Císařský řez - pár otázek

irena1111
4. led 2015

Holky, které jste rodily císařem, mám na vás pár otázek.
1. Kolik dní jste měly zabandážované nohy?
2. Kolik dávek Clexane vám po císaři dávali?
3. Kolik dní po císaři jste šli domů?
4. Jak jste zvládly pohyb po císaři? Myslím chod domácnosti, nákupy, procházky s kočárkem a co vám případně dělalo problémy?
5. Jak jste se po návratu z nemocnice stravování? Nějaké diety nebo jste jedlý jako před těhu?
Předem děkuji za odpovědi. Jsem 4 dny po CŘ a mám pořád strach z embolie a komplikaci tak třeba mě zkušenosti ostatních uklidní.

victress
4. led 2015

1. 2 dny
2. to netuším, protože do mě píchali tolik věcí s různýma názvama, že člověk ztratí přehled...
3. 8. den
4. je to individuální, podle toho, jak tě bude bolet jizva, muselo se to zvládnout, prostě nebyl nikdo jiný, kdo by to udělal, problémy mi dělalo ze začátku sehnout se pro něco na zem, zavázat si boty, prostě tlak na tu jizvu zevnitř bolel jako čert....
5. stravování normální, nikdo mě o žádné dietě v nemocnici neříkal...

thesun
4. led 2015

@irena1111 ahoj, k tvým otázkám, sice jsem neměla plánovaného, ale:
1) měla jsem bandáže na JIP - u mne to byly 3 dny
2) ATB nevím - nepamatuju si :(
3) hodně moc, byly komplikace takže pokud si to dobře pamatuju tak jsem byla skoro 3 týdny po porodu
4) pohyb, po 3 dnech co mne dali na pokoj z JIP děsný, bála jsem se, že se rozpářu, je to prostě obrovská jizva a hodně šití, nicméně, když ti dají mimi na pokoj tak prostě musíš jen to bolí jak prase ☹ lepší to bylo tak za cca 3 týdny...
5) stravování normální, v nemocnici dieta asi 3 dny... potom už normální jídla s ohledem na kojení

pokud nemusíš ze zdravotních důvodů na císaře, vydej se přirozenou cestou, tohle je prostě poměrně velká operace ☹ modlím se, ať pokud se povede druhé tak ať to je normálně a ne zas císař ☹

eviknufik
4. led 2015

Ahoj, já prodělala neplánovaného císaře z důvodu hypoxie plodu, takže:
1. Nohy mi bandážovali až druhý den po císaři na pooperačním pokoji jen na oko, než za námi došla sestra z rehabilitačního a zkoušela s námi vstávat.
2. Netuším, Clexane jsem myslím nedostávala, ale něco mi píchali po 24 hodinách 3x.
3) šla jsem 4. den domů. Rodila jsme v pátek a a v úterý mne pouštěli domů.
4. nejhorší bylo pro mne vstávání a otáčení na posteli. Jinak se to celkem dalo. Hold clovek musel
5. myslím, že dietu jsem mela první dva dny v nemocnici, pak normální strava. Ujíždím hodne na sladkém🙂 Dieta žádná🙂

jija
4. led 2015

@irena1111
1. ani pri cisari nemocnice kde jsem rodila to nedela
2. Nevim co to je, mela jsem akorat jednu kapacku proti bolesti kdyz odeznel spinal jinak nic
3.5 den mohla jsem jit uz 4 den, ale maly nepribyval
4. fungovala jsem normalne skoro hned, druhou noc po cisari jsem musela s malym pulku noci chodit aby nerval, manzel byl sice jeste tyden po navratu domu doma, ale nemela jsem problem, akorat prvni prochazku jsem hned v den navratu z porodnice nedala, prochazka asi 7 den pak pohoda
5. nekojila jsem takze jsem jedla normalne bez omezeni

lamarika
4. led 2015

@irena1111
1) jen pár hodin
2) to netuším
3) 5. den
4) maraton jsem běhat nemohla, zvedání těžkých věcí bylo bolestivé, byla jsem unavenější. S kočárkem procházky normálně 😉 Fungovala jsem více méně normálně, občas se zatnutými zuby 🙂
5) jídlo úplně normální 😉 I v nemocnici nám dali třeba špenát a zelí, takže jsem taky najela na normální jídelníček. Spíš jsem se omezovala kvůli kojení aby děti neměli tak prdíky

zuzajda20
4. led 2015

@irena1111
1. pár hodin před porodem a potom ještě chvíli po něm
2. vůbec netuším
3. 6 den
4. vcelku v pohodě, ale mám vysoký práh bolesti, tak jsem to rozchodila a šlo to
5. strava normální 🙂

mamkamarketa
4. led 2015

1.jen na jipu, cca 12h po cisari mi je sundali
2.az do konce 6ti nedeli (ale jen preventivne, mam za sebou plicni embolii)
3.sla jsem 3ti den po cisari
4.uplne v pohode. Ve sprovnani se spontalnim porodem, pohoda 😎 od porodnice jsem byla sama s detma, nemame vytah, zvladala jsem v klidu.
5.vubec

ninanela
4. led 2015

@irena1111
1-bandáž asi 2dny
2-každý den do propuštění
3-5den
4-první den asi nejvíc bolela rána,ale sestřičky nabízely injekci proti bolesti,dala jsem si pichnut jednu,myslím asi kolem oběda(sekce byla v 5hod.,ale mněla jsem epidurál,takže i ten působil hned po operaci proti bolesti),další injekci proti bolesti jsem odmítla,dalo se to vydržet.Hned večer jsem šla do sprchy a další dny už se to zlepšovalo,doma v pohodě,žádná bolest.
5-žádné dietní omezení

proč se bojíš embolie?

brouzdalka
4. led 2015

1. Vůbec
2. Nevím přesně, ale myslím, že mi dávali injekci jednou nebo dvakrát denně po celou dobu, co jsem tam byla, takže 5x1-2, ale dostávala jsem Fraxiparine
3. 6. den
4. Problém mi dělaly bolesti při delším klidu, tzn. v noci, vstávání po ránu, vstávání z křesla po kojení s dítětem v náručí
5. Jedla jsem úplně normálně

irena1111
autor
4. led 2015

@ninanela já mám panickou poruchu a sklon k sebepozorování takže jsem takovej nervák co na sobě hned pozoruje všechny komplikace co mohou nastat.

martinahost
4. led 2015

Ahoj:1. nemela jsem zabandážované nohy, any jsem nevedela že se to delá až po cisarskem rezu když jsem videla maminky že mají neco na nohách, tak jsem se na to ptala že co to je a jak je možné že jsem to nemela, tak se ptali ješte oni me, že jak je to možné, že mi to nedali... 2 asi 5- 6 dávek stále mi to pichli večer. 3. na 6 den. 4. Prvé tri dni katastrofa, doma jsem už fungovala tak nejak normálne, ale byla u nás sestra, tak jsem nemusela nic dělat, hodne mi pomohla kolem domácnosti a tak. 5. stravovala jsem se normálne jak pred tehu a počas tehu.

kriistin
4. led 2015

1.poprvy dlouho.měla jsem trombozu po cisaři. a po druhym cisaři jen v porodnici.
2. dlouho ale měla jsem trombozu.po druhem cisaři ne ale pichala jsem injekce od 20tydne
3. 6ty den ale v uh. hradišti pouši 7den.
4. druhy cisař byl horši takže i pohyb.
5. dietu ne.

ja mela hlubokou žilni trombozu a emboliii jsem nemela.ale mohla byt kdyby se ta sraženina utrhla.měl jsem na dvou mistech.

anetka1701
4. led 2015

Ahoj. Mám za sebou dva císaře, plánovanej i akutní

1, vůbec ani u jednoho
2, píchali mi flexiparin celou dobu pobytu
3, 5.den po porodu (den porodu se nepočítá)
4, u prvního jsem při odchodu domů byla úplně v pohodě, nic mně neomezovalo, bylo to super, u druhého jsem měla větší bolesti, ale do dvou týdnů jsem byla "jako nová". U obou císařů jsem po šestinedělí začla zpátky jezdit na koni
5, dieta ne, jedla jsem normálně - s ohledem na kojení 🙂

Embolie jsem se ani nebála, jediný co, tak se hůř otáčelo a vstávalo z postele, jinak obecně jsem byla úplně v pohodě (fyzicky, psychika po operaci horší, ale to je na jinou diskusi)

sarusinek
4. led 2015

1) u prvního syna 1,5 dne, u druhého asi 12 hodin, pak už jsem měla malého u sebe, s pomocí manžela...
2/ netuším
3) U prvního 7. den, u druhého 4. den (byla jsem rychle fit a malý taky)
4) u prvního to trvalo, jizva bolela dlouho, takže normálně se postarat o prcka sama jsem byla schopná až tak po 14 dnech. U druhého jsem po 15 hodinách v pohodě vstala z postele (i po plné narkóze) a 4. den při odchodu z nemocnice jsem byla v pohodě, jen mírná bolest...
5) jídlo normální

kattherinne
4. led 2015

Ahoj, mám za sebou 1x plánovaného císaře v Praze u Apolináře.

1. Nohy jsem měla zabandážované jen do druhého dne na JIPu, pak jsem už vstávala a šla na normální pokoj...🙂
2. Clexane mi píchali do třetího dne.
3. Císař proběhl 15. a domů jsme šli 20.
4. Musela jsem téměř vše zvládat od začátku, manžel s námi byl doma jen tři dny, pak musel do práce...Dalo se to, celkově jsem se dostala do kondice po šestinedělí, ze začátku byly procházky třeba do kopce namáhavější, ale pak už to šlo...🙂
5. Jedla jsem téměř vše, kromě nadýmavých jídel, čerstvé zeleniny, a to hlavně kvůli malé, aby netrpěla po kojení...🙂

merilinka
4. led 2015

1) 2 dny
2)u prvního neplánovaného hodně narychlo netuším,píchali a dávali do kapaček mnoho,ještě cca 5 dní po injekce do břicha,u druhého příprava den předem,kapačky na ředění krve,antibiotika a následne asi 4 další kapačky a injekce do břicha.
3) 8 a u druhého 6 dní
4)první šílená bolest,která mě velmi překvapila,byla jsem na normálním pokoji a už po 4 hodinách mě sestra hnala do sprchy,zimnice....rodila jsem v menší nemocnici,ne zas tak vybavené,u druhého větší lepší nemocnice,1 den na Jip,dávají automaticky,absolutně bez bolestí a byla jsem schopná suprově vstát a fungovat,doma u obou do 14 dnů vše dobré.
5)Jedla jsem naprosto normálně vše a beu problémů

Čeká más třetí poslední císař,obavy jsou,ale věřím,že to zvládneme a Vám přeji ,ať jste brzy úplně fit 😵

carolyncassady
4. led 2015

@irena1111 1. zabandážované nohy - 24 hodin
2. Clexane - netuším
3. Kolik dní po císaři jste šli domů - 3 dny po jsem byla propuštěna
4. pohyb po císaři - bezproblémově, asi do týdne mě skoro nebolelo ani vstávat
5. stravování -stejné jako před těhu

palkovaadela
4. led 2015

1. 3 dny
2. Já neměla Clexane ale Fraxiparin a já si teda musela píchat 1x denně celé 6ti nedělí - máme v rodině trombofilii dědičnou všichni
3. Po 7 dnech měla jsem horečky a dávali mě antibiotika žilně, při pokusu porodit normální cestou jsem se prostě zvládla nachladit...
4. Den po sekci jsem už stála na nohách a chodila po nemocnici, vše bylo ok i sestřičky a doktoři koukali že to ještě neviděli 😀
5. Co se týká stravování tak úplně normálně žádná dieta jen jsem omezila kořeněné a pikantní jídla a pečivo kvůli mlíčku...

whitelilith
4. led 2015

1. 24hodin
2. Netuším - léky jsem nestihala sledovat
3. 3.den. V neděli sekce, ve středu doma. Chtěla jsem jít dřív.
4. Fungovala jsem od druhého dne samostatne a doma akorát koupání převzal chlap. Bolestive bylo skoro všechno hlavně první týden. Sto procentní sem byla tak po 2 měsících.
5. 3 dny dieta v porodnici, pak doma jen kvůli kojení omezení některých potravin.

janapavlik
4. led 2015

1. 24 hodin
2. Nevím, co je to Clexane, ale píchali mi injekce do nohy kvůli příp. embolii, ale jak často si už nepomatuji.
3. 7. den, ale jen proto, že malá nepřibírala
4. Zprvu jsem jen ležela jak placek, ale druhý den už jsem se jakž takž pohybovala. Po propuštění už to bylo lepší, normálně jsem uklízela, vařila apod..... Po prvním akutním císaři jsem byla více vyřízená, ale podruhé už šlo vše lépe. Teď jsem chodila na procházky už po 14-ti dnech, jen při prudším pohybu mě zabolela a táhla jizva.
5. 2 dny tekutá strava v podocnici, pak jsem se stravovala normálně (jen jsem omezila nadýmavé potraviny kvůli kojení)

tarra27
4. led 2015

1. Kolik dní jste měly zabandážované nohy?
nevím,přesně si nepamatuji, ale asi 2 ?? když se začneš pohybovat, chodit, tak nemusíš mít bandáže.....

2. Kolik dávek Clexane vám po císaři dávali?
dva max

3. Kolik dní po císaři jste šli domů?
7.den

4. Jak jste zvládly pohyb po císaři? Myslím chod domácnosti, nákupy, procházky s kočárkem a co vám případně dělalo problémy?

Měla jsem sekce dvě, první akutně a za 14mes druhou plánovaně....vše bez problémů. První den po operaci jsem ráno vstala přes bok a chodila pomalu, odpoledne už líp a pak už normálně. Když jsem šla domu, fungovala jsem taky v pohodě.... dá se ještě mě napadlo - já ho měla doma v zásobě (z nemocnice, který jsem nevyužila), kdyby náhdou, dicloreum čípek, ale nepotřebovala jsem ho.

5. Jak jste se po návratu z nemocnice stravování? Nějaké diety nebo jste jedlý jako před těhu?

normálně

pokud chodíš, neležíš na posteli jako placka, tak se nemusíš embolky bát .-) neměj obavy. Vše bude dobré.

kamino
4. led 2015

Bandaze jsem nemela vubec,co mi davali do kapacky na JIP nevim,ale po propusteni.na normalni pokoj uz nic,jen jsem se pri propusteni dozvedela,ze jsem si mela o cipky na bolest v pohode rict. Dala jsem to bez nich,ale pokud by se to opakovalo,tak si budu rikat. SC v utery odpoledne,propusteni v nedeli rano. A funkcni jsem byla tak po tydnu,ale treba spodni patro mycky,nebo noseni prcka ve vajicku do a ze schodu az tak za 14 dni...
A dieta klasicka kojici a ne to,co davali v porodce 😃 zadne zeli,cocka a podobne...jsou deti,kterym to nevadi,ale prcek byl vybiravy 😃

ckei
4. led 2015

@irena1111
1. jen ten den po císaři.
2. nevím
3. 7. den (malý měl ke všemu silnou žloutenku)
4. pohyb po císaři již 3. den absolutně bez problémů, 2dny po propuštění jsem zvládla v pohodě 2km procházku, dávala jsem kočár do auta......vše v pohodě.
5. stravovala jsem se podle toho, nač jsem měla chuť 😉

svetlus_pepca
4. led 2015

Dnes jsem přesně půl roku po neplánovaném císaři a tady jsou mé odpovědi:
1) první den
2) tyhle léky jsem nedostávala (aspoň si nevybavuji, že by ve zprávě byly)
3) 5. den
4) už v porodnici jsem se pohybovala normálně, ale ještě dodnes mám s jizvou problémy; často mě bolí a sebevětší námaha nepříchází v úvahu (např. dnešní dvouhodinová procházka mi zrovna nepřispěla k dobru, co se břicha týče); popravdě mám problémy třeba i při sexu; ale jinak normální činnosti jsem zvládala naprosto v pohodě; chce to se nevzdávat a hned, jak doktoři dovolí, chodit, chodit a chodit - bolí to, ale když se nebudeš snažit, bude to o to horší 😉
5) stravu jsem přizpůsobila kojení ne stavu po císaři 😉

markkketa
4. led 2015

1) 10 hodin
2) netuším, co do mě všechno nacpali :(
3) 5. den
4) po 12ti hodinách jsem šla z JIP na normální oddělení a pohybovala jsem se s obtížemi sama, bolelo to jak čert hlavně v noci, ale šlo to. Doma pro mě bylo nejhorší, že jsem malou nezvládla dlouho chovat a rychle vstát v noci k ní, když brečela. žádnou dietu jsem nedržela

lenicka07
4. led 2015

@irena1111 Ničeho se neboj... já mám za sebou dva, u obou to bylo stejné
1) jen v den operace
2) po celou dobu pobytu v porodnici
3) 5.den (den operace se nepočítá)
4) první dva tři dny jsem chodila trochu shrbená, ale pak už v pohodě, ještě tak týden mě jizva trochu "táhla", domácnost a obsluhu miminka jsem zvládla úplně bez problémů
5) první tři dny v nemocnici tvrdá dieta, prakticky jsem byla bez jídla, pak už jídlo normální a doma též

elana
4. led 2015

1. Kolik dní jste měly zabandážované nohy? vůbec. U nás nebandážujou, prevencí embolie je injekčně podávaný LWH 1x denně po celou dobu pobytu v nemocnici (u nás 6 dnů)

2. Kolik dávek Clexane vám po císaři dávali? viz. výše, začalo se v den nástupu, pak sekce a dalších 6 dnů

3. Kolik dní po císaři jste šli domů? toto je přísně individuální podle porodnic, u nás je to až 6. den (den operace je den 0). Rodila jsem prvně ve čtvrtek a domů ve středu a podruhé v úterý a domů v pondělí.

4. Jak jste zvládly pohyb po císaři? Myslím chod domácnosti, nákupy, procházky s kočárkem a co vám případně dělalo problémy? dobře, toto je opravdu zas hodně individuální, každá se jinak hojíme. Já dobře, v podstatě co se rány týče, tak v den odchodu z porodnice už jsem nevěděla, že nějakou mám. Někdo se plazí tři neděle. Ale komplikace můžou být i po přirozeném porodu, někdo si měsíc nesedne, nedojde na WC 😖

5. Jak jste se po návratu z nemocnice stravování? Nějaké diety nebo jste jedlý jako před těhu? neřešila jsem, úplně normální režim co mi chutnalo, pokud omezení, pak jen kvůli kojení, aby to děti nenadýmalo. Naopak-s chutí jsem si hned dopřála vše, čemu jsem se v těhotenství vyhybala (uzený losos, plísňové sýry, bageta z lahůdkářství atd.).

formelina
4. led 2015

1) jen při operaci a to ještě blbě + cévku tu jsem měla dokud jsme se neprobrala a nešla jsem do sprchy
2) to si nepamatuji
3) 5dnů jenže malá dostala žloutenku takže po 8dnech
4) bolest jsem pociťovala dva dny pak jen po ránu,ale jak jsem se rozhýbala bylo vše ok a bez bolesti. Chce to hlavně pohyb a nebát se 🙂 takže už v porodnici vše v pohodě a doma jako by nic
5) žádna dieta jen jídlo vhodné ke kojení...
Jizvu mám malou krásnou a po 15m nejde skoro vidět a je dost nízko 😉 A musím říct, že klobouk dolů před maminkama, které rodili přirozeně a odtrpěli si své!!

irena1111
autor
5. led 2015

Holky všem moc děkuju za odpovědi, celkem jste mě uklidnili, tak se pokusím být v pohodě. Asi to holt všechno nějak moc řeším. Dneska jsme přijeli z porodnice domů tak už to snad bude jen a jen lepší.

mvkoty
5. led 2015

1.jen 24hodin
2. každý den dvě
3. u dcery 4.den u syna 6. měl žloutenku
4. S dcerou jsme šli pěšky s kočárem procházkou a vše bylo relativně v pohodě.... u syna jsem vše zvládala lépe, stihla jsem ještě připravit vánoce a udělat vánoční nákup. Z porodnice jsme šli 21.12 a od nového roku jsem chodila na procházky do města 2km tam a 2km zpět
5. Vyvarovala jsem se kořeněnému, ostrému a nadýmavému jinak jsem jedla asi jako dřív, možná víc mléčných výrobků

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru