Císařský řez v ÚMDP - Podolí

michaelalovecka1
9. led 2018

Ahoj všem,

jsem v 35+3 a miminko je zapasované v pánvi (usazené na čípku) v poloze koncem pánevním. Pravděpodobnost, že se otočí je prý už poměrně malá. Má někdo zkušenost, že by se jim miminko na poslední chvíli ještě z této polohy přetočilo?

Dále by mě zajímalo, zda máte zkušenosti s císařským řezem z porodnice Podolí?
Kdy jste nastupovaly? Pokud den předem, šly jste na řadu hned ráno? Pokud v den operace, v kolik hodin jste se dostaly na řadu?
Jak to je s bondingem - dají vám pak miminko na hrudník a na jak dlouho?
Určili vám termín hned na 39+0 nebo jste si mohly říct?
Je po císaři větší šance na nadstandard? Pokud má někdo zkušenosti s tím, jak získat nadstandard (nemusí to být nutně ten nejdražší).
Jak dlouho operace trvala?
Jaká byla rekonvalescence - bolelo to hodně a jak dlouho? Kdy jste byly schopné začít třeba se sportem nebo zajít do sauny?

Moc děkuju všem za sdílení zkušeností!

Krásný den,
Míša

pabka
9. led 2018

Ahoj,
absolvovala jsem CS v Podolí dvakrát, jednou akutní a jednou plánovaný, ten plánovaný byl necelé dva roky zpátky.
Nastupovala jsem den předem a na řadu šla druhý den v osm ráno. Byla jsem na pokoji s 2 dalšími maminkami, bylo to v rámci možností moc fajn, čekání jsme si vzájemně zpříjemnily jak to šlo, ale samozřejmě nervozita tam trochu byla.
V den nástupu jsem absolvovala konzultaci s anestezioložkou a večer klystýr. Možná i nějaký monitor, to už nevím, ale myslím, že ano.
V den CS ráno sestřičky provedly přípravu (kapačka, nějaké léky), přijel manžel a šlo se na věc. Na sále píchli epidural, anestezioložka byla naprosto skvělá, podporovala, uklidňovala, byla stále se mnou, stále se zajímala, jak mi je atd. Všichni ostatní na sále maximálně milí a hodní. Manžel u mě u hlavy, držel mě za ruku. Celá věc byla poměrně rychlá (cca 10min.), vůbec nic jsem necítila, v jednu chvíli se mi začala motat hlava, anestezioložka okamžitě zasáhla, dala mi obklad a asi ještě něco, protože mi bylo hned dobře.
Dcerku mi ukázali, dali k tváři pomazlit, docela na dlouho, fotky atd., pak ji odnesli a šel s ní manžel, byl s ní celou dobu, mě pak šili, údajně víc než 30 minut a já to vůbec nevím, tedy usuzuji, že mi něco píchli a já si trochu pospala.
Celkově musím říct, že jsem měla z porodu moc dobrý pocit (měla jsem poměrně těžký první porod zakončený akutním císařem, tak možná i trochu proto mi ten druhý přišel faaakt super 🙂).
Nadstandard jsem dostala, zrovna se uvolnil, nemyslím ale, že ženy po císaři na něj mají větší šanci... chce to všem neustále dokola opakovat, že ho chceš 🙂 já to říkala od recepční po doktory a všem sestrám co jsem potkala 🙂 a vyšlo to. Ovšem byl to zrovna jeden z těch dražších, 2 700,- za noc, což je teda pálka. Ale za mě - stojí to za to.
Rekonvalescenci jsem měla perfektní, moc to nebolelo, začala jsem hned chodit, moc jsem si bolest nepřipouštěla, snažila se na ní nemyslet. Jizva se zahojila docela rychle a mám ji krásnou, není téměř vidět, jen čárka. Myslím, že je to dost o psychice, já si prostě řekla, že to bude dobrý a že to zvládnu rychle a moc se v bolesti apod. nebabrala.. samozřejmě to nevyjde vždy, ale psychika je mocná.
Za mě bylo vše ok a vzpomínám ráda.
Takže klid a přeji šťastný porod 🙂

ariadna12
9. led 2018

Prodelala jsem planovany cisarsky rez v Podoli v zari, nastup den predtim, byla jsem na rizikovem odd. P3, sla jsem na radu cca v 10 hod., prede mnou byly 2 az 3 dalsi a po mne jeste jedna. Na rizikovem mi udelali klistyr z klyzmatu koupeneho v lekarne a napichli zilu. Opakovane sledovali tlak. Bonding jsem sice mela v por.planu, a to ze v pripade cisare chci bonding u tatinka, ale nekonal se. Byli ale velmi mili, dite ukazali, sli ho s otcem osetrit, pak ukazali a dali na rameno ponufat a pak jsem supatila na JIP a dite na novorozenecke. Termin urcil doktor. Na pokoji JIP bylo napsano, ze rezervovany nadstandardni pokoj se hradi i pri jeho neobsazenosti z duvodu pobytu na JIP. Tak ho chtej co nejdriv. Dite vyndali ani ne za ctvrt hodky, pak cca pul hodky mne pak sili. Predtim mne asi 15 min. napichavali do patere spinalni analgezii. Po cisari bolela jizva dost, ale kazdym dnem je to lepsi, je treba zacit chodit a hybat se. Pomaha i sprcha. Po prijezdu z JIP se mne ujali na oddeleni sestinedeli P4, sestra mne usadila a pak prisla, sly jsme do sprchy, vyndala mi hadicku z mocaku, pomohla prevleknout, osprchovat, vysvetlila, jak vstavat z postele. Pak prisla rehabilitacni sestra ukazat cviky po porodu a po cisari zvlast. Doma po porodu bylo obtizne vstavat, ale pomohly cipky na bolest, ktere mi davaly sestry, a jsou volne prodejne v lekarne. Bolelo to hlavne pri vstavani, sedani, lehani, nahybani se do strany. K cisari je dobre si koupit gel proti srustum (da se sehnat v podolske lekarne a donest na operacni sal, nejlip ten den, jinak se musi uchovavat v lednici). Jsem 3 mesice po porodu, takze se sportem musim opatrne, ale jizva uz mne mesic dva neboli, jen obcas ji trochu citim. Udelali mi ji peknou a dobre srostla. Planuji zacit plavat a jezdit na rotopedu. Doporucuju se pidit co nejdriv po nadstandardu, naprosta vetsina sester byla ok, ale 2 se chovaly arogantne a neochotne. Byla jsem na standardu, takze 3 zeny se 3 miminy na pokoji, ke stolu na jidlo se vesly dve, treti jedla v posteli, pokoj evidentne urcen pro 2 osoby, 3. postel prifarena navic ke dverim, postylka ditete u teto postele nesla dat jinam nez tak, ze byla v tesne blizkosti kosu na pouzite plenky. Nevyhovujici pro zenu po cisari a trochu nedustojne. Jinak lekari meli vyborny pristup a nic u mne nepodcenili.

eli_luc
10. led 2018

Ahoj dcera se mi v tomhle tydnu pretacela kazdy den, nikdo to nechapal, protože mista tam moc nemela. Nic neni ztracené ;)

michaelalovecka1
autor
10. led 2018

@eli_luc Diky, snad to tedy jeste malinka stihne...

michaelalovecka1
autor
10. led 2018

@ariadna12
Moc diky za zkusenosti!

michaelalovecka1
autor
10. led 2018

@pabka
Dekuji za detailni popis! Moc mi to pomohlo!

whiteswan
15. únor 2018

@michaelalovecka1 jeste je sance na otoceni. Me se maly otocil par dni pred planovanym CS. Taky mi v podoli tvrdili, ze uz se otocit nemuze, je velky, mam pomerne male bricho a hranicni mnozstvi plodove vody. Naplanovali mi ho na 39+1. No, nakonec se otocil a dokonce nekolikrat. Takze mezi 36tt a 39tt byl sikmo, pricne, KP, smerem k porodnim cestam ale s oblicejovou casti smerovanou do porodnich cest, az nakonec par dni pred terminem operace byl v idealni poloze. Takze planovany CS byl zrusen. 😂 Nakonec jsem stejne mela akutni CS, ne kvuli poloze, ale nepostupujici porod. Nadstandard jsem chtela jak na rizikovem oddeleni tak i na sestinedeli a nedostala jsem se. Bylo plno. Nastesti jsem uplne nahodou mela normalni pokoj uplne sama pro sebe, druha postel byla volna. 😉

petrasipkova1
15. únor 2018

@whiteswan tak to je super, to jsi měla nadstandard vlastně zadara 😂, to bych takhle brala 😊

leneee
15. únor 2018

Mne se syn pretocil v 35tt,tak treba se zadari,jsou na to snad i nejake cviky,ale ja to nechala na prirode,s CS jsem pocitala kvuli velikosti syna tak jako tak.

Jinak mam za sebou CS v Podolí dvakrát, jednou akutní a jednou plánovaný (kveten2017). Planovany byl mnohem lepsi-clovek se s tim tak nejakvic psychicky smiril ai hojeni je rychlejsi.

Termin jsem si vpodstate mohla vybrat v rozmezi toho 38-39.tt,ale ja to chtela mit co nejdriv za sebou,tak jsem planovala hned prvni pondeli co byla moznost aby sel ven (38+3 dle PM, 39+3 dle UTZ).

Jinak postup uz popsaly maminky vyse. Nastup je den predem na rizikove odd,probehne priprava a druhy den dopo se jde na sal.Za den vetsinou 5cisaru od 7:30 do 12,ja byla posledni v 11:30 a syn se narodil 12:06 🙂 tak uvidis kdy pujdes na radu. Manzel byl na sale se mnou a byl to pro nej zazitek. Na sale vsichni moc mili a sikovni,vse vysvetlili -vubec se neboj. Jizvu mam super,spravili mi tu puvodni po prvnim CS ktera se mi spatne hojila. Bonding pri CS nedelaji,zadala jsem o nej ale jedine co,tak ukazi vytazene dite a pak uz zabalene dite ti daji opusinkovat. Potom donesou po 3 hodinach na jip na prvni prilozeni.

Nadstandard zalezi na kapacite (a znamostech). U prvni se mi povedlo ho mit a super, u syna bohuzel ne,ale na dvouluzaku se to dalo prezit. Jen pristup sester tedy nebe a dudy.

Jizva boli hodne tak prvni 3dny,ale s cipky na bolest se to da zvladnout,pak uz je to lepsi a cca po tydnu az 14dnech docela ok. Ja od zacatku masiruji, mazu bi oil a hemagel a jizva uz se zacina ztracet (8mes po zakroku). Cvicit muzes cca po 3mesicich ale dle zdr.stavu,ono ze zacatku fakt staci dlouhe prochazky s kocarkem a skakani kolem mimca.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru