Co když nestihnu dojet do porodnice?

m_a_k_k_y
29. bře 2015

Zdravím holky. Právě jsme se dozvěděli, že čekáme 3. prcka. Všechny děti budou 1,5 roku od sebe. Ale co mě teď nejvíc trápí je, že nestihnu dojet do porodnice ☹ Prvního jsem rodila 4 hodiny od první kontrakce a druhého jen 1,5 hodiny od první kontrakce s tím, že jsme dojeli jen tak tak protože když mi začali kontrakce byli už po dvou minutách. V autě už po minutě. Cesta 20 minut. Přijeli jsme a do půl hodiny byl venku. Tak teď nevím, jestli to tentokrát vůbec stihnu dojet ☹ Zažili jste někdo něco podobného? Asi by bylo nejlepší hned zavolat sanitku co? 😝

m_a_k_k_y
autor
31. bře 2015

@sangita 😀 a co mam delat doma?? Bojim se rodit bez asistence zkusene osoby 😒 preci jen nikdo nevi co by se mohlo stat! Samozrejme uz jsem si pohravala s myslenkou porodni asistentky domu ale ta taky nemusi stihnout dojet 😒

sangita
31. bře 2015

@m_a_k_k_y No jo, to je CR ☹ Kdybys mohla mit domluvenych vic PA, pripadne jeste dulu, nemel by byt problem.. ale v ceskych podminkach je problem najit i jen jednu PA.
Kazdopadne preju hezke tehotenstvi a pohodovy porod..

kousinka
1. dub 2015

hehe, no tak to bych měla peťulu radši rychle začít učit přestřihávat šňůru 😀
já teda bych na plánovanej domácí porod asi neměla koule, jsem zrovna ten týpek, co ho přítomnost lékaře a hadiček a přístrojů spíš ukliňuje ..

no jednu věc vím ale jistě, nebudu nic balit... všechno nechám doma, vezmu si jen pantofle, zbytek přiveze manžel potom, stejně ty první hodiny na nějaký luštění křížovek nebudu mít náladu 😕

lu777
1. dub 2015

@tristizia hele tak to nevím s těma saniťáma, ale u mě byli tak za necelých 10 min...
dcerka se narodila max. 10 minut po příjezdu do porodnice, sotva jsem stihla dostat se na porodní sál, ani tlak mi nezměřili 😀
nádhernej porod - jen s PA, v přítmí (byla 1 v noci), klídek....
a dneska to je přesně 5 let 😵 😵 😵

didi1808
1. dub 2015

@lu777 záleží kde bydlis, já třeba 20km za Brnem, tak byli u nás až za 20 minut

lu777
2. dub 2015

@didi1808 jj, to je pravda... 😉

kousinka
4. dub 2015

Tak jsme to dneska s kolegama spočítali, a možná bude lepší odjet do porodky z práce, mám to blíž 😀

peroli
4. dub 2015

@m_a_k_k_y já něco podobnýho zažila.. první porod 3,5 hod (počítám vždy od prasknutí vody kterou mi ale pokaždý museli "prdnout" v porodnici, nikdy mi nepraskla sama), druhý porod 3 hod, třetí 1 a 1/4 hod a poslední byl taktak.. 😅 😀

večer mi začaly bolesti po cca 10 minutách, pak to spadlo na 8, tak jsem si na chvíli lehla, to jsem vydržela asi jen 2x 😝 a jak jsem se zvedla tak to najednou skočilo na cca 3 minuty 😅 manželovi jsem řekla že jedeme, v porodnici jsme byli za cca 15 minut (jeli jsme přes celý Brno ale naštěstí v noci, takže žádný provoz), ve dveřích příjmu, jak jsem se tam dohrabala ani netuším 😅 😀 😀 mě to začínalo nutit tlačit takže se šlo hned na sál (sestra na příjmu se mě ještě vtipně zeptala jestli se nechci na tom příjmu nechat napřed vyšetřit... ne, fakt jsem nechtěla 😀 100% bych jí tam porodila 😀 ), na porodním sále mi manžel pomohl se vysléct, nějakým záhadným způsobem jsem se dostala na postel (proč jsou kuwa ty postele tak vysoký!! 😀 ), pak došel doktor, dal mi rychle monitor (mít sílu tak mu jednu lisknu 😀 ), praskl vodu a za 2-3 minuty byl malý na světě 😵 😵

jestli se bojíš té rychlosti tak hned jak ucítíš první max. druhou větší bolest tak uháněj do porodnice... na sanitku bych se vyp*dla, nejen že na ni budeš čekat ale taky by ti nakonec mohli poslat jen sanitku se saniťákem, bez doktora a seš tam kdes byla na začátku.. 😉

hlavně se dopředu nestresuj - šlo to dovnitř, musí to jít i ven a v nejhorším budeš ve zprávách.. 😉 😀
ne teď vážně - buď v klidu, pokus se to neřešit a ono to nakonec dobře dopadne, neboj.. 😉
já ten strach taky trošku měla a nakonec jak vidíš to dopadlo úplně v pohodě (a to jsem doma ještě dlouho čekala, pořád jsem si říkala "dobrý, ještě je to dobrý..." 😀 ty si to neříkej a jeď hned 😉 tfuj ftuj tfuj 😉 😵 )

snecek.v
4. dub 2015

@m_a_k_k_y My jsme s druhou dcerkou nestihli dojet do porodnice, rodila jsem v záchrance, mám o tom článek na svém profilu, tak klidně přečtěte 😉 Nechci strašit, ale být vámi, vyjedu hned při prvních kontrakcích, i kdyby vás pak měli za blázna 😉 Plánujeme třetí, ale až tak za pět let a to nejspíš porodím doma, protože do porodnice to máme asi 40minut a to mimo špičku 😉 Držím palce!

m_a_k_k_y
autor
4. dub 2015

@kousinka no jo ale to by si musela pracovat az do konce 😀
@peroli ty brdo tak to jsem na sebe zvedava 😀 kazdopadne diky za zkusenost 😉
@snecek.v jeee tak to ja v sanitce fakt rodit nechci 😒 takze radsi to risknu s manzelem a uvidime 😉

kousinka
4. dub 2015

@m_a_k_k_y no vzhledem k tomu že mám vinotéku, tak asi budu muset 😀 na mateřskou se chystám jen papírově, holt někdo ty faktury udělat musí 😀 štamgasti už tady hlasujou, kdo bude primář a kdo bude dělat medika 😀 dokonce si jeden už přines i takový ty jednorázový rukavice 😀

jo vysvětlování že opravdu neplašim zbytečně a že se to dítě dere ven bez mýho přičinění, to miluju, doufám že tentokrát dokážu bejt důslednější a nenechám se na ten monitor dohnat...
jo a taky nevim proč jsou ty stoly tak vysoký ...
posledně ještě ke všemu se mi u stolu sešly dvě porodní asistentky, jedna stará protivná řvala netlačte, druhá (tu jsem měla už u prvního porodu) byla úžasná, ta mě aspoň vnímala, ta zas říkala tlačte, no mít čas na debaty, tak jsem holky nechala losovat, kdo teda ten porod povede ... ale jak říká @peroli ven to musí dycky 😀

elen222
4. dub 2015

holky, přeju, ať to dáte a vše stihnete až v porodnici! 😉
Taky mě hnali na monitor a já už jsem podřepávala a poskakovala a říkala, že už je to rozběhlý, a sestra ne, ještě natočíme monitor, blbě mi to tam nandali, a když jsem přetrpěla 20 minut na lehátku, tak přišla PA a říká "na monitoru nic moc není, to bude až tak za tři dny, dřív určitě ne" - čučela sem na ni jak puk a v duchu si řekla, že tyhle bolesti přece nebudou trvat tři dny (no byl to můj první porod) 😅 . No a pak se na mě koukl primář a konečně sem se dočkala, řekl jen okamžitě s ní na porodní sál, měla jsem radost, že mi někdo věří 😀 . Sice sem si teda ještě dalších 8 hodin zobla až na dno, ale rodila jsem 😀

m_a_k_k_y
autor
4. dub 2015

@kousinka
@elen222 jo tak na slovo netlacte jsem po predchozich porodech taky alergicka! Prijde mi ze ty zensky snad nikdy nerodili?! Jak to ma clovek asi udelat kdyz uz se ta hlavicka dere ven i kdyz se netlaci? 😠 no snad si radsi sahnout mezi nohy a podrzet ji tam? Fakt nevim co cekaj! 😝
Jo tak to chapu ale tak to mas aspon realnou sanci ze to fakt stihnes 😀 jinak stamgasty bych k tomu radsi nepustila vzhledem k promile co uz budou mit v sobe 😀

peroli
4. dub 2015

@kousinka jsou vysoký, že joooo??? 😀 mag*ři 😀 to určitě vymyslel nějaký chlap 😀

peroli
4. dub 2015

@m_a_k_k_y já zase milovala když mě na silu otočili z boku (kde mi bylo táááák "dobře" 😀 ) na záda abych mohla tlačit... teď pardon 😅 ty foe já fakt myslela že toho bl*a co mě otočil prokopnu oknem!!!!! 😅 😀 😀

emisekkk
4. dub 2015

@m_a_k_k_y
@kousinka
@kousinka Holky, já měla třetí porod dlouho po těch dvou předešlých, tak jsem si myslela, že bude vše v klídku. Porody předešlé jsem měla s normální délkou. U toho třetího mi praskla voda, já v klidu, že jako dáme snídani a uvidíme, než manžel udelal kafe - stahy po 3 minutách a dost intenzita, tak jsem zavelala a mazali jsme. Malá se narodila 1,5 od první kontakce. A to ještě díky tomu, že jsem prodýchávala nucení na tlačení asi 20 min. aby si protlačila cestu sama a já nebyla šitá - což se povedlo. Takže kdyby to tak nebylo, tak bych do hodiny porodila. Takře Vám říkám - s první kontrakcí opravdu jeďte a na nic nečekejte. Jo a třetí porod v rámci bolestí - fakt síla a zavinování dělohy taky, ale přežila jsem 😀.
Jinak před tím jsem měla cca 3x poslíčky, to jsem čekala, co bude a vždy to přešlo. Po prasknutí vody ty kontrakce byly jasné

lennus
4. dub 2015

@peroli Otočili? To je děs, jak u nás furt nutí v poloze na zádech. Kamarádka rodí brzy v Německu a na kurzu jim ukazovali, všechny možné porody, jak může rodit a prý každá žena ví, co je jí příjemné. Ta pozice na zádech prý uzavírá porodní cesty, je příjemná asi tak jen těch lékařům, jsme tady fakt jak sto let za opicema, už mě to štve. Jiná kamarádka rodila nejprve v UK v porodním domě a podruhé normál na porodním křesle, ale hodně se na něm zvedla až jakoby do dřepu, tak čučeli, ale nechali ji, jak je jí to příjemné. 🙂

@m_a_k_k_y To nemusí být pravidlo, že třetí porod bude tak rychlý. Kolikrát i prvorodičky rodí hrozně rychle, přitom se říká, že první porod trvá. Moc bych se tím nestresovala, ono se to nějak vyvrbí. Nebo prostě až se to začne rozjíždět, tak jeďte hned. Držím palce! 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru