Císařský řez - pár otázek

irena1111
4. led 2015

Holky, které jste rodily císařem, mám na vás pár otázek.
1. Kolik dní jste měly zabandážované nohy?
2. Kolik dávek Clexane vám po císaři dávali?
3. Kolik dní po císaři jste šli domů?
4. Jak jste zvládly pohyb po císaři? Myslím chod domácnosti, nákupy, procházky s kočárkem a co vám případně dělalo problémy?
5. Jak jste se po návratu z nemocnice stravování? Nějaké diety nebo jste jedlý jako před těhu?
Předem děkuji za odpovědi. Jsem 4 dny po CŘ a mám pořád strach z embolie a komplikaci tak třeba mě zkušenosti ostatních uklidní.

jamia
22. led 2015

@irena1111
1. Jenom
2. Vůbec žádnou medikaci jsem po císaři neměla, jen jeden prášek na spaní 🙂
3. Čtvrtý, o den dříve, než bylo v dané nemocnici obvyklé.
4. Pomaličku člověk zvládne vše. Je dobré hodně chodit, ale jen jak člověk může. Procházky v 6nedělí max na 20 minut, nákup zvládnul manžel a úklid jsem pomalinku taky zvládala, kromě zvedání těžkých věcí, takže třeba luxování a vytírání.
5. Měla jsem hlad jako Alík, samozřejmě jsem se kvůli kojení necpala zelím a cibulí, ale jinak jsem jedla normálně.

Hlavně odpočívej 🙂 Už je ti lépe?

irena1111
autor
22. led 2015

@jamia jj co se týká jizvy po císaří tak jsem v pohodě, zvládám nákupy i běžné činnosti doma. Jen se teď trochu peru s náladami ale to je součást šestinedělí a věřím že to odezní. Navíc jsme se prali celá rodina s bacilem a chytl to i malinkej ale už se to lepší tak snad už bude jen a jen líp.

magdaklikova
22. led 2015

Já mám za sebou už dva a v létě mě čeká zřejmě třetí :-/
Bandáže z nohou mi sundávali druhý den.
Po císaři jsem dostala pár čípků proti bolesti a u druhého byly ty bolesti větší, takže i jednu injekci s nějakým opiátem.
U obou jsem šla domů pátý den (počítáno od druhého dne po narození)
Ze začátku pomáhal přítel, těžké tašky s nákupem jsem určitě nenosila, ale procházky bez problému a malý úklid jsem také zvládala. Po druhém císaři už jsem musela hned jak jsem přišla domů běhat kolem dvouletého syna a zvládla jsem to v pohodě.
A žádnou speciální dietu jsem nedržela, vše podle chuti s ohledem ke kojení 🙂
Nebojte, všechno bude v pořádku 🙂

jamia
22. led 2015

@irena1111 Tak super 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru