... Každá zkrátka nemá naturu, i když chce děti..

shine2015
9. led 2018

@zuzka3112 souhlasím a podle mě v dnešní době by to mělo být všude - za příplatek .... a ať si holky tady vykládají co chtějí - poledne chtějí rodit přirozene směle do toho - ale pokud má někdo tak velke obavy nebo se na porod necítí já bych holky nenutila. Pokud jim to psychicky pomůže ať sk klidně připlatí a mají císař - žena která je vyrizena psychicky a blokne se nebo vyvadi tak co.... k čemu to je dobrý???
Já jsem za sekce ať si každý říká co chce. Ať si každá rodí jak chce - a nepreferuji přirozený porod za každou cenu ....
a podle mě i ženy které mají císaře nedobrovolně - se nemusí hroutit - díky Bohu zdravá ona a zdravé dítě, co by za to některé matky daly!!! Tak když to není podle představ nejdůležitější je ze je miminko zdravé a maminka taky....

urtica
10. led 2018

Ahoj, tak já silné několikahodinové kontrakce zažila, porod trval celkem 30 hodin a můžu potvrdit, že šití po nástřihu, ač ne zcela umrtveném, je proti bolestem při porodu rekreace v tříhvězdičkovém hotelu...

saoirse
10. led 2018

@shine2015 Naprosto souhlasím. Čeká mě třetí porod a po druhé otřesné zkušenosti (překotný porod, extrémní bolestivost, značná ztráta krve - i pres transfuze jsem pak jeste měsíc omdlevala, péče o dítě fakt hodně ztížená), bych se teda císaři vůbec nebránila. Ač jej tedy iniciovat nebudu, tak bych ráda udělala cokoliv pro to, aby se předchozí zkušenost neopakovala.

zuzka3112
10. led 2018

@shine2015 jojo, chápu, že přirozený porod je krásná věc pro některé ženy, které porodily jak mrknutim oka. Každopádně při dnešních metodách a moderním vybavení atd opravdu nechápu, proč některé porodnice nechají konkrétně prvorodicky rodit 20 a více hodin, když to pak nikam nevede... Akorát k pruseru a když se nedej bože dějí komplikace, nikdo za to nechce odpovídat a pak vám do zprávy napíšou takové nesmysly... Já se nestačila divit, podle doktorky jsem například já byla neschopná porodit, protože jsem neměla dostatečné kontrakce, přitom na sále tvrdili úplně něco jiného...a především jsem si tím prošla. Ale to je už teď jedno. Naštěstí jsme to ve zdraví přežili.

normalnimatka
10. led 2018

problém je v tom, že "přirozený porod" tak jak se dneska dělá v porodnicích vůbec přirozenej není a téměř veškerý zásahy sou akorát ke škodě a vedou k dalším průserům a pak z toho je právě to "slabý kontrakce, neschopnost poodit..." většinou kikotiny.

shine2015
10. led 2018

@saoirse
@zuzka3112 holky já mam sekce 3.. a jsem za ne šťastná!!! U první jsem se modlila a díky Bohu mě vyslyšel a ze zdravotních důvodu mi ji udělali - pak rychle ještě jedno miminko rok po prvním a za tři roky další - tam jsem malém porodila normálně - kontrakce jsem měla poprvé v životě a to po 1-5minutach a modlila jsem se ať to stihnu na operační sal....

Já jsem za sekce rada a ano poznamenalo to můj vztah k dětem - k lepšímu 😄 miluju je strašne moc nejvíc na světě a já nemám trauma z porodu.... kojila jsem všechny 10 a víc měsíců...

Takže tak. Lékařům děkuji a i když doma by mi bylo lip hned po porodu zejména z důvodu pohodlnost, tak jsem vděčná ze se postarali o mě i o deti ...

emilkamilka
13. zář 2018

jak dlouho jste se po sekci dávala dohromady? Máte na to nějaký trik?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru